Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Поредният първи ден:)  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано03.04.15 12:30



Всеки път един и същи сюжет се повтаря - след като съм прекратил за малко време пиенето (максимум 25 дни съм издържал) започвам ужким умерено и контролирано да се напивам...и превръщам животът си в ад... както и този на близките ми...Не е нова тази история за вас, знам-знам:)

Само дето всеки път сюжетът е по-засилен откъм хорър елемента...Имам някаква надежда, че не съм изгубил жената, която обичам...Тя доста мои изцепки изтърпя, не сме заедно вече, но все още не съм я загубил напълно. Днес й казах, че я обичам - разбирам вече, че животът е днес и имам късмет, че съм жив след последното пиене.
Снощи пих много, но нямаше да е проблем ако имах кротко пиянство. Аз не се прибрах вкъщи, а скитосвах улиците - посетих бардаци... не знам колко, два или три, и честно казано по споменът, че влизам там и липсата на пари в дебитната ми карта знам, че съм го направил...а и някакъв човек на улицата ми вкара едно круше - заради това съм благодарен, че съм жив...че не продължи да ме рита докато съм паднал на земята.... защо ме удари няма да разберете, понеже и аз не знам:)
В тотално безконтролно състояние се докарвам...и беззащитно...
Единствената защита е да не близвам и половин грам. И до този извод стигнах отдавна, само дето не го спазвах/спазвам:)
За трети път тръгвам да пиша във форума. Бях чел, че докато не стигнеш дъното няма да осъзнаеш изборът да си въздържател... Отказването и почването наново е една спирала на лудостта...Не искам този сценарий - искам да задържа момичето, което обичам...

Редактирано от dimitar031 на 03.04.15 12:31.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор Lodez ()
Публикувано03.04.15 13:48



"че докато не стигнеш дъното няма да осъзнаеш изборът да си въздържател."
От това, което си писал разбрах ,че всъщност нямаш избор защото не можеш да кажеш на тялото и душата си "вече няма да пия ","вече няма да правя простотии" и те да те послушат !Виждам, че никога до сега не са те послушали .Значи имаш избор да поискаш помощ ,а не избор да станеш въздаржател. Успех ти желая да поискаш помощ!



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: Lodez]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано03.04.15 14:47



Темата ми е един вид търсене на помощ - поне като съм написал официално, че днес поставям ново начало по-трудно ще престъпя думата си...
Чел съм една-две книжки със съвети за проблемите при алкохола и много сайтове, особено този форум.... И въпреки, че съм издържал да не пия почти месец- все пак първите 3-4 дена какво да НЕ правя за да не отключа жаждата отново?



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано03.04.15 20:30



До голяма степен сам си си отговорил питането. Разказваш една драма или драматургична линия - в смисъла на що-годе хващаща окото и слуха повествувана преживелица, по интересна от обичайната вечер на един редови трезвен чиновник, примерно - и признаваш, че, един вид, това ти е била целта още от началото - да стигнеш дъното, да стигнеш докрай. Тоест, да си герой в своята си нетрезвено необичайно нечиновническа драма. Това е проблемът и това е решенито. Откажи се от тръпката да си герой на тази драма и да доказваш на себе си и на света, че всичко трябва да е до дъно, че всичко трябва да е до край. Откажи се от принципа "всичко или нищо". Премини на умерено и контролирано пиене с първоначална цел - да пиеш само докато ти е спокойно и окей, без да се опиваш и без да стигаш до край. И без да плашиш гаргите (т.е. без да се пънеш да впечатляваш въображаемата аудитория на твоята си драма). И без да си герой на въпросната блазнеща егото ти драма. Супер лесно е, стига да схванеш, че не алкохолът, а поривът ти да хипердраматизираш и да се смяташ за центъра на света (сцената) е основният ти проблем.



Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор goro.66 (минаващ)
Публикувано03.04.15 22:09



Ами намери най-близката група на АА и отиди на сбирка.Там си кажи за проблема и поискай помощ. На мен това ми помогна.
Желая ти успех.:)



Тема Ами някои просто не могат да не пият... нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано03.04.15 22:32



Абе ти поне веднъж за малко не си ли отвори очите и ушите за да видиш и чуеш,че тук става дума за нещо,над което много хора нямат никакъв контрол и за това пият на умиране?



Ти или наистина както много хора дето се мотаят из дира само и само за да си чешет егото ей така си пишеш за спорта да покажеш "колко си Велик",или наистина си доста луд щом повтаряш едни и същи малуумия относно болестта алкохолизъм. Отново ти казвам за пореден път-не се изказвай непотготвен що се отнася за алкохолизма и престани да показваш колко си над когото и да е. Вместо да го правиш поне веднъж се опитай да напишеш нещо за себе си,но явно наистина нямаш нищо свое,което би помогнало на когото и да е за да види за какво става дума и това явно показва,че наистина може и да си алкохолик като някой от нас...
Като това разбира се въобще не ме засяга,но пак за кой ли път го отбелязвам-престани да говориш тотални простотии що се отнася за една съвсем истинска,неизлечима,прогресираща и смъртоносна болест каквато е алкохолизма!!!
Намери си някой какъвто и да е форум дето да се правиш на разбирач за каквото си искаш,а остави тия,които наистина имат нужда от помощ да могат да я получат,вместо четейки твоите простотии да си помислят,че "сами могат да се оправят"......

Бъди себе си.

Редактирано от stefko_aa на 03.04.15 22:35.



Тема Такова животно нема.нови [re: dimitar031]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано03.04.15 22:46



Здравей,приятелю.


Без да те разочаровам мога да споделя от своя си опит,че постоянно дъно просто не съществува-тоест то не е константа,а постоянно се променя и се придвижва,но винаги все по-надолу, и по-надолу. За това ако чакам да си стигна до моето си дъно,то може да се наложи да копая чак до Австралия,но при положение,че остана доста дълго време жив и трезвен за да го направя..
Не е нужно да си строша коравата кратуна за да потърся адекватна помощ преди "последното дъно" да е станало една междинна спирка по пътя ми към Ада,от където понякога връщане назад просто не съществува...

Пробвай с Анонимни Алкохолици защото през тия близо 30 годишни опити да спра да пия и да живея без алкохол просто нямаше нищо друго,което да успя да ме спре да пия, и да ми даде Свободата да правя всичко в живота без нуждата от алкохол или от лекарства променящи съзнанието....

Бъди жив и здрав,и действай.
Поздрави.

Бъди себе си.

Тема Re: Такова животно нема.нови [re: stefko_aa]  
Автор goro.66 (минаващ)
Публикувано03.04.15 22:49



Таман си помислих ,че съм стигнал дъното и някой почука от долу:)



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано03.04.15 22:54



Дам, и една друга персона ми е давала подобен като твоя анализ на състоянието ми (докато пиша мнението се сетих, че трима човека са ми казвали нещо подобно, че алкохолът сам по себе си не е проблемът, че аз под някаква форма акцентирам и режисирам това)...

Чудих се дали да пусна историята ми тук, но след толкова пъти, в които се провалях реших да напиша какво мисля. Може да изглежда хипердраматизирано заради зверския махмурлук и посталкохолната биохимична депресия и ужас, в които изпадам...а може да съм си такъв хиперболизатор- това няма значение. Предпочитам да получа каква да е критика, защото е начин да се погледна от друг ъгъл... Твоето мнение, въпреки че малко ме подкачаш ми е от полза.

