Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:30 28.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски символ  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано20.12.03 20:56



IYI

Не е Тангра, не е Дуло , що е то ?!

Стар Християнски символ от времето на ранното християнство - Vulgar era (Българска ера)

Фасадата на катедрала строена в 1300 година в Ларино - италианско селище в провинция Кампобасо, известна с българското си население в средновековието.







Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски символнови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано21.12.03 10:36







Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски символнови [re: Ziezi]  
Авторapkaим (Нерегистриран)
Публикувано22.12.03 18:36



поздравявам те за находката. и все пак да не забравяме, че челеновете на рода Дуло са били християни.



Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски символнови [re: apkaим]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано18.01.04 16:43



А не е ли мимикрия на по старя символ?



Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски символнови [re: въпpoc]  
АвторXOPЪ+БATЪ (Нерегистриран)
Публикувано09.02.04 19:56



+ Много вероятно е. Има хипотеза, че Исусъ Христосъ е кодировка и че се е явявал много пъти!



Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски символнови [re: XOPЪ+БATЪ]  
Авторkaин (Нерегистриран)
Публикувано14.02.04 14:53



тъпо хорбатче, докога ще се въртиш из този клуб!?



Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски символнови [re: kaин]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано14.02.04 17:53



а ти жалък путьо?
хорбат има същите права каквито и ти имаш така че ако не ти харесва можеш спокойно да се изхакаш в аналното отверстие колкото пъти искаш(нещо което е много подходящо за животинско племе като твоето)



Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски символнови [re: aryavarta]  
Автор KИЙЯ ( PROSTO AZ)
Публикувано14.02.04 23:28



Абе хора успокойте се малко...
А и този клуб май се казваше "АРХЕОЛОГИЯ"...

Quod homines, tot sententiae...


Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски символнови [re: Ziezi]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 19:22



Snimkata si e mnogo interesna , a simvolat , saglasen sam , mozhe da ima bulgarskata vruzka. Litsata na horata sa savsem bulgarski.Da , ima turko , slavyano , no i latinogovoreshti bulgari.



Тема Re: Момко,нови [re: aryavarta]  
Авторпeпeл oт циrapa (Нерегистриран)
Публикувано16.02.04 12:07



ходи на сексолог. Хомосексуален си, но това не е проблем. Трябва да се разбереш сам със себе си. Отпусни си душата. След това ще ти остане време и за интелектуално развитие, а не само да се чувстваш виновен, че "не си като другите". Та, сексологията е отишла много напред и ще ти помогнат.



Тема Re: Момко,нови [re: пeпeл oт циrapa]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано16.02.04 12:42



ей го и другия путьо от хомодружинка "калинка" се обади

не бързай да ме приобщаваш към вашата групичка - допирните ни точки са точно николко

пък и съвети много обичаш да даваш ми се струва?

няма да те пререждам при сексолога - твоето посещение е по наложително - а след него веднага на психолог
или най добре веднага в газовата камера?



Тема Re: С най-добри чувства...нови [re: aryavarta]  
Авторпeпeл oт циrapa (Нерегистриран)
Публикувано16.02.04 17:02



Просто се притеснявам за тебе. Ако продължаваш в същия дух, ще откачиш окончателно.
Младежо, имаш сексуален проблем. Страхът ти от жените (който ти личи от начина ти на изразяване) те води до груби приказки в интернета (винаги на "мъжка" тема). Разбирам, че така изпускаш напрежението, но всичко е до време. В един момент ще ти изгърмят окончателно бушоните. Заместителя, наречен писане на "смели" приказки относно мъжки задни части във форумите, няма да ти върши работа дълго време. Насочвам те към сексолог, защото си зле, макар че ти не го забелязваш. А сексологът ще те насочи правилно, за да можеш сам да оцениш, как ще се развиваш от тук нататък. Крехките ти години ти създават усещането, че жените са страшни за теб (това е нормално за пубертета), но не можеш да ги заместиш с попържане в интернета.
Не се сърди, видно е дори и на тебе, че караш тежък пубертет.
Та и затова те насочвам към сексолога. Той ще прецени страховете ти от секса и ще реши дали от неопитност те е страх от жените или пък си хомосексуален. От начина ти на реакция САМО преполагам, че си хомосексуален. Не е беда. Ако станеш наясно със себе си, може и да почнеш да се образоваш. Сега тъпчеш на едно място, заради страхът ти, какъв си. Не реагирай така първично. Може и да не си хомосексуален. Тогава някой трябва да ти обясни, как да се държиш с жените. Останалото ще дойде от само себе си
Я излез на улицата и виж колко хубави момичета има



Тема Re: С най-добри чувства...нови [re: пeпeл oт циrapa]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано16.02.04 19:08



притесняваш се за себе си не за мен - не ми излизай с изтъркани чифутски номерца
ако продължавам така ще откачиш ти - не аз
не ми се прави на загрижен - никой няма да ти повярва - не подценявай толкова хората(въпреки че е типично за вас да го правите и това ще ви затрие главите)
не ми обяснявай колко било хубаво да си хомосексуален защото не ме интересуват сексуалните ти ориентации нито пък чуждите такива трябва да ти влизат в работата.

начина който си избрал за да се отклониш от темата е толкова смотан и бездарен че ако ти бях един шеф щях да те пратя в първи клас
"путка" е мъж като теб и твоите приятелчета от тетралната група с която гастролирате тук и в клуб история и е обида към мъж - не жена - или може би се лъжа?


