Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:16 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Контролирано пиене при зависимост  
Автор д-p (непознат )
Публикувано10.06.12 15:48



Вчера слушах презентация на известен частен психиатър /известен с метадоновите си програми и големите печалби/. Говореше за контролирано пиене при зависими, което да се постигне с лекарства. Мисля, че темата е много интересна и трябва широко да се обсъжда. При зависимост основен симптом е НАРУШЕНИЯТ КОНТРОЛ. Т.е. някои частни клиники се готвят да продават скъпо едно "чудо". Аз лично не познавам алкохолик, който да пие контролирано, с или без лекарства. Контролът се губи постепенно с времето, но възстановен нормално пиещ зависим не съм виждал. Но пък повечето алкохолици мечтаят да достигнат контролирано пиене и така се запиват отново... Много бих се радвал да прочета повече мнения...



Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: д-p]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано10.06.12 19:18



Моля, дай ми на бележка инфо за доктора, датата и часа на презентацията.
Ха-ха, не, не искам спешно да се науча да пия контролирано, айде нема нужда, просто ще направя опит да напиша туй онуй по въпроса с шарлатанията, все още има медии, които пускат отвреме навреме истини...
Иначе, за протокола понеже питаш, аз съм алкохоличка с над 20 г. алкохолен стаж. Трезва съм от 5 г. През тези 20 г. не съм опитвала контролирано пиене, не съм и спирала да пия. След най страшната клетва към края на спиртното си житие, дадена примерно в 7 сутринта съм издържала без пиене най-много до 11 същата сутрин.
Опитах това с контролираното пиене вече стъпила в АА преди 6 г. и издържала около 15 дни за първи път от десетилетия без пиячка. Мислех си, че е АА е затова, да ни научи нас, нещастните, дето им е паднало дънцето, да пием контролирано.
Класика в жанра - първо само бяло вино, после само сладки "женски" шльокавици като пинаколади, ликьори, конячета "контролирано" изпити в женска компания...След около месец и половина водките си летяха и влизаха като че изобщо не съм спирала, та дори се качи мизата. 5 месеца ходих на сбирки и пиех извън тях. В безпомощно състояние, рухнала, достигнала моето дъно, лъжейки спонсора, мълчейки пред другарите, гърчеща се и смазана, разбрах най-сетне за какво иде реч в първа стъпка и прозрях какво е да приемеш безпрекословно ПЪЛНОТО ВЪЗДЪРЖАНИЕ.
Благодарна съм за моя нов живот на АА. С това "контролирано" пиене щях да съм мъртва най-вероятно...



Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: Xapakиpи]  
Автор petrus (новак)
Публикувано10.06.12 19:50



Не виждам защо трябва да пия лекарства, за да пия контролирано след като с Програмата на АА вече година и 2 мсеца мога да живея без да пия качествено. Днес бях жизнена, бягах сутринта, не се страхувах от кучета, които след като спрях да пия се оказаха косари в тревата. От страх не можех да погледна какво шуми и си мислех, че са кучета. И други нереални страхове имах, задълбочили се с пиенето. Днес не виждам защо да пия след като не мога. За удоволствие може би...за това да пия лекарства, за да си позволя това удоволствие, това е меко казано лудост. На мен алкохола никога не ми е носел нормално удоволствие, ако може да съществува такова. С вкуса му свързавам само опиянението, което при мен беше начин на живот. Нереален, живот към дъното, без да участвам в него.



Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: Xapakиpи]  
Автор д-p (непознат )
Публикувано10.06.12 22:34



09.06.2012 г., хотел Риу Правец, Симпозиум на Lundbek "Фокус върху заболявания на централната нервна система", Модул ІІ, 11.40-12.20 ч., "Зависимост и контролирано пиене - съвременни концепции", Лектор: Д-р Александър Канчелов

Редактирано от д-p на 10.06.12 22:35.



Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: д-p]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано12.06.12 14:49



При зависимост основен проблем е нарушеният контрол, вие сте го написали, та значи не е възможно при зависими хора да се получи контролирано пиене.
С помощта на лекарства да направим алкохола контролиран, значи да допълним една още патерица, лекарствата, за да контролираме другата патерица, алкохолът, нещо такова се предлага, а може и да се включат и цигари и други помощници, за да контролираме пиенето.
За мен това няма смисъл, предложено е, да не се докосваме повече до първата чаша, това ми се предложи от психиатри, от психолози, и от Анонимни Алкохолици, и аз им се доверих, макар доста по-късно успях да видя смисъла на предложението и да мога да напиша по-горното.



Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: kethen]  
Автор nekoi ()
Публикувано13.06.12 09:25



С подобни "научни открития" се свири на най-чувствителтната струна на всеки алкохолик, защото най-голямата мечта на всеки алкохолик е да се научи да пие контролирано.



Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: nekoi]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано13.06.12 10:01



За мен е въпрос на лична отговорност и честност да се каже истината на един болен човек, другото е от лукавия.



Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: д-p]  
Автор maharadjata1 (новак)
Публикувано13.06.12 11:55



Докторе, има ли някакво откритие ново, за това да не се дразня, някой тъпак като си отвори устата и почне да ръси глупости? И има ли хапче ново някакво на серотонинова или допаминова или на някаква друга основа което да ми помогне да харесам себе си и хората като цяло? Има ли лек някакъв дето ще ми помогне другите хора да почнат да ме уважават всички и да ме харесват всички така, че аз да се харесвам, ако обичаш дай на 7 000 000 000 човека по едно хапче с което ще започнат да ме харесват. Има ли някакво ново откритие дето ще ми помогне да харесвам и оценявам това което имам и което представлявам и да оценявам света и хората в този свят такива каквито са и да ги приемам без да се дразня и държавата да харесвам също искам, ако има нещо, такова изобретено нещо каквото и да е, дай и на мен. Тогава няма да ми се налага да пия контролирано или неконтролирано защото всичко ще е наред. За какво да пия? Няма никакъв смисъл, пък аз така или иначе мисля, че нямам проблеми с алкохола, а имам други проблеми.



Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: д-p]  
Автор Rimon (непознат )
Публикувано15.06.12 00:25



Здравейте, аз съм алкохолик - 100 процентов, с всички "екстри" на тази болест. Като се отвори тема за контролираното пиене и хапчетата, които ще го позволят да разкажа аз какъв опит имам. Пътувам си един ден по магистралата. НА един хубав билборд гледам реклама на "ПРОТИВООТРОВА" срещу алкохол. Усмихнах се. Знач, че няма сила нито хап дето да ме "противоотрови" срещу алкохола и започна ли да пия ще минат поне 30 денонощия в непрекъснато пиене и накрая ще съм една трепереща развалина. Но ... След няколко километра пак билборд със същата реклама. След това пак и пак и пак. Прибирам се вкъщи и по телевизията пак за тая противоотрова реклама. Мена седмица. Нещо се беше загнездило в мен. Все за това си мислех. И ... Като истински алкохолик, който има страхотното желание да провери дали не се е поизлекувал, окрилен от мисълта, че има и "ПРОТИВООТРОВА" си закупих въпросния продукт и алкохол. Последва страховит запой от 09. 01. до 17. 02. денонощно пиене, накрая и спирт - въпросната провивоотрова остана неотворена - луд ли съм да хабя аз алкохола и да го повръщам, пари съм давал за него

, пък и после нов ще трябва да купувам, за да се замая. И така - всички знаете за какво говоря. Болеста е трикомпонентна. ДОри и да има някакво моментно медикаментозно решение за тялото - едва ли ще помогне за останалата част от болестта. Единственото спасение (според мен де, всеки е свободен да мисли каквото си иска) и пълното въздържание и работа по програмата на АА.
Желая на всички още един трезв ден.



Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: д-p]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано19.06.12 09:19



Алкохолик и КОНТРОЛИРАНО ПИЕНЕ,такова животно нема

,поне аз не познавам.
То и аз деситилетия се опитвах да пия по-малко,да сменям на бира и по-леки пиенета,да пия само по два пъти в седмицата(а те ставаха почти всеки ден за отрицателно време)да пия само по две,три и да си ходя....нещото което до едно известно време успявах,после не ми стигахса две три,и удрях по още две ,три преди да заспя,друг път пък сън не ме хващаше с течение на годините,ако не бях поел достатъчната според мен доза.
А тя с времето ставаше все по-голяма и все по-недостатъчна.
Докато края на 90те просто живеех в кръчмата и от нея тръгвах на работата сутринта,после от работа бягах по-рано за да си поема дозата от която имах нужда.
С времето стана така,че шпочнахме да пием с колеги и по работата,почнах да карам трабанта пиян,накрая след шестмесечна одисея на каране в нетрезво състояние,се блъснах с 0,9 промила в кръвта и нито кола,нито книжка накрая.
Като се замисля ,че съм минавал покрай полицаи и патрулки вечерно време с поне 2,5 промила в кръвта,облещен като змей с 30км в час,с мигачи,престроявания и завивания...и накрая ми взеха книжката след две безалкохолни едва ли не,0.9 промила.
А бях змей направо да карам с 3ка в кръвта,и хората ги беше страх да ги возя,понеже взимах на пета завоите с трабанта.
Това беше моето контролирано пиене....такова животно няма,повярвайте ми.
Алкохолик и контрол???
Понашия край има един лаф в БГ-
НА КЬОРАВ -СВЕЩ,НА ГЛУХ ТЪПАН...НА ПИЯН-ПУ..А,или по скоро на Пиян...бутилка.

По-добре няколко приятели,отколкото хиляди ласкатели.
Или по-добре сам ,отколкото с боклуци!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.