Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: Sandu62]  
Автор ray_of_light_ (член)
Публикувано13.11.15 19:36



Sandu, в момента описваш бившия ми съпруг. Той около 10г. не пи

(само веднъж на една нова година ли беше май пи една глътка, семеен приятел го караше... мисля, че хал-хабер си нямаше от истинската ситуация приятеля... и той се изкуши тогава)

но по-късно пропи отново. Първо "само" с бира. По 2 литра, че и не му стигаха. Включи и вино и така нататъка ...........................

После не ми се описва вече..



Редактирано от ray_of_light_ на 13.11.15 19:38.



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: ray_of_light_]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано13.11.15 20:13



А как преди това е издържал да не пие десет години?



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано13.11.15 20:30



На мен ми е по- интересно защо е започнал да пие след 10 години,а не как е издържал тези 10.
Всъщност няма значение. Просто не е могъл да пие и не е трябвало да започва отново.
Тази година станаха много пробивите.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор ray_of_light_ (член)
Публикувано13.11.15 21:52



Мисля, че се страхуваше че много започна да се излага като е пиян и най-вече, че ... не помни какво е правил. И говорил. И къде. И пред кого...
Струва ми се, че се уплаши от това ... Парадоксалното е, че тогава - не знам от къде, но той знаеше, че алкохолиците не бива да близват и капка. Очевидно е чел някъде. Аз например си нямах напредстава за това...

И твърдеше, че просто не му се пие. И беше доволен от това. И се отвращаваше от свой (бивш) приятел, който все така се наливаше с алкохол....... И какви думи

говореше за него...

п.п. Парадоксалното беше това, че после отричаше всичко, което знаеше. Което аз бях чула от него.
Поне тогава на мен ми изглеждаше парадоксално... сега вече ... знам, че е болест на отричането. : (

Редактирано от ray_of_light_ на 13.11.15 21:59.



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: ALONE911]  
Автор ray_of_light_ (член)
Публикувано13.11.15 21:56



След едно МНОГО глупаво пътуване, по ужасен черен път само за камиони, по който минахме с кола.... и оцеляхме някак, та здраво раздрусани на него му тръгна да излиза един бъбречен камък. Скоро след това започна да пие само бира. Нататък вече го казах.

Първо само у дома. После и да други места - по кръчми, по улици, сам....
болезнена работа.





Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор finntroll73 (Бунтовник)
Публикувано13.11.15 21:58



Въртиш се в омагьосан кръг.
Истината е че всичко занапред относно алкохола трябвя да е без уговорки.



Тема Ами просто е.....нови [re: dimitar031]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано14.11.15 04:51



Ами щом алкохола не ти понася и щом виждаш,че не трябва да пиеш-просто спри да пиеш и се радвай на живота без алкохол-просто е,но......за един истински алкохолик това е също толкова просто невъзможно да се осъществи.
Но също толкова просто е,че никой истински алкохолик не иска по никакъв начин дори и за миг да допусне,че може да има някаква дори и малка връзка с алкохолизма.
И поради тази проста причина-тоталното отричане на каквото и да е,което не ми е харесвало или просто не съм искал да приема,накрая преди Анонимни Алкохолици съвсем простичко се молех доста пъти вечер в леглото преди да заспя да не се събудя на следващата сутрин.
Толкова е просто,но се оказа,че простите неща понякога наистина са най-трудните неща за приемане и за предприемане на някакви действия така,че нещата да се оправят преди наистина просто да е станало неимоверно късно за каквото и да е добро нещо,а има място единствено за поредната и неизбежно проста голяма ПРОСТОТИЯ много пъти с пореден/или последен/ неочакван край.....



Бъдете здрави и трезви още 24 часа,и Бог да е с вас!

Бъди себе си.

Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: ray_of_light_]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано14.11.15 10:06



Винаги има някакъв повод и края е един и същ. Отначало малко, след това все повече и накрая без контрол. Всеки следващ път е по- страшен от предходния додето един е последния.
Забелязах, че в моя живот тежките моменти не ми влияят за употреба на алкохол. Повече се страхувам от хубавите поводи или случайни събития.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: ALONE911]  
Автор ray_of_light_ (член)
Публикувано14.11.15 16:28



Интересно ... все едно не можеш да си позволиш да си щастлива, така ли?

Подсъзнателно се саботираш?

Бащата на децата ми не пуши 6 месеца, което беше истинско, Голямо постижение за него. Запали .. на сватбата на брат си, от вълнение. На хубав повод, не от гняв или яд..



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: ray_of_light_]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано14.11.15 18:15



Не, щастлива съм, но обикновено на празници, на срещи ме канят.
Виж, ако ми се случи нещо лошо, не си казвам да пийна за успокоение.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.