Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:25 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: Sandu62]  
Автор finntroll73 (Бунтовник)
Публикувано22.11.15 22:10



Така е,да.
Осъзнах го преди 5 години.
Когато наистина живота ми отиваше яко към тоалетната.
Във всякакъв план.
И работен,и семеен и социален.
Оттогава до днес много препатих.
Но с похвала мога да кажа че се събудих,за много неща и истини в живота ми.
От едно известно време виждам еднакви цифри,по двойки цифри..числа,номера на коли,часовници..маниакално е направо.
В началото се плашех..мислех на тото ли е,на лошо ли е..?
С алкохолишкия си мозък всена депресии и на лошо ме кара.
На добро е..на промяна е обаче.
Цялостна и съдбовна.
Предпочитам да мисля че е така.
Акашиевите записи и симхронността ми говорят.
Всичко това са знаци..да повярвам в себе си и силите си,предполагам.
Че мога и че ще успея.
И да слушам само интуицията си и вътрешния си глас.
Понеже съм доста колеблив и нерешителен.
Дева см..все меря,анализирам,претеглям..страх ме е от риска.
А не трябва.
Шибана работа имам..която реално съм загубил.
Няма какво да губя повече.
Загубих съня си,вътрешния мир и баланс..какво повече да губя?
Угнетен съм..насила хубост не става.
Само напред ще вървя.
За добро или лошо.
И най-лошото ще свърши един ден.





Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: ALONE911]  
Автор finntroll73 (Бунтовник)
Публикувано22.11.15 22:12



Алкохола на никого не е помогнал.
Предпочитам хиляди пъти болезнената реалност,отколкото сладкия хап алкохола.
И стойка на завряна шия в пясъка.



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: finntroll73]  
Автор rayoflight (любима)
Публикувано23.11.15 00:09



Най-хубавото е, че се бориш!

Нали знаеш онази притча за жабчето, дето паднало в един съд с мляко и не можело да излезе. Но скачало с крачета, скачало, докато млякото станало на масло.
То стъпило на твърдо, скокнало и избягало.



Та и ти така - щом се бориш, ще успееш! Който търси - намира (правият път).

А записите ... абе кой и кога ги е записал? И къде?
Кога...

Надявам се и тях да ги надскочиш....



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор rayoflight (любима)
Публикувано23.11.15 00:35



Така де....днес е девети ноември - ден 1

П.П. Защо започнах отново не мога да кажа със сигурност, но въпреки, че съзнателно си признавам, че съм алкохолик (по критерии добре го докарвам)....реално не се усещам като такъв...


А днес кой ден е?

Щом си признаваш това е голям напредък. Стъпка по стъпка.



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: rayoflight]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано25.11.15 13:53



Днес(25.11.15) е 17ти ден (на осми беше последната молекула етанол, която си прелях и на девети бях детокс)...
Бая истории попрочетох, включително и такива от голямата книга и е направо потресаващо как една и съща траги-комедия се разиграва отново и отново:) Потресаващо, глупаво или дзен...не знам кой термин да използвам...

Наистина трудно бих определил с точност и дали е смешна или трагична съдбата на пияндурниците.
...Със сигурност много повече мъдрост е донесла минута от безумието ни от алкохола отколкото вековете здравословно живеене на разни вегета, които не са вкусили от това да загубят самите себе си и само се оплакват от дреболии и направо и са дребнави, понеже не знаят цената на съществуването си...

Пиенето е уникална глупост и ако ти остане акъл за да го прозреш получаваш естествена ваксинация против дребнавостта в живота...



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано25.11.15 15:07



"... или трагична съдбата на пияндурниците."

Аз не съм пияндурник. Аз съм алкохолик от безнадеждният тип, аз съм истински алкохолик. И това не го споделям с чувство на гордост. С какво чувство го споделям? - в случая не е от особено значение. За мен е важно и полезно, че не го споделям с чувство на гордост и не по - маловажно - без чувство на вина.

"...Пиенето е уникална глупост..."

