Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Няма такъв махмурлук  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано09.11.15 16:58



Неприятно ми е да си го призная - но някои от вас се оказаха пророци.

Затова и позачезнах след предишната ми тема:) Тогава издържах 74 дена без да пия, след което се пречупих за една бира в средата на юни.
Постепенно въпросната бира се превърна в около 5-6 бутилки твърд алкохол седмично...това е норматива за октомври. Последната седмица се приближих до "рекорда" от 1,4 литра водка - на няколко пъти минах границата от 1,0.

На път съм да си разруша работата с това наливане, а махмурлукът, който си докарвам...просто ме кара да си задам въпроса защо пия, то от един момент изгубих радостта от алкохола - самото напиване е друго вече.
Преди две-три години имах махмурлук за около половин ден, рядко цял - вече малко съм поизсилил организма явно, защото ме държи по правило поне денонощие. Чак на третия ден се чувствам добре. Последния месец се върнах към старото ежедневие - да не знам какво е трети ден без пиене...

Така де....днес е девети ноември - ден 1



П.П. Защо започнах отново не мога да кажа със сигурност, но въпреки, че съзнателно си признавам, че съм алкохолик (по критерии добре го докарвам)....реално не се усещам като такъв...



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано09.11.15 20:59



>> Последната седмица се приближих до "рекорда" от 1,4 литра водка

браво, кадърен си..

chronic kvetch


Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано09.11.15 22:31



Какви пророци!
Това просто е известната схема.
Всеки следващ път е по- зле додето един ден е последен. Не, че някой е хвръкнал, но не си заслужава да си пропиляват живота по този начин.
Сега от начало.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор Drinking Priest (непознат )
Публикувано10.11.15 11:18



Здравей, мислех си за теб тези дни, чудех се дали си добре, трезвен и дали ако пиеш пак ще пишеш. Аз съм издържала 4 месеца, може би 5. Това беше като изгубих работата си и избягах от гаджето, за да не ме изпревари той и да ме напусне заради пиенето ми. Върнах се при майка ми, което значеше и смяна на града. Спортувах, пазех се от места където се пие алкохол, през това време търсех работа. Така 4 месеца.
Започнах пак на едно събиране за сплотяване на екипа на новата ми работа. Не стигнах веднага до пиене ден след ден, така наречените запои. Две години ми отне да се докарам до тази фаза, започнах само събота и неделя, после всеки ден, но организмът ми все още понасяше толкова, че да мога да ходя на работа на следващата сутрин. После започнаха болнични, пиене нон-стоп с дни, после редуване със седмица-две трезви периоди. Така бях като дойдох в Анонимни Алкохолици. Разбира се, като бонус и без работа. Много ме беше страх да отида в АА, защото това означаваше да призная пред себе си, че съм алкохолик. Изглеждаше ми като край, падение. Сега се усмихвам като го пиша това, защото ми звучи абсурдно. Тогава беше съвсем реално. Все пак го направих, защото приятел, който има опит със зависимости ми каза, че си имам работа с проблем, който не е по силите на сам човек да разреши. Препоръча ми АА. Препоръча е слаба дума, каза: "отивай ако не искаш да съсипеш тотално живота си". Сега много се радвам, че тогава се доверих. Не пия година и девет месеца, работя, оправят се всеки ден по малко отношенията с най-близките ми хора. Най-ценното обаче е, че не ми се налага да се пазя и въздържам. Безразлична съм към алкохола и имам място в съзнанието и въображението си за много други, прекрасни неща.

Редактирано от Drinking Priest на 10.11.15 11:19.



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор aile (непознат)
Публикувано11.11.15 03:55



И на мен ми е неприятно.
11 ноември - ден 1.
Лошото е че тези 3-4 гадни дни, които ще последват взеха да ми стават симпатични.
Тук ще ти пробутам клишето "Успех!" пък ще видим:-)



Тема Това е някаква лудост,може би..?нови [re: dimitar031]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано11.11.15 05:11



Преди години в лудницата в Раднево видях един слоган,който ме накара да се замисля за какво става дума,но който все още ми е от полза,когато почна да правя това,което не трябва и то с идеята,че "всичко е ОК".
Там пишеше просто:
"Повторението на едни и същи действия,с очакването на различен резултат е проява на лудост"....


