Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Без алкохолен алкохол...нови [re: kethen]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано02.08.12 01:53



Благодаря ви и на тримата писали тук.Извинявам се за яда си в предния пост,доста често наистина ми се случва да се ядосвам СПРАВЕДЛИВО относно хилядите несправедливости и недъзи около нас,но някой от вас тримата каза нещо много важно- Радвай се,че не си част от това нещо.
Незнам,ако не беше волевата ми жена до мен която ми постави не един или два ултиматума досега,едва ли щях наистнина да бъда това което съм сега.
Цял живот ме е дърпала горката,от града в бг където бях,в цял един град пълен с алкохолици и патриоти,от София покрай нови и стари познати,от компании и хора,дори и в Норвегия съшо ме е дърпала нагоре за да не потъна.
Накрая си зададох въпроса,ами да не е влекач горката ми жена?
Пък и нужно ли е?
Има ли сила в моя инфантилен и мекотелов характер,пропит с алкохол?
Накрая изтрезнявайки трайно,в страх да не остана напълно сам,в страх да не ме отритнат всички близки,в страх че мога да извърша чудовищни неща ако се разделим,понеже усещах какво ме чака ако се разведем.
Е имаше ВС отгоре,даде ми правилна насока когато наистина не знаех на кой да се моля.
Изпитвах огромни угризения,че потърсих бог,дева мария и икона и библия когато нещата бяха вече оттекли до неузнаваемост.
Беше ме срам да срещам и говоря с който и да е.
Не исках да се виждам с хора,защото седмици наред се обливах в ледена пот и бях бял като смъртник докато се молих на бог да реши жена ми да останем семейство.
Ако се бяхме развели едва ли щях да съм жив,понеже щях да тръгна я към болница,я към инфаркт или инсулт.
Или пък към някой масивен кръвоизлив,вследствие на антиколагуланта.
Господ ме почука една дузина пъти с болести,ее спиране нямах.
Сега вече станаха близо 3 години на трезвенност,ефективна такава,последните издънки бяха през 2010 год.
А от 28 април миналата година вече и не пуша.
Оказа се че,съм можел много повече отколкото очаквах от себе си.
А за пияндетата и алкохолиците,незнам иска ми се да бъда милосърден и да помогна,но в един момент ме обхваща луд гняв,защо НЕ ПРАВЯТ ТЕ УСИЛИЯТА,защо аз да мога а те не?
Та аз се чуствувах че бях много по-зле от тях.
Силна ръка ли им липсва,или някоя половинка безкомпромисна,като моята?!
Дано да я намерят,понеже моя опоит учи,че сам не можах,стана с външна намеса и фактори от типа последен шанс,и ножа до кокала.
Та ,не им давам пари може би понеже знам че ще ги изпият.
Понеже хранят болеста и лудото его.
Както и алкохолиците,така и наркоманите.
Мислил съм си да се обуча да работя с хора със зависимости,но не бях сигурен дали съм готов и дали реално на себе си мога да помогна,камо ли на тях.
А в трудните периоди на алко суша,като че ли подобна работа може би щеше да ме върне отново в джаза с алкохола.
Затова може би се дистанцирах и от АА,понеже мелодрамите и споделянията,май ми дойдоха в повече.
Понеже съпреживявам много,адски съм чуствителен,и покрай много изляти болки и се усетих,че ми трябва въздух и дистанция.
След време се запитах,не е ли част от проблема на АА членовете да пропиват отново,именно това,че от много споделена мъка и истории,да пропиват отново от съчуствие.
Поне в последните години аз пиех от това,от носталгия и мъка по роднини и приятели в бг,по семейство,и като цяло мъка,че съм алкохолик и никога няма да успея да бъда нормален.
И като ми се съберяха всичките ей тези мисли в главата и се напивах,все от мъка и от това че хората не ме разбират,даже и да им говоря по цяла вечер.
Все оставах с усещането,че приятелството е нещо илюзорно.
Накрая открих истински хора покрай АА,които дори и с малко думи те разбират.
Понеже сте в една лодка,както норвежците казват.
Но споделянето ми дойде в повече,и май направих правилния избор,не пропих и не пропуших отново,но напоследък имам доста други вманиачавания.
Днес се усетих че разглеждам бетинг сайтове за залагания,както и доста лотария и тото фишове купувам напоследък.
Винаги съм мразил комара!!!
Господ да ми е на помощ,дано не залитна натам,като заместител на нещото което уж не ми липсва.
Поне не и физически.
Обаче главата е сложна материя.
Та бог да ми е на помощ,както и на всички вас.
Успех в трезвеенето.