така "пращаше" на доктор всички чийто мнение не ти изнася вместо да подкрепиш несъгласието си с факти
това че не си съгласен с нещо няма никаква стойност защото колкото са хората по света толкова мнения има

а истинската тема която ти по най лигавия начин се опитваш да изместиш е:

откъде на къде хорбат или зиези или който и да е друг който има различно мнение от вашето ще му се казва да не пише повече?

каква ти е логиката?

пак повтарям "не съм съгласен" е невалидно обяснение - да не го забравиш

тази "война" която сте си измислили тук ще продължава докато не се научите да живеете в съвремения свят в който има свобода на словото и мнението

докато сте груби с инакомислещите участници тук ще са груби и с вас



Тема въпрос към ариавартанови [re: aryavarta]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано17.02.04 13:22



ариаварта,
ако ми позволиш, бих искала да ти задам един два въпроса.
тук няма модератор, а и без това ти можеш да влизаш откъдето си поискаш, така 4е не виждам при4ина да не ми отговориш сравнително 4естно.
защо го правиш вси4ко това с обидите и т.н. ? ти си образован млад 4овек, които, и на пук на пепелта съм убедена в това, е висико интилигентен.
даваш ли си сметка, 4е ако о4истим постингите ти от вси4ко, несвързано с история или археология, остава малко, ама много малко, което, въпреки вси4ко, е 4есто намясто и добре казано. така 4е, много те моля, обясни ми, защо винаги тръгваш с рогата напред ?

а сега да премина и към отговор на постингите ти. обвиняваш, 4е тук 4уждото мнение не се коментира или толерира. не говоря от името на никои друг освен от моето, така 4е ако ще ме обиждаш в отговор, прави го в единствено 4исло,

аз никога не съм дискриминирала когото и да е, и във всеки постинг запо4вам с толкова омръзналото ми даите ми доказателства и про4ие. фактите, за които ти говориш, рядко, да не кажа и никога, не са ми били давани. можеш да намериш мои теми, в които не само 4е съм цитирала изто4ници, но и съм прилагала подробна библиография, с множество заглавия. единственото, което наи-4есто полу4авам в отговор, са игра на думи и няколко обидни фрази.
и никога не съм казвала на хорбат или зиези да не пишат пове4е, зиези сам го реши, можеш да провериш - дори пусна и постинг за това в клуб история.

но за да не отклоняваме от темата не само на този постинг но и на клуба, ти казвам, 4е съм готова, и винаги съм била, да коментирам с теб всяка тема свързана свързана с археология и история, като фактите и аргументите ще са от припордиално зна4ение. няма зна4ение дали ше ми кажеш 4е стоунхендж е строен от извънземни или 4е египтяните са българи, до момента, до които можеш, и не казвам дори докажеш, а само подкрепиш с факти, ще проведа с удоволствие една дискусия с теб, дори и изобщо да не съм съгласна. но както и сам казваш, не съм съгласен не е валидно обяснение, затова и толкова трябват доводи и аргументи.

мелиса

cupitor impossibilium


Тема Re: Нека да навлезем в проблема...нови [re: aryavarta]  
Авторпeпeл oт циrapa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 11:21



Млади момко,
първо ще тръгна от правилната посока, зададена от Мелиса. Та, кака ти Мелиса, като жена със стил и опит в отношения между хората (които ти все още като неукрепнал характер изучаваш), ти каза, че засега ти не си написал нищо по темите история и археология. Единствено те вълнува секса. Това е нормално за твоята възраст (а иначе съм съгласен с Мелиса, че не си глупаво момче - просто си неопитен).
Но нека да разгледаме нещата около твоите обръщения. Ти несъзнателно използваш женския полов орган като обида. Това издава погнусата ти от него. Нищо лично не съм имал към тебе като предполагам, че си хомосексуален. Просто ненавистта към женския полов орган издава една несигурност у тебе. Тази несигурност е свързана с проблеми в сексуалната ти ориентация. Всеки хомосексуален мъж изпитва омраза към липсващата част от неговата психология.
Не искам да те обидя, момче. Искам да ти помогна. Имаш нужда от помощ. И не се притеснявай от мисълта, че си "обратен". Въпрос е на биология. Ти не си виновен. Пък и хомосексуалността не е болест от гледна точка на инвалидност. Ти не си инвалид! Все пак Микеланжело, Оскар Уайлд и много други велики личности са били хомосексуални. Не свързвай състоянието си с думата "педераст". Тя е обидна, но се отнася например до политици или обикновени гамени, дори и хетеросексуални такива.
Но да вземем за пример и твои любими личности. Ами да речем шефът на СА (легионите на Хитлер) Рьом е бил хомосексуален. Но, та той е бил толкова верен на своя фюрер. Бил е голяма личност с талант за пълководец. Какво от това, че е бил хомосексуален. Тук трябва да го оценяваме като политик, а не като сексуална ориентация.
Пак ти повтарям. Отпусни се, защото в противен случай може да се разболееш психически. Ти не се усещаш. Ето, твърдиш, че пишеш във форуми "история" и "археология", а всъщност само псуваш. Това ти е проблема. Усилващо се състояние на безпомощност, страх и обърканост. Може би и родителите ти са виновни, но това е тема за по-нататък.



