Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:56 22.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re:За лесният начин сме писали вече ...нови [re: ilt]  
Автор 6Oth (незнаещ)
Публикувано27.05.06 13:59



Първо провери архивите пък тогава пиши,
че влизаш в графа празнодумец.

Зависимите позиций на "Независимият печат".


Тема Re:За лесният начин сме писали вече ...нови [re: 6Oth]  
Авторilt (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 14:56



Къде точно?
Пусни ми линка, ако обичаш.



Тема Re: Има много лесен начин ...нови [re: ilt]  
Авторjhf (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 04:21



Q,razkaji ne6to za tezi "natrivki",4e mi stana lubopitno



Тема Re: Българи в Америка през античността!нови [re: Ziezi]  
Авторjhr (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 04:29



Ti za koj period pi6e6?Q se uto4ni.Za6toto qvno ne sa pyrvite ziteli.Za pyvite,t.e. indiancite ima dve hipotezi,4e sa preminali ot Alqska kym Amerika ili ot Franciq kym Amerika,kato vtoroto,vypreki izsledvaniq material mi se struva fantasmagoriq.A kakto nqkoj otbelqza,ne sa vijdali 6to e tova kon.
Bylgari opredeleno sa se zaselili,no po vreme i sled na evropejskata valna zaselnici,ta i do den dne6en.



Тема Re: Българи в Америка през античността!нови [re: thorn]  
Авторjutr (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 04:51



Poneze si dezuren tuk da popitam za nqkakvo opredelenie i istoriq na turskiq ezik,4e mi e mytno.Viz za imenata na turcite znam,4e sa arabski,a i mnogo dumi sa zaeti okolo islqmskata religiq,no kato cqlo tozi ezik mi e v palna magla.A upravlqva6tite sa bili dosta smeseni,garantiram go,bez da ima nuzda da sym istorik,samo proveri rodolovnite im darva - majka,ba6ta,dqdo,baba i pra-natatyk.
No za ezika ne se 6eguvam,ako ima6 ne6to interesno.



Тема преди енда или две години ...нови [re: jhf]  
Авторilt (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 09:05



... се организира на световно ниво събиране на генитичен матириал. Всеки, който желаеше, можеше да попълни формуляр, какво знае за произхода си до второ-трето коляно по интернет и да изпрати натривка от вътрешната стана на бузите си (тимфичката се поктива със слюнка, а заедно с нея се залепват и епителни клетки, носители на генетичния код на индивида). (Колкото до умрелите или мумиите годен генетичен материал го търсят в пулпа на зъбите). Беше група генетици, които се натовариха със задачата да пресъздадат дрижението на народите през данните, които събраха. Съответно се заангажираха на всеки участник да върнат информация, да му кажат от къде произхожда.
Тъй като виждам някои да се вдъхновяват много от този проблем и си представям упоритостта с която ziezi би свършил подобно събиране. Предложих го, вместо да се дърля по клубовете, да канализира енергията си за нещо по-научно в твърденията му. Ще има полза, пък ако и има резултат...
По принцип съм любопитна, защото имам подобни подозрения, но не интерпретирани кото неговите. Любопитна съм, но не и до там, че да си го поставя като цел.
Ако отговарям, то е да споделя мислите си, а не да дразня някой.



Тема Re: преди енда или две години ...нови [re: ilt]  
Автор WlSP (Metro ESP)
Публикувано30.05.06 13:28



Такива изследвания вече са правени - и антропологични и генетични. Изводите от тях водят в съвсем други посоки от официалните теории. За съжаление "сериозните" учени продължават да се правят, че нищо такова няма, ясно защо...
Ето тук можеш да проследиш факти и коментари:





Тема Американци в България???нови [re: Ziezi]  
Автор БAPAБAHЧИKЪ (Екзаминатор)
Публикувано31.05.06 00:45



Винаги съм се забавлявал с теориите на теоретиците(теоретик не значи историк),а това значи, че в историята липсва теорията?!Важното е майтап да става




Тема Re: Американци в България???нови [re: БAPAБAHЧИKЪ]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано04.06.06 19:32



теоретик не значи историк

но историк означава преди всичко теоретик

историята е субективна псевдонаука от рода на политпросветата

археологията би трябвало да е обективна и точна наука, но за съжаление е пачавра на историята



Тема Re: Американци в България???нови [re: Ziezi]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано04.06.06 20:19



А Зиези и тъпака на тъпаците.
Колко си тъп Зизи не е възможно да се изчисли.

Venimus adorare eum



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.