Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 05.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пълно въздържание vs. контролирано пиененови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано08.12.14 12:17



Мислиш, че е толкова трудно един човек да установи от кои пиячи е?
Ако му е трудно, той повтаря.
Голяма част от алкохолиците, тежките пиячи, умерените пиячи и въобще употребяващите или някога употребилите алкохол повтарят.
Когато резултатът е един и същ, то извода е ясен. При случай, че не е то определено не ходиш в АА. Иначе, за какво си там, а и как си стигнал до там.
За да стигнеш до АА или имаш проблем с алкохола или със себе си, а алкохола е вторичен, но при всеки случай имаш проблем с алкохола.
Аз проблемите с нещо неодушевено ги изоставям. Решавам проблеми само с хора и живи същества. Положителни страни от нещо имаш само додето не ти стане проблем да се справяш с него и съответно последствията да се отразяват зле на физическото и психическо състояние, също и на материалното.



Тема Re: Пълно въздържание vs. контролирано пиененови [re: ALONE911]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано08.12.14 12:32



Нарочно преведох (набързо) и постнах тук статия, която е твърде щадяща спрямо АА, за да видите, че дори и в нея се признава, че пълното въздържание не е единственият ефективен вариант.

А пък кръговата аргументация на АА - 1. алкохоликът не може да пие умерено и 2. онзи, който може да пие умерено, не е алкохолик - е под всякаква емпирична и логическа критика.

С някои хора се общува по-трудно, отколкото с неодушевени предмети, така че и това делене е условно.



Въпросът е по важните конкретни проблеми да има дискусии, емпирични изследвания, критики, самокритики, привеждане на аргументи, обновяване на базата данни и т.н., а не само рецитиране на парарелигиозни догми, които карат някои безкритични люде да се чувстват уютно и комфортно в сектантската си камбанария. Колкото до важните по-общи проблеми, които са откак свят светува, за тях най-удачни са религиите, устояли теста на хилядолетията, а не някакви ентусиазирани сектантски екперименти, датиращи отпреди по-малко от век.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Пълно въздържание vs. контролирано пиененови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано08.12.14 13:07



Няма значение кога и като какво е създадена АА.
Тя си остава като сдружение на хора които имат проблем с алкохола и то от един от най- старите сдружения. Такива организации на хора с еднакви проблеми трябва да има.
Относно традиции и стъпки много от тях са общочовешки, но догмата "нито капка" аз наистина подкрепям и мисля, че това е най- ценното в АА.
На мен това ми спаси живота. Това беше и първото което прочетох и запомних. Не го знаех въпреки, че в семейството си имаме алкохолик. Винаги съм си мислела, че въпроса касае количеството алкохол. Оказа се, че не е така. Мога да ти гарантирам, че аз не съм изпила повече от един нормален пияч, а ако го превърнем в % алкохол ще се окаже, че много по- малко.
За мен не е важно кой какво казва, а това което работи при такива случаи. Никой никой не задължава, но когато се отнася за живота ти и тези на близките ти, то определено е наложително да се придържаш към неща установени от живота. За много започването на отново пиене е края, за други кръг към още по- страшно отказване.
Аз както вече споменах, не съм любител на експериментите, а и не виждам смисъл. Проблемите които ми създаде алкохола бяха повече от положителните неща или по- точно всичко си беше с времето. Сега времето е след раздяла. Никак не тъжа и не ми липсва. За щастие не загубих нищо, но мисълта какво можеше да стане не ме напуска, а и не мисля, че някога ще ме напусне.

Всъщност, каквото и да кажа няма значение за човек който не е убеден в различното, но когато си убеден го пробваш върху себе си и никога не трябва да забравяш, че твоя опит може да се окаже фатален за други.



Тема Re: Пълно въздържание vs. контролирано пиененови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано08.12.14 13:12



Прочетох информацията внимателно. Обогатявам се, благодаря за което.

"Но вместо да участва в подобни словесни игри, д-р Леви отбелязва, че ако човек счита, че има проблем – бил той зависимост или злоупотреба – трябва да потърси помощ. Неслучайно тези две книги са публикувани едновременно – като опит дебатът за лечението на алкохолизма да се поддържа жив."

