Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:24 08.06.24 
Спорт
   >> Алпинизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема nqma li drugi alpinisti?  
Автор mell ()
Публикувано14.02.00 13:58



eho?

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: mell]  
Автор MEL ()
Публикувано15.02.00 12:59



Tova e moiat nick. Az sashto sam alpinistka. Aide da si lafim.

Тема е аз не съм алпинист,нови [re: mell]  
Автор K. ()
Публикувано20.02.00 23:08



... но пиша, колкото да поддържам бойния дух на Темата ;-)

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: MEL]  
Автор koy ()
Публикувано21.02.00 09:38



Bih iskal da sym smel alpinist i da pokoryavam vyrhove. Dosega obache v zhivota si sym pokoril samo dva planinski vyrha -- vr. Vihren i vr. Cherni Vryh -- i to ne kato smel alpinist, a kato kashkaval turist (predi okolo 30 godini, s roditelite mi). Taka che i az ne moga da byda priznat za pylnopraven chlen na tozi klub. No shte mi e priyatno da se zapoznaya s istinski alpinisti (alpinistki), kakto i s neistinski (takiva kato men).

Тема Само си минавамнови [re: K.]  
Автор Член1 ()
Публикувано21.02.00 12:03



на път за някой връх. аре ви чао

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: mell]  
Автор sol ()
Публикувано24.02.00 22:27



Не знам доколко се вписвам в категорията "алпинист", но определено обичам планината и ще се радвам да контактувам с хора вещи в тази област.

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: sol]  
Автор Rapel-maker ()
Публикувано06.03.00 06:59



a be imam knizka za takyw,no desetina rapela i nqkolko tura na skala tip wafla-trepach ne prawqt alpinist ,no mi e interesna temata. Wqrno na Wraca ne sum hodil,Malowica samo kato turist sum obikalql i sigurno zatowa sum zdrav i chitaw oste.

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: sol]  
Автор Елена Ангелова ()
Публикувано10.03.00 09:21



И аз бих искала да се запозная с алпинисти, току виж съм научила нешто полезно. Пишете ми, всички вие които сте, или искате да бъдете алпинисти.

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: Елена Ангелова]  
Автор nix ()
Публикувано17.03.00 04:41



zashto ti e tolkova interesen alpinizma?

Тема Zachto ti e toklova ineresen alpinizma?нови [re: nix]  
Автор Елена ()
Публикувано17.03.00 10:45



Zdravej, Nix Mislia che ineresen ne e tochnata duma. Prosto kogato v jivota povecheto nechta mu se vijdat trivialni I prozaichni, I skuchni I ednoobrazni, na chovek mu idva do gucha I tursi nechto istinsko. Pone pri men e taka. No mi se struva che ne samo pri men e taka, zachtoto nechto ne vijdam niakoj okolo men da tzufti I da precuftiava ot chtastie. Dori naprotiv, vsichki sa se zakopali v sivoto si ejednevie I izobchto I ne tursiat izhod, zachtoto takuv spored tiah sus sigurnost niama. Edinistvenite hora, koito si misliat (a moje bi sa pravi) che praviat nechto za sebe si, sa tezi, koito zaminavat da jiveiat izvun Bulgaria. Za sujalenie mnogo moi priateli veche gi niama tuk. Az zasega ochte ne sum stignala do tazi ideia I zatova se opitvam da osmislia jivota si po moi si nachin, tuk I sega. Jelanieto mi da se zanimavam s Alpinizum e dosta ot otdavna, dori ne pomnia tochno ot koga. Pravila sum niakolko plahi opita po vuprosa, no nechto taka I ne namerih nikoj okolo men, kojto da uchastva s men v nachinanieto. A az se okazva sum ot tezi hora, koito obichat da ima pone ochte edin do tiah, za kakvoto I da stava vupros. Edinachestvoto ne mi e prisuchto. Abe niama kakvo da se opravdavam, az sum si vinovna che do sega nichto ne sum napravila I rechih da promenia nechtata. Ne znam dali ti otgovorih na vuprosa, maj nechto izpadnah vuv protiajni razmisli. Po princip mnogo obicham prirodata, tia me prichistva I mi dava sili da produljavam da jiveia. I s turizma situaciata beche kakto s alpinizma (iskami se no ne se organiziram) no ot okolo 6 godini veche ne e taka. Imam si palatka, spalen chuval, udobni obuvki I vuobchte vsichko, koeto mu e nujno da chovek, za da moje da izkara 10 dena v planinata, bez da srechtne I sleda ot tzivilizacia. Super. Purvite 2 godini obikaliahme iz Rodopite (I tazi planina mi legna na surtzeto za tzial jivot), posle hodihme dve godini iz Rila, posle pak v Rodopite I t.n. Samo v Pirin ne sum hodila, no I tova chte stane, nadiavam se tazi godina. Imam tokolova silni emocii ot tezi moje bi obchto samo 2-3 mesetza ot moia jivot, che ostanalite 27 godini ot jivota mi nechto bledneiat. Ta taka. Sega chte svurchvam, zachtoto moga da si picha taka ochte pone 2-3 chasa I suvsem chte me vzemech za luda. Ama otgovor napravih na pismo ot edin red. J)) Chao P.S. Nadiavam se da mi otgovorich. Pichi ako mojech I ako imach jelanie razbira se da mi pomognech po niakakuv nachin v nachinanieto mi.

