Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:34 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Ами просто е.....нови [re: stefko_aa]  
Автор ray_of_light_ (член)
Публикувано14.11.15 18:17



просто спри да пиеш и се радвай на живота

От ден-два търся да напиша най-правилните думи за това... някога, преди години и аз не виждах нищо лошо да се пие алкохол, особено по време на празници.
Алкохолик за мене беше морална категория, т.е. - обида.
Сега знам, че е диагноза.

Тогава, понякога ми е липсвало, че съпругът ми не пие по малко за наздраве.
Сега дори аз почти не пия. Открих, че малко да близна алкохол и бузите ми стават доста червени, което ми е неприятно.. не се чувствам добре от това.
И се сетих, че една позната не пие алкохол, защото е алергична. Това моето състояние дали може да е някаква форма на алергия?



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: ALONE911]  
Автор ray_of_light_ (член)
Публикувано14.11.15 18:23



Повече се страхувам от хубавите поводи или случайни събития.

Любопитно ми е защо?

Чувала съм например от анорексички и булимички, че се ужасяват от празниците ... защото там има храна.

Ако искаш отговори, не си длъжна.



Тема п.с.нови [re: dimitar031]  
Автор ray_of_light_ (член)
Публикувано14.11.15 18:26



Калин Терзийски:



Джимбо сред пияните ангели. Това до Джим Морисън е Нийл Касиди, описан като герой от По пътя под името Дийн Мориарти. Но кой ли се интересува от лабиринтите на историята?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=529872313836190&set=a.107699019386857.13819.100004402781356&type=3&theater



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: ray_of_light_]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано14.11.15 18:46



Не, не се страхувам от празника, а от това, че е прието по такива поводи да се пие.
Не се ужасяващ, че има алкохол, а от „ наздраве” или по случай срещата или за даден повод да пийнем.
Това ” не пия” някак не действа на хората и не подхожда винаги.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: ALONE911]  
Автор finntroll73 (Бунтовник)
Публикувано20.11.15 12:05



Така е.
Гледат те като полезно изкопаемо.
И се ослушват за обяснение,защо не пиеш?
Винаги някаква версия измисляш,все пак преценяваш на кой може да кажеш евентуално истинските причини.
В началото ме беше срам,но със времето казвам истината на повечето.
Признат грях,половин грях.



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: ray_of_light_]  
Автор finntroll73 (Бунтовник)
Публикувано20.11.15 12:12



Може и да е болест,но все пак работи относно алкохола.
И аз се чуствам доста често така,гледайки старите си дружки в България които се наливат нон- стоп летата.
Те са алкохолици,само че никога няма и да го осъзнаят,за разлика от мен.
А дори и да им просветва за проблема,си казват такъв съм..но не искам да се променя.
За мен е по-удобно така.
Аз си взех живота в ръце обратно.
На път съм да приклщча и с гадни шефове и гадна работа която ми изпива последните капки живот в мен.
Всеки работен ден за тези боклуци е като на заточение.
При все че шефа все ме тупа по гърба че съм бил най-добрия.
Е ми щом като съм най-добър и ме оставихте сам та да пестите от мои колеги на мохй гръб...до тук ще е.
Ползвам си годината болнични която имам..бачкам процентово за да не ми правят въртели доктора и бюрото по труда..и догодина след лятото ако не намеря дотогава нова работа...се оставям в ръцете на всевишния.
В крайна сметка силата отгоре има план за всекиго.
В моя случай нарочно ми докара на гърба шибани диктатори,експлоататори и концлагеристи...за да се махна най-накрая след деситилетия на страдания при какви ли не боклуци.
Всеки нов собственник се оказа че е още по-голям лайнар от предишния.
Това много показва генерално за човешкия манталитет,някъде върви изобщо този свят!!!



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: finntroll73]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано21.11.15 00:00



Неслучайно хората масово се интоксикират по всевъзможни начини... Опитват се да избягат от реалността. По-лесният начин е този, защото ако не бягаш трябва да се изправиш срещу враговете и препятствията си, да поемеш отговорност..

А не да залъгваш мозъка си с екзогенни химични аналози на щастието (алкохол, цигари, трева, хероинове-мероинове)



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано21.11.15 09:44



Номерът

е как да не бягам, за да мога да се срещам с "враговете" си и "да преодолявам препятствията". И да мога да поемам отговорност. Отговорност без кавички.

Това може ли да стане, ако само оставя настрана "хапчето" алкохол? .



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: Sandu62]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано21.11.15 18:10



При случай, че си от хората които бягат от реалността няма начин да стане, но ако си любител на хапчето ”алкохол” определено ще стане.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор finntroll73 (Бунтовник)
Публикувано22.11.15 22:03



Така е,да.
Аз предпочитам болезнената реалност,отколкото опиатите.
Понеже рано или късно се разплащаш със истината.
За илюзиите и самозалъгванията.
Трудно е да.
Но мищо не е невъзможно.
Не съм богат,не съм популярен..макар и живящ в чужбина..но се стремя да бъда истински човек с добродетели.
И да се боря с недъзите си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.