Интересно ми е къде да се потърси помощ, съветът е ясен и недвусмислен, аз се интересувам къде и как да се потърси помощ ? Колко време биха могли да продължат експериментите при процеса на търсене на помощ и проучване на състоянието на алкохолика или зависимия ?



Тема Re: Пълно въздържание vs. контролирано пиененови [re: spiritual66]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано08.12.14 14:31



Как къде?
Помощ за зависимост или злоупотреба можеш да търсиш на много места- лекари, психолози, близки, роднини, приятели, литература, АА и много други.
Друг е въпросът дали горната е компетентна и дали се отнася точно за теб.
Лошото е когато нямаш късмет да попаднеш точно на това което е необходимо за теб, също така когато горните се разминават помежду си както и с твоето усещане.
Помощта трябва и да е навременна защото не са малко тези които търсят помощ когато е вече късно или им се оказва такава когато не са подготвени за нея.

Според мен всички горепосочени трябва да работят заедно при такъв случай защото се отнася до човешки живот и често живота.



Тема Re: Пълно въздържание vs. контролирано пиененови [re: spiritual66]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано08.12.14 14:48



Важно е да се уточни, че всички тези обсъждания на алтернативни програми важат само след преодоляването на началните остри абстинентни симптоми, за които често болничната детоксикация (с хранителна диета + успокоителни) под непрестанно наблюдение е единственият вариант. Като горе-долу си стъпи на краката (след около седмица до около месец след последния запой до безпаментност) алкохоликът има избор дали да премине към пълно въздържание или на умерено пиене (по малко и не всеки ден). Въпросът е да не се връща на старото предабстинентно дередже. Успеваемостта сред онези, които са успели да не се върнат на това дередже, е 50 на 50, поравно за пълните въздържалки и за съвестните модералници. Ето за този факт от АА си затварят очите и се правят, че не съществува. С полуизразения аргумент, че дори и да е така, това може да подведе по-слабоволевите. Но по същата педагогическа (защото третира алкохолиците като безпомощни деца) логика, може да се каже, че и прикриването на този факт е не по-малко подвеждащо временно безсилните и разклатените, тъй като онези от тях, които видят със собствените си очи алкохолици, които успяват да минат на контролирано пиене, ще осъзнаят, че АА ги е лъгала, ще изпаднат в криза на доверието, няма да имат вяра в нищо и никого, и пак ще потърсят "доброто" старо средство на безпаметното запиване. Много е яко някаква бащинска организация да ти повтаря непрестанно: ти си безпомощен; от теб нищо не зависи; ще продължиш да си безпомощен и зависим до края на живота си; само ние и висшата сила можем да те удържим да си животуркаш на повърхността; ако си сред нас трябва да споделяш и практикуваш духовната ни програма, иначе няма смисъл... Супер мотивиращо, няма що!



Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Пълно въздържание vs. контролирано пиененови [re: ALONE911]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано08.12.14 14:58



Не твърдя, че в твоя конкретен случай преминаването на контролираното пиене е по-добрият вариант. Ти си си взела своето решение за пълно въздържание, пръдържаш се към него и то ти носи позитиви. Уважавам това и те поздравявам. Но всеки алкохолно зависим, след преминаването на началния физически трудно поносим период на абстиненцията, трябва сам и имайки предвид цялата начлина информация да се ориентира или към пълното въздържание или към контролираното пиене, като начини да продължи живота си без алкохолна злоупотреба. А не да се държим все едно такава алтернатива няма и единственият начин за всички алкохолици е само и единствено пълното въздържание + препоръчително често посещаване сбирките на АА.

И напомням не толкова на теб, Алоун, колкото на другите, които се пеняват и дори вдигат отделни теми срещу моите вежливи и аргументирани осъмнявания в безалтернативността на АА, че този виртуален клуб е назован "Алкохолно зависими", а не "Анонимни алкохолици".

Хубав ден!

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Пълно въздържание vs. контролирано пиененови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано08.12.14 15:07



За често посещение на АА- да, но като чета тук за пълно въздържание не са чак толкова много. Дори мога да кажа, че сме равни или, че членовете в АА са по- малко.