По-добре няколко приятели,отколкото хиляди ласкатели.
Или по-добре сам ,отколкото с боклуци!


Тема Re: Без алкохолен алкохол...нови [re: finntroll73]  
Автор mina68 (непознат)
Публикувано02.08.12 14:16



............Извинявам се за яда си в предния пост,доста често наистина ми се случва да се ядосвам СПРАВЕДЛИВО относно хилядите несправедливости и недъзи около нас,но някой от вас тримата каза нещо много важно- Радвай се,че не си част от това нещо............

finntroll, на кого и за какво се извиняваш?
Къде е написано, че в АА форума не може да се сподели мнение по общожитейски въпроси???
(моля да се посочи конкретно и тогава и аз ще се извиня)
Отдавна чета твоите постове и изпитвам голямо уважение и симпатия към теб.Интересно ми е това , което си написал.

finntroll,тебе те дразнят пияндетата, мен в момента ме дразни следният случай:Мой познат на държавна работа, с голяма заплата, си вади болнични от около 5 години, че е в депресия.Занимава се с частен бизнес.Фирмата е на името на жена му, за да не му намалят от заплатата.Лъже държавата и индиректно мен като данъкоплатец за стотици хиляди евро.Аз не бих си цапала ръцете да го донеса пред данъчните, но силно се надявам това да го стори някой завистлив немец, имa ги в изобилие.


Друг подобен случай е една лекарка, която за кратка манипулация( 10 минути), невлизаща в платените услуги на здравната каса, т.е. аз си платих, не ми даде квитанция.В суматохата не се усетих, чак по-късно ми направи впечатление.Сумата беше малка, около 200 евро, но това е явно система при нея.Ако на ден прави този номер при пет пациенти, стават 1000 евро на ден необложени с данък.А на година??? Може само да се гадае.
Вчера си записах час отново и ми казаха да нося пари в брой, че нямали апарат за EC карти.Аз обаче този път ще си искам квитанция, не може да ми откаже.

Има много такива случаи, паразити има и по долните и по горните етажи.

.....Вчера слушах презентация на известен частен психиатър /известен с метадоновите си програми и големите печалби....

Така започва темата и не е чудно,че пишем за правда и неправда тук.Първите няколко постинга показват, а и собственият ни опит учи, че контролирано пиене няма.За мен възмущението на finntroll е само на пръв поглед не по темата.Това,че сме пили много години и вероятно голяма част от мозъчните ни клетки е унищожена не е основание да загубим критичния си поглед по някои теми като - пияници, безскрупулни лекари и други паразити.

Та най-накрая да се изкажа съвсем конкретно по въпроса за контролираното пиене .Изобщо не ме интересуват такива хапчета.Аз си имам собствена представа за алкохола.Това е за мен като жица с високо напрежение.Знам, че докосна ли я - умирам.Вече съм го правила и се отървах само с изгорени крайници да речем.Следващият път ще бъде много по-лошо.Сега трябва да се науча да живея с последствията от токовия удар.Научих се да ги приемам.Миналото е зад мен.Не мога да го променя.Важно е какво ще направя от себе си в бъдеще.Искам да дам най-доброто от себе си.В личен и професионален план.
Аз не съм болна.Здрава съм - единственото условие за това е да не пия.

За какво ми е да пия? Удоволствието не е чак толкова голямо.Има и други начини да си доставя удоволствие.


