Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 20.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: ?нови [re: tukidid]  
Автор lSTORlK (GuardianOfTime)
Публикувано22.12.07 02:22



Аз съм работил като доброволец няколко поредни лета (още като ученик в гимназията) на разкопките северно от Централна поща в Пловдив. (Аз съм пловдивчанин.)
Работил съм и на могила до с. Юнаците, Пазарджишко. На това място има център на археолозите, където може да се живее известно време. Трябваше да си платя пътните и да си купувам храната. Лошо няма. Работехме срещу опит и знания. От това по-ценно, знайте, няма! Там беше и проф. д-р Николай Мерперт от РАН.

Колкото до разкопките в и около Варна, на мен ми е твърде далече. Има ли начин да се живее някъде? Аз имам роднини по майчина линия там, но не би било много удобно да им досаждам. Не знам дали е възможно и да се ползва общежитието на ДИПКУ или друго общежитие. Ама, ако ще трябва и хотел да плащаме, ще дойде много. Все пак, учителската заплата е една и е малка.

Колкото до разкопките и описването и обработката на откритията, това е натрупване на ценни знания и опит, нови запознанства, обмяна на идеи...
Ако аз и още един човек имаме по една ябълка и си ги разменим, в крайна сметка, и двамата пак ще имаме по една ябълка. Но, ако става дума за идеи, след размяната им, и двамата ще имаме по две идеи.

_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.

Редактирано от lSTORlK на 22.12.07 02:23.



Тема Re: ?нови [re: lSTORlK]  
Автор tukidid ()
Публикувано11.03.08 22:34



Уважеми пазителю на времето, за съжаление проучването на въпросния обект едва ли ще бъде подновено през тазигодина, но за сметка на това, ако ти се копае тъмно средновековие, и наистина си готов да участваш и в правенето на документация - може да се присъединиш на разкопки в Преслав с нашия екип.



Тема Разкопки във Велики Преславнови [re: tukidid]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано12.03.08 07:15



Здравей!! Прочетох, че ще провеждате разкопки във Велики Преслав и реших да питам кога ще се провеждат те и от къде ще са участниците?!?! :) А най важното къде ще се копае?!?!



Тема към militsa_danovaнови [re: militsa_danova]  
АвторB.Пaвлoв (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 16:18



Линкът към обявата не работи а на посоченият майл никои не отговаря.



Тема Re: Разкопки във Велики Преславнови [re: immortal_bg]  
Автор tukidid ()
Публикувано14.05.08 21:07



Разкопките в Преслав, както всяка година се осъществяват от няколко, последователно работещи, от към юни до септември екипа, съставени главно от сътрудници на Археологическия институт. Копае се основно в централната и южната част на дворцовия комплекс - основно около владетелската църква към Тронната палата, прилежащите и сгради, както и т.нар. Преславска патриаршия.



Тема Re: Покана за археологически разкопкинови [re: Mилицa]  
Авторmaksim (Нерегистриран)
Публикувано15.06.08 18:41



zdraveite proqvqvam interes kum razkopkite na muxluz kale poznavam mn dobre raiona i imam mn dobri poznaniq po arxeologiq i istoriq s koeto moje bi 6te vi buda polezen....ako imate jelanie da u4astvam v razkopkite i da doprenesa s kakvoto moga 6te se radvam mn..... jsm mi e 089 5165423 naiden moje da mi se obadite po vsqko vreme ili da ostavite telefon za kontakt da vi se obadq az....blagodarq za vnimanieto



Тема Re: Покана за археологически разкопкинови [re: maksim]  
Авторmaksim (Нерегистриран)
Публикувано15.06.08 21:56



http://83.148.127.46/obiava/ adresa koito ste ostavili neotgpovarq.......6te pravim li razkopki ili ne



Тема Re: Покана за археологически разкопкинови [re: maksim]  
Авторipetrova (Нерегистриран)
Публикувано13.07.08 16:41



Znaeteli dali se tyrsqt hora za u4astie v razkopki?



Тема Re: Покана за археологически разкопкинови [re: ipetrova]  
Автор tukidid ()
Публикувано02.08.08 01:15



Разбира се, че се търсят хора за участие на средновековен археологически обект - на една от старите ни столици - повече информация на мейл ivor@mail.bg.



Тема Re: Покана за археологически разкопкинови [re: militsa_danova]  
Автор B.Пaвлoв (непознат )
Публикувано06.10.08 11:26



Здрасти, аз се отзовах на поканата за разкопки , та да разкажа горе доло , как е.
Спахме на много приятно място , трябваше да си плащаме храната но пък имаше готвачка и яденето излизаше не повече от 4 лева на ден.Обектът е в близост до Южната порта някъде зад сградата на Стойчо Бонев.Седяхме там около месец , всеки ден от, който беше просто чудесен.Запознахме се с много археолози , месни и софиянци.Общо взето добри хора, ако не обръщаш внимание на това , че не се обичат много много помежду си. В базата имаше, ток, вода, тоалетна и кухня , абе изобщо напълно оборудвана.Бяхме в Преслав и е за отбелязване , че Преславчени оставят впечетление за много отзивчиви хора.Находки и изводи от разкопаното не мога да коментирам понеже, това е работа на други хора.По професия съм , комп. специалист и основният ми принос е , че се захванах за работа по триизмерна възтановка на някой от сградите там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.