Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:48 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: ТЕСТ: безсилен ли съм пред алкохола?нови [re: aaб]  
Автор nekoi ()
Публикувано16.05.08 13:28



Стъпките и всичко на АА ще намериш тук



Основен принцип на АА е, че там никой не те определя дали си алкохолик или не си. Всеки новодошъл решава сам за себе си, като чуе нашите истории и се идентифицира с тях.
Явно някои умници в нашето АА са нарушавали този принцип, с което може и да са ви навредили.

Понеже този форум не е АА, ще си позволя да ти кажа Финтрол. Имаш проблем с алкохола, братко, може и да не се е задълбочил, но както си го написал, има голяма опасност да стане зле работата. И ти си го усещаш самичък.
Потърси норвежкото АА и отиди при тях.

Съвет за паспорта не мога да ти дам. Ти се намираш на кръстопът и това те натоварва, но и без да беше на този къръстопът сигурно пак щеше да започнеш да пиеш в Норвегия.

Преди доста години бях в Норвегия (Ставангер) и там за нас се лепна една варненка, която имаше почти същите оплаквания като твоите. И тя беше мечтала да смени българския паспорт със западен.
Само че тя беше омъжена за норвежец. Оплакваше се от сивотата и тъпотата на живота си. Стандарт - да (мъжът и беше инженер по петролните сонди), но освен стандарта - нищо. Мъжът и не иска тя да работи, приятели - никакви, защото по нейните думи с норвежец трудно може да станеш приятел. Тя беше млада тогава и не знам дали пиеше, но каза, че на 2-3 пъти изпадала в тежки депресии и стигнала до психиатър.

Пази се от алкохола, пази се, защото ще ти съсипе напълно живота. Само това мога да ти кажа. И каквито и тъпунгери да са норвежците, започни да ходиш на АА сбирки при тях - това е единственият съвет, който мога да ти дам.


ПС Ето ти още един съвет Недей да се мъчиш да спираш цигарите и кафето в този момент. Ще ти стане много наведнъж. Съсредоточи се изцяло върху алкохола.

Редактирано от nekoi на 16.05.08 13:38.



Тема Re: ТЕСТ: безсилен ли съм пред алкохола?нови [re: nekoi]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано17.05.08 01:37



Знаеш ли напълно си прав ти,и човека над тебе.От този инцидент досега не съм близнал.Като ужилен се чуствувам.Във вторника на 13.05.08 бях 2 смяна.След като заведох детето на градина,си взех 6 малки бири.От 9.30 до 10.30 ,наи късно 11 ги изпих,долях вино 1 чаша,тръгнах на физиотерапевт.Да му смърдя та,срам.Чуствам се сам,изолиран,неразбран,откъснат от готините ми приятели в бг...след физиотерапевта в 12,20 си купих 500мл уиски,плоско шише,отидох на работа.Под предлог до тоалетната до 2 часа го изпих.Или до 3 наи-късно.Немога да запълня или удавя празнотата в мен.Така поне аз го чуствувам.Към 3,30/4.00 следобяд вече виждах двоино.Шефа ме привика и както вече всички знаеха,но аз си мислех че не забелязват или не са сигурни че съмм пиян,ми каза че е недопустимо и е прав.Към 5часа след като прекия ми началник си беше отишъл и му обещах че никога няма вече да се повтори,една от колежките помоли колегата ми да изкара и моята смяна.След това притеснен че съм доста осран вече вместо да се прибера,си взех 1 бира 500мл от заведение и я изпих на 3 пъти.После при друг познат изпих още 2 и реших че не бива жена ми да ме вижда такъв.Миене на зъби,повръщане и какво ли не...оправих се.Луд късмет че си легнах моментално и не ме усети.Та от 9 сутринта,до 6 вечерта.И като легнах в 22.30 спах като труп до другия ден до 7.Уискито ме обърка.И друг път съм минавал с по 4,5 бири макс работеики и изкарваики смяната.Доста пъти е било.Явно все са ме забелязвали,ама тоя път и клиенти са се оплакали от мен,как мога да работя в такъв вид.Чудно им е било как въобще се движа.Иначе съм много добър в баланса по принцип,макар и с болни крака и възпаления и разширени вени.Наи лошото е че съм и на антиколагуланти до живот в следствие на прекарана мезентриална тромбоза и операции в бг.Не трябва нито да пуша,нито да пия.А като доидох от бг пропуших тук,боря се години наред с паузи спирания и пак започвания.А от 1,2 години и пропих по редовно.[shte Много жалко че имам такъв лош ген от баща ми,както и страст към купоните,музиката,хеви метъла,таифите(които много ми липсват тук),както и лош ген за болести на кр.система.Иде ми да се хвана и да си сложа катинар на устата.Забелязал съм че след резил,скандал или по сериозна пиянска изцепка мога и да не близна месеци наред,но успокоя ли се че като че ли проблема е решен и страста се завръща.За норвегия си прав.По-големи алкохолици от тези тук,държани в алко ембарго и на режим/няма.Вижте ги само на съни биич.Някои ще каже точно това е държавата за теб където по празниците не се продава алкохол,твърдия алкохол е в специализирани магазини-винмонополи се наричат,след 8 часа единственното нещо бирата и саидера с алкохолно съдържание са забранени за продажба в обикновенните супери,където след 6 часа вечер в събота не продават алкохол,където нладежите като навършат 18 години,като абитюренти вместо да се веселят се въргалят с месеци наред от април до юни(точно сега пият от сутрин до вечер)пияни като свине,невидели цигари и алкохол до 18......ако не са тези строги мерки,просто ще умрат от пиене и продавачите и чиновниците им,че и депутатите им дори.