Това, че някой тук влиза в ролята на модератор , за да обяви :Редно е ....не е редно....Бива ... не бива...искрено ме забавлява.
Имах предположение, че това е от професията.Примерно учителка, но употребата на пълнияТ и непълнияТ член беше нетипична.Другo е ,ако става дума за детска учителка.Има и по-просто обяснение - елементарна липса на такт.И нека не се извиняваме с алкохолизма, мой колега e станал в последно време един постоянно критикуващ мърморко (цитат на наша колежка) без да е алки.

ТОВА Е ФОРУМ ЗА ВЗАИМОПОМОЩ. Не за взаимодърляне.

Редактирано от mina68 на 02.08.12 16:20.



Тема Re: Без алкохолен алкохол...нови [re: mina68]  
Автор petrus (новак)
Публикувано03.08.12 15:40



Здравей mina68
аз имах подобен проблем докато не разбрах че грешката ми в случая е да искам хората да се държат по начина по който аз искам. Просто беше, но доста трябваше да поработя. И не аз да съм съдника, в голямата книга има едно изречение, което не разбирах в началото но в такива случаи е приложимо. (На първо време трябваше да престанем да се правим на Господ.)
И и в юлското издание на АА Дах има една много хубава приказка, сигурно ти е попаднало - ДА се ядосваш на някого е все едно да изпиеш отровата и да чакаш той да умре.
Знам че не е лесно такова становище по въпросите, които поставяш и са наистина за яд, но аз лично като алкохоличка за мен това е лукс, който не мога да си позволя.
Относно сбирките по света и у нас и аз имам опит със немскоговорящи сбирки. В началото по местоживеене си намерих една близка сбирка в която не се дискутираше тематично по стъпките, а по скоро беше като селска седянка. Ходих три пъти там и се наложи да потърся друга, побеже на сбирката където изтрезнях в България се работеше така по Програмата на Анонимни алкохолици и мен това ми донесе трезвост.
Намерих си друга сбирка малко по далеч от мястото където съм, посетих я и там намерих добра атмосвфера и пълно съвпадение с това, което в България ме държи трезва. Останах там и въпреки че се случва да има противоречия между членовете приложи ли се традицията която май е 12, но в никакъв случай на последно място по важност Принципите пред личностите нещата вървят.
Успех и занапред....



Тема Re: Без алкохолен алкохол...нови [re: mina68]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано08.08.12 01:34



Здравей Мина.Наистина си права за това ,че може би наистина се ядосваме на несправедливостите и на пръв поглед това не е по темата.
Но малко или много под влияние на системното разрушително пиене през годините,идва момента в който щем,нещем си признаваме с половин уста,че гнева и яростта е може би един фактор вследствие на непиенето ни.
Не ме отвращават пияндетата и наркоманите сами по себе си,отвращава ме по-скоро СЛЕПОТАТА ИМ,чреаз която и аз допреди години се си мислех че света е длъжен да ме спре да пия,всеки друг,но не и аз.
Тази им самодоволност когато ги срещам по улиците,блаженните им размазани от алкохол,и наркотици погледи.
Хайде аз не загубих работа,семейство и положение заради пиенето,те или не са го създали още семейството и положението,което никога няма да го създадат влачейки се в омагьосания кръг на съжалението,или вече отсдавна са го загубили.
Вече на няколко пъти имайки контакти с доста такива,гледайки ги едни и същи всеки ден,все насвяткани или на път за парка към дрогата,се чуствам като НЕО който преди едно известно време се е събудил от МАТРИЦАТА.
Дали АА дръпна кабела отзад на главата ми,дали женами,дали аз самия...май е съвкупност от обстоятелства,но факт е че вече години станаха не пия и не пуша.
Не помня точната дата когато за последен път докоснах алкохол,но беше или 2009 или 2010.
А от края на април миналата година вече и не пуша.
Е аджиба защо аз да можах,а те да не правят никакви усилия?
Понеже съдейки по себе си,щом аз мекотелото можах,те едва ли имат по-малък потенциал от мен?!!!
Просто не искат,това е!
По-удобно им е по течението,по навика!!!
Жертви на навика,това са и сме ние алкохолиците.
Та това ме дразни,не толкова обществото или социума,държавата и неравния старт...
Както и стресовите фактори.
Докато тези жертви на самите себе си продължават да робуват на алкохола в бутилките,то няма да има промяна.
Явно аз съм бил един голям късметлия,като си гледам приятелите в бг,една част тук в Норвегия,както и стотици познати и в бг и тук.
По-скоро повечето от старите ми познати и приятели,ако не са се взели в ръце,са в другата крайност,някой вече разведени,други пред развод,трети уж семейни,но неизменно поне по три пъти се наливат още от 10 сутринта по кръчмите.
А какво става като дойде малкия петък-четвъртък???
По нашия край имаме лаф...пияна събота...ебан понеделник

