Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Защо евреите напускат Палестина ?!  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано18.09.05 08:48



Тази тема беше изтрита от модератора на Клуб История.

За незапознатите с историко-политическата ситуация в Света е доста чудна новината за изтегляне на евреите от палестинските територии - ивицата Газа.

Тук ще публикуваме една статия, която ще даде отговор на тези въпроси.

- В малки незабележими каренца в пресата се отбелязва, че в Провадия е създаден инициативен комитет в подкрепа на бизнесмена Майкъл Чорни, в него членували местни интелектуалци. Г-жа Ирена Христова е говорител на този комитет и от нея ще научим какви са целите му.
- Целите му са няколко: 1. Издирване, систематизиране и предоставяне на съответните власти на Република България на данни и документи, доказващи невинността и неправомерното изгонване на г-н Чорни; 2. Преоткриване на такива документи и завеждане на съдебни дела срещу институции и личности, разпространяващи неверни и тенденциозни информации, които клеветят доброто име и авторитета на човека Майкъл Чорни, неколкократно доказвал с делата си съпричастност и голяма любов към България; 3. Да подемем инициатива, която вече е разпространена в обществото на Провадия, за обявяването на г-н Чорни за почетен гражданин на града.
- Какъв интерес могат да имат интелектуалци от Провадия да събират документи, които оневиняват Майкъл Чорни? Защо точно в Провадия?
- Защото в нас попадна книгата на историка Николай Панайотов, според която Провадия е била столица на халколитната протоеврейска държава от 5-о хилядолетие до 3760 г. преди Христа. Тази книга е издадена със съдействието на г-н Чорни и ако това, което е написано в тази книга, е вярно, ще се върне славата на нашия град като най-древен и ще се открият стотици работни места за провадийци.
- Потърсихте ли директна връзка със самия г-н Чорни?
- Нямаме директна връзка с него и нямаме намерение да го търсим. Не искаме пари от него, не го познаваме, не сме го виждали.
- Нали искате да го направите почетен гражданин, значи все пак трябва да го поканите?
- Ще го поканим, след като се осъществи този проект. Една от нашите задачи е тясно сътрудничество с всички организации по света - финансови, научни институции, да превърнем халколитната крепост край града в Мека за всички евреи по света.


Николай Панайотов прави заключенията си единствено на факта, че в Провадия има стари скални гробници от халколита, а в Библията пишело, че евреите погребвали мъртвите си в скални гробници. Ето как се прави историческа политпросвета.

Сега ни става пределно ясно защо създаденият от евреи комунистически строй унищожи и обезлюди българското село - там където се зараждаше и крепеше българщината. Днес вече Свещената Българска земя е освободена от българи, и очаква своите свидни еврейски чада - които били изгонени от лошите траки преди 6000 години.

За останалите една шепа българи, някои вече препоръчват - да се връщат по река Волга.

Ето какво статукво създаде антибългарската теория за тюркския или памерски произход на българите.

Българите не са нито тюркски нито памерски пришълци !!!

Българи, да спасим Земята си от нашественици ! Да прогледнем за Истината !
Българите са местен народ на Балкана и Мала Азия - ПРЕКИ НАСЛЕДНИЦИ НА ХОРАТА ОТ ХАЛКОЛИТНАТА ЕПОХА ПО НАШИТЕ ЗЕМИ !!!



Тема Re: Защо евреите напускат Палестина ?!нови [re: Ziezi]  
Автор kelka (синце)
Публикувано18.09.05 10:13



Защо толкова ги мразиш евреите? И те са хора. Не бъди толкова зъл към тях. Може би пък да имат право. Ето, Айнщайн е евреин. Той лош човек ли е ?



Тема Re: Защо евреите напускат Палестина ?!нови [re: Ziezi]  
Автор komita (ледоразбивач)
Публикувано18.09.05 11:31



С потрес наблюдавам какъв небивал интерес предизвиква пуснатата от теб в няколко клуба ИЗЦЯЛО историческа тема, НЯМАЩА нищо общо с политиката.

ВМРО не обръща своите погледи ни на запад, ни на изток, ни другаде!


Тема Re: Защо евреите напускат Палестина ?!нови [re: komita]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано18.09.05 13:12



Темата е парлива и е изцяло в синхрон с тематиката на клубове Политика, История и Археология. Всеки, който прочете темата, ще разбере, че съм напълно прав.

А със спора който водите с Венко нямам общо. Не подкрепям и езика, който се употребява в този спор.

Моето отношение спрямо твоята личност е игнориране с отенък на симпатия. Напълно те разбирам и за изтритата тема - такива са реалностите в българския обществен и в частност интернет живот. Но за съжаление плуването по течението изобщо не отговаря на псевдонима ти - комита...



