Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 21.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пирамида в Босна?нови  
АвторNikola (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 22:07



Хей здравейте , преди да се изкажа , да ви предупредя, че не съм посветен в археологията, така че не ме нападайте, ако темата ви се вижда несериозна

Днес по бтв светът гледах, как някакъв археолог твърди че е намерил първата пирамида в Европа , в Босна
Това ме впечатли много, затова и го поствам тук.... ако някой има инфо за това моля ви давайте, адски ми е интересно това !!!!!



Тема Re: Пирамида в Босна?нови [re: Nikola]  
Автор New Horizons (Space Engineer)
Публикувано15.04.06 00:21



Може, защо не? Все пак пирамидалната структура е извстна от много отдавна. Ще е инетерсно ако някъде намерят пирамида, чиято структура има аналаг другаде по света. Примерно ацтеките и египтяните имат пирамиди. Щеше да е интересно ако пирамидите на двете цивилизации бяха сходни. Нищо чудно че в Босна има пирамиди - има на много други места.



Тема Re: Пирамида в Босна?нови [re: Nikola]  
АвторNikola (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 12:55



ето инфо което намерих в нета

Pyramid found - in the heart of Bosnia!!

Near the city of Visoko, 30 km north of Sarajevo, there is a stone pyramid of monumental size, claims the Bosnian archeologist Semir Osmanagić, who lives and works in the USA.

After several months of geological and archeological research, Mr. Osmanagić concluded that under the present hill of Visočica hides a stairs-like pyramid, about 12,000 years old. Osmanagić, who intensively researched on pyramids in Americas, Asia and Africa for the last 15 years and wrote several books on the subject, says he's quite sure he found the first pyramid in Europe, which is quite similar to ones in the Southern America.

He believes that the project would completely change Bosnia's significance in the world of archeology.

On the top of "Bosnian pyramid of Sun" was a temple, built by pre-Ilirian, people who lived, according to Osmanagić, 27,000 years ago.

Mr. Osmanagić thinks he will solve the "Bosnian pyramid of Sun" in the next five years, but also prove the existence of "Bosnian pyramid of Moon", lying under the neighboring hill of Križž.

According to BBC, the leading Bosnian newspaper "Dnevni Avaz" writes:

"The pyramid is 100 metres high and there is evidence that it contains rooms and a monumental causeway ... The plateau is built of stone blocks, which indicates the presence at the time of a highly developed civilisation," the daily explains.

"Archaeological excavations near the surface have uncovered a part of a wall and fragments of steps," it reveals.

"Visocica hill could not have been shaped like this by nature," geologist Nada Nukic tells the daily. "This is already far too more than we have anticipated, but we expect a lot more from further analysis," she concludes.



Тема Re:Основния недостатък ми е че съм циганин.нови [re: Nikola]  
Автормoмчe циraнчe (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 22:56



Сега к'во на бат Цветан Кънчев ли да се обаждам да ми го преведе?


Нищо родно не ми е чуждо.



Тема Re:Основния недостатък ми е че съм циганин.нови [re: мoмчe циraнчe]  
Авторr-н Kънчeв (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 08:47



Мара ба мoмчe циraнчe
Мара ба адашче.
Мара ба братчетче.

Що ме занимаваш с простотий гяурски!?
Толкоз проблеми ми се стовариха на главата.
Снощи ми дигнаха колата с нощнага хайка на куките.Няма мое няма твое,
я и аркадаша Л.Ганев и той пропищя горкиа?!

На прав път си малкиа не се притеснявай, че си малко црън.
Гледай умно и интелегентно, то всичко ще си доиде на местото дека требе.
Погледни наглеците к'во праат даже родното ни МАРА БА не зачитат.
Срам голем, снощи и за това спорих, що четете всичко по различен начин, според човека почти (като правосъдието им гяурско).
Ма + Ра + БА По добро доказателство от това здраве му кажи.
Българско било тава, автохтонно онова, глупости на търкалета.
Най - малко ромска телевизия трябва да ни пуснат.
Адаша, наш добър приятел г-н С.Трифонов навремето ги подсещаше с оня велик апотеос на ромския страдалски живот: Рома Тиви.
Нищо не ни признават нито Рашит и Реджеб и добрата волчица.
Нито великата задруга на толкоз морета простираща се след това.
Цивилизация сме им носили.Траките били българи, ха то и Негрите казват че са американци(а като са американци техните деди индиянци ли са били или там каквито ги умеша още колумб- па некой да му е поправил грешката слет толкоз време? ).Така и снащо славно минало
Единственото което ни остана е само великото ни име Ромляни (Римляни),но ти не се срамувай да се наричаш РОМ.Имаше по едно време светлина в тунела,
наречена ИЗТОЧНА РОМелия.

Уф немам време. Ти к'во толкоз си се трогнал за некви буци пръст!
Горното ще ти го проведа друг път.Но ти не унивай, дири, истината е там некъде.



Тема Re:Без недостатъци а с излишаци.нови [re: r-н Kънчeв]  
Автормoмчe циraнчe (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 10:33



МА + РА + БА
Годподин Цветко

Да ти е живо и здраво името.

От тлъсти, мазни, безкруполни, кандидат депутати
по избори с рушвети да се не отървеш.

И нека все тъка като идват по наще земи чужденци,
да им показват нащо поп фолк изкуство и маисторлък,
наще убави, кръшни, кръчмарски, кючекини,
душата и сърцето на РОМА.

Весъл празник със кючеци и джубеци.