В моя случай, пиенето не е уникална глупост. В моя случай пиенето е болестта "алкохолизъм". Нито повече, нито по - малко. Каквото и да значи това.

И разбира се, поздравявам те за дните без алкохол. Ако, пък и без алкохол в тези дни липсва у теб чувството на безпокойство, чувството на страх... и на вид не изглеждаш само нормален, а пък вътрешно малко нервен - всичко е о, кей... Може би ще успееш да го контролираш алкохола - 30 дни не пиеш, после малко пийваш, послек пак не пиеш, после пак малко пийваш... Аз не го искам за себе си това, но ти може и да можеш.

Благодарен съм, че пишеш тук, щото на мен ми е полезно.





Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: Sandu62]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано25.11.15 19:21



Аз съм на мнението на Димитър, но явно много не разбирам алкохолизма. Днес бях свидетел на изказване на един човек за син на хора който е алкохолик.
Нямаше никаква доза обида, а съжаление.
Замислих се...

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор rayoflight (любима)
Публикувано25.11.15 22:23



не знам кой термин да използвам...

Колко е еднакво просто. Като симптомите при болестите. Това може да ти светне като лампичка.

Сега, ако спреш и да сравняваш болестите .... каквато-такава. Нещо като да сравняваш в личностен план диабетик и раково болен или бъбречно болен ..
Това са просто хора, които са засегнати от различни болести. Няма морален отенък.

...

Има една наука, дял от психологията, която се нарича психосоматика. И тя се занимава с връзката между душата и тялото на човек.
Но и 200 психолози да имаш ... все тая. Ако няма с кой да споделиш, дето да отговаря на принципа "Не питай старило, питай патило" ... едва ли ще получиш нужното ти разбиране.

Хората не случайно търсят себеподобни...



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор Harakiri ((минаващ))
Публикувано26.11.15 00:19



Ура за твоите чисти 17 дни!
Браво на теб.
На тези, другите, "дребнавите", техните проблеми им изглеждат също огромни. Всеки стига до мъдростта и светлината по свой път. Не по-малко труден, и не по-лесен от нашия.
Имаме си едно правило в АА - "Живей и остави другите да живеят". В началото на пътя мислех, че е тъпо това. Как ще ги оставя бе, си казвах, че нали те, другите, са ме докарали дотук, че аз щях ли да пия толкова ако те се държаха нормално с мен. Само да си стъпя на краката и ще видят те...Бяха ми виновни всички - и близки и далечни, колеги и врагове, майки и бащи, деца и мъжове. И международното положение също.
Болестта ме кара да мисля, че съм по-специална. Че мъките, на които съм била подложена в десетилетията на активна употреба, са несравнимни с тези, на НЕзависимите. Какви хленцала само...Знаят ли те изобщо какво е страдание. Знаят ли те какво е да умираш всеки ден, да не ти стига въздухът, да не можеш да станеш от леглото, главата да я чувстваш десетократно увеличена и туптяща, да разлееш кафето от треперене, да се напикаеш в леглото без да искаш, да повърнеш на най-неподходящото място...Да не знаеш на кой свят си, да нямаш спомен къде си като отвориш очи, да искаш да те няма, да си изчезнал...
И тогава случайно попаднах на съседния форум до този - за раково болни...И разбрах, че моите кански алкохолни мъки са абсолютно незначителни и маловажни, направо дребнави и са несравними с техния ад.
Исках само да кажа, че наистина всичко зависи от гледната точка. Всеки има своя ад и той му се вижда най-страшният. В молитвата, дето си я казваме най-често, има една прекрасна фраза - Господи, дай ми свободата да живея извън ограниченията на своя предишен опит.
Това ми е нужно всеки ден. Защото цял живот с клишетата кое е правилно и кое не, кое е добро и кое лошо съдех наред и осъждах хора, обстоятелства, действия, чувства, мнения...И бях вечно на черешата.
Радвам ти се, Димитре, на новото начало.
И нека Силата бъде с теб.



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: Harakiri]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано26.11.15 22:22



Права си, не оценяваме какво имаме...Често само си мислим какво сме изгубили




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.