Тема Re: Нека да навлезем в проблема...нови [re: пeпeл oт циrapa]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 12:40



путка човек си - кво да те правя като си такъв
не ми пробутвай хомосексуалните си наклонности - няма да те огрее
погнусата ми е към мъже-путки като теб - не се опитвай да извърташ смисъла - бегом марш в първи клас - не ставаш за провокатор



Тема Re: Жените не са нещо страшно...нови [re: aryavarta]  
Авторпeпeл oт циrapa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 13:18



Тинейджър,
опитай все пак. Заслужава си. "Путката", дето толкова те плаши и го мразиш, е нещо прекрасно и не е повод да се плашиш от него. Това е живота момко. Още по-малко пък да използваш във вскидневните ти псувни неща от които не разбираш. Това, дето майка ти те ревнува от момичетата, не е повод да и се връзваш... Време ти е да опиташ от "забранения плод", много те е напънало...
И още, като псуваш само показваш интелектуална безпомощност. Опитай се да напишеш нещо нормално. Дори и да не е добре написано, простено ти е. Все пак си малък и тепърва се учиш. Както и при секса, де. Сега си мислиш, че си бабаит. И искаш да скриеш "срамния" за тебе факт, че си девствен. Девствен, ама барабар с мъжете наш Ариаварта разправя, как разбира той от "путки" и тяхното семантично значение. Засега единствено знаем, че нашият млад момък е все още с неясни и обаркани мисли относно секс, любов и т.н. Но никой учен не се родил. Ще порастнеш. Нема лошо
Покани едно девойче на кафе и после на кино. Дръж се естествено и то ще се получи. И пак ти повтарям: не се бой, ако усетиш, че си хомосексуален. Макар че в момента те е много страх от това, а? Девствен и без гадже... и всички си мислят, че си хомо... Поне в клуб археология можеш да се направиш на мъж, а?



Тема Re: Жените не са нещо страшно...нови [re: пeпeл oт циrapa]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано18.02.04 14:24



Направо ти завиждам за огромното количество свободно време



Тема Re: Карай да е весело!нови [re: easy]  
Авторпeпeл oт циrapa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 14:59



Много обичам да се занимавам с интернет идиоти. Като ги гледаш само, как се гърчат в собствената си комплексария
Между другото на научните съвети, на които ми се налага да присъствам, има къде по-тежки случаи от тоя тийн. То си е една тренировка, макар че там човек се заяжда със себеподобните си по доста по-сложен начин.
А, бе, купон да става!



Тема Re: Жените не са нещо страшно...нови [re: пeпeл oт циrapa]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано18.02.04 15:10



пепел,
не мислиш ли 4е е време да престанеш да 4етеш фроид късно ве4ер, определено не се отразява добре на постингите ти към ариаварта. а пък и за консултации от този род хората пари взимат.
остави го намира, него и сексуалните му ориентации, туку виж фоурмът потръгнал в посока археология. защото ако аз трябва да правя психологи4ески портрет, бих ти казала, 4е поради липса на достатъ4но свободно пространство в клуб история, ти трансферира голяма 4аст от енергията си в дале4 по-свободният и наи-ве4е немодериран клуб археология.
а и мога да каже едно две неща във връзка с факта, 4е ти отговаряш на ариав., а не тои на теб.
защо да не опитаме да проведем един нормален разговор, в които детеродни женски органи, както и сексуални предпо4итания към собстевия пол, да са настрани от темата. или пък ако толкова настоявате и двамата, поне да го вклиу4им в археологи4ески разговор, стил хомосексуалността през древността, или нещо подобно. може и да се полу4и нещо, кои знае. а и тези дни имам достатъ4но свободно време за губене ( какво да се прави, в атина вали сняг и гърците затвориха не само акропола, което донякъде е разбираемо, в предвид това 4е това е отворено пространство, но и националния музеи, което е много по-малко разбираемо, понеже, или поне беше така последният път, когато го посетих, въпросното здание си имаще покрив)

мелиса

cupitor impossibilium


Тема Re: Не се вразвай, Мелисанови [re: mellisa]  
Авторпeпeливия (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 15:45



Просто не чети тези неща. А тийна е просто идиот и аз си се забавлявам. Въпрос на хоби



Тема а дали ще можеш да ми помогнеш докато се забавляванови [re: пeпeливия]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано18.02.04 16:00



доколкото си спомням, ти се занимаваше с то4ни науки или нещо подобно.
дали ще ти е възможно да ми кажеш, дали е възможно, ако имаш 2 предмета а и б и разстояние между двата 27 метра, предмет а да събори предмет бе ако е само 26 метра или друга цифра, под 27.
благодаря
мелиса

ПС не се връзвам, омръзна ми, това е вси4ко

cupitor impossibilium


Тема Re: зависи от големината на предметитенови [re: mellisa]  
Авторпeпeливия (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 17:01



И пак ти повтарям, не се връзвай. Ако искаш да си говориме сериозно се отбий във форум История. Там има любопитна тема за богомилите.
А батерията е невероятен идиот и ако си гледала филма "Приятели мои" ще разбереш, защо се веселя по този начин. Рабира се героят на Бертран Блие във филма не беше идиот, а батерията е. Но нищо лично, де



Тема Re: зависи от големината на предметитенови [re: пeпeливия]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано18.02.04 17:55



не бертран не беше идиот, а и филип ноаре не падаше 4ак до там, но пък признавам, мони4ели е виртуоз, още след и солити иноти през 1958 го знаех.
а като заговорихме за блие, се сещам за евгенио на луиджи комен4ини, където става въпрос за един иуноша, възспитаван от своя дядо.
една от сцените ми е лиубима - евгенио е в колата на приятел на баща му, които трябва да го върне в къщи. хлапака надува до дупка музиката в колата, шофъорът я намаля. евгенио отново прави същото, шофъорът намаля. и това се повтаря няколко пъти, докато не го заплашва, 4е ще го остави на пътя, ако не престане. разбира се малкият не вярва, и го прави отново, и тук изведнъж кадърът се променя, и зрителят вижда как колата спира, детето слиза, колата тръгва без него. о4акваш 4е колата ще се върне, разбира се. нищо подобно. сещаш ли се ?

