Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор _BoY_ (непознат )
Публикувано06.04.15 14:27



Здравей Приятелю!
Чудех се много дали да пиша въобще.
Като прочетох написаното от теб, четох себе си и писаното от мен през 2011 година в един друг форум, и не само там.
На сбирка на АА отидох сам, снощен след запой и с леко контролирано пиене до сбирката))
След това определено време си ходех и и си излизах от там и пак продължавах контролирано, по моя си рецепта.И взех, че спрях, за година и нещо ама то излезе временно, явно слаб ми е бил самоконтрола)).
В момента съм трезвен от близо година. Заслугата е моя и на АА, всеки както ще да го разбира.
Та съвети няма да ти давам само ще ти кажа иди виж и си реши сам за себе си.
Аз си реших поне за мен. А иначе бардаците не са лошо нещо ама да влизаш там трезвен. Абе няма да ти давам рецепти.





Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано07.04.15 18:33



Днес чествам 5-ти ден без пиене. Ще пиша тук, когато подобря "рекорда" от 8 дни за тази година:) или ако не го направя, разбира се... Със сигурност ще изкарам седмица, заради многото работа...

Не знам само как деликатно да очертая дистанция с хората, които имам за приятели, но си пийват стабилно и подсъзнателно (и като мине повече време напълно съзнателно) ме подтикват да пия като съм в тяхна компания.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано09.04.15 16:18



Разбирам това неудобство да откажеш да пиеш и всички сме минали някога през него. Питаш как да очертаеш дистанция с пиещите си познати? Не е нужно да го правиш. Човек или пуши, или не, или е гладен, или не е, или му се пие, или не му се пие. На теб не ти се пие и точка. Или пък казваш истината: "взех да се чувствам зле, братлета, разклати ми се здравето; наболява ме туй-онуй, не ми понася вече алкохола и т.н. Никой няма да ти сипе в устата, не се притеснявай. Хората проявяват разбиране особено към неща, свързани със здравето. Нали нямаше да се чувстваш неудобно, ако те болеше стомаха от пикантни храни? Ами същото е.

Редактирано от memi2011 на 09.04.15 16:18.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано10.04.15 23:02



Е, рекордът е счупен - осмият ден се изнизва след час. Миналият път не издържах пълни 192 часа - по средата на ден 8 бях "уважителен" вече...


Поне месец съм си дал карантина от социалните събирания... Няма да ми е голяма липса предвид, че имам сумати неща за доизглаждане в личен и професионален аспект:)

В България като кажеш, че не пиеш и те питат болен ли си...



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор josko007 (:))))
Публикувано11.04.15 05:11



ъм'чи и аз да те питам бе брат, ти болен ли си за де не щеш да пиеш или си болен оти не щеш да пиеш? Хем те сърби хем те боли! С пиячка не моеш живя, но се види и без нея няма живот. Не напразно се вика га плува кът патка, кряка кът патка, и оди кът патка има голям шанс да е падка!!!





Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор goro.66 (минаващ)
Публикувано11.04.15 08:59



И аз като теб пробвах сам да спра ,хем вече се бях свързал с АА и ме бяха предупредили ,че вероятно я имам тази коварна болест,ама аз -не ,те не разбират ,мога и сам и издържах 20 дена.И на 20 тия ден така се заплющях ,че за малко да хвърля топа. Оказа се ,че след дълго въздържание желанието за пиене се връща с още по голяма сила ,направо експлозия си беше при мен. Три седмици яко къркане без храна. Накрая се предадох. Една сутрин се събудих и не можех да поемам повече никакъв алкохол.Организма ми се скапа. И не мога да продължа напред нито с пиене ,нито без пиене. Нема оправия ,братче. И цъфнах в АА оклюман ,като препикано мушкато и им викам -прави бяхте ,аз не мога сам,моля помогнете ми. И хората от АА ми помогнаха. Сега не пия ,но сам при мен не се получи номера.
А на теб ти желая успех,брато.:)

Редактирано от goro.66 на 11.04.15 09:06.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: goro.66]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано11.04.15 13:01



да, вярно е, че се хвърлям сам да се спасявам... Открих една положителна черта да си отказал се от пиенето алкохолик или пиянде:) - избиваш с ужасно много спорт мислите за пиене и не търсиш оправдание да не тренираш, защото спреш ли ще затънеш...

