Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 27.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Продължавам да пиянови [re: tasartir]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано09.10.12 23:16



Ами няма за какво да ми благодариш, като чета и се поставям на твое място, да си имаш детенце, да е здраво то, и ти, вместо да си една хубава и чиста и спретната и ухаеща на свежест майчица, да миришеш на алкохол, да имаш алкохол в кръвта си, това е много страшно, и трябва да се спре по някакъв начин.
Не мога да кажа, че не си опитала или не си дала всичко от себе си за да се измъкнеш от алкохола, нито че хората, които са се опитали да ти помогнат, не са направили всичко по силите си, но, нека да помислим логично, има много възстановени от алкохолизъм, има много хора, които са действали по Програмата, съвсем просто, както е описано, и без много увъртания и философии, и са се измъкнали от лапите на алкохола, щом те са успели, няма причина и ти да не успееш.
Знаеш ли, не бива да се отказваш, нищо че не се е получило досега, може пък сега да се получи, трябва отново да опиташ, заради себе си и заради живота си.
Не си мисли обаче, че знаеш за всички капани и самозаблуди, тук грешиш според мен, заблудите и капаните са невероятно изкусно замислени и необичайно подредени, и няма как да ги знаеш.
Точно това е алкохолизма, болест, която явно не може да се опознае и изучи, иначе, щяхме да изкараме по още един курс и да си вземем поредната диплома, и айде, няма да има проблем, но опитът показва, че това съвсем не е така.
Наистина четири години мъки е много време, и сигурно си се отчаяла, и ти е трудно, но тази болест няма да си иде просто така, защото аз искам и ти съчувствам или защото ти искаш, тя може да се спре днес само ако и се противопостави сила, която е по-голяма от нейната сила.
Откриването на тази сила идва чрез Програмата на АА, това може и да ти се стори познато и да си го чувала вече, но точно това мен ме измъкна от едно незавидно положение и състояние.
Вярвам напълно, че тази сила може да помогне на всеки друг, който я потърси.
Може да опиташ отново !



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: Papell]  
Автор mina68 ()
Публикувано09.10.12 23:24



Считам изказаната и неизказаната критика по адрес на tasartir за излишна и контрапродуктивна като резултат.Няма как да е иначе.Всеки , който е бил в омагьосания кръг на алкохол, изцепки,глупости, срам, гняв срещу себе си , мъка от много често непоправимо стореното знае,че изходът е само един - след сторената беля, даже и да си трезвен от доста време, изпитваш такива угризения , съжаления и огромна мъка, които можеш да издържиш само с алкохол.И пак се започва, както в Матрицата.

tasartir има нужда, да повярва в себе си, да се довери на себе си,отново да спечели самоуважението си.Тогава и ще спре да пие наистина.

Затова предлагам на НЕАЛКОХОЛИЦИТЕ да не се намесват занапред в темата, с каквито и намерения да го правят.

И да , не съм забравила, че темата не е моя.Но това е по-особена тема и е ясно, че tasartir самата страда, но не може да се измъкне от Матрицата.Като я нападате тук, печелите само вие - краткотрайно чувство за значимост и превъзходство.Има един друг форум,където да се правите на супер майки.



Скоро имаше запитване от неалкохолик към нас, защо не пишем в други форуми.Моят отговор е : защото само алохолик може да разбере друг алкохолик и ние това търсим тук- разбиране, помощ и добронамереност.

На АА сбирки никой няма право да критикува друг алкохолик, и да го коментира.
Сигурно има много добра причина за това.
Това е адресирано до Papell и други които надникват в темата, не се заяждам, на мен лично не ми пречите.Като всеки трезв алкохолик изпитвам голяма нужда да помагам на събратя и сестри, това е важно за мен.Надявам се , че не греша с този си постинг, и че така помагам на tasartir.

Редактирано от mina68 на 10.10.12 01:24.



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: tasartir]  
Автор mina68 ()
Публикувано10.10.12 00:06



tasartir здравей,
всеки ден чета за твоя напредък и се радвам, и се моля за теб и за твоите деца.Нали това е второто ти дете?

Ако мислиш, че си най-лошата майка на света защото пиеш, или една супeр-супер лоша, бих ти казала, че това не е съвсем така.Няма да се учудя, ако мислиш противоположно на мен.Става въпрос за твоя живот, твоето дете, твоите болки и проблеми.Нормално е за тебе да изглеждат огромни.
Ти нямаш нужната дистанция, за да ги анализираш и прецениш обективно.Често и близките, и приятелите не могат да помогнат, поради същата причина.