Нищо родно не ми е чуждо



Тема Re:Без недостатъци а с излишаци.нови [re: мoмчe циraнчe]  
АвторNikola (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 11:59



Не разбирам какъв ви е проблема. Ако е до английският, явно наистина сте неграмотни, защото английски вече и помиарите на улицата говорят. Постнах тема която мисля че щеше да бъде интересна за дискутиране, но се намериха и разни малолетни спамърчета да я оакат.
Еми хубаво .... живейте си във вашата кочинка, дреме ми ....

А на другите приятен ден и чао



Тема Re:Без недостатъци а с излишаци.нови [re: Nikola]  
Авторr-н Kънчeв (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 13:15



Виж к' во Nikola
От софрата ме вдигаш да права преводи?!

Па кажи му го на момчето к'во ти струва преведи му го
(да ме будите по нощите ХОР+ РА без РА бота),
ама пак расова дискриминация и цензора спрямо РОМите.
Пък АЗ по голям Българин излязах от Вас що не
рахатлувам на наш си кардарашки, а ВИЙ пишете
и четете на латински, пък българи се наричате
и в български форум пишете, ако не ми верваш питай:
Ан+ГЕЛА Модератор дали съм прав.

То номера с МАНГИзите и пирамидите
(мангали значи МАНГИЗЛИЙ) доколкото ми е
известно е приложен в щатите още преди век.
Тогава на работническата щатска класа и се
разгонва фамилията, беднотия до шия горките.

Нащо момче момче циганче явно е надушило
нещо за тези босненски пирамиди, пък вие мълчите.

Еми ще мълчите, то кога го направихте този номер
(с пирамиди, фараони и балъци за милиони)
на собствения си народ, знаехте всички к'во става
и пак мълчахте.И тогава ли МАНГАЛИТЕ ви бяха виновни!?
Айде стига толкоз че руйно вино
ме чака.И не ми се обаждайте и не ме занимавате с
ваще кромули и без друго си имам други проблеми
на главата. Трябва да интегрирам малцинството си
в малките панелки който подсигурявам на угнетените
РОМи.Какви усилия ми струва този изход от жилищната
криза за младите РОМски семеиства само АЗ си знам.
За разлика от българите аз поне сам човек на делата,
не правя само евтина пропаганда по медийте, а нищо
да не давам на младите?!Така е даже колкото и фрапиращо
да звучи онзи ден имах поредното запитване по мобилния телефон:
" - ГОСПОДИН КЪНЧЕВ ,казват ми,как може да си променим
гражданството, демек самоопределението ни като етнос?
РОМи искаме да се пишем защото ни хоресва социалната
Ви политика която водите."
Епа как да ги отпращам такива хора, сърце ми се къса,
( никак не е смешно ами е трагично )
като под османското владичество еднакъв гнет за РАята,
независимо дали си црън, желт или Бенбен.

АЙде весел празник за всички ХОРА ,АДАШИ, БРАТЧЕДИ
и изопщо на всички които седят на масите пият, пеят,
пушат и се веселят с повод или без повод.

Живи и здрави бъдете,весел празник.

p.s.
И стига се джафкате, а ти малкия момче циганче
промени онова с червените букви; компроментираш ни
и ни излагаш, създаваш фалшива илюзиорна представа
за събратята си, напиши нещо по достойно.



Тема Re: Пирамида в Босна? [re: Nikola]  
Авторi (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 14:12



Vsa6tnost dejstvitelno se poqvi takava novina predi nqkolko dena.Tuk dori pokazaha videoreportaj.Okazva se,4e v halma ima neestestven material/struktura i sega sa probili/izkopali edna dupka v osnovata i rovqt,ta da vidim kakvo 6te otkriqt.Kzaha,4e veroqtno napodobqva amerikanskite piramidi.
Kirkata moje da gi poseti najivo i konsultira,ta vposledstvie da ni spodeli vpe4atleniq na jivo.



Тема Re: Пирамида в Босна?нови [re: Nikola]  
Авторjhgzrf (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 21:31



В Босна откриха първата древна пирамида в Европа?
20 Април 2006


Група от археолози започна разкопки на хълм, който според тях е изкуствено създадено пирамидално съоръжение.


Семир Османагич по време на изследванията (снимка PhysOrg.com)
Международна група от археолози започна разкопки в малкото градче Високо, намиращо се на тридесет километра от столицата на Босна - Сараево. Те започнаха изследването на тунел с дължина 3,8 километра, който води до два хълма, единият от който много прилича на пирамида. Според думите на босненския археолог Семир Османагич, по всяка вероятност хълмът Височица ще се окаже първата открита древна пирамида в Европа. Неговите колеги смятат, че има достатъчно доказателства, за да се твърди, че този хълм е в крайна сметка пиармидално съоръжение построено от хората от неизвестна за момента цивилизация, съобщи PhysOrg.com.

Османагич е убеден, че изследванията и наблюденията, например чрез снимки от спътник, само ще потвърдят това предположение. Изследователите вече са открили, че и двата хълма се охлаждат много по-бързо в сравнение с обкръжаващата ги местност. Това води до извода, че те имат много по-малка плътност и съответно изкуствен произход.

Босненските архелози работят заедно със свои колеги от Египет. Изследователите се надяват да открият каменни плочи, който са стъпалата на пирамидата. Конструкцията съвсем точно е ориентирана по четирите страни на света и има квадратна основа с големина 400 х 400 метра и височина около 220 метра. Учените се уверени, че двата хълма-пирамиди са били изградени от хора и смятат да направят подробен анализ, за да изяснят от кого и кога са построени.

Разкопките, в които освен групата от археолози ще участват и много местни доброволци, ще продължат 200 дни. Цената на целия проект е около 125 000 евро.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.