Тема Re: Защо евреите напускат Палестина ?!нови [re: Ziezi]  
Автор komita (ледоразбивач)
Публикувано18.09.05 13:20



Ти си малко тип атакаджия. Повече си анти, отколкото градивен. По това се различаваме с теб. Аз търся как може да се променят нещата, а не като теб да очерням всичко в тъмни краски. Към евреите изпитвам доста неприязън, темата изтрих не защото е против евреите, а защото ти я пусна с целият си нахалитет, много добре знаейки че ще я изтрия.

ВМРО не обръща своите погледи ни на запад, ни на изток, ни другаде!


Тема Re: Защо евреите напускат Палестина ?!нови [re: komita]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано18.09.05 13:45



Интересно ми е защо смяташ, че си длъжен да триеш една тема, само защото показва някои характерни черти на псевдорелигиозната общност наречена странно защо "евреи" ? Защо тъкмо "евреите" трябва да са "свещенни крави",
а модераторите техни ангели хранители?

За разлика от теб, аз обичам "евреите" и се мъча да отворя очите не само на българите, но и на "евреите", защото смятам, че те не са злодеи, а жертви на злодейската си псевдорелигиозна доктрина. Нещо като еничери. Много хора смятат, че веднъж зомбиран един човек не може да бъде спасен. Е, ето тук се различаваме с тези хора - аз смятам, че дори и "евреите" , както и например комунистите , могат да бъдат просветени.



Тема Re: Защо евреите напускат Палестина ?!нови [re: Ziezi]  
Автор komita (ледоразбивач)
Публикувано18.09.05 14:03



Не смятам че съм длъжен. Направих го защото противоречи на личните ми разбирания. Като съответно се възползвах от модераторските си права. Аз съм български националист. За мен българският национализъм не е громене на световното еврейство и световната конспирация. Откровенно казана според мен ти се занимаваш с глупости. Нито ще промениш мнението на евреите, нито на който и да било. Напротив, с това вредиш на българският национализъм, защото отклоняваш вниманието от реалните проблеми на българският национализъм. А проблемите които стоят пред българският национализъм не са свързани с еврейството, псевдорелигиозната им доктрина или незнам какви си още световни конспирации, които ти се въртят из главата.
Аз съм ти почитател. Много хубаво си хванал темата за връзката пеласги-траки-българи. Ако само с това се занимаваш, цена няма да имаш. Само не знам, кой дявол те накара да започнеш да залиташ по разни паншовинистични идеи, като това че келтите и германците са българи, като това че сме дали цивилизация на китайците, като световният еврейски заговор. Много ми се иска да си беше останал само в посоката траки-българи. Имаше огромни шансове за успех. Сега залитайки в крайностите, с които се занимаваш напоследък, рискуваш да попаднеш в графата на хаховците, които си остават вечно неразбрани и пренебрегвани. С тези си залитания не само че рискуваш това, но рискуваш да проиграеш на карти и тъй добрата идея за траки-българи. Не знам дали просто не следваш някаква стратегия, но да знаеш че си изтървал юздите. Не е нужно да ти казвам за какъв вече те смятат повечето от клубарите. Абе да си го кажа-за перко. А ти много добре знаеш че влезеш ли в графата перко, не само че авторитета ти пада тотално и започваш да бъдеш харесван само от други перковци, но и някои защитавани от теб стойностни идеи, също се опорочават. Надявам се добре да осъзнаваш какво ти пиша. Примерите за сравнение не са един и два и ти ги знаеш по-добре от мен.
С най-добри чуства.

ВМРО не обръща своите погледи ни на запад, ни на изток, ни другаде!


Тема Re: Защо евреите напускат Палестина ?!нови [re: komita]  
Автори (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 16:20



Da ne mi se syrdi Ziezi,no komita e prav.И ме хва6та яд,4е прекалява понякога,zа6тото Зиеzи ми иzглежда доброду6ен и мил 4овек.



Тема Re: Защо евреите напускат Палестина ?!нови [re: komita]  
АвторZiezi (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 17:17



Че аз съм перко, перко съм...
Но пък и Езоп е бил перко, мисля си...
Не че се сравнявам с него де...

Винаги съм твърдял, че лудите ще оправят нещата. Например Чардафон Велики бил ли е с всичкия си, когато е обявил Съединението ?



Тема Re: Защо евреите напускат Палестина ?!нови [re: Ziezi]  
Автор komita (ледоразбивач)
Публикувано18.09.05 17:47



Например не е ясно дали си Зиези. Например Езоп е писал басни, ти басни ли пишеш? Например никой не се е съмнявал в менталното състояние на Чардафон Велики, а и зад него е стоял цял народ, докато зад теб не стои никой.

ВМРО не обръща своите погледи ни на запад, ни на изток, ни другаде!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.