да се върна на въпроса, какво искаш да кажеш с това зависи от големината ? можеш ли да поясниш малко пове4е !

мелиса

cupitor impossibilium


Тема Re: Жените не са нещо страшно...нови [re: пeпeл oт циrapa]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 20:06



путко, я се погледни какви ги акаш

я да видим кой го е страх от думата "путка" тук?
ако не те беше страх точно теб от това нямаше да се опитваш да ми се правиш на фройд и да криеш страха си зад празни приказки каквито всъщност винаги си говорил

няма да ти мине чифутското номерче с изместването на темата затова няма да ти коментирам смешните "анализи" които се опитваш да правиш на неща които не разбираш

чичко ти фройд е същото комплексирано еврейче като теб и не се учудвам че се опитваш да го копираш(дори и това не можеш да направиш)

също както другото гнусно еврейче дарвин и на чичо ти фройд много му се ще да убеди гоите че са животни и че може да им направи пълен чертеж на съзнанието също като на машинка

разбира се свинчета като теб попиват всичко това до последна капка тъй като то е писано точно за такива - не се опитвай обаче да пробутваш свинските си идеали и разбирания за света върху всички които срещнеш - свят голям - хора всякакви - научи поне тази проста истина

дотук с твоите хомосексуални налконности

нека да видим какво става всъщност:
оригиналият въпрос беше към каин - една друга типична путка(как е настроението?) от твоята театрална трупа
а той беше:

откъде на къде някой ще казва на хорбат, на зиези или на който и да е друг участник с различно от мнението на хората-путки тук да не пише?

продължавай да се забавляваш - чакам логичен отговор



Тема Re: Ama, ne e li strahoten idiot baterijata,Melisaнови [re: mellisa]  
Авторpepelivija (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 13:06



Samo vizh, kakvi gi drobi. I zasto mu otgovarjash inteligentno v onaja tema na Botev. Melisa, na puber debil ne se otgovarja po takav nachi, nezavisimo, che se vazmustavash ot moja kratak "razgovor" s idiotcheto Toj samo ot tova razbira. Besen e, no ne mozhe da go izrazi s dumi. Leksikalnija bagazh mu e manichak Povjarvaj mi, che besnee na kompjutara.



Тема Re: Я да навлезем в проблема с майка ти...нови [re: aryavarta]  
Авторпeпeливия (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 13:24



От последното ти писане моите познания относно твоето психично отклонение започват да се изясняват (засега не си луд, спокойно).
Значи, почвам да разбирам произхода на страха ти от женския полов орган. Майка ти те ревнува от девойките и ти обяснява, че девойките са развратни и са носители не едно гадно и гнусно нещо, с което привличат мъжете. Нали, Арияварта? И как да не наречеш някого "путка". Аууууу, това е най-гнусната обида в природата, а? А баща ти сигурно порка много, а? И ти мразиш всички, които пият, нали? Тормози майка ти, а ти мразиш всички мъже. Щото тормозят майка ти или са потенциални такива.
Препоръчвам ти да излезеш с майка ти, да пиете по едно кафе (а всъщност майка ти да пие кафе, за тебе може и нещо по-леко). Накарай я да свикне с мисълта, че и ти вече се опитваш да си мъж като всички останали. Така може и да поставиш въпроса, че можеш да излизаш и вечер, макар и не с нея. Тя ще се почувства неудобно и няма да ти направи сцена.
Препоръчвам ти първо като срещнеш някое момиче и достигнеш до целувка да не бързаш по-нататък. Първо целувай, а след това може да си легнете, но без да опитваш секс. Внимавай, защото, ако бързаш, ще се провалиш. Ти си ранимо и чувствително момче и можеш лесно да се сринеш психически. И да се съблечете, прави първо петинг. Разгледай женския полов орган, той е наистина много красив и не е "мръсен", както ти е втълпила майка ти (разбира се тя го е направила несъзнателно - тя те обича и те мисли за умно дете - е, поизостанал си в развитието си, но има време да се оправиш).
Тогава ще разбереш, че използването на понятието "путка" за обида издава само твоята незрялост и девственост.