Писането във форума, колкото и лежерна методика да изглежда, супер много ме мотивира в момента да не пия. Това, което ми казвате тук (и Бисер на лични) ме държи нащрек срещу капаните на собствения ми ум.

Намеците за алкохол примерно изникват по всякакви поводи - дори като пазарувам в суперите изведнъж виждам колко много са акцентирани щандовете с пиене... Два-три пъти миналата година жаждата ме пречупи точно тогава. Бях издържал 13 дена и докато пазарувах през цялото време мислех за нещо антиоксидантно.... Издържах да не купя вино, но вечерта си постлах ударно с твърдеж. Та разбирам какво ми намеквате - човек съвсем изненадано се усеща, че е взел бира или нещо друго - даже е неприятно като отпиваш първите глътки... А после идва назлобване и напояване.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор kalashnikof-205830 (непознат )
Публикувано11.04.15 14:55



Със спорт не става братле. Проблема ни е в главата. Със спорт глава не се оправя. Спорта е за тялото. За главата си има други неща дето я оправят.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: kalashnikof-205830]  
Автор dimitar031 (непознат )
Публикувано13.04.15 21:28



11-ти ден. Няма да пиша редовно тук ако нямам реален проблем или въпрос. Не искам да ви отегчавам.

Днес имаше един момент, в който страшно много ми се пиеше, но бях сам, ударих здраво трениране и сега съм тотално скапан и не ми е толкова жажда.... Така че калшников е прав - проблемът е в главата. Как ще се реши е отделен въпрос... С много физическа активност зависимостта се преборва на първично ниво, но остава психическата (една сивота или по-скоро липса на рефлекс да се забавляваш без алкохол).
Основната ми е цел в този форум е да намеря някаква подкрепа. Признавам си, че АА не ми приляга... Търся съвети и опит да сравня себе си с другите тук.
Рових се доста из темите тук, намирам прилики в историите на отделните пиячи... и в провалите им по пътя към по-дълго трезвеене.

Много е странно как околните възприемат един месец непиене като някакъв чутовен подвиг. Сякаш алкохолът е кислород, а не етанол.
Струва ми се, че много повече симпатия и подкрепа се оказва на хора, които отказват забранени или лимитирани и рамкирани чрез правила вещества. Визирам отделните видове нелегални дроги и цигарите... за тях никой не твърди да се пуши или инжектира умерено.



Тема Re: Поредният първи ден:)нови [re: dimitar031]  
Автор Finntroll73 (Metalhead)
Публикувано14.04.15 10:41



Разбирам те.
Понеже имах сходен сценарий.
Без бардаци естественно.
Но имах и имам дете и съпруга.
Която след години издънки,ми беше събрала багажа.
Пиех през деня.
Скришом.
По време на работа,по тоалетни на шопинг центрове.
В гардероба на работата.
Опикавах се по автобуси в 10 сутринта.
От бирите на екс.
Накрая отидох в АА.
Макар че предимно сам се борих с проблема.
От 5 години не пия и не пуша.
Спрях и двете.
Надявам се завинаги.
Успях да запазя семейството си.
В чужббина съм,в страна където литър твърд алкохол струва 60,70лв.
В Норвегия.
Можеш и ще успееш.
Тръгнеш ли обаче направи като мен.
Не ти трябват дебели книги на АА.
И философии.
Не докосвай първата чаша и глътка.
Бях си го написал на листове.
Залепено насам натам в къщи в началото.
След 6 месеца се чуствах като прероден.
След година осъзнах че трезвенността и семейството са най-ценното в живота.
Успех.
Всичко зависи от теб.
Не от АА клуба или господ.
Нека АА ти бъде трамплин.
За да намериш собственните си сили.
Така както аз успях.

Чужда работа не върша и чужди грешки не плащам!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.