Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: alisalisa]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано03.01.15 18:00



А бе какво прелюбодеяние те гони? (гладна кокошка, просо сънува) За друг клуб.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано03.01.15 18:37



Хайде и аз да ти отговарям на всяко нещо.

Алкохолна зависимост е точно зависимост от алкохол- етилов алкохол.
Различните хора имат различна податливост към зависимости.
Отделен е въпроса как алкохола въздейства на отделният индивид върху психиката и физическото състояние.
Първо върху психиката. Най- малкото ако си наблюдавал хора употребили и то различно количество алкохол - едни стават по- приказливи, други се смеят, трети буйстват, четвърти ревът, пети стават заядливи, шести ревниви, седми ги избива на секс и т.н.

Физически алкохолът удря нервната система и черният дроб и всяко слабо място на отделния индивид.

Хората които могат да пият нормално не стигат до по- горе посоченото или когато забележат, че причината е алкохола вземат мерки. Доста трудно, но не невъзможно. От мой опит трябва да ти кажа, че ограничаването на количеството на алкохол при вече алкохолна зависимост не става. Като повечето зависимости алкохолната се характеризира с увеличаването на количеството алкохол и настройка на организма да не може да функционира без алкохол.

Аз до 45 години съм била нормален пияч. Мога да пия, мога и да не пия, мога и да се напия додето се оказа, че загубих този контрол. Просто ми се пиеше и количеството все повече се увеличаваше.

Кой е най- добрия метод за някой всеки решава от това какъв е.
За тежките пиячи най- добре е да си решат другите проблеми за да могат да контролират пиенето като вторичен процес. Зависимите най- добре е въобще да не започват отново.
Знай, че почти всички са пробвали твоя метод. Едни преди отказване от алкохола, други след така, че не казваш нищо ново.
Аз съм срещала тежки пиячи които обикновено след инцидент или влошаване на здравословното състояние започват да пият рядко / не умерено/ и по- малко. Тези хора обаче не са били алкохолно зависими, а просто алкохола им влияе специфично.



Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано03.01.15 18:52



Да F10.1 е различен от F10.2 и то твърде различен.
Според мен алкохолизма обединява горните две заедно с твърде други вторични ефекти.

Тъй като аз съм от вторите, то определено не разбирам F10.1.

Основателите на АА са били доста прави.



Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: ALONE911]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано04.01.15 09:09



Обикновено зависимия от алкохола пробва много варианти на пиене,преди да разбере окончателно че всички те са с един единствен резултат,така че Абсента има право да опитва различни варианти.За мен вариантите обаче са пробвани и приключени.
Не е важно колко пиеш като количество,и с каква честота,важно е какво става с тебе по време и след преминаването на дейсвието на алкохола и там е разликата между нормалните хора и зависимите.



Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано04.01.15 11:09



Хич не ме гони, Божа заповед си е.
Ти проповядваш усърдно православно християнстване с причастяване с вино, аз ти задавам конкретен въпрос:
Защо пиенето на вино в твоята религия да е свят акт, а сексът, пак в твоята религия да е повод за въздържание и покаяние?
Сексът не вреди на здравето, приемането на алкохол вреди.

Искам конкретен отговор, без алабализми. Въпросът е прост.

Редактирано от alisalisa на 04.01.15 11:10.



Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: alisalisa]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано04.01.15 17:43



И аз така - искам за прелюбодеянието яснота да се внесе. Темата за виното май я изчерпахме. И аз пак не разбрах защо трябва да пия по малко, след като не ми се пие изобщо, но нейсе. За секса правилата белким ги схвана.



Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: alisalisa]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано04.01.15 20:23



Пиенето и любенето трябва да се правят в отредените от Бога граници. Те самите не са грях; практикуването им извън границите е грях. Супер простичко е. Същото се отнася и за хранителната диета и за останалите основни животоподдържащи дейности. Свещнената институция за богоугодно любене и плодене е бракът и то не граждански, регистриран от светската държава, а благословен от свещеник в тайнството Венчавка.

А иначе, относно алкохолиците и причастяването, ще повторя в допълнен вид онова, което вече писах в правослания клуб:

На калпавия организъм св. Причастие му е виновно... Как ли пък не! Ами ако това е Божия стратегия за изчистване на Църквата от калпави организми, вкл. безнадеждните алкохолици? Не всеки е достоен да приема св. Причастие и затова не то трябва да се нагажда към модернизиращите се лигави организми, а те трябва да положат труд да се доведат до състояние, достойно да получи тази най-велика привилегия - причастяването с Христовите Тяло и Кръв. Предупреждението на св. ап. Павел важи в пълна сила за алкохолиците, които биха се изкушили от алкохолния момент в Св. Причастие. Ами да, амин!, не се причастявайте, освен ако не сте достойни за тази велика привилегия.

27. Затова, който яде тоя хляб или пие чашата Господня недостойно, виновен ще бъде спрямо тялото и кръвта Господня.
28. Но нека човек да изпитва себе си, и тогава да яде от хляба и да пие от чашата.
29. Защото, който яде и пие недостойно, той яде и пие своето осъждане, понеже не различава тялото Господне.
30. Затова между вас има много немощни и болни, а и умират доста.

(1 Кор. 11)

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано04.01.15 20:59



Не съм много запозната, но мисля, че една от заповедите беше: Не пожелавай жената на ближния.
За мъжа нищо не пише.



Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано04.01.15 21:03



На калпавия организъм св. Причастие му е виновно... Как ли пък не! Ами ако това е Божия стратегия за изчистване на Църквата от калпави организми, вкл. безнадеждните алкохолици?

Ти какво пишеш бе човек!?

Не беше ли, че всички са чеда божи.



Тема Re: Синдром и заболяваненови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано04.01.15 23:00



Че "не пожелавай жената на ближния си" не оставя никакво място за граници, направо си е шат на патката главата.



тя, тази жена на ближния не му е лична собственост, нито наследство, че да не бъде пожелавана и при взаимно съгласие да си потърка епидермиса, с когото си реши. Обаче, жената на ближния в християнството е третирана като предмет, без собствен мозък да решава дали иска да е пожелавана или не, при това, без никаква вреда за здравето, а напълно излишните вредни за здравето напитки са регламентирани като задължителни.

Затова, догматът "нито капка" е далеч по-здравословен и човеколюбив, отколкото догматът "не пожелавай госпожа Иванова".
От което следва, че не си в позицията да одумваш хорските забрани, щом сам робуваш на къде по-абсурдни такива.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.