Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защо Микеланджело е изобразил Моше с рога ?нови  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано07.12.03 13:54



"Антисемит" ли е бил Микеланджело ?

Или просто е бил наясно как стоят нещата ...





Тема Re: Защо Микеланджело е изобразил Моше с рога ?нови [re: Ziezi]  
АвторMOШE+HИK (Нерегистриран)
Публикувано07.12.03 14:49



Не използвай моя НИК-нейм!



Тема Защото не е...нови [re: Ziezi]  
АвторПитekaнтpoп (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 08:35



чел каквото трябва и както трябва.
"Загадката" се състои в неправилния превод на Вулгата, той превежда "лъчи" като "рога".
(като признак на изключителност от главата на Мойсей (Мошех) от главата му "излизали" лъчи/рога).
Ми т'ва е Зизка. Съжалявам но няма никакви доказателства за поредната световна еврейска конспирация.
П.



Тема Re: Защото не е...нови [re: Питekaнтpoп]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано08.12.03 08:52



Защо Александър Македонски са го изобразявали също с рога?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Защото не е...нови [re: Black Wolf]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано08.12.03 18:14





Александър е известен в арабския свят под името Искандер Зулкарнайн, което се превежда Искандер Двурогия.

Но докато за Александър съм чел някакви обяснения /това били рогата на Пан, или рога от руно на овен/, то за Моше не съм запознат. Затова и питам.



Тема Re: Защото не е...нови [re: Ziezi]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано08.12.03 19:13



радвам се 4е не си ни изоставил напълно
рогата на александър идват от факта, 4е е представян като син на амон, за които овена е свещено животно, и които също 4есто се изобразява с глава на овен.

мелиса

cupitor impossibilium


Тема Re: Защото не е...нови [re: Ziezi]  
АвторKaин (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 19:20



Ами чти повечко бе Зизко, кви рога на Пан? ААА? Овчи??И кво е тва руно??? Чти за един египетски бог.... не му казвам името, че следващия път ще го видя на срички в поредна тема за археология или лингвистика, че даже и некой "каин" ще ти прави спама...



Тема Re: Защото не е...нови [re: Kaин]  
АвторTHKиpчo-coфт (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 19:55



Ми много неща са си така, нали каин!



Тема Защото не е...нови [re: Питekaнтpoп]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 11:57



Първо, за първи път виждам така Моисей, станно е защо не ми е направило впечатление досега. Виждал съм и изображение на Атила с подобни рога - дори поставени по почти същия начин....

Второ, Петокнижието на Моше се почита от християните. Ако рогата на главата на Моше са се считали за нещо "анти-" едва ли Микелавджело би останал жив. Освен това Микеланджело е вложил много душа в "Моисей". Ако го е считал за "дявол" или за лош сигурно би го вградил и в други страни на
скулптурата.

Трето, че са рога - рога са, не са лъчи, но не приличат на рога на овен нито на козел....По скоро са като на младо биче, но са разположени като на козел....
Мисля че тук става дума за една обща символика, представящя една много стара епоха...

Викингите се изобразяват със шлемове с рога. Дори немските каски от миналото имат два стилизирани рога....Кравата с рогата е признак на цяла една епоха (юга) в индуизма. Митра при Авеста се представя заедно (срещу) с бик...

Четвърто, веднъж се опитах да дам значението на името МОШЕ от гл т на по-стария шумерски език. Това си е чисто МУШ-Е. змия, змей, дракон. На улицата на процесиите на Вавилон е имало изобразени многобройни дракони, които на мен ми приличат по-скоро на кози с дълги шии....Макар и да не приличат много на рогата на Моше, те са същия стар характерен белег за старата епоха... Друг е въпросът дали това е епохата на Телеца (назад по прецесионния кръг - Риби-Овен-Телец) т.е преди повече от 4300 г... или пък е епохата когато на небето се е виждала комета с раздвоена опашка - която е била изобразявана като бик....

Моше според някои коментари на Тората е живял някъде около 1300 г п.н.е.
Микеланзжело изглежда го е схващал като съпричастен на епохата за която е характерна символиката на бика, на кравата....

А дали е така - един Бог знае!



Тема Re: Защото не е...нови [re: mellisa]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 16:57



В тази връзка

Слънцето в епохата на Александър по време на пролетното равноденствие е изгрявало от сектора на съзвездието Овен. Древните са знаели мвого добре този факт. Това е и основна причина овенът да е свещен... Не само в Египет...

В изобразяването на някои неща от християнската епоха се говори за Божия АГНЕЦ. Христос се ражда в преходната епоха между Овена е Рибите. Т е - Слънцето изгрявало повече от 2160 г от сектора на съзвездието Овен в деня на пролетното равноденствие, започва вече своя изгрев от сектора на Рибите . По тази причина, Христови апостоли са описвани като РИБАРИ....

Същата обяснителна схема е подходяща и за описанието на библейския герой ксйто за да бъде изпитана вярата му в Бога трябвало да принесе в жертва сина си. Но в последния момент жертвата била заместена с ОВЕН. За да се датира еднозначно, че тези неща са се случили в същата епоха на ОВЕНА....

Странно е колко много астрономия има в Библията....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.