Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:03 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблемно пиене?  
Автор bobialexandrov (непознат)
Публикувано08.07.16 09:33



От 2дни съм спрял да пия алкохол, но се чувствам много зле..и нямам представа дали е тежък махмурлук или нещо по-сериозно? Почти не съм спал, имам силно чувство за страх и силно гадене. Някой може ли да ме посъветва какво да правя? Мисля че нямам нужда от лекарска помощ и искам да се справя сам, но незнам коло време ще продължи това и какво да правя?



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: bobialexandrov]  
Автор goro.66 (минаващ)
Публикувано08.07.16 09:39



Отиди на сбирка в най-близката група на Анонимни Алкохолици. На мен това ми помага. Сам не можах да се справя.

Редактирано от goro.66 на 08.07.16 09:41.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: goro.66]  
Автор bobialexandrov (непознат)
Публикувано08.07.16 09:54



Обмислям го като вариант, но в момента не бих могъл да отида тъй като не се чувстам добре. Може би след като се пооправя малко и имам сили, въпреки че ми е притесно да отида на такава среща, поради факта че нямам много познания освен общите неща които пише в интернет за АА, нито имам познат който е ходил.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: bobialexandrov]  
Автор goro.66 (минаващ)
Публикувано08.07.16 10:07



Не ти трябват нито знания ,нито познат ,нито пари-нищо не ти трябва,освен силно желание да спреш да пиеш и да започнеш да се възстановяваш. Смело отивай,брато на най-близката сбирка и няма да съжаляваш. Това е най-умното нещо ,което направих в живота си -да отида в АА.

Редактирано от goro.66 на 08.07.16 10:10.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: bobialexandrov]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано08.07.16 22:26



Ами не е точно махмурлук,абстиненция му казват по учените люде.Последвай съвета даден ти в предните постове гарантирано помага,единствено трябва истински да поискаш да се отървеш от"шизофренията" Успех.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: bobialexandrov]  
Автор gogo163 (член)
Публикувано10.07.16 09:23



Темата е "проблемно пиене", но съм сигурен, че това е изключително меко описание.
Силна абстиненция за два дни без алкохол говори за алкохолизъм, Боби.
Ако вече не си ударил чашка за "нормализиране" на състоянието , според мен имаш два пътя:
1. Психиатър занимаващ се със зависимости, който след известно време ще те прати в АА.
2. Отиваш в АА, и правиш там каквото се прави според тях.
Вероятно/по мое мнение/!! първият път ще ти бъде по-лесен

Редактирано от gogo163 на 10.07.16 09:24.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: gogo163]  
Автор bobialexandrov (непознат)
Публикувано11.07.16 21:27



Мерси за съветите, днес бях за направление за психитър,след което отидох. Психиатърката ми каза, че положението ми не е толкова тежко и при силна мотивация мога да се справя сам. Изписа ми Ципралекс по една таб. на ден и Ксанакс по половин таб. на обяд и вечер. След две седмици ми каза да отида пак да видим как въври.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: bobialexandrov]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано20.07.16 16:44



Е, как върви?



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: ray_of_light_]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано23.07.16 00:55



Незнам защо много хора се занимават с тъпите психиатри?
Всичко е в главата,волята и желанието за промяна бе?
Като те отрови с хапчета и ги миксираш с алкохола..по-добре ли е?
Най-обичам тежък пияч и неосъзнат алкохолик да ми се кълне че може една седмица да не близне...
;-)



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: bobialexandrov]  
Автор dseeker77@mail.bg (непознат )
Публикувано11.08.16 01:51



Здравей Боби, ако за първи ти се случва тази криза, моето мнение е да не прибягваш директно към психиатър, а да се опиташ волево преш. Аз лично отдавна не пиша за радикални методи, защото алкохолизма, както психичните проблеми имат много разновидности, което налага индивидиално лечение! Да психиатъра може да помогне в началото, АА също би помогнала, но за мен не... Намри покой в ушата си, не влизай в порочния кръг, кой какво си мисли за теб! Почни да излизаш по-често, създай нови приоритети и приятели. Ако това не ти помогне има специализирани заведения, които помагат, a пък са като 4+ хотел.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: bobialexandrov]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано11.08.16 10:52



"По-добре един път да видиш сам, отколкото седем пъти да ти разкажат други!"
Китайска поговорка.

Иди и виж. Сам. Едва ли хапят!



а, и пиещи, и неспасяеми алкохолици са виждали. В огледалото.
Пък има надежда все пак, но ... не знам дали знаеш - действа, ако действаш.
Ти решаваш.
Изборът е в теб.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: bobialexandrov]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано30.08.16 08:36



Опитът сочи - като се пооправиш малко и имаш сили, то няма да отидеш в група на АА или на психиатър, а има два варианта:1. Да се заплющиш веднага яко до поредната абстиненция или... 2. Известно време да си пийкаш "контролирано" и не да мислиш, а да си измисляш, че вече нямаш проблем. Ами на - вече, например седмица не се маткосвам, успявам да спра на второто или третото питие...

