Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:11 22.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: РАДИЕСТЕЗИЯнови [re: bira_more]  
Автор krisy75 (член)
Публикувано24.08.06 15:02



Най-лесно е да отречеш нещо, което не разбираш! Мир и хармония ти пожелавам! Отърси се от страховете си от непознатото и потребността единствено ти да си прав! Пожелавам ти успех!



Тема Re: РАДИЕСТЕЗИЯ-za krisi75нови [re: мaмчe]  
Автор krisy75 (член)
Публикувано24.08.06 15:06



Мамче, от женски пол съм

и ще помоля, ако не е много невъзпитано да минем на ти. Ще ми е интересно да обменим опит. Ти специално с медицинска радиестезия ли се занимаваш? И какви методи на лечение препоръчваш? На мен не ми стигат силите за лечение на други хора, но поне помагам на себе си и семейството си с подбор на билки и храни.



Тема Re: РАДИЕСТЕЗИЯ-za krisi75нови [re: krisy75]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 16:10



Много ми стана интересно. Ще ме включите ли и мен?
Къде да прочета повече за този метод на лечение?
Благодаря ви предварително за отзивчивоста!



Тема Re: РАДИЕСТЕЗИЯнови [re: krisy75]  
Автормaмчe (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 19:42



Здравейте всички, които се интересувате от тази голяма наука.
Най достъпна и разбираема е книгата "Радиестезия за всекиго" от Стоян Бъчваров. По принцип, основоположник на радиестезията е фрвнският учен
Луи Тюрен. Също така много добре е разработе на темата и в книгите на
Людмила Пучко "Биолокация-приложна радиестезия"том 1 и "Многомерна
медицина" том 2. Това са книгите в които можете да научите за радиесте-
зията. Работи се с багети и с махало.Аз работя с махало.По ми е удобно.
винаги е с мен.Ще продължа по-късно,защото дойде внучката ми.



Тема Re: РАДИЕСТЕЗИЯнови [re: мaмчe]  
Автормaмчe (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 21:18



Та да продължа(внучката е на 1г. и 1м.и отиде да спи).
За да се занимаваш с радиестезия е необходимо да си сензитивен. Най-лесният начин да проверите това, е да си направите махало,като закачите на
конец венчален пръстен,камъче от обица,просто някаква тежест.Ръката трябва да е много стабилна. На един лист начертаваш един знак плюс(+) и задавате въпрос. Мога ли да работя с махало? Ако махалото реагира, значи
ще можате да работите с него.Следващото, което трябва да направите е да се запознаете с материята сами. Тези, които могат да работят с махалото,ще
могат да определят дали дадена храна е за тях,шампуана, билките , парфюма,лекарствата,боята за коса,и така ще избягват алергии.
За тази вечер това е достатъчно.



Тема От какво разбирам и от какво не разбирам?нови [re: krisy75]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано24.08.06 22:12



Според теб де?
А дали не е възможно да съм чел ама да не съм приел за истина това което се казва във вашите книжки?
Дали нямам правото да считам за пълна шарлатания "методи" базирани на конец, пръстен и например атлас по анатомия?
Или не разбирам от оптика? Или от анатомия и физиология на окото?

Хайде като разбираш от радиестезия да ми обясниш подробно механизмите чрез които се повлиява оптиката на окото. Ама в детайли - по научно му. Кое как на какво действа до какви реакции води, какви странични ефекти може да има. Ама понеже става дума за око нека си говорим със съответните анатомични термини - няма проблем да е на български. Та изясни ми ако обичаш на какво влияе радиестезиста - на ретина ли, или на леща а може би на роговицата?

Има много неща за които науката няма обяснение. Има и други за които има частично обяснение. Енергийните влияния са от втория вид. И има много и различни енергийни влияния в съвременната медицина - с диагностична или терапевтична цел.
А има също така и акупунктура. Която се учи дълго и продължително. Много дълго и много продължително. И въпреки древната традиция, въпреки доказаните ефекти, въпреки широкото си разпространение, акупунктурата се води по скоро изкуство от колкото наука.
За радиестезията не е така. Хващаш канапа, пръстен - и ако пръстена се размърда над плюса - значи ставаш за радиестезист. Няма анатомии, няма години изучаване на точки и комбинация от точки.

Bеer? Mоre?




Тема Re: От какво разбирам и от какво не разбирам?нови [re: bira_more]  
Автор Koнcyлт (различен)
Публикувано25.08.06 09:11



Аз ли нещо се обърках или двамата говорите за две различни неща? Едното е биорезонансна корекция, а другото радиестезия.



Тема Re: РАДИЕСТЕЗИЯ-za krisi75нови [re: krisy75]  
Автормaмчe (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 19:08



Здравей,мила.
Първо искам да ти се извиня за грешката,която допуснах в името или както се казва на компютърен език,но аз все още съм на Вие с компютъра. Омръзна ми
да си предлагам услугите най-чистосърдечно, без всякакъв умисъл и да ми се
присмиват. Благодаря ти също и за защитата.По добре никой не би могъл да
го каже.Поне аз не можех.
Радвам се, че намерих съмишленик.Мога много съвети да ти дам, но не във
форума. Нямам намерение да ставам за посмешище на невярващите,които не са си направили труда да прочетат нещо по въпроса и след това да коментират. Ако желаеш,пиши ми на адрес lawinata@dir.bg
Така ще мога спокойно да ти давам съвети без някой да ни обижда. Ще чакам с нетърпение да ми пишеш.
Най- искренни благопожелания.



Тема Re: РАДИЕСТЕЗИЯ-za krisi75нови [re: мaмчe]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 07:59



Мамче ставаш подозрителна с нахалстото си!Явяваш се по всички форуми със здравни проблеми и си предлагаш услугите уж безплатно,като методът ти е един същи-зарибяване с няколко постинга на тема радиестезия,после нещо битово/внуче и т.н./,после мили сладки пожелания и накрая "това ми е емайла....-пишете ми!!!"

.Не съм ти писал на ел.адреса,за да разбера какви са ти истинските цели,защото нямам време да се занимавам с теб,но много по-честно е да дадеш обяви,интервюта/платени/за деиноста си и така да си набираш клиенти.



Тема Re: РАДИЕСТЕЗИЯнови [re: Mитapka]  
Автормaмчe (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 15:04



Може би сте прави. Аз няма какво да правя във вашите форуми.Вие сте
затворен квъг,който ни предава ни пиема.Пари не ми трябват. Печеля достатъчно.Сигурно много хора нямат моята заплата, а живея сама.Наистина
бях чистосърдечна, но когато човек няма доверие на себе си, той няма доверие на никого.
Сбогом




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.