Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Раса на гигантинови  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано12.05.06 17:23



БЕНДИДА


ШАМАШ





___



Тема Re: Раса на гигантинови [re: Lews Therin]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано13.05.06 09:17



Ъъъ... не че нещо, но изобразяването на "големците" да са големи е нещо нормално, не знам какво точно визираш с тези снимки...




Тема Re: Раса на гигантинови [re: Fallen_Angel]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано13.05.06 10:55



Няма нищо, но аз не смятам така.:) Разглеждам ги като допълнение към текствое, в които се говори за същото.

___



Тема Re: Раса на гигантинови [re: Lews Therin]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано14.05.06 02:45



Що не се фанеш да пишеш фантастика? Разбира се, ще е скучна, но на хората с твоето интелектуално ниво може да им хареса...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Раса на гигантинови [re: Lews Therin]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.05.06 03:58



при персите и асирийците особено - царя винаги е изобразяван на барелефите с огромни размери, за да се подчертае величието му...
да се твърди друго е наивно...

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Раса на гигантинови [re: Black Wolf]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано14.05.06 15:43



И к'во излезе - ти и подобни титани на мисълта на драго сърце ни разтълкувахте всички писания и изображения на древните.
Разбира се, рефлекса ми говори да ти зашия един шамар за обидата, на която нямаш право, но разума ми казва, да оклоня героичните ти усилия за изтъркан сърказъм.

___



Тема Re: Раса на гигантинови [re: Last roman]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано14.05.06 15:47



Като един достоен наследник на империята, приемам здраво стъпилите ти на земята възгледи, но и аз все пак имам право на преценка и преценявам че не си прав :)
Наивен ще съм ако поискам да убежавам, а аз си давам сметка за различията във възгледите на хората. За себе си разбирам, че в разсъжденията си се намирам на едно разстояние м/у материалистичните и другите схващания. И така..:)

___



Тема Re: Раса на гигантинови [re: Lews Therin]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.05.06 18:49




Aбе явно персийският цар Дарий бил доста висок...

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Раса на гигантинови [re: Last roman]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано14.05.06 21:22



И заради това, трябва да пренебрегнем всичко останало написано с исторически маниер ли? Но както и да е, могат да се приведат тонове доказателства за чужда намеса, на мен това не ми е нужно.
Стигнах до идеята, че еволюционният пък на човека е бил променен от някого, най-голямото доказателство е т. нар. регрес.

___



Тема Re: Раса на гигантинови [re: Lews Therin]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.05.06 21:35



Чакай друже, има едно нещо наречено мегаломания. Все пак древните са нямали вестници или не всички са знаели да четат. Когато един персийски селянин минавал покрай барелефа, е трябвало да му бъде нагледно показано кой е Дарий, царя на четирите посоки на света /най-големия на барелефа, разбира се/. Все едно след 2000 години археолозите да намерят статуята на София и да си кажат - брей тея древните - много големи са били...


Manus manum lavat



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.