Аз ти предлагам друго - отиваш в АА и от самото начало започваш да се възстановяваш от болестта "Алкохолизъм" с друг алкохолик, който е минал по този път - възстановен и само така възстановен, без да се бори, не му се пие и не пие в последните 24 часа. И ако от самото начало започнеш да правиш всичко, което ти предлагат в АА, всичко, което ти предлага този другият, възстановеният алкохолик, то тогава неусетно, незабелязано, непроумяемо ще спре да ти се пие, няма да се напъваш да не пиеш. "Незнайно" как ти се отнема желанието за пиене само за 24 часа. Ама, отнема ти се за 24 часа желанието за пиене, щото първо ден по ден се възстановяваш от алкохолизма по Програмата на АА и като второ идва това - ден по ден да не ти се пие. А не първо ще се напъвам ден по ден/всеки 24 часа/ да не пия и като се оправя сам, чак тогава може и да опитам да действам по Програмата на АА.

Бог прави всичко, когато пожелае и както пожелае. Все едно какво ти си мислиш за Бог и за Неговото съществуване. Аз се напъвах с моята воля да не пия осем години от 1997 до края на 2006 -та година. В това време имам "само" два еднодневни запоя. Болестта алкохолизъм работи вътре в мен, дори и когато не пия. И точно затова се заплющях в края на 2006 -та. Никоя болест не се лекува с напъване на човешката воля. Иска хап, иска възстановяване. За болестта "Алкохолизъм" в АА ми предложиха да заменя ефекта на хапа "Алкохол" с ефекта на хапа "живот на духовна основа". Много трудна работа да избирам между две неща, които никак не ми харесват, а имено - 1. Живот на духовна основа или 2.Лудница или смърт. Два месеца в началото неистово исках да намеря път по средата. Не ми харесваше нито първото, нито второто. Не съжалявам за избора си - живот на духовна основа. Никак не е скучен животът на духовна основа. Струваше ми се, че ще ми е скучно, защото условието за мен в "живот на духовна основа", за мен, болният от болестта алкохолизъм е да не пия алкохол до края на живота си. А когато дойдох в АА, не можех да си представя какъвто и да е живот без грам алкохол. Не съжалявам за избора си. Не съжалявам, че и днес чувствам принадлежността си в Обществото на АА. Чувствам принадлежност, а не зависимост. Каквото и да значи това. Можех да отида в Тибет, можех да отида в манастир, можех да отида... Благодарен съм, че останах в АА, защото мога да живея моя живот извън АА в свобода, за която не знаех, че съществува.

Желая ти, успех в твоя и само твоя избор. И дано е полезният за теб избор, какъвто и да е той.

.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: Sandu62]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано30.08.16 15:15



Не всичко е черно и бяло като в АА.
Живота е шарен.
На мен АА много ми помогнаха,но аз предимно спрях алкохола сам.
Те ми помогнаха като дух и това да ме подкрепят.
Останалото си бяха мои лични усилия.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: finntroll73]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано30.08.16 15:17



И след 6 години..някокло радлера,не ме вкараха в запой.
Напротив..създал съм си резистентност в главата.
Ако ми отвориш бутилка алкохол под носа ми..ще повърна от гадната миризма.
Същото е и с цигарите..ужасно е.
Как съм пушил и пил..незнам..отврат аромат са.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: finntroll73]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано06.09.16 20:20



Е то без лични усилия за къде?
Не може всичко на автопилот, нали ..

Виж, да предположим само за момент, че хипотетично си застрахован и имунизиран за вечни времена срещу пиене (на алкохол).

Това НЕ решава проблема.
НЕ го решава!

Защото не е там, в течността проблема,
а в главата - в начина на мислене (и действие).



Дори и съвсем никога да не пиеш и капка и да не го и пожелаеш .... това не знам може ли да стане.

Но както в туб-болница имат сходни симптоми,
в ортопедичната други,
така и тези, които се проявяват чрез алкохола
си искат съответното лечение
или терапия.

Просто не може иначе.
Все едно да си счупиш крака в гората
и той да ти зарасне накриво
и да ходиш накуцвайки и да викаш: "Вижте, САМ ми зарасна крака!!"

