Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 28.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Вътре си :-)))нови [re: Blind Bard]  
Автор imania (синя каска)
Публикувано23.02.02 11:50



10х

Omnis homo mendax est!


Тема Re: Вътре си :-)))нови [re: imania]  
Автор Blind Bard (Mystical Old)
Публикувано23.02.02 11:53



OK, samo 4e sega iz4ezvam...

... journey far beyond...


Тема Re: Вътре си :-)))нови [re: Blind Bard]  
Автор easy (мотаещ се)
Публикувано24.02.02 13:36



Ей, ама вие тука на същинска говорилня го обърнахте!
аа-ма ха...





Тема Ама, че си строг.. :-)))нови [re: easy]  
Автор imania (синя каска)
Публикувано24.02.02 16:17



Не ни се карай така де....
Няма повече- обещавам

А ти защо не ми отговаряш? А? Само се потопяваш някъде....

Omnis homo mendax est!


Тема Какво ще кажете за това?нови [re: imania]  
Автор imania (синя каска)
Публикувано15.04.02 10:53



Или пак ще e vox deserto?

http://newsweb.bta.bg:8080/newsweb/bg/news_view.asp/freenews14-04-2002_FBG_bg_100433103.txt.txt?id=100433103




Omnis homo mendax est!

Редактирано от imania на 15.04.02 10:55.



Тема Re: Какво ще кажете за това?нови [re: imania]  
Автор easy (мотаещ се)
Публикувано15.04.02 12:38



нищо не се чете, imania.


дай си името и паролата, иначе ще си остане vox deserto



Тема Re: За Левски и гроба...нови [re: njuni]  
АвторMaмyн (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 02:11



А според мен Левски си е бил едно от многото авантюристчета от онова време.
А за легендарния съд който всички знаем въобще не е бил талъв.
Съъдили са го заради обир. Знам че съдебният архив от Турция не е разсекретен....
Ами погледнато от тогавашна или сегашна гледна точка той си е терорист.
Че на България и липсват герои си е добре известно, и аз оценявам че в това вечноо заспало и Ганьовско общество Левски действително е бил будна и модерна личност, но това е съвсем различно нещо. Лично мое мнение.

А дали е било хубаво под Турско не знам, но всички феодални държави са имали едни и същи проблеми. Какво ще ми каже някой че селяните е другите феодални страни, са живеели по-добре!
Крепостничеството в Русия не е ли било по-голям гърч а!
Когато идват руските войски казват, цитирам "че какво да ви освобоождаваме , че вие живеете по-добре от нас"

От кого съм ул това ли :
....Еми случайно съм руснак и имам прадядо който е участвал в рускотурските войни......и гледам от по друг ъгъл на нещата..
А хайдук - означава всички знаем какво.Не мога да повярвам че някакъв си прост овчар никога неизлизал от селото с дънести потури който ограбвал чорбаджиите кат се връщат от пазаря мислел за освобождението на България.
Бе мога да споря много на по едно кайве и баклавичка, и да се смея на другите славяните че нямат падежи като Българите. Думата "робство" е наистина тежка във времена когато народите търсят интерация, ами че български граждани не са само българи.....- има турци, гърци, арменци РУСНАЦИ и така нататък......., с какво е виновна епохата че е била такава, същото щяло да бъде с турци и без турци..
А че твоята ъщеря е имала двойка най вероятно е биило защото не е била учила.........



Тема Re: За Левски и гроба...нови [re: Maмyн]  
Автор imania (синя каска)
Публикувано24.04.02 09:55



Незнам дали за добро или за лошо, но за Левски те подкрепям 100%!!! Винаги, обаче като заговоря по този начин ме оплюват, че нямам национално достойнство и как можело да се говори по такъв начин за този велик българин.... Ами давам за пример някоя мутра- да речем покойния Васил Илиев- трафиканти на оръжие, убийства, рекети и т.н.- представи си, че след 200-300г. го изкарат герой в борбата срещу синьото или червеното правителство и борец за национална свобода
В интерес на истината най-много се възмутих от българската църква която го канонизира като светец!!!! Та какво свято може да има в него?! Да не е Св. Павел или Св. Йоан?!

Наистина е омерзително, че щом нямаме истински национални герои да си изсмукваме такива от пръстите!

Omnis homo mendax est!


Тема Re: За Левски и гроба...нови [re: imania]  
АвторMaмyн (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 10:52



Хехе ще стане като в Underground,
w sluchaia tova e polozhenieto

Истината е че ако бях будна личност от след освожбождението
щях и Аз да възвеличая Левски по същият начин, България трябва да е благодарна че е имала такива хора които да го направят и да дадат някакво самочувствие - Вазов например.....Ботев, които обесването на Левски го апроксимира до разпването на Исус Христос.......
На България са и нужни герои е единствената поука от това, която действително може да повдигне моралния дух на Българина...

И много правилно са направили нашите Възрожденци!!!



Тема Абе хора!нови [re: Maмyн]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 09:11



Престанете така да говорите за Левски! Вярно е, че има доста тъмни страни от неговата биография ама такова е било времето! И моля ви се недейте да сравнявате червеното правителство с турското "присъствие" - нали така го казваш imania?
Мамун-а правилно каза,че трябват герои,а недейте да ги оплювате!
И между другото я вземете да направите един експеримент - пообиколете България /пеша!/, срещнете се с обикновените хора и им разправяйте колко е лошо положението и че е време да се вдигнат на въстание! Ами ще ви приберат преди да стигнете до Вакарел!
АЙ със здраве




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.