Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 03.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
*Кратък преглед

Тема Златната масканови  
АвторCarl Cox (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 04:35



Здравейте! Пиша ви от много далече, САЩ.

Необходима ми е информация за новите разкопки около Казанльк. Ще правия презентация за забележителностите на Бьлгария в САЩ, с която ще се опитам да привлека голям поток от американски туристи кьм Бьлгария. Хората в САЩ имат голям интерес кьм нашата даржава, природа и история и имат желание да посещават нашата страна.
Имам идея да разкажа на тукашните люде малко за разкопките около Пепреикон, и Казанльк, в част от презентацията си.

Имам два вьпроса:

1) Необходимо ми е да знам, дали има хора които се занимават с превращането на тези места в достьпни за чужди туристи места, т.е. транспорт, програми, хотели и т.н.
2) Вьобще правили се нещо по този вьпрос?

3) Кьде може да се намери по-подробна информация около тези разкопки, както и развитието на туристическите проекти около тях.

Аз не сьм нито историк, нито археолог, а ядрен физик, и имам проблем с намирането на информация, която да е лесно разбираема за американците. Повечето неща, които намерих за откриването на златната маска са малко.

Предполагам, че сте се отнесете сьс сериозност кьм моето питане.



Тема Re: Златната масканови [re: Carl Cox]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано03.02.05 14:24



За Перперикон има сайт, можеш да го потърсиш, там има доста инфо.
И Китов май имаше сайт, поне доколкото знам.
ако ги намеря ще ги пусна.
На въпросите:
1. Китов усвои донякъде отпуснатите средства/става дума за Старосел/ , обаче пътят е в окаяно състояние, не вярвам да има подобрения. Верно, там бях преди 2 г последно, ама ми приличаше на лунен пейзаж.
2. Бг все още никой май нищо не прави по отношение културния туризъм.
3. Виж сайтовете

Извън темата - моя колежка работеше до скоро с Китов. Може би ще се навие да ти даде повече инфо, от нейно име не мога да говоря. Аз знам доста, археолог съм, но и аз живея в чужбина.
ако искаш, пиши ми на този мейл:
pva1010@abv.bg
Ще говоря с нея, ако има желание да сподели повече с теб.

сайтовете:







Редактирано от Пaлмиpa на 03.02.05 14:35.



Тема Re: Златната масканови [re: Пaлмиpa]  
АвторCarl Cox (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 22:49



Mersi mnogo!

Web stranizata kqm "Pereperikon" e mnogo dobra. I ponege as sashto moga da rabotja s Java mislja da napravia podobno multi-mediino prestavjane za kulturata i prirodata na Bulgaria.

Shte razgledam de shto ima, i ako imam vqprosi shte vi pitam.

Trevogi me samo edin malqk problem. Amerikanzite, pone tesi koito imam as kontakti, sa dosta podredeni hora. Obi4at vsi4ko da bade ispinano na 100%. Neznam dali, ako niakoi ot tjah se reshat da preletjat 9000 km ot USA do Starosel ili Perperikon, dali njama da ostanat razo4arovani ot bulgarskoto nehaistvo otnosno culturniat turzam u nas. Te njama kak da proumejat zashto Bulgaria ne pe4eli ot tova. Kolkoto i dobar angliiski da vladeja, as nemoga da im go objasnia.



Тема Re: Златната масканови [re: Carl Cox]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано03.02.05 23:20



В отговор на:

...Trevogi me samo edin malqk problem. Amerikanzite, pone tesi koito imam as kontakti, sa dosta podredeni hora. Obi4at vsi4ko da bade ispinano na 100%. Neznam dali, ako niakoi ot tjah se reshat da preletjat 9000 km ot USA do Starosel ili Perperikon, dali njama da ostanat razo4arovani ot bulgarskoto nehaistvo otnosno culturniat turzam u nas. Te njama kak da proumejat zashto Bulgaria ne pe4eli ot tova. Kolkoto i dobar angliiski da vladeja, as nemoga da im go objasnia.




Никой няма да може да ти даде отговор на въпроса.
Успех в начинанието.



Тема Re: Златната масканови [re: Carl Cox]  
Авторekckypzиaнт (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 16:30



Има някои сайтове,макар и не съвсем иzпипани,като zа реклама.Провери и в муzеи,истори4еските муzеи във Варна и София са доста богати и интересни,освен това обекти под zа6титата на ЙУНЕСКО.
Ние бяхме на по4ивка в бг преди по4ти половин година.По 4ерноморието,преz сеzона органиzират раzнообраzни ексурzии до Велико Търново,Бал4ик_ВАРНА,Каzънлък,Жеравна_Сините камъни,Рилски,Ба4ковски манастири,Несебър_Соzопол_Ропотамо и други,zа Плиска,Преслав,Видин и Мадарския конник не си спомням дали има6е.Обявите са ока4ени по стените на фоайетата на някои хотели,освен това има и сайтове.
Екскурzиантите ти zадължително трябва да са с българин_вода4,който действително да се грижи zа тях и да ги напътства с информация от всякакъв род,ина4е може да пострадат от иzмами,кражби или кой zнае какво.Преди около месец 4етох в новините как контрольор в София е пребил 18_годи6но американско тинейджър4е.
6те се пораzтърся да открия някои сайтове или интересни обекти.
А на въпроса ти zа подобряване на инфраструктурата около такива обекти,zа съжаление отговора е отрицателен,на никой не му пука.Иzлиzа6 от 4ерноморието и навлиzа6 в миzерията,но естествено може6 да ги упъти6 към по_централни или 4исти места.ИМа дори села във въzрожденски стил,сред 4иста природа,които не са ло6и zа посе6тение,раzходка или обяд,кафе.



Тема Re: Златната маска [re: Carl Cox]  
Авторekckypzиaнт (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 18:35



Първите линкове не са добри и освен това някои се отварят бавно






http://tracianvalley.hit.bg/








Това са обектите под zа6тита на ЙУНЕСКО в БГ

Тоzи съ6то е много интересен






Поzдравления zа тоzи сайт





А тука един от лйубимите ми градове,макар,4е не съм от там

Раzрови се и ти малко има стотици сайтове.



Тема Re: Златната масканови [re: Carl Cox]  
Авторpytuwania (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 00:40







Тема Re: Златната масканови [re: Carl Cox]  
Автор5654 (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 01:08










Тема Re: Златната масканови [re: Пaлмиpa]  
Автор inaO5 (непознат )
Публикувано11.02.05 13:00



Моля ви за странична информация по въпроса за археологията (виждам, че някои са доста добре запознати) !
Интересува ме дали има и къде курсове или нещо подобно за хора, които се интересуват от археология любителски (т.е. без висше образование в областта), в т.4. и теоретична археология ...?
самостоятелното четене и самообразоване не винаги върши работа :-)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.