Тема Re: Ama, ne e li strahoten idiot baterijata,Melisaнови [re: pepelivija]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано20.02.04 14:44



ами, пепел, не знам то4но как се отговаря на пубер дебел, а и не съм сигурна дали варта е такъв.но ти маи се забавлаваш, така 4е ....
аз все още о4аквам едно нормално изре4ение от него, но за съжаление едва ли ще живея достатъ4но дълго, за да го про4ета - може и да произлизаме директно от реброто на адам барабар с ева, но не сме наследили неговото дълголетие.

cupitor impossibilium


Тема Re: Normalna duma ot baterijata?!?!?!нови [re: mellisa]  
Авторpepelivija (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 15:50



Ama toj tolkova se e vkompleksaril, che veche ne znae koj e, kakav e, kakvo prikazva
I oste, puber e. Ako ne beshe njamashe taka da mu lichi I njamash si napredstava, kak skartsa sa zabi. Mnoooogo me mrazi v momenta



Тема Re: Я да навлезем в проблема с дупето тинови [re: пeпeливия]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 18:33



много прост бе мЪного прост

тия льохмански зарибявки си ги говорят тийновете в пети клас

като типично мръсно и долнопробно еврейче от низша животинска раса ти пак нищо не отговори по конкретния въпрос - няма лошо - не е по силите ти - това е ясно

добре лъсна с това последното - няма нужда от допълнителен коментар кой какъв е и защо такъв е



Тема Re: Normalna duma ot baterijata?!?!?!нови [re: pepelivija]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 18:40



защо оставам с впечатлението че говориш за себе си?
някак много се горещиш в "забавлението" си пък и искаш потвърждение за това от другите с "нали?"

от зиези насам нещо ти заседна в дебелото черво и няма излизане - колкото и да се "забавляваш"



Тема Re: Я да навлезем в проблема с майка ти...нови [re: пeпeливия]  
Авторoteg4en (Нерегистриран)
Публикувано21.02.04 22:35



pisna mi...vie dvamata za6to ne se dra4ite nyakade drugade, tuh horata o4akvat da nau4at ne6to po temata a ne da sa svideteli na merene na ,,,da ne kazvam kakvo.
pepel, ti kato pretendira6 za mnogo po-zryal, ne si li4i, pone ot obema na postingite ti, may mnogo navatre si vzel zabavleniata si, v kraya na krai6tata ne mi se slu6at interpretacii na Froyd ot na4aloto na minalia vek, egati zabavleniata, hodi se zabavlyavay kato normalnite hora, 6to za izvrateno zabalenie e da se obijdame tuk i to hora koito ne poznavame, tova vaji i za varta, sprete se malko, be hora, ne razbirate li 4e obijdayki drugite obijdate edinstveno sebe si, Melissa vi namekna kulturno da sprete no koy da ya 4ue...



Тема Re: Да, де, падаш си по дупета...нови [re: aryavarta]  
Авторпeпeливия (Нерегистриран)
Публикувано23.02.04 10:39



И аз това казвам, де. Нали ти обясних още първия път, че си латентен хомосексуалист. Затова те и вълнуват "дупетата". Аз затова ти обяснявам, че освен кръгъл идиот си и със сексуални проблеми. Пробвай се да ходиш на доктор. Поне да станеш наясно със себе си. Иначе идиотията ти е нелечима.
Айде, "дупе", чичо доктор те чака.



Тема Re: Да, де, ще ти сенови [re: пeпeливия]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано23.02.04 11:55



много ти се иска да съм като теб за да си дразниш фантазиите

плочата с доктора вече прескача - вземи я смени - ако искаш мога да те игнорна както преди и да си фантазираш на воля



Тема Re: "Игнорваш" или не,нови [re: aryavarta]  
Авторпeпeливия (Нерегистриран)
Публикувано23.02.04 12:32



ти си със сбъркана сексуалност, плшс, че си може би the best идиот в близките интернет околности
Това, че не схващаш за какво става въпрос си ти идва от мозъка, но по принцип не ти пиша на тебе. Този "разговор", дето си го проведохме с тебе е за останалите хора, дето от време на време ти се вълнуват. Исках само да забележат, че както и да се подписваш (сега като аряварта или преди като Зиско-Хорбат) си си все същия ненормалник, дето няма никакви реакции



Тема Re: "Игнорваш" или не,нови [re: пeпeливия]  
Автор KИЙЯ ( PROSTO AZ)
Публикувано23.02.04 16:30



ВИЖТЕ КАКВО МОМЧЕТА, НЕ ИСКАМ ДА БЪДА ГРУБА, НО МИСЛЯ, ЧЕ ВЕЧЕ ПРЕКАЛЯВАТЕ.ТОЗИ КЛУБ СЕ КАЗВА АРХЕОЛОГИЯ И МИСЛЯ, ЧЕ НЕ Е РЕДНО ПОСЕТИТЕЛИТЕ МУ ДА СЕ ЗАНИМАВАТ СЪС СЕКСУАЛНИТЕ НАКЛОННОСТИ НА КОЙТО И ДА Е.АКО ВИ Е ТОЛКОВА НУЖЕН ТОЗИ ВАШ ДИАЛОГ, ПРЕДЛАГАМ ВИ ДА ИЗПОЛЗВАТЕ ICQ НАПРИМЕР...

Quod homines, tot sententiae...


