Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 09.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ТРАКИЙСКИ шАМАНИ И НЕщО ПОВЕчЕ  
Автор CENTAVER ()
Публикувано21.03.04 18:57



Здравейте всички!На последък започнах да се интересувам от шаманизма по наши земи,митове ,легенди,бабини поверия.Също така нашите народни обичай,исторически паметници ,лекуване с билки и тн.Моля пишете ,ако знаете интересни линкове,сайтове или книги,свързани с непознатотои мистично начало на страната ни.Интересува ме всичко свързано с архологически разкопки,иманярски истории абе давай всичко.
РАЛИ



Тема Re: ТРАКИЙСКИ шАМАНИ И НЕщО ПОВЕчЕнови [re: CENTAVER]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано21.03.04 23:16



Здрасти
Малко по-надолу в списъка ще откриеш - ако не си го направил вече - клуб Езичество (в който напоследък май предимно се дърлят) и клуб Митология. Тук освен на любители на разни теории за световни и локални конспирации и иманяри рядко можеш да попаднеш на нещо интересно.

Не вървете след никого, вървете само след себе си.


Тема Re: ТРАКИЙСКИ шАМАНИ И НЕщО ПОВЕчЕнови [re: CENTAVER]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.03.04 06:09



Относно бълг. шаманизъм (който обаче не е свързан с тракийското наследство, каквото и да си разправя проф. Маразов!) най-много материал е събран в двете книги на Анчо Калоянов. Той обаче също залита - търси следи от шаманизъм даже и там, където ги няма. А като си науми човек нещо, намира го - поточно почва да му се привижда.

Славяните - опс! Не е никак ясно. При източните славяни като че ли има някакви податки за съществуване на шаманизъм в древността (поне има няколко интересни публикации), но не е много ясно. Въобще въпроса с шаманизма про индо-европейците е много мижаво положението. Румънецо да си гледа работата... Само за скандинав. сейд може с повече положителност да се каже, че има нещо общо с шаманизма.

И остават прабългарите. Между другото, ясните следи от шаманизъм във фолклора ни и няколкото (но красноречиви!) находки показват, че той е битувал у нас. Значи е донесен най-вече от прабългарите. Между впрочем, още едно пиронче в ковчега на "иранистите". Явно е бил елемент от културата на тюркските и угорски части от етническата смесица, известна като "прабългари".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: ТРАКИЙСКИ шАМАНИ И НЕщО ПОВЕчЕнови [re: Black Wolf]  
АвторKEHTABЪP (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 17:07



Дай ми имената на двете книги на Анчо Калоянов.Какво знаеш за прабългарският шаманизам тогаяа аз нищо не знам .Разкажи малко повече



Тема А. Калояновнови [re: KEHTABЪP]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.03.04 18:12



- "Старобългарското езичество".

"Българското шаманство" (1995), и другата, която излезе 2003 г.

А иначе какво да разказвам - вземи и ги прочети...

Редактирано от Black Wolf на 26.03.04 18:17.



Тема Re: ТРАКИЙСКИ шАМАНИ И НЕщО ПОВЕчЕнови [re: Black Wolf]  
АвторEpeтиka (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 20:41



Ще ти бъда благодарен, ако ми обясниш защо отхвърляш мнението на Н. Маразов.



Тема Re: ТРАКИЙСКИ шАМАНИ И НЕщО ПОВЕчЕнови [re: Epeтиka]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано09.05.04 11:14



Нещата около Орфей и пр. не са шаански. Марозов изхожда главно от пътуването на Опфей в царството на Хадес (е, и някои други неща, но това е главното). Това има външно сходство с шаманско пътуване, но само външно...

Така или иначе, нямаме никакви сигурни сведения за нещо като шаманство при траките, както и при другите индо-европейски народи. Сега много се говори (не у нас, разбира се) за славянски, келтски, германски и нам си какъв шаманизъм. Но в повечето случаи тези разсъждения се основават повече на голи предположения и съмнителни аналогии, отколкото на исторически, етнографски или др. факти.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: ТРАКИЙСКИ шАМАНИ И НЕщО ПОВЕчЕнови [re: Black Wolf]  
АвторXepoc (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 01:18



Нямам представа какви са изискванията в категорията шаманство, нито съм попадал на публикации на г-н Марозов. Просто ми направи впечатление, че се споменава пътуването на Орфей в древногръцкия прочит. А доколкото съм запознат аз (малко, признавам си) , тракийският орфизъм е бил доста непонятен и сложен за древните гърци.
За шаманизъм незнам, но в учебниците по философия пише, че орфизмът е баща на питагорейството.



Тема Re: ТРАКИЙСКИ шАМАНИ И НЕщО ПОВЕчЕнови [re: Xepoc]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 23:25



Ей добре че е визуалната ми памет, инак за къдесме?
Старост нерадост.
Често като се будя нощем и съпругата ми ме пита: кажи Радуле
к' во сънува, а Аз и кажувам:
- Немоа да ти РЕчем кво чух, но добре запомних к 'во видох.

Т' ва го изрових за мм относно въпросната му тема:
що е то Шаманизъм и има ли почва у нас?
Бай Вълчан добър линк е дал .



Тема Re: ТРАКИЙСКИ шАМАНИ И НЕщО ПОВЕчЕнови [re: elak]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 01:28



Да се ъпгрейтнем ка дума сино.

Експерт: Гергана Лозанова - Тракийски Шаман

Кратка информация: Гергана Лозанова развива Прабългарската и Тракийска традиция на Шаманизма в наши дни. През 1992 год. изкарва курсовете в Асоциация "Феномени" където председателя на Асоциацията Стамен Стаменов я определя като Тракийски Шаман. От 1999 до 2002 год. е изследвана и наблюдавана от БАН. Завършила е Анатомия, Физиология, Патология, Китайска лечебна гимнастика и Китайски масаж в НСА.

Умения, предлагани услуги: шамнска прогностика, разваляне на магии, ангелска магия, корекции на кармата, корегира родови проклятия, премахва семейни и лични проблеми, енергийни корекции, индивидуални ритуали за събиране на семейства, гадеене, ясновидство, практикува Китайска лечебна гимнастика и Китайски масаж

За контакти
Телефон: 0887 110 744 ; 0888 326 715 /само за уговорка за личен прием/
Адрес: За личен прием: само след предварителна уговорка по телефона за личен прием.
Имейл: gergana_lozanova@abv.bg

Е сег вече може да ме погнат за явна реклама.
Държа да подчертая, че тиа ора, не съм ги виждал,
не ги познавам и нямам апсолютно нищо общо с тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.