Да допълня за вчера - не ми се пиеше, просто бях решил да сърбам някаква бира следобеда с един приятел и толкова. Едната станаха 4. После като се прибирах видях друг познат в едно заведение и останах само за 20 минути да ударя още по бира и да изпушим по цигара. Той си тръгна по някое време, а аз отидох до магазин и взех, че закръглих бирите на 8-9 или 10 като купих и 200 мл йегермайстер да ги подсиля....И т.н.
От края на 2013 се опитвам да откажа алкохола - като още преди да се осъзная, че имам проблем бях минал на бира и вино за да е малко по-здравословно, заради разни алкохолни изцепки и защото усетих как започвам да затъвам в работата.... Обаче не се получиха нещата... Не виждам нищо вкусно в чаша вино, предпочитам цялата бутилка и няколко бири за затапване, ако говорим за умерена употреба. Това ми е контролираното пиене - след две-три контролни идва някое генерално.


Следях онази дълга дискусия за контролираното пиене, което защитаваш. При мен не върши работа. Подчертавам драматично: Не ми дава мир докато не изпия цялата бутилка... До дъно;)
Обикновено сам си пия - преди седмица купих бутилка водка, излочих я и припаднах - като се събудих беше към 20часа и отидох и взех още една бутилка и пак същата процедура.
Самият аз не мога да стана и да кажа - алкохолик съм (не го усещам така), но по всички критерии отговарям на човек със зависимост към алкохола. Най-добре ще се разбера в подобен форум...

Иначе откакто осъзнах проблема си намалих запиванията от 6 седмично на две (с пийване между напиванията), в светлите периоди даже без пиене за около по 10 дена.

Премини на умерено и контролирано пиене с първоначална цел - да пиеш само докато ти е спокойно и окей, без да се опиваш и без да стигаш до край.

Може малко хаотично да нахвърлях нещата, но горе-долу те запознах с ежедневието ми. Ти имаш ли да ми предложиш примерна схема? Доколкото си спомням и ти си имал проблем с алкохола, а сега пиеш контролирано, нали?

Аз смятам да се боря със здраво спортуване .... и умувам дали да почна втора работа, просто да не ми остава време да мисля за глътка...Основното е да нямам много свободно време (никакво направо)

И да избягвам някои от моите познати - преди не се решавах да огранича напълно част от най-добрите си приятелства... Тези хора обаче ме подхлъзват

Редактирано от dimitar031 на 03.04.15 23:23.



Тема Re: Такова животно нема.нови [re: stefko_aa]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано03.04.15 23:10



Здравей:)
Обмислям и това като вариант - още ме държи махмурлука от вчера и затова давам уклончив отговор - искам да взема решението трезвен. а и като премисля всички опции - още повече, че наистина не знам дали не съм тежък пияч само.

Започнах темата като гледах да спазвам един от вашите АА принципи - да съм откровен. Дано да не съм се набутал много:))



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано04.04.15 01:12



Извинявай за мнителността ми, но ми се струва, че си участник, който пише с няколко ник-нейма. Мненията ти са прекалено малко от настоящия ти. Но, така или иначе, напълно се солидаризирам с последните ти две изречения. Плюс що-годе удовлетворителна любовна и/или семейна връзка и контратежестта на алкохолната зависимост е налице.

Моята примерна схема е преминаването от умопомрачителни запои към умерено (само колкото да тушира абстинентите симптоми) пиене, тогава, когато зависимият има неистова нужда от пиене. Количествата и честотата са строго индивидуални, според въздействието.

(При мен в първия ден от прилагането на тази стратегия количеството/честотата беше бира 0.5 л./1 час. Следващият ден 0.5/1.30ч и т.н. След това задължително един-два дена без никакво пиене за проверка на остатъчния алкохолен глад. И след това преминаване на 1-2 бири само вечер.)

Може това да не действа при всички алкохолно зависими хора, но е по-добре да се опита в случаите, когато човек и без друго е решил да пие. А, иначе, ако е решил изобщо да не близва алкохол и успява да удържи, окей, нека не опитва умерено пиене. Но следващия път, когато реши да тегли една голяма майна на себе си и на целия свят и да се напие, нека си спомни, че има една такава по-хитра и балансирана опция нейде между "всичко и нищо" - а именно - умереното контролирано пиене, колкото да се тушират абстинентните симптоми, но без чувствително опиянение.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Такова животно нема.нови [re: dimitar031]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано04.04.15 06:31



Ха, да видим какво ще стане, ако вземеш решение/това, което ти предлага Стефко/, когато не си трезвен?

.

Ха, да видим какво ще стане, ако точно това решение се окаже, не днес, а във времето - грешно?.

Ти, досега не си ли вземал решение, все едно какво, в нетрезво състояние? Грешно или полезно, добрата новина е, че си още жив.

Ей, човек, ти да не би да се страхуваш, ако посетиш някоя група на АА, да вземеш отведнъж да спреш да пиеш? Щото при мен така стана - отидох на сбирка и още след първата сбирка, щрак и спря да ми се пие. Разбира се и днес съм трезвен, и днес съм радостен и благодарен, че по нечия милост, не останах в точката - единственото условие за членство в АА е желанието да се спре пиенето.

Да не би да ти се пийва още само малко време, още известно време... и щрак, след дълбоко обмисляне, стигам до идеята, че съм тежък пияч, а не алкохолик от безнадеждния тип, че не съм болен от коварната, непроумяемата, прогресиращата, объркващата, хроничната болест "Алкохолизъм", а съм тежък пияч, тежко пия алкохол, ама не съм болен, щото още ми се пийва, ама съм объркан и не знам, че още ми се пийва и стигам в объркване до удобната за мен истина - неистина, че може би съм тежък пияч и като ми мине махмурлука, вече трезвен ще взема полезното за мен решение?!И какво ставаше при мен от един момент нататък - обмислял - необмислял, умерен, тежък или лек пияч, решаващ или нерешаващ - на - та - ра - лян - квах се, маткосвах се, търкалях се... до следващият опит на обмисляне - премисляне, анализиране - преанализиране, опознаване - преопознаване. И всичко това що? Ами щото не знам, че съм болен, ама знам, че съм умен, интелигентен, начетен, знаещ и не мога да допусна, самоа да допусна, че ми липсва здрав разум. Здравият разум няма нищо общо с умнотията, знаенето... най - общо с моите обмислици - измислици - премислици. Щото какво можеше да измъдри моята болна глава, дори и изтрезняла в един момент за един ден да кажем, или за два, или за три.., или за един месец, или за два, или за три.., или за една година, или за две, или за три...Ами, моят съзнателен - несъзнателен живот какво ми показва? В незнаен ден, в незнаен час чисто и просто, започвайки с едно малко джинче, ракийче, уисче или каквото и ще да е друго "...ЧЕ" се зачатквах и докато не се начаткам, а пък аз не знам кога съм се начаткал и не мога да се начаткам, щото ме гори вътре в мен една неистова жажда и нищо и никой не може да я утоли...Лъжа. Утоляваеше и още, и още, още алкохол, много алкохол, всичкият алкохол... И нещо ме спасяваше, когато изпадах в бяло петно и се събуждах, заспал я, в някой асансьор, я на някоя пейка, я на някоя полянка, я под леглото, а не на леглото. Щото под леглото съм скрит, може би?! Що съм искал да се скрия, като съм такъв голям мислител - измислител?.

Не е смешно. Страшно е.

"А сега, да действаме. Намерихме изход, намерихме общо решение."

Човек, допусни и опитай. Какво ти пречи да сгрешиш още един път?

Светъл ден ти пожелавам.

.



Тема Нищо не губиш при всяко положение...нови [re: dimitar031]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано04.04.15 16:57



Здравей френд.