Супер алко-ембарго държава и не виждам да са спрели да пият,напротив още от четвъртък се зареждат за петък и събота с колички от суперите пълни с бира.И се пие без мезе.На празен стомах,докато за 3 часа се размажат.Като съм казвал че пия по 10,12 бири или повече от литър концентрат и не съм мъртъв не ми вярват.Един музикант от бг ги базикаше навремето,че няма нужда дядо иван да насочва ракетите към Норге(защото още ги е страх от моща на Кремъл),а само 20на хеликоптера пълни със столичная водка и краи,ще забият знамето на 3 ден руснаците без бои.Вицове разказвам,ама си е чистата и грозна истина.Ограниченията водят само до 1-до нарушаването им!С цената на глоби,затвори за пиене по улиците,защото тук уж е строго забранено,а всеки 2 пие като смок по пеики и градинки.Дори и алко промила границата от 0,002 промила или половин бира,едва ли не помирисване пак не ги спира да прекрачват линията.Но от това ги е страх.Защото няма 2 шанс.Взимат я доживот.Това е то Норге-държавата на ограниченията!Дори имат лаф-израз-Får jeg lov til å gjore det`?Позволено ли ми е да извърша това?Деситилетия на мозъчна промивка,и все още пият като смоци,при тези драконовски мерки.Ами драконовски са мерките щото явно си знаят стоката.Та такова пиене и осиране просто забравете че сте виждали,пияни реисове,слизат на тълпи,на каваци от автобусите,сякаш в петък вечер или събота е дошъл апокалипсиса и сега е абсолютно важно и задължително да се освинят така,че все пак не чак толкова пияни та да ги внасят по баровете,да успеят да влезнат в дискотека или бар.Пък там.......на сутринта,това ми няма,онова ми няма,кои ме посини,къде ми е мобилния,тютюна,цигарите,парите???Къде?Къде ли се забих и аз???На задника на петролната географияОще 24 часа да изкарате и вие и аз трезви!!Има и по зле от нас,макар и 2 дена в седмицата.А алкохолиците им просят и спят по улиците защото отдавна вече социалната е вдигнала ръце от тях...

Човека е ненаситен.Винаги иска да има това което не може!

Тема Re: ТЕСТ: безсилен ли съм пред алкохола?нови [re: finntroll73]  
Автор nekoi ()
Публикувано17.05.08 11:33



Хареса ми това дето руснаците трябвало да пуснат само стотина кашона водка от въздуха и ще презвемат Норвегия.


Наше познато семейство, мъжът е музикант и свири на фериботите между Норвегия и Англия. Жената и детето отишли да го видят, отначало се движели свободно из кораба, но в един момент бащата им казал: Сега се заключете в каютата и не излизайте, защото норвежците се качват да пият.

От норвежкото пиене не успях да добия впечатления, но съм бил и във Финландия и там видях точно това, което разказваш за при вас. Половината финландци спортуват като бесни, другата половина пие по пейки и градинки. Като вървиш по улиците и от пръв поглед виждаш кой от коя половина е.
И специализираните магазини, които затварят в петък на обед, и ресторантите, в които не се сервира концентрат, а само някакъв тоник с малко джин вътре.
Бях там със спортисти и момчетата носеха водка да продават. Гледам, че я пазят и не бързат да я шитнат. Питам ги защо. Те ми казват: ше я продадем в неделя вечер, когато на алкохолиците са им свършили запасите за уикенда и дават луди пари за една бутилка.

Нищо не казваш за предложението ми да отидеш при норвежките Анонимни алкохолици.
Щото и от втория ти разказ се вижда, че си го имаш проблема - това с тайното пиене и със заблудата, че колегите ми не усещат, пък те говорят зад гърба ми - на мен ми е много познато, защото съм минал през това.

Карай ден за ден, и пиши тук. Това ще ти помага, макар че няма да ти реши генерално проблема.





Тема Re: ТЕСТ: безсилен ли съм пред алкохола?нови [re: nekoi]  
АвторAna (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 14:28



iskam da spodelia



Тема Re: ТЕСТ: безсилен ли съм пред алкохола?нови [re: Ana]  
Автор July_mf (непознат)
Публикувано04.10.08 09:22



Здравей Ана,
можеш да го направиш тук,можеш да се включиш в темите след интересно и полезно или да отвориш нова тема.Ако искаш можеш да ми пишеш и на e-mail july_mf@abv.bg





Тема Re: ТЕСТ: безсилен ли съм пред алкохола?нови [re: puvpav]  
Автор lm_ (жив)
Публикувано21.12.08 13:59



проба



Тема Re: ТЕСТ: безсилен ли съм пред алкохола?нови [re: puvpav]  
Автор lm_ (жив)
Публикувано21.12.08 13:59



proba



Тема Re: ТЕСТ: безсилен ли съм пред алкохола?нови [re: puvpav]  
Автор mht (непознат)
Публикувано22.12.08 23:18



харесва ми да пия



Тема Re: ТЕСТ: безсилен ли съм пред алкохола?нови [re: puvpav]  
Автор XXLMORE (непознат )
Публикувано07.04.09 15:04







Тема Re: ТЕСТ: безсилен ли съм пред алкохола?нови [re: lm_]  
Автор djinskampari (непознат )
Публикувано24.05.09 08:24



Поне веднъж седмично, понякога и дваж, съм безсилна. Напоследък се напивам до умопомрачение. Отрязвам се.
Забелязвам, че повечето от хората тук имат или са имали моя проблем. Явно сама няма да се справя. Пигах на един от модераторите в айсикю, но засега няма отговор, а нали знаете колко е гадно сутрин?) След запой.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.