Тема Re: "Игнорваш" или не,нови [re: KИЙЯ]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано23.02.04 18:22



кийя не е необходимо да се правиш на току що събудена съседка която се е разсънила от данданията в съседния апартамент

така наречения "пепел от цигара" е отдавна познат на всичко тук с отявлените си антибългарски опити за провокация и както виждаш не е способен на даде логичен отговор на един твърде елементарен въпрос
надявам се че след като недоволстваш от "диалога" тук добре си прочела всички мнения дотук и си наясно за какво се говори

ако е така моля те не се обръщай към "момчета" а конкретно към този който смяташ че не е прав в дадената ситуация

"и двамата" е обръщение което можеш да направиш към хора от едната страна на даден спор - както виждаш спора тук е за нещо което отдавна е изяснено в демократичните общества и не е необходимо да се разяснява допълнително и то е СВОБОДАТА НА ЛИЧНОСТТА ДА ИМА СОБСТВЕНО МНЕНИЕ И ДА ГО ИЗРАЗЯВА СВОБОДНО
абсолютно съм съгласен че никой тук не го интересуват хомосексуалните наклонности на "пепел от цигара" нито параноичните му съждения
но за да съществува тази свобода за която стана дума тя трябва да бъде отстоявана - най лесно е да се направиш на приятно разсеян и после когато се оклепат нещата да обвиниш някой друг че не си е свършил работата
надявам се да разбереш че нещата не са така прости както изглеждат от пръв поглед

поздрав с "cherry blossom girl" от новия Air



Тема Re: Правилно, Зиско (батерио)нови [re: aryavarta]  
Авторпeпeливия (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 10:02



Прав си да се дразниш:

- ако е така моля те не се обръщай към "момчета" а конкретно към този който смяташ че не е прав в дадената ситуация

Още веднъж ти наблягам да се замислиш над твоето сексуално определяне:
Ти държиш да се обръщат към тебе с "моето момиче", нали...

П.С. Кога ще си минеш към стария псевдоним "Зиези"?



Тема Re: Тъй вярно Путконови [re: пeпeливия]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 19:13



не само че си педал ами си и параноик
поздрав с едно парче на блек сабат(познай как се казва)



Тема Re: Правилно, Зиско (батерио)нови [re: пeпeливия]  
Автор KИЙЯ (ЛЮБОЗНАТЕЛЕН)
Публикувано25.02.04 20:41



Обръщам се към ARYAVARTA и към ПЕПЕЛИВИЯ! Няма да наричам нито един от двамата момче, момиче, мъж или нещо подобно. Това би означавало по някакъв начин да се намеся в спора ви и да взема нечия страна, а това е последното нещо, което искам да направя. Просто пак ще си позволя (знам че се повтарям) да ви помоля да спрете въпросния диалог, поради простата причина, че го водите в клуб, който се нарича АРХЕОЛОГИЯ. Няма да взимам отношение по въпроса кой е прав и кой не е и кой е започнал това начинание за да го завърши. Мисля че и двамата участвате активно в разговора, съответно и двамата би трябвало а го прекратите.

Quod homines, tot sententiae...


Тема Re: Правилно, Зиско (батерио)нови [re: KИЙЯ]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 22:48



нищо не каза

геят "пепел от цигара" държи да разберем че било нормално да бъде гей при което дори влиза в ролята на уонабифройд(ако има награди за изтъркан лаф или лош вкус всичките се изсипват на кратуната му) при което доразпалва конфликт подет от неговият путкобрат "каин"

както виждаш офтопика по тази тема тръгва точно от тях затова ако имаш да кажеш нещо - кажи го не се прави на възмутена лелка - ако имаш мнение по въпроса поеми си отговорността



Тема Re: Правилно, Зиско (батерио)нови [re: KИЙЯ]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано26.02.04 14:03



кийя, остави !!!!
предполагам 4е са достигнали до тази фаза от разговора, в която никои не желае да се откаже пръв - борба за надмощие, така да се каже, за последната дума в спора.
а и е по-добре да има един унищожен постинг и да си знаем кое изобщо да не 4етем влизаики, отколкото това да се повтаря във всяка нова тема.

cupitor impossibilium


Тема Re: Зиези,нови [re: aryavarta]  
Авторпeпeливия (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 15:31



върни си се със старото име във форумите. И оставите путките - разбрахме, че ги мразиш, защото не можеш да ги имаш, а и ти се подиграват затова (сигурно оттогава имаш проблеми с баща си и майка си, ааа?). И си е ясно, че страдаш от хомофобия, щото си хомосексуален. Както и да го въртиш, това е положението, ужасяващи се от женските полови белези, момко. И да искаш и да не искаш, не можеш да станеш жена, колкото и да ти е мъчно от този факт.



Тема Re: Не, Мелисанови [re: mellisa]  
Авторпeпeливия (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 15:35



Тоя е такъв кръгъл идиот и комплексар, че винаги ще намира начин да разваля теми и постинги. Ти тъкмо беше решила да го защитиш и получи порцията си псувни. Психар е, но е безопасен. Освобождава излишната енергия тука в интернета, а не напада хора по улиците все пак.



Тема Re: Шматко,нови [re: пeпeливия]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 18:24



въртиш си едни и същи хомо-въпроси които те измъчват и с които държиш да ни занимаваш но по основния въпрос заради който разкри несъзнателно педерастията си нищо пак не казваш?

ей на това хората казват ПУТКА-ЧОВЕК - дефиницията си я формулира сам

продължаваш да въртиш на празни обороти в безсилието си да отговориш на конкретния простичък въпрос





Тема Re: Не, бе, Зисконови [re: aryavarta]  
Авторпeпeливия (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 15:05



единствената ми целе да ти се радвам на тапата глава и другите да установят голата истина, че всичката ти идиотия е резултат от сексуални проблеми - включително и "историческите ти съчинения". Ти си чудесен пример за опростена психика, нищо повече, Зиези.