Според мен ако отидеш там,където има хора,които са се справили с проблема си и по някакъв начин се окаже,че не си като тях-ок. Просто след като се помотаеш и видиш за какво става дума просто можеш да си тръгнеш без никой нищо да ти каже или да се опитва да те навива за каквото и да било. Ще се радвам лично,ако някак си окаже,че не си алкохолик,а просто някакъв вид пияч. Също така ще се радвам за теб ако дори да се окаже,че си като нас то със сигурност вече ще си открил Пътя,който води към Свободата от алкохола и без нуждата от него за да живеем трезви и да се радваме на всичко около нас...

Пробвай тъй като при всяко едно положение винаги ще ти е от полза.
Поздрави.

Бъди себе си.

Тема Re: Нищо не губиш при всяко положение...нови [re: stefko_aa]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано04.04.15 21:12



Аз с тази идея писах тук - повечето ми познати гледат на алкохола като нещо, което с воля можеш да спреш. "Защо просто не пиеш умерено?" - е въпросът, с който ме съветват. Или другото е анализите подобни на Абсентовите (зеленият ник)
За отиването ми на сбирките - ще бъда честен - не искам да се обвързвам с конкретна уговорка, но и искам да отида именно защото смятам, че само ще ми бъде от полза.

Питах и един потребител на лични, но и тук ще питам - в софия къде имаше събирания?



Тема Успех.нови [re: dimitar031]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано04.04.15 23:38



София

• Група АА "Приятели"
Католическа черква „Св. Йосиф”, ул. Княз Борис I” № 146, Пасторален център стая 2. (На ъгъла на ул. „Княз Борис I” и бул. „Тодор Александров”, до метростанция „Сердика”)
Сбирки на групата - всеки вторник от 19.00 ч. и събота от 16.00 ч.
За контакти - тел. 0887 467 243, e-mail bgaa@abv.bg
Открити сбирки всеки първи вторник на месеца.
Забележка: На откритите сбирки могат да присъстват и хора, които нямат алкохолен проблем, но искат да видят какво се прави в Анонимни Алкохолици. Хората с алкохолен проблем могат да дойдат на всяка сбирка през месеца.

• АА група ,,Има изход"
BBSS
Адресът е: София ул ,,Пиротска,, 117 ет.1 стая 2
Cбирки: понеделник, сряда и петък от 19 часа, тел. 0899220097, 0886678200, 0876678200.
е-mail: imaizhod.aa.sofia@gmail.com
skype: imaizhod.aa.sofia - всяка сряда сбирката е излъчвана по skype


• AA Група ''Промяна''.
Гр.София,ж.к. Дружба 1- до пазара, между блокове 24 и 26.
Помещението се намира в залата по бокс.
тел. 0877-234-291 и 0897-968-839
e-mail: gogo_ja@mail.bg
Сбирките се провеждат всеки четвъртък от 19 ч. и всяка неделя от 16 ч.
Наблизо спират трамвай № 20 и автобус № 88, автобус 604.

• Група Нов живот
сбирки - понеделник, сряда и петък от 19 ч., вторник и четвъртък от 10.20 ч.
ул. "Янко Софийски войвода" 19 (до пл. "Журналист", пряка на ул. "Миджур")
тел. 0889 227 879; 0888 818 962; 0888 930 640
skype aa.novjivot e-mail aa.novjivot@gmail.com

• Група "Само за днес"
Бул. „Стефан Стамболов” №34,ет.2,офис 201
(сградата се намира на ъгъла на ул. „Екзарх Йосиф” и бул. „Ст.Стамболов”, срещу входа на Женски пазар)
Вечерни сбирки:
Понеделник, сряда, четвъртък, петък: 19:00-21:00
Събота, неделя: 18:00-20:00

Успех,приятелю.



Бъди себе си.

Тема Re: Успех.нови [re: stefko_aa]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано05.04.15 09:03



.



Тема Re: Нищо не губиш при всяко положение...нови [re: dimitar031]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано05.04.15 16:59



В отговор на:

За отиването ми на сбирките - ще бъда честен - не искам да се обвързвам с конкретна уговорка, но и искам да отида именно защото смятам, че само ще ми бъде от полза.



Така е, най-малкото нищо няма да загубиш. Въпреки критичното ми отношение към АА, аз също съм им благодарен, защото там наживо сравних моя случай с този на много други алкохолно зависими. Включително видях и някои много изпаднали случаи, които ми подействаха супер отрезвяващо, в смисъла на това, че си казах "Боже, трябва да намаля пиенето, иначе след години ще заприличам на този!" Но това полезно не след дълго се изчерпа; и когато рецитациите на тяхната АА-библия и споделените лични истории започнаха да се похилядват и да става нетърпимо досадно, аз, по живо, по здраво, си бих камшика, пазейки и до днес полезните поуки, които извлекох от тези живи срещи.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано05.04.15 22:23



Ама наистина отново показваш такава тъпа упоритост,че не е за вярване. Такива самосиндикалисти,които хем искат да пият като хората,хем не искат да правят каквото и да е за да спрат да пият продължават да ръсят простотии наляво и надясно с идеята "колко са велики". Квото искаш прави,квото си искаш пиши,но само едно наистина кротко ще те помоля:
Престани да нападаш за пореден път Анонимни Алкохолици при положение,че нищо не знаеш за нашето Братство,но също така както се вижда си се завъртял поне един път там и както всеки един болен алкохолик си си казал,че това не е за тебе,а после като видиш,че има хора,които все още искат да не пият и да живеят като хората продължаваш да плюеш като луд срещу тези,които наситина искат да живеят Живот,който не е поредното бягане от едно място на друго било то с алкохол или без него. А и още нещо искам да те попитам. След като казваш да си извлякъл някакви поуки от ходенето там без значение какви са те,това по някакъв начин успя ли да те спре да не пиеш и да живееш някакъв по-добър живот вместо постоянно да си търсиш някой на когото да опиташ да се качиш само и само да си докажеш отново само на себе си "колко съм Велик"?.....



Като ти казвам да престанеш да нападаш Анонимни Алкохолици това е просто едно предложение,но лично аз бих те посъветвал наистина да ме послушаш ако както твърдиш вярваш в някакъв "бог"...
Иначе си прави каквото си поискаш-пий,не пий,дрогирай се,прави абсолютно квото ти кефне,но стой далече от това да плюеш против хора,които се опитват да живеят и да помагат и на други,които имат същото право на Живот.....

Бъди себе си.

Тема Re: Нищо не губиш при всяко положение...нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор nowwe (пътуващ)
Публикувано06.04.15 11:03



Брате Абсенте,обични мой брате,не те познавам лично ,но изпитвам някакви сантиментални чувства към теб.Може би такива чувства са изпитвали онези войници на цар Самуил които след битката при Беласица планина са били оставени с по едно око да водят слепите си събратя.С едно око,но все пак са виждали нещо,докато другарите им не са виждали абсолютно нищо.Че идея си нямаш що е това алкохолизъм и какво е решението на този проблем ок.Може и да не ти е необходимо.Пии си ракията кротко и се моли на Бог да ти отваря очите и ушите,не закоравявай врата си,милостив е нашият Господ и Спасител Исус Христос,слава да бъде на Името му, може и да ти окаже милост.Но както отбелязва и Стефко,нещата с алкохолизма са мноооого сериозни,на живот и смърт са и чрез този форум,аз не зная кой,Бог знае, някое човешко същество може да се спаси,така че молбата ми е карай я по кротко със съветите за контролирано пиене.Някои го могат ,някои не.Този форум е за хората от втория тип.
Dimitar031,успех брате в борбата с алкохола и алкохолизма.Изход има.Прочети още веднъж какво е писал Стефко ,пробвай със сбирка на АА.Според мен можеш само да спечелиш,но дори и да не е така, няма и да загубиш.



