Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 01.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Иначе?нови [re: N1mbus]  
Автор Цeзap (непознат)
Публикувано29.07.05 06:11



Просто се надявам един ден да поумнеете и да започнете сами да се самоцензурирате



Тема Re: не пипат ли грубо BG археолозите?нови [re: Цeзap]  
Авторwatch (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 10:51



мисля че когато човек говори за неща като уважение и отношение, няма нужда да има научна степен. Това че Агре много е учила и изследвала, не я прави първа "приятелка" на тракийския владетел че да си слага златния му венец. Поне да не го прави по телевизията - ние сме обикновени хора и не разбираме "симпатичното" й професионално изкривяване.



Тема Re: не пипат ли грубо BG археолозите?нови [re: watch]  
Автор Цeзap (непознат)
Публикувано30.07.05 09:51



Вярно, е че ние археолозите сме болни хора, но така си обичаме това което правим, че трябва да ни прощавате тази лека лудост. Просто трябва да изпиташ това усещане, когато намираш нещо за което си мечтал цял живот. То е като твое рожба, как да не го целуваш и да му се радваш. Отстрани археологията е само находки и картинки, а за нас е просто начин на живот.



Тема А сега денови [re: Цeзap]  
АвторpaзeЦ (Нерегистриран)
Публикувано30.07.05 11:24



Вярно, е че ние ИМАНЯРИТЕ сме болни хора, но така си обичаме това което правим, че трябва да ни прощавате тази лека лудост. Просто трябва да изпиташ това усещане, когато намираш нещо за което си мечтал цял живот. То е като твое рожба, как да не го целуваш и да му се радваш. Отстрани ИМАНЯРСТВОТО е само находки и картинки, а за нас е просто начин на живот.

Ами те и иманярите за зависими, но за разлика от наркоманите не ги включват в метадонови програми! И те си обичат занаята (до лудост по някога), но ги броят за престъпници. И те имат невероятни усещания и изживяват катарзис и оргазъм едновременно при намирането на нещо, което са търсили дълго време, но не са на първите страници на вестниците, а на последните (в кримихрониките). Това е техният начин на живот, а целта на демократичното общество е да им пречи да си го живеят, така както те си искат и за всяко отклонение ги пляска през ръцете.
Кво излиза? Че е най-добре да си педал, наркоман или обикновена откачалка и тогава цялата държава хуква да ти помага. А ако искаш на воля да се отдадеш на зависимостта си от копането - стани археолог ( ако няма находки, то поне заплатата е сигурна)
Има нещо гнило в съвременното общество, ЩО Е ТО ?



Тема Re: не пипат ли грубо BG археолозите?нови [re: watch]  
Автори (Нерегистриран)
Публикувано30.07.05 12:38



Az li4no s гордост 6те се наки4а и снимам с тях.Така,4е немога да ги критикувам.Ще е доста вълнува6то и 6те остане zа спомен.



Тема Re: А сега денови [re: paзeЦ]  
Автори (Нерегистриран)
Публикувано30.07.05 12:53



Раzликата е огромна.Иманярите едва ли 6те опаzят и предадат находките на държавните муzеи.А и от иzложбите по света,4реz теzи находки се пе4елят пари и слава zа България.Предиzвиква се интерес,който пови6ава и туриzма,икономиката.
Иманяра 6те я продаде някъде в 4ужбина,до следва6тото криминално престъпление и следва6тата находка,zаради собствения си стомах.А и по тоzи на4ин,попаднали в 4ужбина, може да се zлоупотреби с теzи находки.
Сега да о4аквам ли zлостни нападки?



Тема Re: не пипат ли грубо BG археолозите?нови [re: и]  
Автор Цeзap (непознат)
Публикувано30.07.05 15:49



Просто няма смисъл да се отговаря на това иманярче "разеЦ". Всеки сам избира от коя страна на закона да застане.
Аз лично съм пил вино от съд на 6000 години и това си ми е спомен за цял живот.



Тема Re: не пипат ли грубо BG археолозите?нови [re: Цeзap]  
Автордpeвeн (Нерегистриран)
Публикувано30.07.05 16:07



Надявам се,че си го поизмил преди това за да не са ти кратки спомените



Тема Re: не пипат ли грубо BG археолозите?нови [re: дpeвeн]  
Автор Цeзap (непознат)
Публикувано30.07.05 16:49



Както виждаш спомените ми са си още живи



Тема Re: не пипат ли грубо BG археолозите?нови [re: Цeзap]  
Автор kelka (синце)
Публикувано30.07.05 17:50



Е, за това ли копаш, за да пиеш в съд от преди 6000 г.? А изследвахте ли го преди това химически този съд?
Имам чувство, че защитаавш археолозите само от колегиалност. А хората, които критикуват са прави. Има нещо грозно в това да ползваш находките без да си ги публикувал и описал като ТВ звезда пред журналисти и за мечтаеш за "голямото съкровище". Всеки ден нова "сензация" (Овчаров) и превръщане на археологическите ми екипи в обект на кариеризъм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.