Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Алкохолна Абстиненция?нови  
Автор dseeker77@mail.bg (непознат )
Публикувано12.10.15 17:34



Здравейте, за четвърти път ми се случва да имам алкохолна абстиненция след дълъг запой! Симпотимите са треперене, недостиг на въздух, паника, сърцебиене! Преди години като ми се случи се обадих на личният ми лекар и той ми каза да си купя зопиклон! Едвам стигнах до аптеката, но си го купих и ефекта беше изключително добър първо изпих една таблетка и след 20мин още една всичко ми се отпусна, апетита ми се върна и така през 6часа пиех по една таблета в рамките на 2дни и всичко беше ок! След това още 2пъти се оправях така, но сега като отидох в аптеката ми казаха, че вече зопиклона бил със зелена рецепта.... Направо ужас.. Незнам какво да правя.. Личния ми лекар е Пловдив, а аз съм в София! Някой знае ли някой аналог на зопиклон или бензодиазепин без зелена рецепта! Ако някой може да ми помогне с каквото и да е нека да ми пише на dseeker77@mail.bg ако някой има излишен зопиклон или вид бензодиазепин за моето състояния ще му го платя само и само да се оправя.....



Тема Re: Алкохолна Абстиненция? [re: dseeker77@mail.bg]  
Автор memi2011 (член)
Публикувано14.10.15 17:05



Няма да ти свърши същата работа, но малко ще те облекчи. Опитай Атаракс. В аптеката кажи, че си получил някаква кожна алергия, примерно, и личния ти лекар ти е казал да си вземеш Атаракс, докато не излязат резултатите от тестовете. Това лекарство е предимно за дерматологични раздразнения, но успокоява цялостно. Не пий повече от три таблетки дневно и не ги съчетавай с алкохол.


Подчертавам с три линии, че не съм лекар!!!

Редактирано от memi2011 на 14.10.15 17:06.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: memi2011]  
Автор dseeker77@mail.bg (непознат )
Публикувано14.10.15 23:56



Благодаря за отговора меми! Аз вече горе-долу се справих с физическите симптоми, остана само лека депресия, напрегнатост и липса на сън! Утре ще си купя Атаракс, ако симптомите продължават! До сега четох за него и мисля, че ще ми помогне за тези симптоми.
Отново Благодаря и ще пиша отново за повлияването на Атаракс!



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: dseeker77@mail.bg]  
Автор memi2011 (член)
Публикувано15.10.15 15:00



Радвам се, че се чувстваш по-добре! Пак казвам: аз не съм лекар! За лека депресия си вземи "Ремотив" - това е препарат, продаван без рецепта навсякъде, на основата на извлек от жълт кантарион. Няма да ти навреди никак, все пак билка е, освен ако нямаш бъбречно заболяване, за което жълтият кантарион е противопоказен. Но ти все пак се консултирай в аптеката. Това е по-скоро хранителна добавка, но за депресия върши чудеса, аз често съм я ползвала, а съм я препоръчвала и на приятели. Без рецепта е.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: dseeker77@mail.bg]  
Автор finntroll73 (Бунтовник)
Публикувано18.10.15 01:33



Пич..преживявал съм симптомите неведнъж.
Без никакви лекарства вече пета година не пия.
Без дълги монолози и излияния в АА.
Е,бях член,за шест месеца.
Определено ми помогнаха да ми олекне и да откриия честността пред себе си.
Но взе много да ме напряга прекалената сухарщина и демагогия при сбирките.
Прекалената протоколност.
Такъв тип човек съм,че се побирам само в мои си рамки.
По принцип.
Ако прекалено дълго се наложи да агонизирам в чужди рамки..и усещам че умирам.
И без това ограниченията са навсякъде и във всичко.
Успях само с няколко абзаца от АА.
За недокосването на първата чаша.
За това че живот с алкохол просто няма.
И се научих да съм мъдър-кое мога да променя ,кое не..и правя разликата между двете.
Сякаш окови паднаха от шията ми.
От година и отгоре виждам еднакви числа.
Напоследък затихнаха.
Но доскоро беше кошмарно със тези знаци на съдбата-11:11,23:23 посред нощ на микровълновата грее 3:33.
Когато пия вода посред нощ.
. 23:32..еднакви номера на коли,на часовници,на ексбокса на игрите дори..на сина..
Спирам на паркинг в 11:11 на 11 ноевмри миналата година.
Още го имам на снимка дори в мобилния.
Това е от синхронността.
Имам знаци от акашиевите записи.
Твърде дълго не разбирах знаците ,мислих за лотария,тото джакпот .
Нищо..при все че редовно играя.
Наскоро разбрах..това е повик да следвам само себе си,вътрешното си аз,интуицията и да не вървя с действия против собственното си добро.
Понеже го правих.
Да търпя крайни гадняри собственници и шефове.
На път съм да затворя един кошмарен период от живота ми.
Преборих се с алкохола,цигарите,кофтите роднини и безсмисленни приятелства.
Сега е ред и на гадните плантатори да останат в миналото.
Бог е с мен.
Чуствам все повече че съм на прав път.
Жувея единственно с истината и честността.
Който не може да я понесе си е за негова сметка.
Искам един ден като се преродя ,да съм на по-високо стъпало.
Към нравственност и доброта.
Нека силата ви помага и закриля.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: finntroll73]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.10.15 18:12