Тема Re: Не, бе, Зисконови [re: пeпeливия]  
Автор tulsa (...)
Публикувано27.02.04 16:21



единствената ми целе да ти се радвам на тапата глава и другите да установят голата истина, че всичката ти идиотия е резултат от сексуални проблеми - включително и
"историческите ти съчинения".
.........................
Извинявам се за вмешателството във високоспециализираната
и многомесечнатa ви дискусия в уважаемия " арияварта".
Не съм убеден обаче , че "зиези" и "ариеца" са един и същи човек,
Бих искал да добавя, че опростените
теории
( и "опростените психики"....)
май не са патент само на "обвиняемия" "ариец"

п.п.
Попрочетох наскоро с интерес, че Хитлер и Сталин
също били "латентни хомосексуалисти"
Така че, да няма ксенофобия и геноцид
предлагам да вземем решителни мерки
срещу хомосексуалистите-
явни и прикрити,
а останалите да се отдадем
на здравословен секс по ...
арийски.




Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски симнови [re: Ziezi]  
Автор tulsa (...)
Публикувано28.02.04 19:14



Подобна иероглифна комбинация
(или руническа...) е била изследвана от изтъкнатия лингвист Г.Вирт, незаслужено забравен поради контактите
му с нацистките идеолози.
Ето един фрагмент от руски сайт на който попаднах наскоро
и даващ определена интерпретация на комбинацията
IYI и нейния евентуален сакрален смисъл
(връзка с космическия спасител..):
...........................

"...Вирт исследовал различные наиболее архаические иероглифы Heilbringer'а, и пришел к выводу,
что наиболее древним и универсальным,
восходящим к палеолиту,

является его схематизированное изображение в виде человека, с опущенными руками.


Эпиграфическими синонимами служат фигуры с поднятыми руками ,

вертикальная черта ,
.."
"Все эти изображения космического Спасителя неразрывно связаны с древнейшим календарем, который был одновременно примордиальной иконой и истоком сакрального языка - как письменного так и устного.
Исходя из древнейшей и простейшей схемы,
Вирт выделяет четыре основные
иероглифические модальности иероглифа Heilbringer'а..."
Линк за интересуващите се:




Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски симнови [re: tulsa]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано29.02.04 17:25



извиняваи, оба4е не можеш ли да го сложиш на български или някакъв друг език, с удоволствие бих про4ела онова, което даваш, но не говоря руски.

cupitor impossibilium


Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски симнови [re: mellisa]  
Авторroшo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 21:53



научила си само български?



Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски симнови [re: roшo]  
Автор KИЙЯ (ЛЮБОЗНАТЕЛЕН)
Публикувано02.03.04 22:11



ЗНАЯ, ЧЕ ВЪПРОСЪТ БЕШЕ КЪМ MELLISA И НЕ Е ХУБАВО ДА СЕ МЕСЯ, НО ПРОСТО НЕ СЕ ВЪЗДЪРЖАХ.
ТЯ КАЗА НА БЪЛГАРСКИ ИЛИ НЯКАКЪВ ДРУГ ЕЗИК, НО НЕ И РУСКИ. ДА НЕ БИ ТОВА ДА ОЗНАЧАВА, ЧЕ ЗНАЕ САМО БЪЛГАРСКИ- ПОНЕЖЕ НЕ ГОВОРИ РУСКИ? СПОРЕД МЕН НЕ СИ ПРОЧЕЛ ДОСТАТЪЧНО ВНИМАТЕЛНО ПОСТИНГА Й. ПРЕПОРЪЧВАМ ТИ ДА ГО ПРОЧЕТЕШ ОТНОВО.
И ОЩЕ ВЕДНЪЖ СЕ ИЗВИНЯВАМ, ЧЕ СЕ НАТРАПИХ ТАКА!!!

Quod homines, tot sententiae...


Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски симнови [re: KИЙЯ]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано03.03.04 01:14



бе глупости
да е учила руски
това е най тъпото оправдание което съм чувал - да не казвам за какво говори


мелиса, това си е чист ИГНОРЪНС не те ли е срам



Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски симнови [re: KИЙЯ]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано03.03.04 12:49



не си се натрапила
искам да използвам постинга за да те попитам - защо пишеш с главни букви. не 4е има нещо лошо, но е малко по трудно за 4етене

мелиса

cupitor impossibilium


Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски симнови [re: mellisa]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано03.03.04 12:58



тъпа нагла патка
точно пък ти ли ще и говориш кое се четяло трудно - напротив големи букви се четат по лесно - нови закони на физиката ли ще измисляш?
я си погледни твоите неграмотни писания - вместо да даваш акъли вземи се научи къде на клавиатурата ти се намират Ю, Ч и другите ти "проблемни" букви



Тема ЗА ГЛАВНИТЕ БУКВИнови [re: mellisa]  
Автор KИЙЯ (ЛЮБОЗНАТЕЛЕН)
Публикувано03.03.04 16:56



АМИ НЕ ЗНАМ, ПРОСТО МИСЛЯ, ЧЕ ИЗГЛЕЖДА ПО-КРАСИВО. ИЛИ ПОНЕ НА МЕН ПО МИ ХАРЕСВА. А И МИ Е ПО-ЛЕСНО, ЗАЩОТО НЕ ГУБЯ ВРЕМЕ В НАТИСКАНЕ НА CAPS LOCK ВСЕКИ ПЪТ КОГАТО ТРЯБВА ДА ИМА ГЛАВНА БУКВА. ТОВА Е!
P.S. ЗА ТОВА, ЧЕ МОЖЕ БИ СЕ ЧЕТЕ ПО-ТРУДНО НЕ СЕ БЯХ ЗАМИСЛЯЛА- ПРИЗНАВАМ СИ!

