Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 20.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Покана за археологически разкопкинови [re: militsa_danova]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано20.07.05 20:20



Имам желание, но курса по немски зове. Крайно време е да го науча тоя език че хората вече ми се смеят



Тема Re: Покана за археологически разкопкинови [re: Dorian Gray]  
Автор militsa_danova (непознат )
Публикувано20.07.05 21:42



Здравей,
Език с курс ако се учеше...аз след сериозна подготовка в езикова гимназия не знаех толкова добре английски докато не поживях в англоговоряща страна. Курса без практика нещо не го виждам, все едно да предположа, че се занимаваш и с археология само четейки публикации...
Та в тая насока и във връзка с предното съобщение, за каква почивка ми говориш по време на разкопки като ти си жаден за знания?
Поздрави,
Милица



Тема Re: Покана за археологически разкопкинови [re: militsa_danova]  
Авторbat (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 12:43



minalata godina biah v Bevakasha, tazi shte kopaem na edin nov obekt do Newe zahar na ezeroto do Murtvo more, obektut se kazva Adon HaKavod



Тема Re: Покана за археологически разкопкинови [re: bat]  
АвторMилицa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 16:06



Здравей,
Май ми проверяваш знанията по иврит...е, използвах бевакаша ( בבקשה ) като моля :) Адон зная, че е обръщение (едно от няколкото за Господ, като адоней, елейну, хашем и прочие), кавод е- чест, слава в случая...Ала самия ти обект не съм чувала, макар че се интересувам от библейска археология най- много. Можеш ли да ме ориентираш?
Поздрави,
Милица



Тема Hazorнови [re: Mилицa]  
Авторbat (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 17:37



hmm iznenada me :) sheguvam se, razbira se ;) Adon haKavod e imeto na hram v grada, kudeto gostuvah. Hazor e obektut, kudeto shte kopaia – shtom se interesuvash, triabva da si chuvala za nego, tova e nai—golemiat obekt (200 acra) ot bibleiskata epoha



Тема Re: Покана за археологически разкопкинови [re: militsa_danova]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано21.07.05 22:25



Имам само 2 седмици отпуск и смятам да си прекарам времето със семейството, което не съм виждал от 8 месеца.



Тема Re: Hazorнови [re: bat]  
Автор militsa_danova (непознат )
Публикувано22.07.05 10:41



Zдравей,
Хазор ми говори съвсем друго :) Само че съм запозната с експедиции, които копат по различно време. Тоест приключват в началото на август.
http://www.bib-arch.org/bswbDigBAR.html#hazor
Ти сайта сигурно го знаеш, просто аз от там поглеждам някои експедиции.
Това ще си бъдат наистина интересни разкопки! А и съм чела, че евреите организират четене на лекции в свободното време, та още по- ефективно навлизаш в контекста на сайта. Ами плодотворни и весели разкопки на Хазор тогава! :)
Поздрави,
Милица



Тема Re: Покана за археологически разкопкинови [re: Dorian Gray]  
Автор militsa_danova (непознат )
Публикувано22.07.05 10:46



Приятна почивка.
Поздрави,
Милица



Тема Re: Hazorнови [re: militsa_danova]  
Авторbat (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 10:57



четене на лекции, ако си платиш допълнително, за съжаление... те и други неща предлагат като обиколки с екипа през почивните дни до интересни обекти из страната, но и за това взимат допълнително
до края на октомври има разкопки в Хазор.



Тема Re: Hazorнови [re: bat]  
Автор militsa_danova (непознат )
Публикувано22.07.05 15:12



Здравей,
Не се съмнявам, че има разкопки след август, просто споменавах това, което съм чела.
Евреин и безплатно? Че те от пустинята рай са правят.
Още веднъж успех на разкопките!
Милица




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.