Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 23.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Археологията е гнусно нещо  
Автор ivx (Troglodyt)
Публикувано26.10.04 06:43



поне що се отнася до скелето-мумийофилията. Защо си мислят че имат право да разравят гробове и на всичкото отгоре да излагат на показ съдържанието им?!?!?!

а най-гнусно става когато ухилени пред камерите разправят че видите ли този гроб или некропол бил изрично скрит.... еееей, изроди (!) защо мислите че са го скрили, а? ами точно от такива като вас! как ще се почувствате, ако моя милост прояви интерес към гробовете на ваш близак, а?

|| Obey obey, do as I say ||


Тема Re: Археологията е гнусно нещонови [re: ivx]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано27.10.04 00:31



Мислиш ли, че на онзи, чиито са били костите, му пука много-много за тях?
Напрегни си малко ония безцветни клетчици, дето непрекъснато измират в кухината на черепа ти (и който един ден ще стане празен, бъди сигурен в това), и се позамисли - колко информация може да се извлече от едни костни останки? От гроб? От цял некропол? И това е информация, която много често няма как да получиш по друг начин.
Археологът не изкопава кокали и камъни. А извлича от забравата миналото. На хората. Чрез останките от тях - включително и от костите им.
Неполучаването на информаия е еееей, изродщина (!) Адски гнусна, повече и от археологията...

Лично моите кости - да ги ровят колкото си искат, готов съм и писмено разрешение да оставя.

Нищо лично, между другото.

Take the highway to the end of the night...


Тема Re: Археологията е гнусно нещонови [re: easy]  
Автор ivx (Troglodyt)
Публикувано27.10.04 09:58



да ама е гавра това което вършат, те тези некрофили защо си мислят че хората са сложили на труднодостъпни места мъртвите си?? ами много просто: за да не ги изровят, за да почиват в мир!

аз ще си поръчам да ми изгорят, за да не ми се гаврят с мене разни малоумници

иначе съм съгласен че се получава информация, но да им изравят труповете на хората и да ги излагат по музеи е гнусна гавра!

|| Obey obey, do as I say ||


Тема Re: Археологията е гнусно нещонови [re: ivx]  
АвторДy(ъ)xът нa пapитe (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 10:29



Абе, гусна,гнусна, ама има кинти!
А на тоя етап от развитието на човечеството кинтите са основна движеща сила на развитието му - така че ровенето ще продължи!



Тема Re: Дух(Ъ)ш за кинти линови [re: Дy(ъ)xът нa пapитe]  
Автор Kain (детеубиец)
Публикувано27.10.04 20:47



?
Тва тук не е отдел за борба с порока



Тема Re: Дух(Ъ)ш за кинти линови [re: Kain]  
АвторДy(ъ)xът нa пapитe (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 11:52



Eспешъли за теб, миличко,може и без кинти!



Тема Re: Дух(Ъ)ш за кинти линови [re: Дy(ъ)xът нa пapитe]  
Автор Kain (детеубиец)
Публикувано28.10.04 14:29



10x. сладурано




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.