Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Имам ли бъдеще?  
Автор greyspirit (единствен)
Публикувано14.01.06 21:56



В момента съм 11 клас. Профил са ми история и литература, но обичам само историята. Още от четвърти клас се запалих по древна история и искам да уча археология в Софийския. Ако има някой, който може да ми даде информация какви са възможностите за реализация, нека ми отговори. Аз трябва да знам и да реша какво да правя с бъдещето си.Това е детската ми мечта, надявам се Археологията в България да продължи да се развива, ако някои иска да ми помогне , да ми отговори.



Тема Re: Имам ли бъдеще?нови [re: greyspirit]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано15.01.06 11:59



Какво разбираш под реализация? Ако е да си купиш джип "Туарег", с археологията няма да стане. И не само в България...
Най-много да станеш беден интелектуалец. Ако си на Запад, като археолог няма да мислиш за насъщния хлебец, но пари пак няма да имаш (това поне го знам от приятели, които работят из западните университети).
Археологията е за хора, които наистина желаят да се занимават с нещо интересно, а материалните им нужди се изчепват главно с хубава ракийка... Поне повечето археолози, които познавам, са така...

Печалната истина, млади приятелю, е че хуманитарните науки в цял свят западат (нормално - те не носят, а харчат пари!). Проектите не само в археологията, но и в антропологията и пр. от година на година стават все "по-тънки" финансово. Като археолог в Европа много трудно ще се реализираш. А в България - забрави...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Имам ли бъдеще?нови [re: Black Wolf]  
Автор greyspirit (единствен)
Публикувано15.01.06 15:23



Не че искам джип. Просто все пак мисля че не говоря само за пари, а за работа. Какви са възможностите за в България. Много ясно е , че няма пари като при лекарите примерно. Няма значение, при всички положения съм взела решение ( е, ще видим дали ще ме приемат де ) Но аз съм длъжна да опитам



Тема Re: Имам ли бъдеще?нови [re: greyspirit]  
Автор deLake (sir)
Публикувано15.01.06 22:30



Ами преди всичко е личната реализация. Дипломата не е дебитна карта.

Виж дедо ти Божо - суче от къде ли не - директор, журналист, общински съветник...




Тема Re: Имам ли бъдеще?нови [re: greyspirit]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.01.06 23:10



edin moj frend zavyr6i arheologiq, a sega raboti kato arhivator....

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема С цели поколениянови [re: greyspirit]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 00:08



С цели поколения , българите са били обезкуражавани , осмивани ...Убиваха техните мечти ! Кой им е правил това ? Еми...другите българи , разбира се !
Грейспирит , ако мечтата ти е да бъдеш един археолог , било би добре , да
се стремиш за това. Да , нема средства ... да иманярите плячкат... Но бъдъщето за археология има , дай Боже, има - само ако културните институции
а предимно политиците се сетят , че то има и други богатства освен мутренските хотели .Пък , може и мутрите , един ден след като забогатеят , ще станат меценатите на разкопките , реконструктивна археология и под. От
мен - морална подкрепа и желанието за успех , и то и в случая , че археологията нема да ти донесе препитание. В такъв случай моето желание е , аматерските археолози със сериозни знания , да заместат имаанярите !!!



Тема Re: С цели поколениянови [re: Alexander]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано16.01.06 01:23



От Америка всичко изглежда мно-ого оптимистично. Ама тук не е. Имам поне 5-6 приятели, които завършиха археология през последните 6-7 години. С голям ентусиазъм и добра подготовка. От тях като археолози... не работи нито един. Нема грантове за разкопки, трябва да се подмазваш на някой западен професор, който да започне разкопки тук, та да се вредиш и ти покрай него... Ако имаш късмет. Лошото е, че и на Запад през последните години им режат непрекъснато средствата...
Бай Александре, хабер си нямаш от ситуацията тук, затова не давай акъл!
Та моето момиче, ако искаш да работиш секретарка с диплома за археолог, може да завършиш археология...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 16.01.06 01:27.



Тема Re: С цели поколениянови [re: Black Wolf]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 02:24



С хората , като теб Вълчо , нищо нема да стане. И защо приятелчета ти непредават курсова за публика за да се създадат курсове по аматерската археология , която да замести иманярството. Да недавам акълите ли ? Аз не ги давам само се чудя , че самите , колкото и да сте академици само сте негативници. Да цели генерации , ако се намерил некои да има каквато и да е била идеа , то българите необичат това ... Нали ?Нещо немога да повярвам
докаде са паднали моралните стандарти при вас.То и тук зад океана , нещата нестават лесно , но когато се касае за исторически неща , то хамериканците въстановяват , почитат и - намират финансирането. И така , колониялните фортове се въстановяват, ре-енакторите имат битки от цивилната война , има и средновековни панаири , има и Дизниландове. И защо ? Щото нема завистливи намеквачи , че неможе , небива и потребало ни е!Абе на вас ви е потребно сериозно да си промените адето , че сте киснали. Започнете да казвате на децата : "follow Your dreams , just follow Your dreams" , вместо да сритавате хората надоле. Е затова не съм ви симпатяга. НО човече : Преди три години , когато заболех и изгубих финансово всичко , и тва когато не си млад е наистина катастрофично , би требвало , според вас , да си туря въжето около врата и хоп !.Не така ! Може би водя една загубена война , но карам. Работя ( вие "работа" разбирате ли) , като магаре и пак съм горе долу. И то фактически още издържам(когато немат) или помагам (когато имат работа) синовете си и помагам и на майка ми в Европа.Е , да се оплаквам , нема да ми помогне , и неочаквам че некой ще ми помогне.Тук има една голема разлика. И това , че нема грантове за колегите ти това е всичко ваща вина , че никак нелобирате политиците. Нещата нема и да ви се оправят ако всички чекате , че Софието или ЕСетото ще решава нещата за вас . И на локално ниво може много неща да се оправят , но требва да се намерят хората с визия , независтливи , и докато непочнете да супортирате добри и реалистически идеи.Как така , българите в чужбина да бачкат и са ефективни а при вас още "турското( то и в турция май че некой от ваще тъпотии не се срещат)робство " ? Аман бе Вълчо !Аз наистина НЕ ВИ РАЗБИРАМ.Ако наистина
такъв ви е характера , то не се чудя , че българите са на изчезване.
Ще дам един съвете на момичето : Студирай каквото ти е мерак , ожени се за небългарин , че на нацията ни е сериозно потребна "филтрация" , че както гледам - дегенерирани сме !Сериозно !Пък и ако работиш , като секретарка с диплома за археолог ( НО РАБОТИШ), тва лошо ли е ? Главно , че нема да плачеш , като деморализираните тука.Гледай , че аз всеки ден като се събудя , все некакви болки , проблеми , но все още ритаме и караме , колкото можеме, но неплачеме. Фирмата където работя , може и да нея има скоро, но защо да плача и паникирам сега ? Сега е сега и утре требва да се справим с новите проблеми.



Тема Re: Имам ли бъдеще?нови [re: greyspirit]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано16.01.06 08:13



Това е детската ми мечта...
Щом ти е детската мечта, как можеш изобщо да се питаш такова нещо?
И на мен ми беше детска мечта. Осъществих я, макар че сега не работя като археолог. Не съжалявам нито за миг. Но не бих си простил, ако бях загърбил мечтата си.



Тема Do Easyнови [re: greyspirit]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 11:57



Гледам , че освен панкялата , още има и порядъчни хора. Радвам се , че се намира некои да подкрепи другите !Защо да се убиват вечно мечтите на хората.Браво и на теб !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.