Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 20.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Изкопаеми разни  
Автор _Ивaн_ (скитник)
Публикувано28.11.02 13:57



Здравейте.

Вероятно още от темата разбирате, че съм един абсолютен лаик по отношение на тези неща. Както и да е.
Та значи, преди около година един мой прятел рибар извади от бургаския залив парче от вкаменена челюст с невероятни размери. Конслултирахме се със специалисти и се установи, че парчето е от челюст на мастодонт. По него има запазени 3 дъвкателни зъба.
При второто потапяне на същото място извадихме парчета от бивните на същото това животно. Запазени са и скелетни фрагменти, но поради сериозното тегло на костите и голямата дълбочина само огледахме това, което се вижда отгоре и не посмяхме да вадим нищо от страх да не го повредим.

Дали знаете някой, който би се заинтересувал от находката и евентуално би финансирал подводна археологична операция на мястото? Вярвам, че каквото и да има долу, то е много добре запазено и представлява интерес от научна гледна точка.



Тема Re: Изкопаеми разнинови [re: _Ивaн_]  
Автор easy (мотаещ се)
Публикувано28.11.02 14:17



Неподходящ клуб, приятелю.
Той и без това е на умиране, или трябва да се преименува на "иманяри"

Иначе - обърни се към Природонаучния музей. Ама това за финансирането... май на никого в скапаната държавица не му пука за наука и култура. При дебилите, които са ни яхнали...


Иначе - успех. Дано намерите пари за проучване


Hora ruit... carpe diem!


Тема Re: Изкопаеми разнинови [re: easy]  
Автор _Ивaн_ (скитник)
Публикувано30.11.02 11:48



Работата е там, че точно на музеите не им пука. От толкова дълго продължил недоимък вече са обезверени и инертни.
Мисълта ми беше за частно финансиране. Но и това явно ще умре като идея.
Вярно е, че никой не дава средства за наука и култура, но и ние не сме склонни да направим проучвания и подводни разкопки за своя сметка - просто ни е твърде скъпо.
А иначе все си спомням историята за оня кокал, намерен в каменна кариера от един индианец и последвалото откритие на първия напълно запазен скелет на праисторическо животно.

Жалко е, ако не се намери поне един Българин, склонен да помогне. Защото съм почти сигурен, че там има нещо ценно за науката.



Тема Re: Изкопаеми разнинови [re: _Ивaн_]  
Автор easy (мотаещ се)
Публикувано30.11.02 14:21



Ако имах пари - с удоволствие бих ти помогнал, но уви...
В частното финансиране има сериозни подводни камъни. Първо, то не е регламентирано законно - доколкото знам. Можеш да се досетиш, че има вероятност някой да се полакоми и да гушне намереното в частната си колекция. Но дори и да си попаднал на някой нормален човек, той няма да получи данъчни облекчения или някакъв друг стимул за това, че е свършил едно добро дело.
Шибана работа...


Hora ruit... carpe diem!


Тема Re: Изкопаеми разнинови [re: _Ивaн_]  
Автор3лoдeй (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 01:10



Бих опитал да ти дам съвет по въпроса, защото колкото и трудно да е намирането на финансиране за идеята ти, то не е невъзможно. Дай координати за контакт, че не му е мястото тук да ги светкаме останалите иманяри-сеирджии.



Тема Re: Изкопаеми разнинови [re: 3лoдeй]  
АвторProfesora (Нерегистриран)
Публикувано05.01.03 12:58



Мои човек не знам каде си расал каде си пасал ,но ако ства дума за Ненко от славеиков за него знае цяла Европа.Ако не,още по-зле за това находище знаят поне 50 човека .Хола ми е пълен с бивни и челюсти.И това е само мостри-подарак!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.