Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 20.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Самуиловата плочанови  
АвторБyдaлa (Нерегистриран)
Публикувано29.03.04 22:02



Моля, обяснете ми, какво става в тази страна с току що намерената Самуилова гранична плоча? Кое от долните твърдения е вярно?
1. РСБОП от Благоевград след усилено наблюдение на банда иманяри и контрабандисти заловило плочата.
2. От друга страна миналата седмица тази плоча била дарена на Благоевградския музей - изказване на директорката на музея по телевизията от 29.3.04;
3. Кметът на Благоевград пък свикал гражданството да направи жива верига и да не допусне изнасянето на камъка извън пределите на областта - съобщение в top.bg;
4. Божидар Димитров заяви по телевизията на всеуслушание, че продажбата на плочата в Македония била вече осъществена и само героичната намеса на нашите полицаи са предотвратили унищожаването на този исторически паметник.

Забележка: Няма да ме разстроите ако отговорите, че всички тези твърдения са верни. В крайна сметка дори и да се олеем, няма да се изложим, я!! Българи - ю-на-ци!!



Тема Re: Самуиловата плоча [re: Бyдaлa]  
АвторГaнимa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 21:42



а как ти се струва следното :
Самуиловата плоча не е Самуиловата плоча, ха
Днес проф. Божидар Димитров го каза...



Тема Re: Самуиловата плочанови [re: Гaнимa]  
Авторslu4aen (Нерегистриран)
Публикувано01.06.04 01:12



A kakva i ot kogo e togava tazi plo4a?
Molq za otgovor,poneze mi stana dosta interesno,a ni6to ne sym 4ul za tazi istoriq.



Тема Re: Самуиловата плочанови [re: slu4aen]  
Авторtiger (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 02:00



imam poznati v muzeja v blagoevgrad moga da porazpitam
a dokolkoto znam otnosno t.nar. darjavane ne6tata stojat po slednijat na4in
sga6tili sa imanjara s nahodkata no po zakon pri podoben slu4ai toi ima pravo da napravi darenie v srok ot 15 dni sled koeto popada pod udarite na zakona
to4no za takova darenie po nevolja stava duma



Тема Re: Самуиловата плочанови [re: Бyдaлa]  
Автор 6Oth (незнаещ)
Публикувано17.06.06 19:28



Тази плоча ''онази плоча'' ли е ?
Що пише на нея, и сега къде е ?



Зависимите позиций на "Независимият печат".


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.