Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 29.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
*Кратък преглед

Тема Севтополис под водата  
Автор Kroraina (новак)
Публикувано18.10.05 13:19



Здравейте,
един западняк, интересуващ се от траките, е разглеждал спътникови снимки на България (колекцията Earth на google) и ми прати следната снимка от язовира над Севтополис. -


Как мислите, перпендикулярните ивици север-юг и запад-изток долу на снимката във водата от останките на града ли са? В коя част на "Копринка" е Севтополис, знае ли някой?

Поздрави,
Васил



Тема Re: Севтополис под водатанови [re: Kroraina]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано20.10.05 19:11



Тазикартинка е взета чрез Google Earth - един хубав продукт за сателитни снимки, който е Free.



За съжаление само София е с по-детаилни снимки.

Но продукта дава по-добра представа за района на Копринка, отколкото самата снимка, която публикуваш.

Трябва да видя в книгите къде точно е Севтополис, и ще пиша пак.



Тема Re: Севтополис под водатанови [re: Ziezi]  
Автор Kroraina (новак)
Публикувано21.10.05 12:13



Здравей Емо,
да, жалко че България не е застъпена добре в такива продукти. А би било интересно да се види, например, дали отгоре може да се различи нещо от новооткрития тракийски град при Кози Грамади. Или как изглеждат римските ни градове от космоса. За Запада има сайтове и като www.multimap.com предлагат и аероснимки. Просто си въвеждаш пощенския код или името на нас. място.

Поздрави,
Васко



Тема Re: Севтополис под водатанови [re: Kroraina]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 22:31



Golqmo ulesnenie za imanqrite,aha...



Тема Re: Севтополис под водатанови [re: l]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано22.10.05 22:49



Mini podwodnica shte im trqbwa...

Amor est vitae essentia



Тема Re: Севтополис под водатанови [re: Kroraina]  
Авторkdimov (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 14:38



Помоли го да ти прати следващия кадър
южно от този.

Севтополис е на подводното продължение на западния хребет
и са пада вертикално по линия по средата на двата тези надводни.

Ако си напишеш мейла.
Ще ти пратя сканиран плана на града



Тема Re: Севтополис под водатанови [re: kdimov]  
Автор Kroraina (новак)
Публикувано24.10.05 15:04



e-mail-ът ми е v.karloukovski@lancs.ac.uk Ще съм Ви благодарен ако ми пратите скан/снимка. А западнякът, който се интересува, е Chris Webber, авторът на книжката за траките в серията на Osprey. Ако искате, мога да Ви свържа с него направо.



Тема Re: Севтополис под водата до kdimovнови [re: kdimov]  
Автор fonscastaliae (слънчев идиот)
Публикувано24.10.05 18:04



Здравейте! Аз бих искал, стига да не е неучтиво, сканиран плана на града. Адресът е fonscastaliae@gmail.com

"Какъв сте вие в цивилния си живот? Студент по класическа филология? Значи, пияница, интелигент..."


Тема Re: Севтополис под водатанови [re: kdimov]  
Автор (изрод)
Публикувано26.10.05 11:58



може ли и на мен



благодаря!

...Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...

Тема Севтополис, Свещаринови [re: CУ]  
Автор Kroraina (новак)
Публикувано02.11.05 19:26



ето последната карта на Коста Димов с положението на Севтополис:



Коста любезно сканира и плана на Севтополис:


По-голям скан (220 Kb)


И ето нещо от Chris Webber - спътникови снимки на предполаганото от него място на Свещарската могила (не е съвсем сигурен дали го е уцелил):






На сайта на историческия музей на Исперих , че "Историко-археологическият резерват "Сборяново" е разположен между селата Малък Поровец и Свещари на Община Исперих, в каньона на река Крапинец и по хълмовете около него." А сверявайки с картите от multimap.com излиза, че според Крис могилата е доста на юг от Свещари, покрай реката и близо до Драгомъж. Голям Поровец е по' на юг, а Малкия Поровец не мога да го намеря. Някой може ли да се ориентира къде точно е Свещарската могила?






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.