Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:36 14.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема С калпаци ? - мнение отклонениенови [re: дядo Mиню]  
Авторбeзимeнeн (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 17:03



Спомням си когато "течаха" изобилни "информации" в писаните медии за Царичина, че имаше интервю с покойния проф. Наплатанов за събитията, които са се случили на него и неговата самоубила се дъщеря - част от началния екип работил там.
ПО ПАМЕТ !!!
Вследствие на "полудяването" на дъщеря му или външната неизвестна намеса - при укриването им в Пловдив са ги "посъветвали" при много силна "интервенция" (независимо от времето и температурата) да си слагат на главата шапки от естествена вълна...Те затруднявали "откриването" и намалявали нежеланото въздействие върху съзнанието и подсъзнанието им.
...
Съвсем лесно е допускането че "изделията" от непрана вълна ("запазена" и на първородното си място) имат много по-добри качества от тези от обработената...



Тема Re: С калпаци ли са?нови [re: дядo Mиню]  
АвторИ (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 18:46



Абе аз само исках да покажа,4е и елементи от други народи си прили4ат с тези склуптори.Ако се разровя сериозно и о6те 6те намеря,макар и не от този период,който са посо4или.Мисля,4е не може да се каже от кого са с то4ност,може и траки да са както Зиези казва,но може и да не са.



Тема Re: Немруд даг - големият страх от Истинатанови [re: Ziezi]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано31.08.05 23:14



+ Хълмъ/Могила/, по - изкуктвена отъ този, редко може да се види!?
+ Има две, три такива подобни, въ Радомирско!



Тема Re: С калпаци ли са?нови [re: дядo Mиню]  
Автори (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 20:08



Ако са калпаци, тогава:
Защо някои асирийски царе са с калпаци а други не?

Ами кажи не6то,аз не знам кой знае какво за асирийците.



Тема Освен калпаци и тракийски шлем...нови [re: Ziezi]  
Автор Уйнa Пeнa (ентусиаст)
Публикувано05.09.05 05:27








Тема Re:ДАГ=ТАГнови [re: Уйнa Пeнa]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано11.09.05 19:24



ДАК = ТАГ

Омур таг = Умор таг

РИХ Исперих
РАК Котрак
РИГ Телериг

Имали логика подчертаваща ТРАКИЙСКОТО?


АНАТОЛИЯ = АНАДОЛА

ТА в този ред на мисли вашето мнение...

КАН = ХАН

Това не е ли титлата на човека последното?



Тема Re:ДАГ=ТАГнови [re: elak]  
Автор kelka (синце)
Публикувано11.09.05 19:41



Имали логика подчертаваща ТРАКИЙСКОТО?

Абсолютно никаква.



Тема Re:ДАГ=ТАГнови [re: kelka]  
Автор ф (ц)
Публикувано11.09.05 20:25



kelka, усещам те как отричаш просто за спорта. Това, чини ми се, не е добра привичка.



Тема Re:ДАГ=ТАГнови [re: ф]  
АвторZiezi (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 08:08



ДАГ на турски е планина. Но това не означава, че твоето предложение не е без основание. Турците са завоеватели на тези свещени български земи, и са променили и нагодили всичко към своя език. Например българската планина БУЛГАРДАГ, днес те превеждат като БУЛКАРДАГ, което на техен език е ПЛАНИНА С ОБИЛЕН СНЯГ. Но това е смешно, тъй като Балгарската планина е езвестна именно като българска планина, а не като планината с обилен сняг.

Що се отнася до Омур Таг, да това е двусъставно българско име, което е носил и певецът /поетът, този който пое/ Омир. Таг е доказана тракийска благородническа титла.

Титлата носи и Спар Таг, който има име, доста разпространено сред българите на Балканите. Това име носи един "тракийски" владетел Спара Тог. Нека не забравяме, че същото име носи и Аспар/византийски военачалник/, но с предпоставен непълен член А, което е характерно за някои български диалекти.

Името Аспар носи и синът на Кубрат.

СПАР= АСПАР



Тема Re:ДАГ=ТАГнови [re: ф]  
Автор kelka (синце)
Публикувано12.09.05 12:59



Драги Ф, не "отричам просто за спорта", защото си мисля, че въобще не отричам.
Просто имам апозитивно мнение в голяма част от случаите и го изразявам. На тебе апозитивността ти изглежда като отричане. Изключвам комуникацията ми с Black Wolf, с когото се надпрепираме навсякъде и за всичко. В конкретния случай; ами траките ги познават малко хора и пишат откровени глупости за тях. Как да не им противореча?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.