.
Аз бих поправил,пиян петък,или четвъртък.
Направо мексиканска вълна правят зададе ли се уикенд.
И ако на предния са пропуснали да се наквасят(както и аз заедно с тях преди се наквасвах),то тоя си го взимат и за двата,че и в аванс за следващия.
Просто буквално се пие,спи,повръща и пак се пие по реки и поляните лятоска,пък зиме на домашно.
В последните години съм като чужд за тях,макар и да не го показват уж,след като съм направо луд от най-скъпия алкохол в Норвегия в цял свят,аз един месец отпуска в Бг да я карам на фанта,кола или минерална вода и кафета.
Чудят ми се,негласно.
По принцип добре чета в главите на хората.
Но забелязвам и нещо друго,страх някакъв,че ме виждат по-силен от тях самите,един вид съм взел контрол над пиенето си и живота.
Пък може и да ми смеят че умирам от страх да не изпия една бира по погрешка,знаеш ли.
Но като оставим алкохола настрана,само с двама ,трима имаше какво да си кажа.
Останалите просто констатираха за статистиката,че съм там.
Явно освен алкохола,друго не ни е свързвало.
А аз си мислех че е рок музиката,идеите и хипарлъка...
Явно съм грешал.
Всичко е до време да знаеш,само ако не поемеш контрол над този коварен враг алкохола...то той ще е до гроб.
У приятелите си виждам все едно баща ми сега ,20 год по-късно.
Неговите изцепки и маниери,в приятелските си съдби.
Но немога да им се меся,те не са зависими.
Но само така си мислят.
Ако им дам въпросника с десетте въпроса относно пиенето да отговорят с ръка на сърце честно ,без да мамят себе си....ами повечето са поне в 8та от 10ката въпроси.
А на няколко им треперят ръцете сутрин в 8,9.
А са и набори 75,76,демек по-малки от мен.
Незнам,всеки сам трябва да узрее за непиенето си!!
Понеже се пробвах с няколко,и беше светотатство,бях глас във пустиня,глас на еретик.
Кой си ти да им пълниш главите с морал??
Алкохолика(непризнаелия пред себе си проблема)никога няма проблем с акохола,алкохола има проблем с него,нали така.
Желая ти и на теб и на всички братя и сестри още 24 трезви часа.
И нека ВС бди над нас!

По-добре няколко приятели,отколкото хиляди ласкатели.
Или по-добре сам ,отколкото с боклуци!

Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: д-p]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано29.02.16 07:09



Минавало ми е през ума, но все още не съм имал възможност да го направя, да попитам някой неалкохолик:"Ще ми кажеш ли как успяваш вече три часа да си пиеш кротко втората чаша с вино, водка, уиски, бира или каквото и да е там друго питие?.. Как контролираш така бавно, не лакомо, а с удоволствие и ей така, сякаш между другото да си пиеш вече три часа втората чаша?.." Предполагам, че човекът, на когото задавам въпроса си може и да ми даде някакъв отговор... Но допускам и това, той въобще да не може да схване какво точно го питам.

