Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблемно пиене?  
Автор bobialexandrov (непознат)
Публикувано08.07.16 09:33



От 2дни съм спрял да пия алкохол, но се чувствам много зле..и нямам представа дали е тежък махмурлук или нещо по-сериозно? Почти не съм спал, имам силно чувство за страх и силно гадене. Някой може ли да ме посъветва какво да правя? Мисля че нямам нужда от лекарска помощ и искам да се справя сам, но незнам коло време ще продължи това и какво да правя?



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: bobialexandrov]  
Автор goro.66 (минаващ)
Публикувано08.07.16 09:39



Отиди на сбирка в най-близката група на Анонимни Алкохолици. На мен това ми помага. Сам не можах да се справя.

Редактирано от goro.66 на 08.07.16 09:41.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: goro.66]  
Автор bobialexandrov (непознат)
Публикувано08.07.16 09:54



Обмислям го като вариант, но в момента не бих могъл да отида тъй като не се чувстам добре. Може би след като се пооправя малко и имам сили, въпреки че ми е притесно да отида на такава среща, поради факта че нямам много познания освен общите неща които пише в интернет за АА, нито имам познат който е ходил.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: bobialexandrov]  
Автор goro.66 (минаващ)
Публикувано08.07.16 10:07



Не ти трябват нито знания ,нито познат ,нито пари-нищо не ти трябва,освен силно желание да спреш да пиеш и да започнеш да се възстановяваш. Смело отивай,брато на най-близката сбирка и няма да съжаляваш. Това е най-умното нещо ,което направих в живота си -да отида в АА.

Редактирано от goro.66 на 08.07.16 10:10.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: bobialexandrov]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано08.07.16 22:26



Ами не е точно махмурлук,абстиненция му казват по учените люде.Последвай съвета даден ти в предните постове гарантирано помага,единствено трябва истински да поискаш да се отървеш от"шизофренията" Успех.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: bobialexandrov]  
Автор gogo163 (член)
Публикувано10.07.16 09:23



Темата е "проблемно пиене", но съм сигурен, че това е изключително меко описание.
Силна абстиненция за два дни без алкохол говори за алкохолизъм, Боби.
Ако вече не си ударил чашка за "нормализиране" на състоянието , според мен имаш два пътя:
1. Психиатър занимаващ се със зависимости, който след известно време ще те прати в АА.
2. Отиваш в АА, и правиш там каквото се прави според тях.
Вероятно/по мое мнение/!! първият път ще ти бъде по-лесен

Редактирано от gogo163 на 10.07.16 09:24.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: gogo163]  
Автор bobialexandrov (непознат)
Публикувано11.07.16 21:27



Мерси за съветите, днес бях за направление за психитър,след което отидох. Психиатърката ми каза, че положението ми не е толкова тежко и при силна мотивация мога да се справя сам. Изписа ми Ципралекс по една таб. на ден и Ксанакс по половин таб. на обяд и вечер. След две седмици ми каза да отида пак да видим как въври.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: bobialexandrov]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано20.07.16 16:44



Е, как върви?



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: ray_of_light_]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано23.07.16 00:55



Незнам защо много хора се занимават с тъпите психиатри?
Всичко е в главата,волята и желанието за промяна бе?
Като те отрови с хапчета и ги миксираш с алкохола..по-добре ли е?
Най-обичам тежък пияч и неосъзнат алкохолик да ми се кълне че може една седмица да не близне...
;-)



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: bobialexandrov]  
Автор dseeker77@mail.bg (непознат )
Публикувано11.08.16 01:51



Здравей Боби, ако за първи ти се случва тази криза, моето мнение е да не прибягваш директно към психиатър, а да се опиташ волево преш. Аз лично отдавна не пиша за радикални методи, защото алкохолизма, както психичните проблеми имат много разновидности, което налага индивидиално лечение! Да психиатъра може да помогне в началото, АА също би помогнала, но за мен не... Намри покой в ушата си, не влизай в порочния кръг, кой какво си мисли за теб! Почни да излизаш по-често, създай нови приоритети и приятели. Ако това не ти помогне има специализирани заведения, които помагат, a пък са като 4+ хотел.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.