Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 09.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ако не ти харесва миналото, промени го!нови [re: last roman]  
Автор tulsanew ()
Публикувано17.04.05 15:03



Не са му влезли китайците под кожата,
ами ...комитите-чиновници.
Не се засягай за моето подмятане,
защото то не беше за да те обиди тебе.
Ако си прочел манифеста -бета-версия
на Опъна щеше да забележиш предложение
за ограничаване постването на много снимки наведнъж .
Предлогът беше-бавни писита имат хората
и не могат да видят снимките.
От известно време насам съм особено алергичен към всяко предложение за ограничаване, така че съвпадението му по време с постингите на анонимния ни събеседник ме мотивира за тази забележка.
Другата причина беше, че някои хора(надявам се да не си от тях...), смятат, че съвременните българи нямат никакво право да "българизират" древната история, докато гърците са го направили
това отдавна държавна доктрина.
Може би си спомняш откриването на последната олимпиада, при което дефилираха хора в носии, които ми се виждаха типично бълг
арски и символи , които са по-скоро тракийски отколкото..елински.

Редактирано от tulsanew на 17.04.05 15:05.



Тема Re: Knossosнови [re: last roman]  
Авторk (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 15:16



Sealing of cityscape and male figure.







Тема Re: Ако не ти харесва миналото, промени го!нови [re: tulsanew]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано17.04.05 15:48



Аргументът на ОпънМайнд за ограничение на снимките беше имено по повод на големите такива, които не могат да се видят.На мен това не ми пречи, макар че понякога не ми излизат.Нямам нищо против нерегистрираните участници.Всеки има правото на личен избор.Но не може да се държи такъв тон като този на ХорБат - хем грозно, хем тъжно...

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Ако не ти харесва миналото, промени го!нови [re: last roman]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано17.04.05 16:13



+ Римлянино - първи или последни, ако се разровишъ по моите постинги, трудно би виделъ нелицеприятни изказвания. Търпехъ сума ти време тази цензораторска полюция/вакханалия/, ама и азъ изперкахъ!
+ Сега, когато съмъ баннатъ "до животно" отъ това ЖИВОТНО МОМИТА, не сметамъ да търпя!



Тема Re: Ако не ти харесва миналото, промени го!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано17.04.05 16:23



Хубаво,де, но недей да псуваш.Явно беше грешка да предлагаме с ОпънМайнд правилник за клуба, но трябваше да кажеш не, да се аргументираш, защо не ти харесва, а не да сипеш обиди наляво и надясно.На мен хич не ми е приятно да ме наричат цензор и т.н.Най-добрия начин за борба с един режим е да му противодействаш с аргументирани теми, а не с заплахи и нецензурни думи.Точно това ме учуди, че изведнъж се озлоби толкова.

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Противодействие с аргументи???нови [re: last roman]  
Автор д-p Oxбoли (богоизбран)
Публикувано17.04.05 17:13



Твърдиш: "Най-добрия начин за борба с един режим е да му противодействаш с аргументирани теми..." Ти вярваш ли си? Чувал ли си някъде в историята аргументите, а не ВЕРСКИЯТ ФУНДАМЕНТАЛИЗЪМ да са били решаващи?? Посочи ми такъв случай, ако мислиш че има прецедент!

КАК може да се противодейства с аргументи, когато тези, на които искаш да противодействаш, могат просто ДА ТИ ИЗТРИЯТ АРГУМЕНТИРАНИТЕ ТЕМИ"?Никога в историята човешка не е било толкова лесно да се разпространява и да се подтиска истината: ПРОСТО Я НАПИСВАШ И ПРОСТО ТИ Я ИЗТРИВАТ! Под носа!

Dulce est historia decoratum (приятна е кичовата история)



Тема Re: Противодействие с аргументи???нови [re: д-p Oxбoли]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано17.04.05 17:21



Докторе,истината не може да бъде заличена, колкото и да я преиначават. Например Тутанкамон - зачеркнат от всички списъци на фараоните и накрая какво - единствения неразграбен гроб...Ръкописите не горят, както е казал Булгаков.Друг въпрос е каква е истинската истина...

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Противодействие с аргументи???нови [re: last roman]  
Автор tulsanew ()
Публикувано17.04.05 17:40



Ръкописите не горят, както е казал Булгаков.
.....
Хубаво го казал Булгаков,
ама за съжаление много даже хубаво
горят ръкописите...
Александрийската библиотека не беше ли изгорена
от един такъв средновековен "модератор"?
Знаеш какви са били неговите аргументи за
полезните" и "безполезните " истини.
Хубаво поне,
че археологията се занимава
с малко по-трайни обекти.



Тема Re: Противодействие с аргументи???нови [re: tulsanew]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано17.04.05 17:44



Александрийската библиотека е горена много пъти.И по времето на Цезар, и при налагането на христианството и при идването на мохамеданите.И все пак нещо е оцеляло, нали??

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Противодействие с аргументи???нови [re: last roman]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано17.04.05 18:11



+ А бе момче, толкова ли не разбирашъ, или..................................................
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
+ ПРОТЕСТЪ СРЕЩУ ЦЕНЗУРАТОРИТЕ ВЪ ЦЕЛИЯ ДИР.БГ!
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Автор: news.bg / дата: 15.04.2005 13:30


Китай на първо място по цензура в Интернет
Китай заема първо място в света по ниво на държавния контрол върху съдържанието на Интернет – цензура на уеб-сайтове, он-лайн вестници, чатове, следи електронната кореспонденция между гражданите си.
Това се казва в доклад на асоциацията OpenNet Initiative (ONI), цитиран от Ройтерс.

Според оповестените данни китайските власти са наели хиляди сътрудници за създаване на “всеобхватна, изострена и ефективна система” за цензура в Интернет.

ONI установи, че непрекъснато расте броят на тези, за които китайското ръководство смята, че заслужават деликатно отношение и засекретяване, се казва в доклада.

Твърде често бива блокиран достъпът на потребители, търсещи информация за независимостта на Тайланд и Тибет, религиозното движение “Фалун Гонг”, далай-лама, удавената в кръв демонстрация на площад Тянънмън, опозиционни политически партии и антикомунистически движения, посочват авторите на доклада.

Документът е изготвен въз основа на резултатите от изследване, проведено съвместно със сътрудници на университетите “Харвард” и “Кеймбридж”, както и с участието на учени от университета в Торонто.

Днес Китай има най-развитата и най-ефективната в света система за юридически и технологичен контрол върху разпространението на информация в Интернет, заяви ръководителят на изследването проф. Джон Пелфри.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.