Тема Re: Нищо не губиш при всяко положение...нови [re: dimitar031]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано06.04.15 11:05



повечето ми познати гледат на алкохола като нещо, което с воля можеш да спреш. "Защо просто не пиеш умерено?"

Приятелю,това са ми го казвали хиляди пъти,и аз винаги си казвах ,е този път ще пийна като хората,няма да се насера,но на практика какво се получаваше.Пиехме си по две три питиета,и точно тогава едва се удържах само чаках да платиме сметката да се разделя с тези хора(понеже те пиеха нормално,това сега го разбирам,но не и тогава) и аз след това пиех по два дена много интензивно междудругото.
Не те познавам но пиенето ти както го описваш много много прилича на моето когато и аз пиех.Съвета ми е иди в клуб на АА,информирай се поговори със такива които са,или са били в твоето положение преди време,ще ти бъде от полза повярвай.Със спорт е добре да се занимаваш,аз също го правих доста месеци с надеждата че няма да позволя да ме скапе физически алкохола.И точно тогава когато тренирах най усилено,когато физически бях доста добре,точно тогава направих последното си пияно безумие,което продължи 3 дена и с материални загуби на четирицифрено число като първото не е 1,с родител който по това време се нуждаеше екстремно от помощ от мен ,беше на химотерапия,загуби, загуби каквито можеш да си помислиш.И понеже като тебе чувствах че не е нормално това мое пиене,тогава аз разбрах че така няма да стане по този начин.Взе повече от две седмици след абстинетния период който аз тежко преживях(то има ли някой леко да го е)та две седмици ми взе докато прекрача прага на АА,и познай вече 5г и 5 месеца аз съм далече от шизофренията в която живях,там видях хора от всякакъв тип,лекари полицаи,строителни работници,автомобилни механици,адвокати,музиканти.Някои от тях са ми вече приятели,срещам се с тях помагаме си,понякога кафенце,абе живее се и без алкохол казвам ти.Освен това аз не правя програмата,никога не съм я правил,но нямам проблем да съм при тези които я правят и при тези които не.Аз имам голяма полза от това да посещавам АА и да се срещам с тези хора.Дано да се спасиш,много е трудно да се спре алкохола,но още по трудно става ако не го спреш.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор _BoY_ (непознат )
Публикувано06.04.15 14:27



Здравей Приятелю!
Чудех се много дали да пиша въобще.
Като прочетох написаното от теб, четох себе си и писаното от мен през 2011 година в един друг форум, и не само там.
На сбирка на АА отидох сам, снощен след запой и с леко контролирано пиене до сбирката))
След това определено време си ходех и и си излизах от там и пак продължавах контролирано, по моя си рецепта.И взех, че спрях, за година и нещо ама то излезе временно, явно слаб ми е бил самоконтрола)).
В момента съм трезвен от близо година. Заслугата е моя и на АА, всеки както ще да го разбира.
Та съвети няма да ти давам само ще ти кажа иди виж и си реши сам за себе си.
Аз си реших поне за мен. А иначе бардаците не са лошо нещо ама да влизаш там трезвен. Абе няма да ти давам рецепти.





Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано07.04.15 18:33



Днес чествам 5-ти ден без пиене. Ще пиша тук, когато подобря "рекорда" от 8 дни за тази година:) или ако не го направя, разбира се... Със сигурност ще изкарам седмица, заради многото работа...

Не знам само как деликатно да очертая дистанция с хората, които имам за приятели, но си пийват стабилно и подсъзнателно (и като мине повече време напълно съзнателно) ме подтикват да пия като съм в тяхна компания.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано09.04.15 16:18



Разбирам това неудобство да откажеш да пиеш и всички сме минали някога през него. Питаш как да очертаеш дистанция с пиещите си познати? Не е нужно да го правиш. Човек или пуши, или не, или е гладен, или не е, или му се пие, или не му се пие. На теб не ти се пие и точка. Или пък казваш истината: "взех да се чувствам зле, братлета, разклати ми се здравето; наболява ме туй-онуй, не ми понася вече алкохола и т.н. Никой няма да ти сипе в устата, не се притеснявай. Хората проявяват разбиране особено към неща, свързани със здравето. Нали нямаше да се чувстваш неудобно, ако те болеше стомаха от пикантни храни? Ами същото е.

Редактирано от memi2011 на 09.04.15 16:18.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано10.04.15 23:02



Е, рекордът е счупен - осмият ден се изнизва след час. Миналият път не издържах пълни 192 часа - по средата на ден 8 бях "уважителен" вече...


Поне месец съм си дал карантина от социалните събирания... Няма да ми е голяма липса предвид, че имам сумати неща за доизглаждане в личен и професионален аспект:)

В България като кажеш, че не пиеш и те питат болен ли си...



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор josko007 (:))))
Публикувано11.04.15 05:11



ъм'чи и аз да те питам бе брат, ти болен ли си за де не щеш да пиеш или си болен оти не щеш да пиеш? Хем те сърби хем те боли! С пиячка не моеш живя, но се види и без нея няма живот. Не напразно се вика га плува кът патка, кряка кът патка, и оди кът патка има голям шанс да е падка!!!





Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор goro.66 (минаващ)
Публикувано11.04.15 08:59



И аз като теб пробвах сам да спра ,хем вече се бях свързал с АА и ме бяха предупредили ,че вероятно я имам тази коварна болест,ама аз -не ,те не разбират ,мога и сам и издържах 20 дена.И на 20 тия ден така се заплющях ,че за малко да хвърля топа. Оказа се ,че след дълго въздържание желанието за пиене се връща с още по голяма сила ,направо експлозия си беше при мен. Три седмици яко къркане без храна. Накрая се предадох. Една сутрин се събудих и не можех да поемам повече никакъв алкохол.Организма ми се скапа. И не мога да продължа напред нито с пиене ,нито без пиене. Нема оправия ,братче. И цъфнах в АА оклюман ,като препикано мушкато и им викам -прави бяхте ,аз не мога сам,моля помогнете ми. И хората от АА ми помогнаха. Сега не пия ,но сам при мен не се получи номера.
А на теб ти желая успех,брато.:)

Редактирано от goro.66 на 11.04.15 09:06.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: goro.66]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано11.04.15 13:01



да, вярно е, че се хвърлям сам да се спасявам... Открих една положителна черта да си отказал се от пиенето алкохолик или пиянде:) - избиваш с ужасно много спорт мислите за пиене и не търсиш оправдание да не тренираш, защото спреш ли ще затънеш...

Писането във форума, колкото и лежерна методика да изглежда, супер много ме мотивира в момента да не пия. Това, което ми казвате тук (и Бисер на лични) ме държи нащрек срещу капаните на собствения ми ум.

Намеците за алкохол примерно изникват по всякакви поводи - дори като пазарувам в суперите изведнъж виждам колко много са акцентирани щандовете с пиене... Два-три пъти миналата година жаждата ме пречупи точно тогава. Бях издържал 13 дена и докато пазарувах през цялото време мислех за нещо антиоксидантно.... Издържах да не купя вино, но вечерта си постлах ударно с твърдеж. Та разбирам какво ми намеквате - човек съвсем изненадано се усеща, че е взел бира или нещо друго - даже е неприятно като отпиваш първите глътки... А после идва назлобване и напояване.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор kalashnikof-205830 (непознат )
Публикувано11.04.15 14:55



Със спорт не става братле. Проблема ни е в главата. Със спорт глава не се оправя. Спорта е за тялото. За главата си има други неща дето я оправят.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: kalashnikof-205830]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано13.04.15 21:28



11-ти ден. Няма да пиша редовно тук ако нямам реален проблем или въпрос. Не искам да ви отегчавам.

