Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Инфо за керамични икони от Виница, Македония?  
АвторЧ. (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 10:23



Някой може ли да даде информация за находките от Виница, Република Македония? Благодаря!



Тема Re: Инфо за керамични икони от Виница, Македония?нови [re: Ч.]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано23.07.04 19:15



Да, мога.



Тема Re: Инфо за керамични икони от Виница, Македония?нови [re: Ziezi]  
Автор murat_kesedzia (майтапчия)
Публикувано23.07.04 19:57



Имах си хас, ми ти и задника си можеш да оближеш

Сурва, сурва сурвадан
шинди гелдим капу дам


Тема Трябва да знаешнови [re: Ziezi]  
АвторЧ. (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 23:41



че каквато и информация да дадеш точно ти, дълго ще мисля, преди да повярвам. Впрочем къде е информацията?!



Тема Re: Инфо за керамични икони от Виница, Македония?нови [re: Ч.]  
Автор murat_kesedzia (майтапчия)
Публикувано24.07.04 01:08



Според Р.Петрович, трите керамични икони са на светци войни и се датират м/у 484 и 519. Пак според него, светците са представени с екипировката на военни части, играли при Анастасий важна роля за потушаването на възстанието на Вителиан.
Ако не можеш да намериш Acta Musei Varnensis I 2000г, ще ти пратя още инфо.

Сурва, сурва сурвадан
шинди гелдим капу дам


Тема Прощавай...нови [re: murat_kesedzia]  
АвторЧ. (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 02:45



Ти за какви керамични икони пишеш?!



Тема Re: Трябва да знаешнови [re: Ч.]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано24.07.04 09:52



Искам да знам кой пита, сиреч , кой стои зад Ч., след което ще пусна пълна и изчерпателна информация и снимки на иконите, които не са три, а 50 цели и 100 фрагментирани.

Открити са през 1985 г. от археолога Коста Балабанов. Иконографията на иконите е предимно с Вехтозаветни сюжети. Датират се 6-7 век.

Вече съм сканирал иконите, така че просто искам да знам кой е Ч. и защо се опитва да пренебрегне моите познания по археология.

Ч. писа:
Трябва да знаеш, че каквато и информация да дадеш точно ти, дълго ще мисля, преди да повярвам.



Тема Имаш правонови [re: Ziezi]  
АвторЧ. (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 10:52



да желаеш да знаеш. Аз имам право да не ти отговоря. На твое място първо бих постнал исканата информация, а едва след това бих попитал кой точно пита. По причини от етично естество.



Тема Re: Имаш правонови [re: Ч.]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано24.07.04 11:34



Съжалявам тогава...
Ще трябва да се задоволиш с отговора на мурат кесаджия

Аз не крия кой съм, нямам никакви притеснения, дори и от етично естество. Не мога да понасям анонимността.



Редактирано от Ziezi на 24.07.04 11:44.



Тема Както се вижданови [re: Ziezi]  
АвторЧ. (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 12:21



съм имал сериозни основания да кажа, че точно на теб трудно може да се повярва. Нито с етичност, нито с рационално отношение към историята си се прочул.



Тема Апропо!нови [re: Ч.]  
АвторЧ. (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 12:20



Тук не се решават лични въпроси, а се дискутира за археология. За теб между личното отношение и археологията явно има връзка, която обезсмисля археологията.



Тема Re: Прощавай...нови [re: Ч.]  
АвторKain (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 16:07



Ami na svetci/voini, ot Vinica, sled dva dni 6te moga da ti postna i kartinki, ako iska6



Тема Ще съм ти благодарен!нови [re: Kain]  
АвторЧ. (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 16:36



Да ме прощава кеседжията, обаче допуснах, че може да има някакво разминаване.
Темата предполагам би била интересна, ако се подхване по-сериозно.



Тема Re: Както се вижданови [re: Ч.]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано24.07.04 20:47



Свикнал съм анонимници да ме обвиняват в "липса на етичност".

А може би анонимността е висша форма на етичност...



Тема Re: Апропо!нови [re: Ч.]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано24.07.04 21:01



Лично отношение проявяваш ти, като пренебрегваш моите познания по археология, които ти предлагам съвсем дружелюбно, а разчиташ на един анонимник, чиято кратуна може да роди единствено словосъчетания от рода:

мурат кесаджия писа:

Имах си хас, ми ти и задника си можеш да оближеш



При цялата тази ситуация, не бих се учудил, ако самият мурат кесаджия пита под името Ч. за иконите, за да може после под името мурат кесаджия да отговори, и да покаже колко много знае.

