Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Който плаща разкопките....нови  
Автор jari (нещотърсач)
Публикувано13.07.06 10:28



Той интерпретира находките!
Как бихте прокоментирали тази мисъл?



Тема Re: Който плаща разкопките....нови [re: jari]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано13.07.06 13:38



Коментарът ми е, че е супер наивна.
Разкопките се финансират от или чрез българската страна, интерпретират се първо от българските археолози разкопвачи, а после и от всички, които имат желание да го направят, професионално или не - никой не е спрян да чете.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Който плаща разкопките....нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор jari (нещотърсач)
Публикувано13.07.06 14:48



Като на пример "светилището на Дионисий" "открито" над Пещера/то дори не е над Пещера

/ от Кисьов по поръчка на Винзавода..."Откриването" на "протоеврейските"гробници,финансирано от Чорни....



Тема Re: Който плаща разкопките....нови [re: jari]  
Автор jove ()
Публикувано13.07.06 16:44



jari, имаш ли идея Кисьов по чия поръчка копае сега?



Тема Re: Който плаща разкопките....нови [re: jove]  
Автор jari (нещотърсач)
Публикувано13.07.06 17:55



Ей,ама аз не съм Гуру

Само от време на време ми хрумва по някоя идея Най-вероятно се опитва да поизравни гарда с Китов и Овчаров.За сега губи по точки



Тема Re: Който плаща разкопките....нови [re: jari]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано13.07.06 19:10



На тебе пък кой ти каза, че не е над Пещера, примерно? Овчаров ли?
Нямаш си на представа на колко места е търсено това светилище и още не е локализирано! Но дори и примерът ти да е в твоя подкрепа, то това не изменя факта, че всичко се контролира от българските археолози.
Кисьов не "откри светилището на Дионисий", а възроди една стара теза за предполагаемото му място. Самата теза за Пещера не е никак лишена от смисъл, но набралият мощ бизнес на Овчаров я "удави" в медийното пространство.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Който плаща разкопките....нови [re: jove]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано13.07.06 19:13



По държавна!
Ти си слаб в историята и археологията, пък и изобщо в хуманитаристиката така че обидните въпроси не ти ги вменявам като минус!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Който плаща разкопките.... [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор jari (нещотърсач)
Публикувано13.07.06 20:22



Зная къде работеше.Освен това,познавам планината/по ред причини

/
А въпроснорто светилище...Е,де и ти и аз знаем как се разви истерията по издирване на светилищаТо не беше Сабазий,то не беше Дионисий...То не беше Беланташ,Виденица,Енихан баба...Да продължим с Перперикон...
Нищо лошо де,привържаник съм на всичко което не носи вреда,а поне потенциално може да допринесе ползa.



Тема като погрешнанови [re: jari]  
Автор deLake (sir)
Публикувано13.07.06 21:14



В крайна сметка каквото и да кажат нашите търгаш-археолози кой им вярва? Те ще кажат каквото им поръча този дето плаща, ама те така са се омаскарили, че никой не им вярва и полза от цялата далавера - никаква.

_____________________________




Тема Re: Който плаща разкопките....нови [re: jari]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано13.07.06 21:31



Тогава е правилно мисленето ти, но само за вътрешна употреба.
Тука се карат за нещо, но това не оказва чак такова влияние на научните публикации и върху общата интерпретация, която винаги е независима.
А на запад ценят истинските наши археолози, каквото и да се приказва от злоба в България.

Действия крепят Вселената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.