Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 25.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Библия Бесика  
Автортъproвeц (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 12:46



Продавам библия Бесика. Притежавам я от 5 г. По точно препис на превода на Никета Ремесиански, средновековен от 12-14в. Буквите са латински, но текста е неразбираем. Специалист ми е казвал, че малко прилича на албански. Има предговор на гръцки от който става ясно, че това е библията на Никета. запазени са 57 страници. Не знам къде е открита, купил съм я от един поп от южна България. ако някой прояви интерес ще намеря начин да се свържем. Цената по споразумение, но не по-малко от 5000 евро, предоставям и фотокопие за 300 евро.



Тема Re: Библия Бесиканови [re: тъproвeц]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.12.05 12:54



аре, вие тука на магазин го обърнахте....

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Библия Бесиканови [re: Last roman]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано20.12.05 17:24



И как ще докажеш, че не е фалшификат? Пусни копие поне на една страница.



Тема Re: Библия Бесиканови [re: thorn]  
Автор vencci (ХОРОСКОПИЕ)
Публикувано20.12.05 17:44



Не се нерви Торн,
Притежавам книга "Еврика", цената й е колкото добре платена уличница.
За уличницата, може и да се споразумееме, според броя на прочетените страници.

Мамка й, последната страница липсва ...



Тема Re: Библия Бесиканови [re: тъproвeц]  
Автор »№*ы{}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано20.12.05 18:46



В отговор на:

текста е неразбираем



Как разбра, че е библия бесика?



Тема Re: Библия Бесиканови [re: »№*ы{}lЏї©®™]  
Автортъproвeц (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 19:10



Пет от страниците са на старогръцки, там ясно е описано за какво иде реч и че следва препис на светото писание на езика на весите. 14 пъти се споменава и името на първоначалния автор - Никета. Има и рисунки на 3 от страниците. Разбира се че преди сделката ще бъдете консултирани и с експерт. Може да се разберем и за независима експертиза но това ще оскъпи сделката с няколкостотин евро, аз нямам нищо против. Ако проявите интерес, може първоначално да закупите само фотокопие за 300 евро, експертиза за автентичността може да бъде извършена и само на база текста на фотокопието. мисля, че предлагам изключително ниска и приемлива цена.



Тема Re: Библия Бесиканови [re: тъproвeц]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано20.12.05 20:11



тоя ни ми мисли за балъци



Тема Re: Библия Бесиканови [re: тъproвeц]  
Автор »№*ы{}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано20.12.05 21:51



Нали знаеш, че няма как да вземеш пари без да си показал за какво става дума. Можеш примерно да пуснеш една страница във форума.



Тема Re: Библия Бесиканови [re: »№*ы{}lЏї©®™]  
Автор lutom (бивш Келка)
Публикувано20.12.05 22:24



Айде не ги ебавай, пусни им страницата с Никита Ремесиански. Аз съм независим експерт и без няколко стотин евро ще минете и те и ти. Ще ви ги простя.



Тема Re: Библия Бесиканови [re: тъproвeц]  
Автор gioni (праавтохтонен)
Публикувано20.12.05 22:41



Да направим трампа. Аз имам два екземпляра от Кодекс Аргентинос. Давам ти единия а ти ми даваш беската библия плюс 100 долара.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.