Не съм виновен че мисля така. Просто анонимността ви допуска това предположение.

Пиши ми в личен пост кой си, и ще ти пратя в личен пост изчерпателна информация за керамичните икони от Виница.



Тема Re: Както се вижданови [re: Ziezi]  
Автор murat_kesedzia (майтапчия)
Публикувано25.07.04 15:49



Името ми не е парцал за да го тикам в мръсните ти устенца Зизи, но ти не се притеснявай, когато пак се видим, ще те ти кажа и фамилия, па дано ти влезе в работа

Сурва, сурва сурвадан
шинди гелдим капу дам


Тема Re: Апропо!нови [re: Ziezi]  
Автор murat_kesedzia (майтапчия)
Публикувано25.07.04 16:13



Са пък ти виновни хората, че точно знаят кой си?..Ми то е нормално бе Зизи..
Ми ти май само "Медицина" не си спамнал с дивотии, ма то ще да е от страх да не случиш на некой съвестен психиатър
А, да...В твоите уста "познания по археология" ми звучи като дървен камък

Сурва, сурва сурвадан
шинди гелдим капу дам


Тема Re: Ще съм ти благодарен!нови [re: Ч.]  
Автор murat_kesedzia (майтапчия)
Публикувано25.07.04 16:18



Имаш ли фотографии на иконките?

Сурва, сурва сурвадан
шинди гелдим капу дам


Тема Re: Апропо!нови [re: murat_kesedzia]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано25.07.04 23:17



Аз, когато съм участвал в археологически разкопки, ти си зубрел за тюрките от буквара в забавачката.



Тема Re: Апропо!нови [re: Ziezi]  
Автор murat_kesedzia (майтапчия)
Публикувано26.07.04 00:11



Знам, че за да РАЗКОПАВАШ като пейзан кукуруза и компира, вероятно ти е трябвал специален стимул, но все пак Зизи, вече си голямо момче! Не бива да вярваш, на всичко което ти е разправял баща ти

Сурва, сурва сурвадан
шинди гелдим капу дам


Тема Re: Ще съм ти благодарен!нови [re: murat_kesedzia]  
АвторЧ. (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 06:27



Досега не съм намерил нещо. В македонските медии в интернет няма. И Гугъл не ми намира резултати. Ще съм благодарен да прочета някаква обобщаваща статия и да видя изображения.



Тема Re: Ще съм ти благодарен!нови [re: Ч.]  
Автор murat_kesedzia (майтапчия)
Публикувано26.07.04 13:46



За съжалрние, в момента нямам тази статия под ръка, но ако ти трябва спешно
виж в Ротондата или в Народна они сборник-имат го, но мисля, че и аз ще мога да ти я копна тази седмица

Сурва, сурва сурвадан
шинди гелдим капу дам


Тема Re: Ще съм ти благодарен!нови [re: Ч.]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано26.07.04 16:13



Виждам, че кесаджията ще ти свърши работа...

Мойта информация е незначителна - двадесетина цветни снимки, макар и с висока резолюция, и десетина страници текст...

Друго си е да идеш в ротондата и да си свършиш работа...

РОТОНДАТА...

направо настръхвам от респект...



Тема Специално за Ч. Ге Варанови [re: Ч.]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано26.07.04 16:48



Една от картинките, които си играх да сканирам за теб, обаче твоята анонимност е по-важна от моя труд, явно.





Тема Re: Инфо за керамични икони от Виница, Македония?нови [re: Ч.]  
Авторarkaim (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 12:15



http://macedoniadirect.com/terra1.htm



Тема Re: Инфо за керамични икони от Виница, Македония?нови [re: arkaim]  
АвторЧ. (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 14:37