. Да мога да контролирам моето пиене съм си го измислил аз в момента, когато съм забелязал, усетил и т.н., но не съм можел да си призная, че първо не мога да спра пия след като веднъж съм започнал и второ - може би три, може би четири, може би пет часа, най - важното за мен от един момент нататък в живота ми е било да пия и ей така между другото да присъствам на купон ли ще е, сватба ли ще е, рожден ден ли ще е и каквото и ще да е там друго събитие.... Тогава съм полудявал, ама не съм знаел, че тогава полудявам... Сега не полудявам, защото вече повече от три години и половина не ми се налага еждневно де се боря с обсесивните мисли в главата ми - "аз не мога да пия", "аз не трябва да пия", "аз не трябва да посягам към първата чаша"... Просто, защото няма в главата ми такива мисли. Защото просто не ми се пие, а не защото знам, че не трябва да пия. Какво значи това? Ами, не знам какво значи? Защото съм освободен и от това да се занимавам и с мисли, и въпроси, които не са ми полезни, за да мога да живея моя живот, а не живота на другите.. Точно това е моят нов живот, че е моят живот, а не животът на другите. . И пак - какво значи това? И пак - ами, не знам какво значи? Защото този мой нов живот го живея - нито е за разказване, нито е за обясняване; просто го живея. Започна ли да го разказвам, започна ли да го обяснявам има вероятност да заблудя слушателите или читателите, че или лъжа, или се хваля, или и аз не знам какво?...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 29.02.16 07:11.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 29.02.16 07:20.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 29.02.16 07:22.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 29.02.16 07:22.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 29.02.16 07:31.</EM></FONT></P>

Редактирано от Sandu62 на 29.02.16 07:33.



Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: Sandu62]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано29.02.16 19:00



Аз също можех да пия контролируемо. Със сигурност до около 40-43 години. След това постепенно загубих контрола и най- важното е, че ми се пиеше. Аз никога не съм пила сутрин или по време на работа.
Определено сега не се страхувам, че мога да изпия едно питие и да си тръгна. Страхувам се, че с течение на времето то ще ми стане задължително необходимо и постепенно ще се увеличава додето отново загубя контрол. Най- важното се страхувам, че организма ми няма да може да работи без алкохол.
На мен алкохола ми осигуряваше отпускане, спокойствие и енергия за физическа сила.

Сега отново си работи почти 5 години без алкохол и ненавиждам никакъв смисъл освен негативен в това.
Не мислех, че ще успея да се възстановя, а бъдещето ми изглеждаше като филм на ужасите какъвто е реално.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: д-p]  
Автор dseeker77@mail.bg (непознат )
Публикувано27.03.16 20:02



Да има контролирано пиене! Въпреки, че много хора от форума, ще опроваргаят моето мнение, особено тези със закона на "не посягай към първата чаша"! Аз от септември до сега пия умерено, следвайки мн. прости правила и доста литература, която прочетох! Аз бях алкохолно зависим повече от 3год!

Като се почна по 7-10дни докато не дойде абстиненцията!

И така 3-4год трезвен 10-15дни, 10 дни нон-стоп!

Сега спазвам правилата, които съм написал в тема "Алкохолна абстиненция"

Редактирано от dseeker77@mail.bg на 27.03.16 20:17.



Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: dseeker77@mail.bg]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано01.04.16 19:08



Успех.
Щом можеш,значи не си алкохолик.
Аз предпочитам да си мисля че съм алкохолик.
По-здравословно е.


Заблудите са си за всекиго за собственна сметка.



Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: д-p]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано12.04.16 21:04



Тия приказки за контролираното пиене идват от устата на Сатанаил. А тоя психиатър ако беше 16 век щях да заповядам да го хвърлят на кладата за пречистване на душата му поне, или да го разчекнат чрез завързване на крайниците му на 4 коня.

ИТ

chronic kvetch


Тема Re: Контролирано пиене при зависимостнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано18.04.16 08:29




Съгласен съм.
Човека изобщо си няма хабер,за какво иде реч.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.