Днес имаше един момент, в който страшно много ми се пиеше, но бях сам, ударих здраво трениране и сега съм тотално скапан и не ми е толкова жажда.... Така че калшников е прав - проблемът е в главата. Как ще се реши е отделен въпрос... С много физическа активност зависимостта се преборва на първично ниво, но остава психическата (една сивота или по-скоро липса на рефлекс да се забавляваш без алкохол).
Основната ми е цел в този форум е да намеря някаква подкрепа. Признавам си, че АА не ми приляга... Търся съвети и опит да сравня себе си с другите тук.
Рових се доста из темите тук, намирам прилики в историите на отделните пиячи... и в провалите им по пътя към по-дълго трезвеене.

Много е странно как околните възприемат един месец непиене като някакъв чутовен подвиг. Сякаш алкохолът е кислород, а не етанол.
Струва ми се, че много повече симпатия и подкрепа се оказва на хора, които отказват забранени или лимитирани и рамкирани чрез правила вещества. Визирам отделните видове нелегални дроги и цигарите... за тях никой не твърди да се пуши или инжектира умерено.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор Finntroll73 (Metalhead)
Публикувано14.04.15 10:41



Разбирам те.
Понеже имах сходен сценарий.
Без бардаци естественно.
Но имах и имам дете и съпруга.
Която след години издънки,ми беше събрала багажа.
Пиех през деня.
Скришом.
По време на работа,по тоалетни на шопинг центрове.
В гардероба на работата.
Опикавах се по автобуси в 10 сутринта.
От бирите на екс.
Накрая отидох в АА.
Макар че предимно сам се борих с проблема.
От 5 години не пия и не пуша.
Спрях и двете.
Надявам се завинаги.
Успях да запазя семейството си.
В чужббина съм,в страна където литър твърд алкохол струва 60,70лв.
В Норвегия.
Можеш и ще успееш.
Тръгнеш ли обаче направи като мен.
Не ти трябват дебели книги на АА.
И философии.
Не докосвай първата чаша и глътка.
Бях си го написал на листове.
Залепено насам натам в къщи в началото.
След 6 месеца се чуствах като прероден.
След година осъзнах че трезвенността и семейството са най-ценното в живота.
Успех.
Всичко зависи от теб.
Не от АА клуба или господ.
Нека АА ти бъде трамплин.
За да намериш собственните си сили.
Така както аз успях.

Чужда работа не върша и чужди грешки не плащам!!!


Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано14.04.15 16:17



Димитре, първо - въобще не ни отегчаваш, продължавай да пишеш, този форум е за това.
Второ, илюзията ти, че цял свят се е вторачил в празната ти чаша и се чуди защо не пиеш, ще отмине. Скоро ще казваш "Не пия" така, както хората казват "Благодаря, не пуша", ако им предложат цигара. И това ще се възприема точно по същия начин. Аз като кажа "не пия" някъде, все се намира някой да въздъхне "То и аз трябва да спра тая бира, че пълнея". Това е единствената реакция, повярвай ми. Да не пиеш, да се грижиш за здравето си, да се храниш здравословно и да имаш хоби в момента е страшно модерно, хората се фукат с такива неща, особено по-младите.
На мен спортът - плуване, ми помогна страшно в началото. Не само ми отвличаше вниманието, но си имах там някакви си свои рекорди, постижения мънички и това ме радваше. Трябва да си създаваш положителни емоции. Бягай от депресиращи те неща. Проблемът действително е в главата, колкото и изтъркано да звучи. Недей да отхвърляш идеята за психотерапевт, след като не ти се ходи в АА. Но трябва все пак да набереш известно трезво време, за да може терапията да има смисъл.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: memi2011]  
Автор Finntroll73 (Metalhead)
Публикувано14.04.15 16:44



Така е,напълно прав си.
При мен е лесно.
Казвам имам болести на кръвта и точка.
Като ми кажат само една бира поне няма ли да изпиеш..викам..не.
Неискам.
А сега имам и друго извинение..с колата съм.
Няма как да разберат че аз след третата бира почвам истински да пия.
Просто за нормалните хора е нормално да се лигавят на едно две питиета и да минат на кафе след това.
Но при мен след двете бири,следва твърд алкохол.
И то в големи количества.
Затова..нищо..най-добре.

Чужда работа не върша и чужди грешки не плащам!!!


Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: stefko_aa]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано18.04.15 01:00



Е много сме сериозни, пич, много! Направо като те чета и остарявам! Ай, по-полека!

То са червени букви, малки-големи, въпроси-отговори, направо бреймсторнинг....:) А иначе като изключим изтрещяването ти на тема АА, звучиш ПОЧТИ нормално.

Редактирано от mercurial на 18.04.15 01:12.



Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: mercurial]  
Автор Finntroll73 (Metalhead)
Публикувано18.04.15 12:54



Вшж сега..ти по-внимателно,че ще те изкарат сектант.
Бил съм в АА..точно тази парадност и маршируване не ми беше по сърце и душа.
Да слушам по 20 пъти повторения и самоубеждения.
Действат кат Плацебо ефекта,програмират се.
Според мен колкото и да се програмираш не осъзнаваш ли нацяло че реално трябва действия ..а не приказки си се подхлъзнал.
Видях с очите си многогодишни членове да влизат в запои за пореден път.
Е аджиба за 5 ..8 години така ли пък не прогресира поне на 20процента в повече..?


Аз в АА клуба бях около 6,7 месеца.
Осъзнах че спасението си е в самия мен.
Не ви се натъртваха и предъвкваха неща колко е трудно,и как не можем,пък божията ръка това,кармата онова.
Имах нужда от стимул и това да се убедя че мога и съмнякой а не нищо не можещ никой.
Признах си грешките,бях честен със себе си докрай и тогава осъзнах че мога сам,че реално предъвкването на трактати само задълбочава съмненията ми и депресията ми.
А и прекалената протоколност и казарменост никога не са ми допадали.
Не ще приказки ,а дела.
По възможност без много тиради.
Знам че пак ще ме подхванат колко съм неторлерантен и дръзък,че съм атеист и пр..но това е моето мнение.
Всеки в един уж демократичен свят има право на мнение,нали така?
Е..аз съм тук,днес и сега..непиещ и непушеш от години наред,успял предимно сам и със собственни сили.
Може ци и тесправящ се напълно със сухия алкохолизъм ,но намиращ пътя сам за себе си.