Благодаря на Arkaim!
Кеседжия, трябва ми текст, който да ми даде възможност да се ориентирам по-пълно. Например на какво се основава датировката. Тя ми изглежда странно късна като за работа на такова ателие. Дали самата работилница е локализирана, или става дума за находки от църква, и тъй нататък... Дали иконите са били част от олтарна преграда или са били поставени в стенни ниши, изобщо предположения за функцията им, мястото им в развитието на християнската иконография, в църковното устройство... Интересно е тази находка да се постави в по-широк контекст. По същото време селищата на север от Стара планина са в руини или тежък упадък... Каква е археологическата среда във Виница, какви други епохи са засвидетелствани там, за да може да се поумува над въпроса цялостно. Такива работи.
Драги Зиези, само с постване на снимки тези въпроси не се решават. А като започнеш да ми говориш за това, че българите са българи, а не прабългари (това е терминус техникус, само работно название, което детайлизира и отграничава фази в развитието на българите, ама не ти го побира главата!), и че мисията им е да се борят с тъмните сили, представлявани от юдейството, ми иде да ти призная, че името ми е Яко Конфорти.



Тема Re: Инфо за керамични икони от Виница, Македония?нови [re: Ч.]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано27.07.04 17:44



Яко име



Тема Шалом, Зиези!нови [re: Ziezi]  
АвторЧ. (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 23:19



Ха-орен ха-тамар бен ами мишмар Исраел тайбер! Хазани ха-палмах шарет ел`азар игал алон гийора йосефтал... Хатнуа ха-ционит раби акива сдерот бен ави!



Тема Шалом, Яко!нови [re: Ч.]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано29.07.04 22:28



Взимай повече уроци. Беден ти е речника - повече наблягаш на личните имена.

Хайде да пием по едно, и да забравим пререканията си!

Саври маранан!
Барух Ата, Адонай, Елогейну, Мелех га- олам, боре при га-гафен!





Тема Зиези, ти си росна зелена морава...нови [re: Ziezi]  
АвторЧ. (Нерегистриран)
Публикувано29.07.04 23:39



Всичко, което съм ти написал, са... имена на улици от исраелски градове! Смях...



Тема сладур...нови [re: Ч.]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано29.07.04 23:52



Сладур - повечето от имената на твоите улици са лични имена на еврейски герои и равини. Мисля , че точно това ти казах и в предишния пост - наблягаш на личните имена. Вземи научи иврит.



Тема С учител като тебнови [re: Ziezi]  
АвторЧ. (Нерегистриран)
Публикувано30.07.04 00:08



няма как да не науча иврит! Значи (хайде един по-близък за теб пример, белки разбереш) "Булевард Драган Цанков" е лично име?! Абсолютен смях! Зиези, спри да се излагаш!



Тема Re: С учител като тебнови [re: Ч.]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано30.07.04 00:38



Скъпи приятелю, Булевард Драган Цанков не е лично име, но Драган Цанков е. Явно ти не знаеш какво си написал - написал си имена на личности, и още някакви глупости, но думи "булевард" или "улица" няма.

Аз съм търпелив учител. Питай, ще ти се отговори.



Тема Re: С учител като тебнови [re: Ч.]  
Автор murat_kesedzia (майтапчия)
Публикувано03.08.04 19:52



Se edno da spre da di6a

Сурва, сурва сурвадан
шинди гелдим капу дам


Тема Re: Апропо!нови [re: murat_kesedzia]  
АвторПoмak (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 16:48



Муратчо,
А твоя бубайко какво ти е разправял? Че тюрките (или турците?) са първите хора на Земята ли? Знаеш ли какво пише големият изследовател от 19-и век Сър Ричард Франсис Бъртън в книгата си (The Jew, The Gypsy and El Islam) - че циганите нямат собствена музика, а само заемки от етносите сред които живеят, заемки "дори от лишените от въображение турци". Аз бих го допълнил - лишените и от интелигентност турци, но хитри и пробивни с ислямския си примитивизъм.
Помака



Тема Вехтозаветни сюжети от 6-7 век????нови [re: Ziezi]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано16.06.08 19:49



Вехтозаветни сюжети от 6-7 век мисля, че няма (Оригинал Вехт завет отпреди Ренесанса не е открит), освен, евентуално, сюжетите от "Битие" за Адам, Ева, змията и ябълката. Ако са нещо друго, значи:

1. са от 18 век насам, ако са православни и от 16 век насам,ако са католически;
или
2. са фалшификат
или
3. не са библейски (напр. Мъченията в Ада, Св. Илия на колесница)

Много ще съм ти благодарен за линк, ако си ги постнал вече!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.