Та това нещо със самоспирането,самопочването и последвалите страдания и унижения го играх около 30 години допреди Анонимни Алкохолоци без дори да подозирам,че съм нямал никакъв избор в това дали да пия или да не пия.
Днес и сега виждам,че това е лудостта на алкохолизма ми-винаги да почвам да пия без да го искам дори,винаги да се напивам като свиня без да го искам,но винаги допреди АА да си мисля,че "аз не съм като тях-аз сам ще се справя",но...
Сега съм жив и трезвен доста време и то благодарение на действията по нашата програма за възстановяване от алкохолизма,намираща се в книжката Анонимни Алкохолици,което ми дава такава Свобода,за която не бях си и мечтал преди време-Свободата от алкохола,но най-вече и Свободата без алкохол тъй като не ми се налага само за днес да пия колкото и трудни и нерешими да изглеждат нещата около мен.

Благодаря ви,че ви има,и ви желая още 24 часа
чисти и трезви!


Бъди себе си.

Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано11.11.15 13:38



Благодаря ти, защото само ти можеш да ме опишеш и си ме описал точно какво представлявам аз.

"П.П. Защо започнах отново не мога да кажа със сигурност, но въпреки, че съзнателно си признавам, че съм алкохолик (по критерии добре го докарвам)....реално не се усещам като такъв..."

Благодаря ти, защото само признанието, че съм алкохолик не е проекция и достатъчно условие на/за това, че съм болен от "Алкохолизъм". Ако, наистина приемам с всяка клетка на тялото си, че съм болен от "Алкохолизъм", то прекият резултат е - във всяка клетка на тялото ми няма грам съмнение, че е безсмислено да проявявам и изпробвам каквато и да е сила на собствената си воля, за да се излекувам от болестта "Алкохолизъм" по две причини:1. Болест с воля не се лекува. 2. Но у мен има сила и воля да правя едни други неща след Първа стъпка от Програмата на АА.

И тогава при мен дойде и всеки ден до този момент идва - повече от три години насам, овобождението - да не ми се пие, а не въздържанието или да издържането 74 дни с напъни - да не пия.

.

Мисля, че можеш да се опиташ да ме разбереш. В това - да опиташ да ме разбереш, отново мисля и се доверявам, че не си измислям - имаш силата на собствената си воля. Само допусни и опитай.

Пък, както и каквото стане... Успех не ти пожелавам, защото в началото не мисля, че всичко зависи от теб. "За всяко нещо има срок под небето...".







<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 11.11.15 14:51.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 11.11.15 14:53.</EM></FONT></P>

Редактирано от Sandu62 на 11.11.15 14:59.



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: aile]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано11.11.15 21:38



Успех и на теб:)
За първите дни съм съгласен - докато тялото елиминира алкохола, човек сякаш се зарежда с всяка минута с мегамного енергия... А и първите дни при мен не е трудно да се държа далеч от пиене - почти физически усещам неприязън... Всъщност се възстановяваме тогава, но след толкова алкохол го усещаме като прераждане (поне аз така ги възприемам).
После става по-трудно....когато се събудих на 74тия ден нямах идеи и желание да пия - нищо не ме гореше отвътре... то стана изведнъж, защото наруших правилото за безопасност - не посягай към първата чаша...

Ако изгарянията бяха зависимост щеше да има правило - не посягай към котлона :)

Редактирано от dimitar031 на 11.11.15 21:41.



Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: Sandu62]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано11.11.15 21:49



Факт е, че само хора като мен и вас, които сме изпитали този ужас да сме неуправляеми от самите себе си, можем и да се разберем с половин дума... Сега вие ме четете и казвате, че намирате тук там сходства (или напълно). Аз тук пиша поради тази причина - докато четях историите ви намирах себе си в тях:)

Нямам предвид само писалите в настоящата темата - почти всяка история във форума е като прочит - частично или напълно на моите простотии





Тема Re: Няма такъв махмурлукнови [re: dimitar031]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано13.11.15 17:50



За мен и според мен "правилото" НЕ ПОСЯГАЙ КЪМ ПЪРВАТА ЧАША е малко хлъзгаво, да не казвам, много, много хлъзгаво. Има вероятност, дори 15 години, например да го спазвам/а дали сам го спазвам? Дали по моята воля го спазвам? - трудна тема за обясняване, даже хич

/ и на 15 - тата година тъъъъй да се хлъзна, та чак да не успея да се приземя леко и да пукна.. Защото има и друго - "Ние/алкохолиците от безнадеждния тип/ не притежаваме ефективна умствена защита спрямо първата чаша." Е, как тогава да спазвам едно толкова просто "правило" - не посягай към първата чаша? За себе си аз и днес имам решение на проблема..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.