Quod homines, tot sententiae...

Редактирано от KИЙЯ на 03.03.04 17:01.



Тема ЗА ГЛАВНИТЕ БУКВИнови [re: aryavarta]  
Автор KИЙЯ (ЛЮБОЗНАТЕЛЕН)
Публикувано03.03.04 16:59



Е, СТИГА ДЕ! НЕ Е НУЖНО ДА СЕ ОБИЖДАМЕ ЧАК ТАКА

Quod homines, tot sententiae...


Тема Re: IYI ипсилонът с две хасти стар Християнски симнови [re: tulsa]  
Автор tulsa (...)
Публикувано04.03.04 20:03



...Вирт исследовал различные наиболее архаические иероглифы Heilbringer'а, и пришел к выводу,
что наиболее древним и универсальным,
восходящим к палеолиту,
является его схематизированное изображение в виде человека, с опущенными руками.
.......................................
Вирт изследвал различни, най-архаични(стари..) иероглифи на
Heilbringer-а и стигнал до извода, че най-древното и универсално,
произлизащо още от палеолита,
е схематизираното изображение във вида на човек със спуснати ръце
( "стрелкичката"..)
...........................

Эпиграфическими синонимами
служат фигуры с поднятыми руками ,....
вертикальная черта.. ,
......................................................
Като епиграфски синоними
( т.е. равнозначни изображения,..)
се използват фигурите с "повдигнатите ръце" -Y
и вертикалната черта -I....
..............................................................
"Все эти изображения космического Спасителя неразрывно связаны с древнейшим календарем, который был одновременно примордиальной иконой и истоком сакрального языка - как письменного так и устного.
...........................
" Всички тези изображения на космическия Спасител са неразлъчно свързани с най-древния календар, който едновременно е бил и изначална икона и източник на сакрален , свещен език-както писмен , така и
и устен."
...................................



Тема За познавачите на италиански език.нови [re: tulsa]  
Автор tulsa (...)
Публикувано04.03.04 20:46



Пак във връзка с възгледите и трудовете на Вирт, увеличил световната история с 12,000 години:

"...Nell’Avesta ci и perт conservata nel Vendidad, I,
1-3, una immediata tradizione della terribile disgrazia della razza nordica e della sua dimora originaria.
Si tratta del luogo in cui Dio (Ahura Mazda) parla a Zarathustra della creazione di quella madrepatria della razza nordica,
chiara o cosiddetta ariana, Airyana Vaejah (Vaejah – “seme”),
il paradiso degli Arii.
D’altra parte Angra Mainya, lo Spirito Maligno,
creт quale contro-creazione la rovina,
che da esso sempre di nuovo in una nuova forma viene mandata ad ogni nuova patria, che Ahura Mazda dona al popolo degli Arii nella
sua ulteriore migrazione..."







Тема Re: За познавачите на италиански език.нови [re: tulsa]  
Авторaryavarta (unmasked) (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 04:46



уооопс арийци ин дъ хаус
има няколко алергични към тях тук
но кааакто и да е
има една интересна теория че зороастър(zarathushtra) е проповедник(?!) от разрушаващата се Rama Empire наричана още ARYAVARTA(благородна земя, земя на благородници, родина, отечество etc.) и земята Airyana Vaejah(АРИЙСКО(благородно@#! семе) не случайно носи това име(натъртвам на СЕМЕ(и на италиански е семе) за по заблеяните)
но това е тема за разговор с хора които не се стряскат на съм от викове ARYA ARYA!("Olias of Sunhillow" - Jon Anderson)



Тема Re: За познавачите на италиански език.нови [re: aryavarta (unmasked)]  
Автор tulsa (...)
Публикувано07.03.04 16:16



Предполагам, че
темите за арийци не са особено желани в клуба,
поради определно 'индоктриниране' на
младежите в клуба/форума от разни....
теории на софисти и модернисти на националното
'строителство'.
Лишен съм от "тръпката" за мистичната
принадлежност към разни кланове и
"овчарски" родове, но обективността на историческите
изследвания показва, че:
Родината на Ариите е
(хипотетично, но все пак достойно за дискусии..)
е областта между Волга и Урал
и не виждам защо да не се обърне определено внимание върху
културната приемственост между (прото) българи
и националната идентичност на съвременните, атакуваничесто от
етнолози и културтрегери ала" Миклухо and Маклай"
българи.



Тема За познавачите на италиански език.нови [re: aryavarta (unmasked)]  
Автордядo Mиню (Нерегистриран)
Публикувано10.03.04 16:00








Въпросът е:

1. При дешифрирането на най-старото персийско писмо езикът на Зенд Авеста върши ли работа?

2. Какъв е бил езика на официалните държавни персийски документи изписани върху камък с клинопис?

Шумер


Бог АШУР - Асирия


Същото изображение на крилатия слънчев диск от коато наднича АХУРА МАЗДА може да се намери при персите, хетите, хуритите и каситите....
АШУР(Асирия)=АСУРА(Индия)=АХУРА МАЗДА(Персия)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.