Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
*Кратък преглед

Тема Vaprosнови  
АвторSanskrit (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 18:47



Ot izvestno vreme se interesuvam ot arheologya i iskam v badeste da se zanimavam po-profesionalno. Moje li da mi kajete kade v BG ima specialnost Arheologya. Znam che v sofiiskiqt ima. Trudno li e vlizaneto i kakvo se izuchava.
Blagodarq vi predvaritelno



Тема Re: Vapros [re: Sanskrit]  
Автор ugly (imanqrov)
Публикувано30.11.02 15:18



V sofiiskiqt e nai dobre ot gledna to4ka na dobro obu4enie.Az sam samouk,no imam nqkolko priqteli koito sa zavurshili tam.loshoto e, 4e se nablqga osnovno na teoriqta,a prakti4eskite zanimaniq kato razkopki ostavat na zaden plan poradi lipsva na sredstva.Tova ne ozna4ava 4e ne se sastoqt,naprotiv ot vreme se hodi. No mestata kadeto pravqt razkopki prosto te karat da se razo4arovash.Zatova ti prepora4vam prakti4eskata 4ast pri vazmojnost sam da q praktikuvash(razlikata 6te se oseti vednaga)pojelavam ti uspeh.



Тема Re: Vaprosнови [re: ugly]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано05.12.02 15:32



Като оставим настрана това, че "да практикуваш сам" е незаконно, археологията се съ9стои в нещо повече от копаене. Без много солидна подготовка не бива да подхождаш към който и да е паметник.

Ако имаш пари, учи археология в Нов Български.



Тема Re: Vaprosнови [re: Black Wolf]  
АвторShliman (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 23:43



....a ako si ot V. Turnovo, moze da si ostanesh v rodnia grad, zashtoto i tam ima.

KS IYI



Тема odgovorнови [re: Sanskrit]  
АвторBo (Нерегистриран)
Публикувано08.01.03 18:03



Ako ima6 pari i darji6 da nau4i6 ne6to, bez da lije6 podmetkite na darti i konservativni arheolozi, koito se imat za Dedo Gospod, zapi6i v NBU.



Тема Re: Vaprosнови [re: Sanskrit]  
Авторarheolog (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 14:30



Ne moga da razbera zashto iskash da uchish tochno specialnost "arheologia". Tova e tvurde ogranicheno kato poluchena informacia v edin t. nar. VUZ. Mnogo po-dobre e da uchish istoria v edin ot dvata golemi universiteta na Bulgaria. Tova sa Sofiiskia i Velikoturnovskia. Drugoto e prosto rabota za pari. Oshte poveche kaji mi niakoi sravnitelno izvesten arheolog da e zavurshil drug universitet. Ne govoria za imaniarite pisheshti tuk. Te da si misliat, che sa nai-velikite. Naukata ne se pravi ot nahodkite, a ot informaciata za tiah.



Тема Re: Vaprosнови [re: arheolog]  
АвторreneGad (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 23:44



Ne go nabytvai choveka - istoria v SY? Smiah v zalata. Ta tam ima-niama 5-6 istoriaka, drygote sa grozna gledka.



Тема Re: Vaprosнови [re: Sanskrit]  
АвторCимoн (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 12:47



Във Варненски Свободен Унивеситет има специалност История със специализация Археология. Ако си добре финансово и наистина ти се учи можеш да разбереш доста неща-преподавателите са специалисти и дълги години са правили проучвания в и около първите ни столици .Всяко лято се провеждат разкопки във Варна,Плиска или Преслав.Има надежди и за Молдова-Онгъла!
Поздрав.



Тема Re: Vaprosнови [re: Sanskrit]  
АвторKlRKATA (Нерегистриран)
Публикувано15.02.03 20:46



mom4e s udovolstvie se ti predodavam , a i dobri pari se iskaras,ste polu4is vazmozno nai prakti4ni poznania ,e rabotata e malko teska no stom imas zelanie.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.