Да, ама куцаш,
приятелю мил и непознат!
. . . : (



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: ray_of_light_]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано08.09.16 02:25



Може и да куцам,но се преборих сам.
Доказах и на себе си и на всички че имам волята.
Не крия че сухия алкохолизъм ме мъчи.
Около мен света така или иначе се разпада.
Загубих работа,преживях кошмар с гаден грък работодател,загубих роднинства и приятелства.
От години виждам еднакви поредици от цифри..синхронност било.
От отгоре ми се дават насоки за по-високо ниво.
На път съм и с апартамент дс трябва да продаваме,заради кофти комшия-китаец.
Койти жалби пуска че му било шумно.
Ами да си ходи в Шаонлин да медитира.
С шефовете беше подобно..
Искат техните грешки ти да плaщаш.
След АА и безкомпромистната честност,не спестявам никому нищо.
Дорини на себе си.
Твърде дълго живях в лъжи .И сега исксм занапред да търгувам с истината.И само.истината.
Затова с един замах отстраних всички отровители в живота ми.
Във фазатс съм-по-добре сам,отколкото с боклуци.
Някои от които титанични.
Случвало ли ти се е..да спреш на паркинг в 11:11 на 11 ноември ,на 11 ред.


С години ми се случвс,със всякакви числа,часовници номера на коли.
Посред нощ..3:33 на микровълновата.
И след числата..дойде великото пречистване и зсгубата на неработещото в животa ми.
Тялото.ме боли..страдам от болки..но душата ми е на другив полюс.
Ликува и се радва.
Изобщо не губя състояние на духа.
Знам..всичко се разпада в живота ми,за да дойде по-доброто.
И забележи..на фона на тив огромни проблеми..че дори и акаунти ни.източихс и.огромни суми..аз съм днес тук ..и сега..прав..и с гордо вдигната глава и непиещ.
Колко от вас,щяха да издържат да не се пропият при това стечение на обстоятелствата?
Не съм се напил веднъж,въпреки разпада околп мен.
За товс говоря..за силата на волята и чистата душа.
И без помоща на АА.
Сам пиша книгата си,дори и на патерици.

Can say you what you want to hear,but i will not be agree with you!

Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: Finntroll73]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано08.09.16 20:59



Като говориш за случайностите ... сетих се един разказ!






"... Самата историята обаче въобще не е негова и впрочем в нея конкретните числа далеч не са най-важното. Тя беше и си остава изцяло моя – случила се на мен и на моя много добър приятел Владо (Владимир Бояджиев) между 12:15 и 12:25 на 5 юли 2012 г. (Уточненията са важни не само заради достоверността.) От тогава до сега не пропускам да я разкажа, ако в лични разговори се отвори приказка по темата, както по-горе във въведението, и сигурно именно поради тази причина съм станал прекалено ревнив и вече не мога да я оставя в устата на някой друг, пък бил той и най-добронамереният православен математик в района на софийското равно поле и околностите. Така че за първи път в шестдесетте и няколкото разказа, които съм споделял, ще си позволя да напиша нещо, което се е случило сто процента пред очите ми**. ..."

*
(и още един разказ се сетих:)



"... Поколенията, при които добрата дума и куражът бяха естествени като дишането, поколенията на нашите баби и дядовци и на нашите родители, по силата на природния закон, изчезват, стапят се, редицата им се скъсява, обръщат се и ни помахват с ръка, преди да направят последната крачка, без да таят особена надежда, че ние, подобно на тях, знаем добре какво са добрата дума и куражът.
Добрата дума и куражът са онази благословия, която хората разменяха помежду си, без значение в какъв обществено-политически строй живееха и която осмисляше и оцветяваше в златисти багри най-обикновеното, близкото, житейското, всекидневното обшуване между хората и която помагаше на всеки да преброди делника си, без да е погълнал планини от сол, горчилка и умора, а напротив – с една тайна, малка, но много жива топка от енергия в гърдите си и за следващия ден. И за по-следващия. И така нататък. ..."

*
ии ... Един филм. (И там има една "случайност")
:)



*
п.п. Каква книга пишеш и защо на патерици?



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: ray_of_light_]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано08.09.16 21:48



Имах предвид собственната си.
В смисъл за промяна на живота ми.

Понякога не приличам на себе си,но не ми се сърдете-това е от болестта.


Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: Finntroll73]  
Автор rayoflight (любима)
Публикувано18.09.16 09:30



аха. :) Знаеш ли, че и в психологията има такова гледище - че сами си пишем сценария на живота (ни) и .... че сами можем и да си го редактираме.

Ето тук пише малко повече за това.

http://morikuend.ovo.bg/Psychology/GAMES_PEOPLE_PLAY-ERIK_BERNE-A5.pdf

(PDF файл е)

(

)

и . :)


п.п. Или както както е забелязал Шекспир - Целият свят е сцена и всички ние сме актьори на нея - влизаме, излизаме и за своето време всеки от нас играе различни роли...
: )

Редактирано от rayoflight на 18.09.16 09:35.



Тема Re: Проблемно пиене?нови [re: rayoflight]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано23.09.16 09:24



Благодаря.



Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.