Враг на прасето,Йети и влечугото до смърт

Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: Finntroll73]  
Автор o6oistka-117876 ((минаващ))
Публикувано18.04.15 13:45



Като си можел и можеш сам, защо не си го направил преди това? Спирането. Не си искал ли? Значи ти си определил докога точно ще изтезаваш близките си с пиянството си и после си взел решение да спреш. И си го направил. Сам.
Еваларка, Финтроле...
Сам си решил докага да пиеш, сам си спрял, сам си поддържаш трезвостта, сам израстваш духовно, признаваш си безмилостно честно пред себе си грешките. Сам знаеш докога ще продължи това.
Има нещо божествено в теб.
За мен, редовата алкохоличка, тези неща са невъзможни, не са по силите ми. Това ми е проблемът на мен, че нямам сили. Мислех, че имам, но нямам. Опитвах се сама 20 години да спра. Ако имах сили щях да го направя на 32, не на 42 (не казвам на 22, защото тогава още изобщо не исках да спирам, алкохолът ми даваше всичко, от което се нуждаех). Но от 32 до 42 се гърчих и исках да спра. Опитвах и все не ставаше. По-зле хлътвах. Все по-надолу. Не можех да разчитам на себе си. Само на някой или на нещо, което е по-силно от мен. После ги разбрах тия работи - в АА, където се спасих.
Разбрах, че сама няма да мога. Дойдох в АА. Вече 8 години от тогава. Сега чак разбрах, че въпросът не е само в спирането. Аз спрях преди 8 г. Преди 4 г. си рекох - аре бе, кви сбирки, кво АА, нали не пия, всичко си ми е наред. Сама си признавам грешките, сама си виждам кривините, сама си правя каквото аз си знам. Да, ок, има някакъв Бог, по принцип, но ако може да не ми се мотка много из краката...
И стигнах емоционално дъно. Без грам алкохол. Знаеш ли защо, брат?
Защото алкохолизмът прогресира и на сухо.
И друго разбрах, това дето преди само го четях и казвах - ае,ае, тука малко са го пресилили - алкохолик веднъж - алкохолик за цял живот...
Имам отсрочка от алкохолизма си по Божията милост само за 24 часа. Затова действията ми са всекидневни. Иначе пак на кота нула.

Но

да, прав си, съгласна съм - намираш пътя сам за себе си. Твоят е сам да оставаш трезвен, моят - заедно с други като мен. Аз без огледала не мога. Другите алкохолици са ми огледала. Иначе аз като воинстваш егоцентрик моите грешки никога не мога да ги видя без огледало...



Тема Ами който го може-го може...нови [re: mercurial]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано19.04.15 10:58



Не знам аз как звуча и въобще твоето мнение никак не ме интересува,тъй като едниственото,което е важно, и е на първо място в живота ми е да съм трезвен и да се радвам на всичко,което имам днес и сега.
Не зная ти като каква се явявяш освен някаква си "УПЪЛНОМОЩЕНА СВИСШЕ КРИТИЧКА",която постоянно се катери на всеки,който нещо не и харесва,но тук има и една простичка ИСТИНА,която за мене прозира под маската ти на всезнаеща,всезапозната,винаги прави и абсолютно компетентна в каквото и да е,но явно най-вече в дебрите на аклохолизма. Та ей така съвсем простичко отново ще те попитам-би си споделила нещо от себе си,от своя си опит в справянето с алкохолизма,нещо просто от самата себе си,или отново само ще продъжаваш да ръсиш злъч и жупел върху всеки,който не ти харесва,но....
Ето тук е и по-важното,което се вижда и от самолет,и за което въобще не е нужна някаква специална квалификация или каквото и да е,за да стане ясно едно основно нещо за самата теб,която постоянно претендираш със своите непрестанни "мъдрости"и то е едно просто нещо,което дори ти самата не искаш да си признаеш:
Скъпа меркуциал,ти просто не обичаш нищо и никой,постоянно някой за нещо ти е виновен, и поради тази проста причина дори и да не искаш да нападаш когото и да е,то ТИ просто няма друго какво да направиш....



Така че живей си спокойно,радвай се на дупката ,в която си стоиш,но моля те наистина, престани да хапеш като подивяло куче всеки,който се появи тук и поиска да сподели от себе си за какво става дума.
А иначе наистина бъди жива,здрава и трезва,като също така си прави ама абсолютно всичко,което си поискаш,тъй като поне едно нещо се надявам да успях да науча в Анонимни Алкохолици:

"Живей и остави,и другите да живеят"....

Бъди себе си.

Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор Drinking Priest (непознат )
Публикувано19.04.15 23:13



Здравей, Димитър,
Надявам се си трезвен и днес. На мен също АА не ми прилягаше. Аз отидох да се убедя, че не съм като тези изпаднали пияници (не че ги бях виждала), след което да си тръгна и да продължа да си пия. Да продължа да не бъда алкохоличка. Стана друго. Сега съм алкохоличка и не пия вече година и три месеца.
За първи път отворих сайта на Анонимни алкохолици на 26 години. Припомних си го наскоро, защото дойде на сбирка едно момиченце на толкова. Пиех вино, седях пред монитора и плачех. Знаех, че съм алкохоличка още тогава. Не ме питай как съм знаела, после някой ми каза, че хората, които нямат този проблем никога не си задават въпроса дали са алкохолици.
Работех много, работех добре според шефовете явно, защото точно тогава, на 26, получих повишение и заминах да работя в друг град. Продължих да работя здравата, ковях "стабилна кариера" в голяма международна компания. Моята болест пък ковеше мен, но тогава не знаех това. Аз можех да спирам за сравнително дълги периоди, месеци. Спортувах, работех, намерих си гадже.
Заради гаджето пък не пих 4 месеца, много обнадеждени бяхме и двамата. Четири месеца за 4-5 години връзка, или каквото беше останало от нея накрая. Винаги започвах да пия пак: с работа, без работа, с гадже, без гадже, в добра форма или с две-три-пет кила отгоре...Един колега в университета казваше преди всеки изпит: и сега това като мине, предлагам да пием не от радост, не от мъка, а от обяд.Така пиех последната година и аз, от обяд, че и от сутринта.
Спрях да пия на 33. Дали можеше да е по-рано? Едва ли. Аз съм алкохоличка и НИКОГО не слушам, даже вътрешния си глас, който викаше за помощ 7 години по-рано. Нямаше да повярвам ако някой ми беше казал, че ще си съсипя живота. Трябваше да го съсипя, за да повярвам.
Не знам дали си алкохолик като мен. Със сигурност знам само, че ако си, те чака подобна съдба, при това - ако си късметлия. Защото аз намерих изход и сега живея прекрасен живот. Ако си като мен, знам че не можеш да спреш сам. Накрая, ако си като мен, много бих се радвала да си спестиш последните години на страшни мъки, сълзите на човека до теб, отчаянието на близките, "отвратените приятели".



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: Drinking Priest]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано20.04.15 18:13



Здравей, още съм трезвен... макар че не мога да кажа, че не ми се пие, понеже се чувствам изнервен последните дни, без да има строго осезаема причина... Виждам добрите резултати - психически и физически и...ще ме е много яд ако посегна към чашата/бутилката пак.



Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: mercurial]  
Автор josko007 (:))))
Публикувано23.04.15 10:59



“Who are you to judge the life I live?
I know I'm not perfect
-and I don't live to be-
but before you start pointing fingers...
make sure you hands are clean!”




Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано24.04.15 01:24



Ден 22 започна преди малко... Като мине един месец ще е ново възприятие за мен

- досега не се е получавало такова чудо и ми се струва,че неприятностите идват от успокоението като човек си каже - мина доста време - всичко е ок...



Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: o6oistka-117876]  
Автор Finntroll73 (Metalhead)
Публикувано24.04.15 11:21



АА ми помогнаха,дадоха ми отскок.
И до ден днешен незнам те ли бяха,или аз-моето желание.
Но каквото и да беше,след близо 8 месеца се справях сам.
Незнам,на теб може би и цял един живот няма да ти стигне да ходиш на срещи,но аз знам че не ми трябват реално срещите.
Да ида да предъвча всичко наново,да разровя болката,да си кажа колко добре съм днес,ами добре..
Ден ,два,три..реално не пия,не крия шишета..имам 20 бутилки с алкохол в къщи от която само и единственно гости ижената се черпят с години.
Не ми се пие,не ме дразни и бутилка с алкохол да ми завреш под носа.
По-скоро ми е противен аромата на алкохола.
Както и на цигарите.
Е само аз ли алкохолно=болния го мога в този свят?
Ами да кандидатствам за Гинес освен?


