Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Тази година нема ли да има разкопки?нови  
АвторAмoнPa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 04:13



Защото къде ли не търсих или пращах писма дори и до историческия музей в София, но никакви новини вие кво бихте казали за това?



Тема Re: Тази година нема ли да има разкопки?нови [re: AмoнPa]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано29.04.05 09:05



Ще има разкопки, ама главно от иманяри.....

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Тази година нема ли да има разкопки?нови [re: last roman]  
АвторAmonRa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 09:14



hahahahahahha mnogo sme6no, no pyk e istina



Тема Re: Тази година нема ли да има разкопки?нови [re: AmonRa]  
Авторwhite_prince (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 09:29



vie na vandalstvata na imanqrite "razkopki" li mu vikate. My4na rabota. Samo edno ne moga da razbera, arheolozi i ob6tini vse razpravqt 4e ne mojeli da spasqt arheologi4eski razkopki, za6toto nqmalo pari. 4esno ne moga da gi razbera. Na um moga da se setq za deset 4oveka dobrovolci koito bez nikakvo zapla6tane sa gotovi da dadat svoq prinos kym naukata, no nqmat nikakva informaciq kade ima arheologi4eski razkopki.Molq otgovorete mi prosto ne moga da razbera



Тема Re: Тази година нема ли да има разкопки?нови [re: AmonRa]  
Авторwhite_prince (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 09:33



Ako na vandalstvata na imanqrite mu vikate "razkopki" zdrave mu kaji. Ne moga da razbera samo edno-arheolozi, ob6tini, dyrjavata redovno se oplakavat 4e nqmat pari za provejdane na arheologi4eski rakopki. Dobre syglasen sym, 4e nqma pari, no v glavata mi se vyrtqt pone edno deset 4oveka koito sa dobrovolci za arheologi4eski razkopki i koito biha dali truda si bez nikakvo zapla6tane(vkliu4itelno i az). No informaciq za razkopki-nikakva. Pratih desetki e-maili do razli4ni hora i muzei-otgovor po4ti nikakyv. Prosto za kvo da govorim



Тема Re: Тази година нема ли да има разкопки?нови [re: white_prince]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано29.04.05 09:43



Nullum officio, sine beneficio! Няма кой дам им плаща и на археолозите да иманярстват...Имат си силна конкуренция с неограничен финансов капитал. Между другото Китов копае с багер /нов метод е въвел - багерна археология/, така че и това неговото не може да се нарече разкопки..

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Тази година нема ли да има разкопки?нови [re: AмoнPa]  
Автор tukidid (новак)
Публикувано30.04.05 21:55



Уважаеми Амон, ако наистина искаш да участваш в разкопки и желанието ти е достатъчно силно за да се включиш в тях безвъзмездно, бих ти помогнал. Конкретно аз участвам в разкопки в областта на българската средновековна археология, и мога да ти предложа включване само в такива, но ако си фен на друга епоха, мога да питам в Археологическия институт за желаещи колеги, които биха те взели.



Тема Re: Тази година нема ли да има разкопки?нови [re: tukidid]  
АвторAmonRa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 07:11



Благодаря за оказаната помощ колкото до епохите бих претпочел римската, а ако не можеш да ми помогнеш с тази епоха ще съм доволен и на българската средновековна археология.
Благодаря ти предварително.



Тема Re: Тази година нема ли да има разкопки? [re: AmonRa]  
Автор tukidid (новак)
Публикувано14.05.05 13:17



Уважаеми Амон, за желанието ти да участваш в разкопки на римски обекти ще трбва да поразпитам, като и ще е хубаво в такъв случай да ми дадеш imail. за да ми изпратиш по него малко данни за теб - все пак да кажа на специалистите за кого питам. Колкото до мен - мога да ти предложа разкопки в тази област на късноримска - ранновизантийска крепост до с. Аксаково, Варненско, но те ще бъдат най-вероятно през септември - началото на октомври. За средновековната археология бих могъл да питам за разкопки на Велики Преслав през месец юни. А за заплащането - както мисля че вече писах, по принцип приемаме, че участието в разкопки е удоволствие, така че такова нещо не се предвижда, поне докато участникът не покаже данни в археологията и не бъде включен в официалния екип на обекта, което не може да се изключва за когото и да е, но носи със себе си и допълнителни отговорности и ангажименти, като може да стане през следващите сезони. Основният момент тук е, че сега у нас има много младежи, които следват или наскоро са завършили археология, така че, в случай, че разполагат със средства, археолозите предпочитат да взимат тях, като квалифицирани работници, докато в редица случаи, средствата за разкопките се предоставят от местните общини, които и с тях наемат само местни безработни, за да решат социалните си проблеми. Така че за ентусиазираните любители като теб, както е и в целия свят понастоящем, изглежда остава само вариантът 100% доброволец, поне засега. А ако някой ден се появят повече спонсори и има много средства за археология - то тогава разбира се археолозите биха плащали и на тях с удоволствие.



Тема Re: Тази година нема ли да има разкопки?нови [re: tukidid]  
АвторAmonRa (Нерегистриран)
Публикувано14.05.05 22:11



E-maila na koyto moje6 da me nameri6 e: rusolov@abv.bg, no zada ti dam pove4e informaciq za sebesi 6te mi e nujen i tvoq e-mail. Drugoto ne6to koeto bih ti kazal 4e az sledvam geofizika koqto mnogo izpolzvana v arheologiqta i sled tova 6te sledvam arheologiq kato vtoro vis6e. Mnogo sym ti priznatelen, 4e taka mi pomaga6. Tova e zasega o4akvam tvoite pisma, vyprosi i pro4ie.
Zasega 4ao i pak ti blagodarq.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.