Аз запомних също това с първата чашка и определено ми върши работа до сега и се надявам и в бъдеще.
Мъдростта идва по различно време за всеки, а при някой въобще не идва. Не мога да кажа, че съм мъдра, но живота ме научи, че идва време когато трябва да щадиш силите си.
За еднаквите числа ( учудващо, че и на мен това ми се случва от поне една година). Четох, че в този момент Вселената се отваря към теб и ти си в хармония с нея. За една минута не трябва да вършиш нищо. Може би това е знак, че си на прав път.
Сега към темата. Аз имах ужасна абстиненция, но не съм пила нищо защото не по малко ужас имам от такива лекарства.
Учудвам се, защо хората пробват отново. Хайде, първия път си мислиш, че нещата могат да бъдат различни, но втори, трети...?

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: ALONE911]  
Автор dseeker77@mail.bg (непознат )
Публикувано13.02.16 21:43



Здравейте на всички! Искам да кажа как върви спирането на проблебното пиене от октомври до сега! Първоначално успях да издържах на абстинентните синдроми като спряха физическите синдроми (2-3дни) и вече се чувствах добре, но останаха ментални проблеми като мании и депресивни моменти по съвет на приятел от форума започнах с умерено пиене до постенно спиране на всичките сипмтоми - 1ви ден 2л бира разделена за целия ден, 2ри ден 1.5л бира, трети 1л и на четвъртия един кен 0.500 с вечерята. От тогава насам се придъжам към правилото за умереното пиене, като прочетох доста литература в интернет, защото съм спирал с пиене за 1-2месеца след това една седмица до 10 дни серия и пак и пак така... От тогава твърдо ограничих алкохола и това ми е стимула, който ме държи и ми дава надежда, че и аз мога да пия нормално! Най-много се притеснявах за коледните празници,нова година и именни дни, но удържах на коледа 3 чаши вино за цяла вечер като ги пиех цяла вечер от 8 до 2 вечерта, нова година 200-250мл уиски и чаша шампанско. Иначе в момента следвам правилото ако пия едно или две питиета да не стигам до трето и следвашите 3дни да не поемам никакъв алкохол. В момента стигнах до фаза на която винаги имам алкохол във нас, но не посягам даже не мисля за него. Отварям си една бира след тежък ден или след спорт (започнах да спортувам) и си я пия бавно цяла вечер със фъстъци, мезенца и така... като се видя с приятели си поръчвам едно или две питиета и отдавадам повече внимание на лафа и на храната. За сега този метод ми дава надежда и стимул. Дано и за напред бъде така. Ще пиша от време на време как вървя и се надявам за напред да нямам проблем! Пожелавам успех на всички и благодаря за отговорите и писмата, които ми пращахте бяха голяма помощ за мен!



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: dseeker77@mail.bg]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано14.02.16 01:13



Ами, поздравления, Дъ Сийкър! Лично аз все повече се интересувам и донякъде имам клинични наблюдения не само в областта на алкохолната зависимост, но и от други, и то несвързани с психоатктивни вещества, зависимости, като хазарта и компютърните зависимости. В много отношения те са сравними, както като започване и протичане, така и като прекратяване и преодоляване. И съм сигурен, че разковничето е човек да види, да осъзнае, зависимото си поведение като част от един по-цялостен, извън тук-и-сега, ситуационен времевИ модел, а не да преценява всичко "от ден до пладне", както е казал народът. Ако мислено положа евентуалната непосредствено следваща импулса ми (алкохолна, наркотична) "награда" в перспективата на предстоящите проблеми в следващите дни, вероятността да прекаля с нея е доста по-малка. Едно от най-действено подвеждащите неща в импулсивното поведение е девизът: "Сега ще ми бъде хубаво, пък майната му на утре!" И респективно, един елементарен буфер за това поведение, контра-девизът: "Нека не жертвам моментното, мимолетно хубаво за утрешното дълготрайно лошо!" Подобни простички отрезвяващи авто-инструкции вършат чудеса, стига да са достатъчно системно и устойчиво прилагани. Надявам се, не само в моя и твоя живот.



пп: и, разбира се, необходимото напомняне: временните успехи и спряване с определен проблем при контрол на импулсите не представляват нищо сами по себе си, ако не са придружени с активно доизграждане на интимния, трудовия и игрово-творческия си живот; иначе, без последните три области, хързлулването надолу при следваща криза е само въпрос на време...

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано14.02.16 08:37



Вие открихте топлата вода,това е невероятно

как никой не се е сетил досега че можело и с по 100мл твърд алкохол до две питиета и твърдо и волево да не се посяга към трето, вицове ли разправяте тук?? и на кого.Алкохолик не пие едно питие,той търси ефекта на отсичане от алкохола,при него не се чувства еуфорния ефект както при нормалните пиячи,това ако работи за вас то значи не сте за тука за този раздел от форум ДИР.бг



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: dseeker77@mail.bg]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано14.02.16 11:38



Това ако работи, то работи при тежките биячи.
След време обаче постепенно води до хронично пиене с увеличаващи се дози.
Мисля, че други минали нееднократно по този път ще се изкажат по добре.
Аз не мисля да го пробвам. Така се чувствам много добре.
Имам достатъчно други проблеми за решаване, а този с алкохола вече съм го решила.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.