Не съм искал да се заяждам.
Изказах мнение..ти ме заръфа.
Явно имаш съмнения и слабости.
Да алкохолизма е слабост,но не-пиенето би трябвало да те направи по-силен и волев,не по-слаб.
Поне мен ме направи по-силен,по-уверен,по-възмъжал за много неща.
Незнам,явно не съм алкохолик,а съм бил свръхтежък пияница.
Не знам,но знаех че пиенето не е за мен.
Борих се деитилетие.
АА ми помогнаха,наистина благодарение на тях спрях,или покрай тях.
Не го отричам.
Но и не омаловажавам собствената си воля и сили.
По-скоро открих силната си воля,и че мога много повече..след като изтрезнях.
Няма ли градация и израстване,защо тогава ще трезнеем?

Враг на прасето,Йети и влечугото до смърт

Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: josko007]  
Автор Finntroll73 (Metalhead)
Публикувано24.04.15 11:23



Да,точно така.

Враг на прасето,Йети и влечугото до смърт



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор Finntroll73 (Metalhead)
Публикувано24.04.15 11:25



Видя ли че можеш,успех..



Враг на прасето,Йети и влечугото до смърт

Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: Finntroll73]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано24.04.15 21:14



Точно такъв се усещам в ролята на непиещ - по-силен. Алкохолът прекара душата ми през такъв ад, че сега мисълта ми е ясна, но и откровена...

Казвам го, понеже познавам въздържатели (не бивши алкохолици) и хора, които са умерени.... да ги наречем "чиновници" както тук ме спомена в поста си абсент... Те се оплакват или самоизтъкват с неща, в които нямам намерение да ги упрекна, но никога не бих споменал като тема за разговор. След чистилището, през което ме прекара алкохолът се научих на две неща :

- да не съм лицемер с хората

- да се наслаждавам на живота, такъв какъвто Аз искам да е


БТВ - в постовете ти много ми харесаха историите за вегетарианците дъновисти. Те са конкретна еманация на Злобните Дребнави Добродушковци.





Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: Finntroll73]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано25.04.15 07:56



"Нека АА ти бъде трамплин."

Точно така. Да имаме силата и търпението, за де се види докъде, как и колко, половинчатите работи, действия или бездействия помагат или не не помагат?

Мхмхммм...

.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор rayoflight (минаващ)
Публикувано02.05.15 23:21



Много ми е интересно като искаш да задържиш момичето, което обичаш що щеш в бърдаци!?

Имаш ли идея, спомен?

Преди живеех срещу лудницата, сега живея срещу нас си.

Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: Finntroll73]  
Автор rayoflight (минаващ)
Публикувано02.05.15 23:30



Финтрол, имам един познат, който си мислеше, че не му личи като е пиян... и си вярваше.
Друг пък мислеше, че не си личи като не е почистил у дома си...

Може би това, което дават в АА е именно "огледало". Да се огледаш в очите на другия.
(както беше споменато нейде)

Понякога другите знаят за нас нещо, което ние не знаем (сами за себе си).



Виж какво ще ти излезе в нета за " Прозорец на Джохари ".
(че се получи твърде дълъг линк и го махнах)

Радвам се за теб, че си намерил твоят начин да се спасиш, просто споделям мисли "на глас".

Преди живеех срещу лудницата, сега живея срещу нас си.

Редактирано от rayoflight на 02.05.15 23:38.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: Finntroll73]  
Автор rayoflight (минаващ)
Публикувано02.05.15 23:46



Я да видим този линк добре ли е:

http://docheva.com/uploads/Johari_window.pdf

Преди живеех срещу лудницата, сега живея срещу нас си.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор rayoflight (минаващ)
Публикувано03.05.15 00:00



"... тези хора обаче ме подхлъзват"

И мен тъй ме подхлъзваше търговката на цигари в кварталното магазинче, когато исках да ги спра. До един момент, когато вече (слава Богу!) НЕ можеш да ме подхлъзва.

Защото аз бях готова вече да ги спра. И всъщност ... почти бях изгубила надежда де..

Много е гадно, съгласна съм така да те дърпат (волно или неволно), когато ти едвам лъкатушиш и се опитваш със сетни сили "да запазиш равновесие", но имаш избор - или да се бориш сам, или да се подкрепяш с други лъкатушещи като тебе, дето не знаят ама такива ли са или онакива и до каква степен..

п.с. Много исках да се разведа с мъжа ми на трезва глава, т.е. той да е трезвен, за да мога да му кажа каквото имам... не можах. Разведохме се, вече 2 години от тогава, а той още не е придобил трезвост. Очевидно не е готов...

Ти какъв срок си даваш и доколко мислиш, че времето зависи от теб?

Преди живеех срещу лудницата, сега живея срещу нас си.

Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: rayoflight]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано03.05.15 02:45



За бардаците не искам да давам обяснение - ще прозвучи като оправдание, такива винаги се намират. Де юре не бе изневяра - бяхме разделени тогава от известно време (както и в момента е положението и то без много изгледи за хепи енд). Обаче аз вътрешно не се оправдавам, значи за какво да го правя пред другите? Сега след месец трезвеност нямам подобни случки за разказване, но не искам алкохолният чук да ми е оправдание...

За хората, които подлхлъзват - смятам, че е така, не са мираж. Сега, след месец трезвеност, при мен ще се получи по-трудно заради другарче да потъна в нещо като запой (дори в началото да не е такъв, след две седмици макс ще се стигне до него). Обаче ако съм с предишния начин на живот, с повече време прекарано със старата компания - няма как да не дойдат пробойните...

Ако мине достатъчно време - предполагам 6 месеца или година мозъкът ми ще се оттучи да свързва баровете и веселата компания като резултат единствено с прием на алкохол. Надявам се да го направи тоз сюнгер за бира и водка



Редактирано от dimitar031 на 03.05.15 02:52.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор rayoflight (минаващ)
Публикувано04.05.15 01:04



Съжалявам, ако е прозвучало като обвинение (въпросът ми). Беше ми интересно - хем си влюбен или обичаш, хем ... най-евтиното търсиш. Но може би при пиян акъл не може да се търси (здрава) логика.

Вероятно винаги ще има хора, които да не разбират защо не пиеш. Можеш да им кажеш - "имам алергия от алкохола". Колко други хора хора не пият поради забрана от лекар, по здравословни причини. Е, това е и при теб. Просто нашето общество (все) още лепи етикети, вместо да прояви разбиране. От нас зависи да се промени това. От всеки един от нас.

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Редактирано от rayoflight на 04.05.15 01:04.



Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: rayoflight]  
Автор finntroll73 (Forever free)
Публикувано11.05.15 20:26



Мерси.
Ще видя в нета.

Слабите хора отмъщават,силните прощават.
Интелигентните хора игнорират.


Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: rayoflight]  
Автор finntroll73 (Metalhead)
Публикувано13.05.15 15:42



Аз съм ОТКРИТИЯ АЗ.



К,во ми пука,нали съм Метъл.
Strong music for strong people!

Тема Re: Спри се и се огледай преди да продължиш..нови [re: josko007]  
Автор emi_68_aa (Ентусиастка)
Публикувано24.07.15 03:28



Поздрави и Как си?





Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано08.08.15 13:07



Absinthe Ducrosfils
Извинявай за мнителността ми, но ми се струва, че си участник, който пише с няколко ник-нейма.
*
И на мен така ми се струва. И сигурно не само на мен....