Дори усилено се напомня, не "сухия" алкохолик е по- опасен за себе си от "мокрия". На мен ми го казаха още на второто посещение на АА и аз напуснах. Това ми се видя много опасно и начин за умишлена манипулация.



Тема Re: Пълно въздържание vs. контролирано пиененови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано08.12.14 16:12



Това, което ти предлагам, пред всички, които четат и пишат тук.., ама наистина ти го предлагам, не те задължавам, не те предизвиквам, не те насилвам, не ти заповядвам:"Когато и ако имаш време можеш да идваш с мен всеки ден на работното ми място. Такава ми е работата, че можеш да идваш, да присъстваш. Проблем от страна на колегите ми и шефовете няма да има, относно твоето присъствие." Ей, така да видиш как работя, какво работя, какви са взаимоотношенията ми с този или онзи и разбира се и с хората, които общувам извън работа през целия ден, щото и това ми се налага да правя... Компанията ми, приятелите ми много се кефят, когато им заведа някой нов познат. Ще видиш как те си пийват и никой не се занимава с мен да ме пита аз що не пия. Аз не пия, но почти всеки път имам какво да им разкажа, щото в дните си живея, а не живуркам, пич, разбираш ли? Няма да е лошо, освен само да се пънеш тук, ами да измислиш начин, не само мен, а например и Алоун, да ни поканиш в средата си, да се види как живееш пич, как готино живееш?! Какво ще кажеш, а? И нещо много важно - в АА не сме изляти по един калъп, различни сме. Различно се справяме с каквото ти дойде на ума. Нещото, което ни свързва е, че сме осъзнали, че не можем да пием контролирано и единственото решение за това е живот на духовна основа. Ама не, че не може да се води живот на духовна основа, ако на някого му се пийва, но не е алкохолик от моя, безнадеждният тип. Аз на теб не мога - защото не е в Традициите на АА - да ти кажа, че не можеш да пиеш контролирано. Пий, бе пич! Пий, контролирано! Кой ти пречи? Някой от АА да е дошъл там, където си се замонашил и не живуркаш, ами живееш? Някой от АА идва ли при теб, да ти събори килимявката, да те тръшне на пода и да ти заповядва нещо и на Кой Бог да се молиш и на Кой Бог да вярваш? Само ти можеш да дойдеш при нас и да се идентифицираш с нас, ако желаеш и да правиш това, което предлага АА. Много си божествен бе, пич! Иисус ли ти каза да проповядваш контролираното пиене? Ти, да не би да си бяла гробница варосана? Ако ме разбираш правилно.

.



Тема Re: Пълно въздържание vs. контролирано пиененови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано08.12.14 16:16



Истина е, че с очите си видях жена, която не хареса АА, и не остана при нас поради свои си причини, която е добре днес и е в прекрасно здраве. Но тя запомни от нас, и изстрада сама по пътя на своя горчив собствен опит, че контролираното пиене не е за алкохолиците от нашия тип. Днес тя е добре, живее, грижи се за три деца, често я срещам, и говорим, една година и повече не пие изобщо, ходи всяка сутрин на църква и се моли. Но тя помни много добре, че не бива да пие никога повече, нито капка.
Истина е, че видях с очите си жена, които умря сами, страда, отрови се и умря.
Истина е, че аз лично нямах сили, свои собствени, за да опитам за живея по някакъв начин без алкохол. Всичко, което ми бяха казали, което бях прочела или чула от лекари, психолози или медици, което бих могла да чуя дори и от вас, нямаше да струва нищо, защото аз нямах силите да го приложа в живота си, ето това е, нямах сили да го реализирам сама. И намерих помощ в АА.
Не мога да остана безучастна, и да чета всичко това, при все, че е добре написано, грамотно, носи някаква информация, но е много провокативно и манипулиращо съзнанието на алкохолика, и е опасно в този смисъл за болни мозъци !
Не бива да се спекулира с неща, които не са ясни, не са осъзнати, и са само отделни части от една мозайка, която ако се гледа парче по парче, не носи полезно познание и полза за никого !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.