Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 05.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОБИРА ТЕПЪРВА ПРЕДСТОИнови [re: jove]  
Автор Vencci R* (R*)
Публикувано06.02.06 14:42



По-правилно е да се каже : "При пълна тайна да се съхранява безотговорно от съхраняващите".



Редактирано от Vencci R* на 06.02.06 14:48.



Тема Re: ОБИРА ТЕПЪРВА ПРЕДСТОИнови [re: Vencci R*]  
Автор jove ()
Публикувано06.02.06 15:07



Нали досегашната практика е точно тази. Непълни и неточни описания, наличие на неизвестен брой копия...



Тема Re: ОБИРА ТЕПЪРВА ПРЕДСТОИнови [re: jove]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 13:48



Q se pospri malko,i ne ribata,a mesoto kato cqlo razviva mozyka,imam vpredvid,da nosi pylna i qsna otgovornost,t.e. da leji v zatvora i izpla6ta realnata stojnost.A predmetite moje da se opredelqt ot komisiq,predfi da se predadat na syhranqva6tiq.



Тема Re: ОБИРА ТЕПЪРВА ПРЕДСТОИнови [re: CATЪPЧO]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 13:58



Az sym si na zemqta,no v 4ujbina.Ta i Luvara posetih,mejdu drugite,vij v Ermitaja o6te ne bqh,no ni6to ne mi pre4i da otsko4a i do tam nqkoj den.
I ako si mislite,4e samo v bg ima takava mafiq se lyjete.Neotdavna sy6to hvanaha podobni krajbi s italiano-6vejcarsko i koj znae o6te kakvo u4astie,sy6to s u4astieto na direktorkata na muzeq.
Ako se zategne kontrola,nakazaniqta i t.n. mi se struva,4e takiva ne6ta nqma da se slu4vat,no .... da ne zabravqme,4e bg e druga prikazka.Oba4e pri jelanie mogat da se ograni4at do minimum krajbite.



Тема Re: ОБИРА ТЕПЪРВА ПРЕДСТОИнови [re: a]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 14:03



Pone na zapad gi hva6tat i nakazvat seriozno,za razlika ot bg.
Poneje si v bg i Gyrciq ti e nablizo,moje da vidi6 kolko izlojeni dublikati ima tam.A v Turciq gi pazqt dori s avtomati,kato pri voenno polojenie.



Тема Я се изясни със себе си!нови [re: a]  
Автор jove ()
Публикувано07.02.06 14:08



Ти кой точно си? "mnenie" ли си, "a" ли си? А после си изясни и мисълта. А ако можеш и да я представиш като писмена форма - може да подискутираме. Сещаш ли се какво става при съхранение при пълна тайна? Това е все едно да подариш ценностите на тоя, дето ги съхранява. Една от функциите на музейната експозиция е и възможността за обществен контрол. Ако в музеите са само копия на ценните неща, то какъв е смисълът на оригиналите?
Но, хайде първо да се регистрираш, та да знам на кого пиша. И там, горе има едно нещо - Кредор - служи за конвертиране на шльокавицата в кирилица. Ползвай го. Помага на разбираемостта.

Редактирано от jove на 07.02.06 14:17.



Тема Re: Я се изясни със себе си!нови [re: jove]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 16:04



Просто една идея - защо не разпитат Божков за обира в търновския музей. Едва ли ще има по-добър източник от него. Хващам се на бас, че познава крадците поименно...



Тема Re: ОБИРА ТЕПЪРВА ПРЕДСТОИнови [re: a]  
Автор CATЪPЧO (REALIST)
Публикувано07.02.06 19:56



Ей приятел - не ми се струва че си на земята - по ми се чини че си въздухар . В Лувъра бил в Ермитажа не ходил . Във ваше село на Хоремага Лувър ли му викате .Колкото до Турция не съм видял войници с автомати да охраняват Музеи - Явно си се объркал да не си бил в Анадола на Гей Парад . И като си в чужбина кому кура дириш тук . Айде със здраве.



Тема Re: Я се изясни със себе си!нови [re: jove]  
Авторi (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 21:51



Pyrvo da razqsnq,4e tozi klub e arheologiq,a ne klub avtobiografiq.Sled tova da kaja,4e kirilicata ot kredora e prednazna4ena za komputri s anglijski,a moqt ne e nastroen na anglijski,nito imam namerenie da go nastrojvam,poneje ne mi e neohodim,polzvam drug zapaden ezik.Sega,sled tova lubovno obqsnenie,predpolagam vi se izqsniha ne6tata i 6te poukrotim strastite.
Po temata;v Luvara osven kamerite,ohranata,ima i drugi tolkova moderni za6titi,4e pile ne moje da prehvrykne,nito dori rov da prokopae6.Pri vlizane ohranata dori proverqva 4anti,a ako re6at moje i samiqt 4ovek da proverqt.Puskat na kratki pauzi,za da ne se polu4ava strupvane.Vhoda e styklena piramida,4iito vhod e diagonal razpolojen ot ravni6teto na zemqta kym podzemqta(neznam kak da go obqsnq po-qsno).Nqkoi eksponati dori e zabraneno da se pipat,snimat(ne vsi4ki,no po-specialno egipetskite),ne zaradi samata snimka,a za da ne se povredeli(ot svetlinata ili bog znae kakvo,tova ne mi se razqsni).Vleze6 li vytre,e ne6to kato golqm,podzemen podium sys styklen tavan,minava6 druga proverka,navliza6 v zalite i si svoboden da izbira6 zali i tematika.Edin den moje bi 6te stigne za razglejdane.Ta za seloto - tolkova,ako nqkoi iska moje da go poseti za pove4e.
Imah vpredvid,4e kogato se naema na rabota,syhranqva6tiq/te trqbva da podpisva vid deklaraciq,4rez koqto da nosi pylna otgovornost,taka,4e da gi pazi kato zenicata na okoto si i da nqma smetka ot tova eksponatite da iz4eznat.
No ne izklu4vam i va6eto mnenie,kato znam kak stoqt ne6tata v bg.Osven tova i v bg nqma dostaty4no sredstva za tova,vsi4ko e na samotek,koeto e mnogo jalko.
Razsipvame bogatstvata si.



Тема Добре!нови [re: i]  
Автор jove ()
Публикувано08.02.06 07:16



Приемам, че имаш известни технически затруднения да използваш компютъра си. Но поне си избери някаква постоянна думичка, с която да се обозначаваш, макар и нерегистриран като потребител на дира. Това ще внесе известна яснота в комуникацията.
А по темата смятам, че следното ти мнение "Imah vpredvid,4e kogato se naema na rabota,syhranqva6tiq/te trqbva da podpisva vid deklaraciq,4rez koqto da nosi pylna otgovornost,taka,4e da gi pazi kato zenicata na okoto si i da nqma smetka ot tova eksponatite da iz4eznat." е доста несъстоятелно. Ако се установи, че въпросният съхраняващ е нарушил въпросната си декларация, какво следва? Ще го обесят ли? Или ще заплати стойността на изчезналата ценност? Нещо не мога да видя точен отговор на този въпрос. Единственото що годе свястно решение на подобни дилеми нашата цивилизация е намерила в обществения контрол и добрата информираност на обществото, а не в секретността и страха от тежки наказания. Дори нищожната цена на черно на изчезналите предмети, съпоставена с доходите му, е достатъчна да мотивира някой "пазител" да пренебрегне рисковете, стига да усети, че липсва контрол и че нещата могат да останат на тъмно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.