Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 16.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема не пипат ли грубо BG археолозите?нови  
Авторwatch (Нерегистриран)
Публикувано26.07.05 21:13



аз ли се се заблуждавам или наистина в археалогията не се използват ръкавици. Сега с това откритие на трак. владетел има и органични артефакти - обувки и др. т.е. има работа и за микробиолози и т.н. Сещам се и за др. моменти - на един др. обект даваха как вдигат с багер някаква архитектурна част но толкова левашки че тя се строши. Едновременно новинаря четеше колко велик откривател е Китов.
И каква е тази традиция да се кичат с намерените вещи, да пият от чашите и прочие - защо е това неуважение, тия хора нямат ли респект към старините?!



Тема Re: не пипат ли грубо BG археолозите?нови [re: watch]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано26.07.05 21:57



Археолозите ровят костите, ти си се загрижил за някакви дрънкулки и камъни. Човекът го погребали за да почива в мир, но идва науката, а както знаем пред нея няма прегради.

Науката е страшилище! Науката искаше, а и май още иска, да победи Природата. Представете си какво ще стане, когато науката победи Природата



Тема Re: не пипат ли грубо BG археолозите?нови [re: Ziezi]  
Автор N1mbus (абориген)
Публикувано26.07.05 22:07



Представете си какво ще стане, когато науката победи Природата

Няма да стане. Природата е търпелива, но и тя си има система за самосъхранение. И ще я задейства като му дойде времето. Просто не е опрял ножът до кокала.

С уважение,
Rex Mysorum



Тема Да беше само тованови [re: watch]  
Автор deLake (sir)
Публикувано26.07.05 22:19



Ами че са запиляли предполагаемите кости на цар Иван Александър и царица Сара-Теодора. Индиана Джоунс е цвете пред тях.




Тема Re: Да беше само тованови [re: deLake]  
АвторLord Dark (Нерегистриран)
Публикувано26.07.05 23:05



Де да беше само това - нашите "археолози" повечето са големи марлячи. първо че разкопават обектите с темповете на комунистическите петилетки, няма да ви казвам какво се унищовара в това бързане. освен това много малко от тях изграждат керамични гробища, където да се съхранява за идните поколения масовия керамичен материал. ако се разкопава некропол костите се изследват набързо смесват се и се закопват някъде - така че други археолози ако ги намерят след 500 години ще се хванат за главата. и на последно място - археолозите НЕ крадат цените находки от обектите си - те си държат на авторитета, но крадат много яко от парите отпуснати от държавата и спонсори за разкопаването на даден обект. та общо взето нашта археология е на нивото на археологията на западна европа в края на ХІХ век.



Тема Re: не пипат ли грубо BG археолозите?нови [re: N1mbus]  
АвторГЪrъл (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 00:46



Много си прав - като й изцицаме нефта, нито за багер ще има, нито за победата над нея ще има...



Тема Re: не пипат ли грубо BG археолозите?нови [re: watch]  
Автор Kroger (flash)
Публикувано28.07.05 05:50



"И каква е тази традиция да се кичат с намерените вещи, да пият от чашите и прочие - защо е това неуважение, тия хора нямат ли респект към старините?!"

И мен това ме дразни. Китов може и да е добър изследовател, обаче да се гаври с намерените тракийски старини, принадлежащи на тракийския цар е нещо много лошо. Мисля, че Китов се вживява като богопомазан да прави това и преиграва.

Това няма нищо общо с археологията, поне спред мен (макар и да не съм археолог).


Your flight, Boeing 777 - 300

Тема Re: не пипат ли грубо BG археолозите?нови [re: Kroger]  
Авторwatch (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 13:56



Ами дразнещо си е - намерят пръстен, айде на пръста; намерят венец, айде на главата - и това по телевизията. Дано само не намират тоалетна чиния. Извинявам се много, обаче трябва ли да си оставят мазните отпечатъци навсякъде? Археологията в голяма степен е като криминалистиката и важи принципът за минималното въздействие в/у "уликите". Аз също не съм археолог, ама като ги гледам и те не са.



Тема Re: не пипат ли грубо BG археолозите?нови [re: watch]  
Автор Цeзap (непознат)
Публикувано29.07.05 03:51



Народът си е казал "всяка жаба да си знае гьола" - като учите и като станете археолози няма да говорите такива глупости, а до тогава по-добре не развивайте подобни дивотии!



Тема Иначе?нови [re: Цeзap]  
Автор N1mbus (абориген)
Публикувано29.07.05 05:13



Какво? Ще цензурираш ли?

С уважение,
Rex Mysorum




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.