Няма значение вече какво си пила и правила досега, важно е какво правиш сега.Пише го някъде по книгите на АА.

има един единствен ден,за който да мислим

това е днес, не вчера и не утре.
Сигурна съм, че днес можеш да бъдеш най-добрата майка.
Давай, аз съм мислено с теб, a и всеки тук от форума.

Позволявам си да ти задам един въпрос, на който не очаквам задължително отговор. Какво изпитваш като мислиш за алкохол?
Да речем, че сега имаш възможност безнаказано да изпиеш неограничено количество от твоята любима напитка, един вид пиене без последствия като зависимост , махмурлук, каквото и да е.
Моля те опиши какво ще изпиташ, с две думи какъв ще ти е кефа!

Аз от моите спомени свързвам пиенето най-вече с оглупявене и ако ми предложиш "питието без последствия" бих ти отказала, защото не виждам къде е кефа да оглупявам, вкусът също не е нещо суперско, един фреш е много по-приятен гъдел за небцето, отколкото алкохол , т.е.спирт под някаква форма.

Дотук от мен...
Лека нощ на всички...

П.С. За тремора не го мисли.И аз имах.Това минава най-бързо.
Обаче торбичките под очите искат време.При мен и там има вече подобрения.





Тема Re: Продължавам да пиянови [re: mina68]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано11.10.12 18:03



Здравей,
продължавам и съм добре.
Със сигурност мисля, че съм ужасна майка, безотговорна, неразумна, луда и т.н. епитети, но знам и на какво се дължи. Т.е. защо се е случило. Опитвам се да не мисля за това, защото, както казва некой, за да забравя ще трябва пак да пия. Плача си вечер и се моля на Господ да останат нещата без последствия, да е запазил детето ми и да ми даде шанс да се променя и към двете. Защото глупости съм правила и с по-голямото, разбира се. Като това да му ударя шамар, защото не съм си набавила водката и ми е нервно, а той ме занимава с глупости от сорта, че искал да яде и... така, познато е, предполагам.
За алкохола - ще ти отговоря, разбира се. Първото нещо, което се сещам и ми харесва, е еуфорията. Приповдигнатостта, лекотата, самосъзнанието, че знам и мога всичко, спокойствието. Това обаче първите чашки (водни, разбира се и на екс). След това започва онова прословуто наливане на каца без дъно и нито капка удоволствие.
Един събрат от тук ми каза - ако не можеш да приемеш действителността такава, каквато е, и че алкохолът нищо не порменя - няма надежда. Т.е. тази еуфория и чувство за щастие трябва да си ги набавя отдругаде, а не от алкохола.
Торбички май нямам, ама още са ми лоясали очичките



П.С. Благодаря ти и за горния пост



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: mina68]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано12.10.12 09:48



Тези намеци в червенко, не към мен.


Според официлните медицински тестове за алкохолици - не повече от 330 мл бира седмично и не всяка седмица, съм алкохолик. Освен това съм страстен пушач - следователно, малко от малко ми разбира главата от зависимости.
От психични заболявания - също.

Предложението ми по темата е логично и издържано отсЕкъде. Болният си е болен, но трябва да вземе мерки за ограничаване на заразата - в случая, да обезпечи бебето си - друг човек с друг организъм, със здравословно хранене и подходящи грижи, за да оцелее, и чак тогава да се лекува или да си слага въжето и да умира - според предпочитанията или напредването на болестта.

Не е по-сложно от пазаруването на водка, цигари, бесни акробатики за вкарване на близки и общество в заблуда колко сме нормални и безкрайни часове, посветени на самосъжаляване.

Алкохолик=психично болен, но не е равно на тъп.
Така мисля.
Ако някой твърди, че алкохолно или всякаквозависимите са тъпи, значи страда от мания за контрол.



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: tasartir]  
Автор izz ()
Публикувано15.11.12 23:56



Не кърми след като пиеш.



Тема Продължавам да не пиянови [re: tasartir]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано25.02.21 14:46



Хубава и актуална тема. Заслужава да бъде качена горе.
Пи мен беше инцидентно - на няколко пъти ударих глътка червено вино.
Нищо повече.
Мнението ми е, че не бива да се пие прекалено много. Понякога - да. Но явно проблемът е друг, като с пушенето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.