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm


Тема Re: Такова животно нема.нови [re: dimitar031]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано08.08.15 13:08



dimitar031
Днес чествам 5-ти ден без пиене. Ще пиша тук, когато подобря "рекорда" от 8 дни за тази година:) или ако не го направя, разбира се... Със сигурност ще изкарам седмица, заради многото работа...

dimitar031
Ако мине достатъчно време - предполагам 6 месеца или година мозъкът ми ще се оттучи да свързва баровете и веселата компания като резултат единствено с прием на алкохол. Надявам се да го направи тоз сюнгер за бира и водка

Finntroll73
Видях с очите си многогодишни членове да влизат в запои за пореден път.
Е аджиба за 5 ..8 години така ли пък не прогресира поне на 20процента в повече..?

Е..аз съм тук,днес и сега..непиещ и непушеш от години наред,успял предимно сам и със собственни сили.
Може ци и тесправящ се напълно със сухия алкохолизъм ,но намиращ пътя сам за себе си.


*

Бившият ми съпруг НЕ пи 10 години. Преди да се пропие отново. Без да е ходил в "страшното" АА...
Да знаете след какъв период се продават застраховки или гаранции, че човек вече няма да падне в клопката на зависимостта пак!?

На тебе, Финтрол ти е помогнала много и жена ти с неприемането на пиенето ти. (Единственото разумно решение..)
А за сухия алкохолизъм - дано намериш лек и за него! Направил си огромни стъпки дотук.

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Редактирано от ray_of_light_ на 08.08.15 13:48.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано08.08.15 13:12



o6oistka-117876
Имам отсрочка от алкохолизма си по Божията милост само за 24 часа. Затова действията ми са всекидневни. Иначе пак на кота нула.

Но

да, прав си, съгласна съм - намираш пътя сам за себе си. Твоят е сам да оставаш трезвен, моят - заедно с други като мен. Аз без огледала не мога. Другите алкохолици са ми огледала. Иначе аз като воинстваш егоцентрик моите грешки никога не мога да ги видя без огледало...

*
Много хубаво казано!


Drinking Priest
Спрях да пия на 33. Дали можеше да е по-рано? Едва ли. Аз съм алкохоличка и НИКОГО не слушам, даже вътрешния си глас, който викаше за помощ 7 години по-рано. Нямаше да повярвам ако някой ми беше казал, че ще си съсипя живота. Трябваше да го съсипя, за да повярвам.
Не знам дали си алкохолик като мен. Със сигурност знам само, че ако си, те чака подобна съдба, при това - ако си късметлия. Защото аз намерих изход и сега живея прекрасен живот. Ако си като мен, знам че не можеш да спреш сам. Накрая, ако си като мен, много бих се радвала да си спестиш последните години на страшни мъки, сълзите на човека до теб, отчаянието на близките, "отвратените приятели".
*
Много ми хареса и това мнение .. "прекрасен живот сега... сълзите на човека до теб"
Имат ли значение за тебе, "димитре" сълзите на другите? А парите им?...

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Редактирано от ray_of_light_ на 08.08.15 13:49.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано08.08.15 13:19



Ти защо се страхуваш да идеш в АА - че едни обикновени хора ще видят, че не си съвършен ли!?

Че ще научат страшните ти тайни и ще стане страшно!?
Повече отсега?

Или ще направят онова лошо нещо да те лишат от пиенето ти? От светая светих.....

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm


Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: ray_of_light_]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано09.08.15 10:32




Ти защо се страхуваш да идеш в АА - че едни обикновени хора ще видят, че не си съвършен ли!?

Че ще научат страшните ти тайни и ще стане страшно!?
Повече отсега?

Или ще направят онова лошо нещо да те лишат от пиенето ти? От светая светих.....





ray of light Извинявай но това твоето постване едно след друго,и без никой да ти отговаря междувременно,взе да ми прилича на психически проблем,явяваш се нещо като проповедник ли?? и с някакъв патос обясняваш на човека що не отивал в АА,че ще го разберат че не е съвършен и т.н. и т.н.
Ами просто е,човека получи адекватни съвети какво къде и как,и съвсем явно е че АА не го кефи нещо и не иска да отиде там,това е вече негов проблем,а не твой.След подобни постове като твоите не вярвам някой да поиска да отиде.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: nngv]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.08.15 01:44



Извинена си, nngv!



Съжалявам, че съм те подразнила по някакъв начин. Възможно е да е от психическото отклонение. (което по принцип не е обида, а констатиране на някакъв факт.)

Сега сериозно - ако знаех с какви постове може да се подтикнат хората да се лекуват - щях да ги напиша, сигурно. Но не знам.
Така ми е дошло - така съм го написала. И дано наистина човека да се възползва максимално полезно за него си от съветите.
Ще се радвам.

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: ray_of_light_]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано15.08.15 09:46



Извинена си, nngv!

Пиши ме от мъжки род



Сега,аз наистина ти направих забележка и дори да е било малко грубо исках да ти покажа че някак си по този начин,както го подкара,човека ще се отблъсне вместо да се привлече към мястото където ще получи най добра помощ.

Не чувствам неудобство да ти се извиня и аз, ИЗВИНЯВАЙ,не съм ти враг,не приемам и тебе за такъв.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: nngv]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.08.15 15:02



О.к., сори за неуцеления род!



Аз не чета много тук и нямам много наблюдения върху членовете, единици мога да отлича и то най-вече Финтрол, "димитър" и "иван".....

Напълно възможно е да съм попресолила, ама ... яд ме беше. И все още като се сетя ... защото в последните 2 цитирани ника виждам бившия си съпруг, с когото нямаме (почти никаква и нормална) комуникация и толкова много неща останаха неизказани... разбира се неприятни, от които ме боли.
И той поне не ми се извини... знам, че не е редно да го искам и да го очаквам, защото той не постъпва адекватно, но ... не е честно.

Затова се включвам главно в тези теми, аз и заради него се регистрирах тука. Тогава все още търсих лъч светлина (надежда) той да се оправи и за това и ника ми е такъв...
Сега просто си остава баща на децата ми и неговото поведение искам или не влияе върху тях.
За мен той е много разглезен, което му е изиграло доста лоша "услуга". Има и добри качества (разбира се!), но не знам дали неволята ще ги извика на показ.....
Не фалшивите..

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm

Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: ray_of_light_]  
Автор finntroll73 (Бунтовник)
Публикувано20.08.15 14:23



Хубав пост.
Все още съм трезвен и не пия.
Макар че съм ръгнал по концерти напоследък,ходя с колата..за по-сигурно.


Знам че имам воля и халби с бири да се леят около мен,да не докосна.
Справям се криво ляво с живота.
Има още много да преодолявам,но гледам да го карам с мисъл и със въздържание.
Нервите ми са малко проблемни,гледам да не приемам буквално нещата.
Да игнрирам шефове и дразнители.
Иначе понеже не мога да ида да се напия понеже съм си дал вътрешен обет..ще го отнесе който е покрай мен.
Било то колега,шеф или друг.
Не търпя мизерниците по принцип.
Опитвам се да гледам, философски над нещата,но не е лесно с по-голямата част от хората.
Днес съм на Металика с жена ми и още няколко човека.
Ще бъде готин безалкохолен концерт.
Отивам заради музиката,посланието,старите времена..не заради бирата или алкохола.
Сигурно ще съм единственния трезвенник на този концерт,или един от малкото с кола..но както и да е..шофьор съм.
Определено нещата в семеен план влязнаха в едно доста по-спокойно русло,след спирането ми с алкохола.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: finntroll73]  
Автор varija (непознат )
Публикувано20.08.15 21:54



поздрави за успеха от мене! Дерзайте! Животът е интересен и прекрасен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.