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: mell]  
Автор ЖОРО ()
Публикувано18.03.00 10:43



алпинист е силна дума може всеки да я ползва, тупането по гърдите е голяма работа просто начин на употреба но усещането да изкачиш някой труден тур на враца или мальовица и да погледнеш от горе е жестоко.

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: ЖОРО]  
Автор Rapel-maker ()
Публикувано18.03.00 13:51



Praw si che dosta narod se pishe alpinist ,a weche i dosta skalni katerachi,se zowat alpinisti(a w systoto wreme cqla zima se motat po izkustweni steni i krychmi),no koi moze da slovi riazka granica ot tuk do tuk e turizym drugoto e skalno katerene treto si e aplinizym chetwyrto puk e opit za samoubiistwo,waznoto e da e got na sme nawyn i da oceleem.

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: Rapel-maker]  
Автор ot burgaski alpinist ()
Публикувано20.03.00 15:37



zdraveite priateli,vsichki vie ,koito vi radva prirodata i alpinizma. kazvam se georgi ,na 27g,i sam ot burgas no tova v nikakav sluchai ne mi prechi da obicham planinata poveche ot moreto.s alpinizam se zanimavam ot 3 godini/a predi tova biah malko vreme i pesterniak/.i mislia che ot kkakto visochinite i prostora stanaha chast ot men,az korenno se promenihi mislia che jivotata mi veche emnogo po -razlichen.i az sasto s promenih.niakak si stanah po-dobar i zapochnah da cenia nesta,za koito predi nikoga ne sam se zamislial.palninata mi dade priateli,dade misvoboda i prostor na dushata. kateril sam v slivenskiat balkan i na skalite krai hija"RAJ",a sasto v chehia-v raiona na Cheshki raj,Kokorjin i Cheshki kras. moje bi dalbok spomen mi ostavi posestenieto na VISOKITE TATRI s grupa cheshki alpinisti. no za men vajnoto e drugo-priatelite ,tiahnata obich i pomost v trudni momenti tova skapi moi priateli.badete silni i viarvaite v sebe sii v tezi koito vi obichat. a za nakraia ste vi kaja i edna sentenciakoiato skoro prochetoh za alpinizma:alpinista e chovek,tragnal po -nai trudniat pat ,za da stigne do miasto kadeto niama nikakva robata..."" no tovca si e v kraga na shegata.. ste se radvam ako niakoi ot vas mi pishe... moiat nick e zabravanko/ili :mechtatel,doom/ tova e ot men ............chao ...joro

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: mell]  
Автор toni i dido ()
Публикувано21.03.00 18:04



ot ruse nie sme sportni katera4i elate v ruse na x alpinist da seiskaterim

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: toni i dido]  
Автор joro ()
Публикувано21.03.00 18:47



mislite li che alpinizma v balgaria ste ocelee sred vsichkoto tova bezotgovorno otnoshenie,koeto ni zaobikalia ??

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: joro]  
Автор rapel maker ()
Публикувано21.03.00 22:47



ami nqma da nachin,ste ocelee wypreki wsichko,ti zamislql li si se Joro,kato pochna da katerish kakwo e otnoshenieto na horata kum spotra koito obichame ili prosto si padna po skalata?Puk i ako otnoshenieto beshe wodeshto dosega da sa izcheznali pederastite,kradcite ubiicite i pr.

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: rapel maker]  
Автор Dora ()
Публикувано27.03.00 10:41



E, i az sam edna ot mnogoto, koito smejat da se narekat "Alpinisti" No ne e vajno kak se narichash, a kak chuvstvash neshtata, nali taka. Ako kogato iskachish edin tur, edin vrah ili pak edno malko bairche, poglednesh ot tam i si pomislish eto zaradi tova si pravih truda da bija tselija pat do tuk, znachi ima smisal da se zanimavash s tova.

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: Dora]  
Автор Rapel-maker ()
Публикувано28.03.00 01:38



Ima razum w dumite wi,stom ti e got narichai se wsqkak stiga towa da ne wodi do greshni precenki,sys kofti posledstwiq, Az minalata prolet se wyzgordqh kato golqm alpinist i huknah po edno elementarno turche bez osigurowka,zashtoto za kakwo li mi e "samo da prechi"Ei Bogu blagodarq ti che me izkara gore ,prosto se otpisah na nqkolko pyti.Taka che e hubawo Da si znaem wyzmoznostite i da se iztychwame samo w krycmite deto nai mnogo ot stola da padnesh.

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: toni i dido]  
Автор ЖОРО ()
Публикувано28.03.00 16:31



Слушали ли сте песента " ехе ми замирисва на мъже " аз имам въпрос. Някой от вас скоро примерно есента, зимата-1999г. сега изкачвал ли е някой тур, връх, стена на връх ? - нека сподели труден маршут или пасаж да каже как се минава да сподели опит, в неговия град / околност / какви скали има къде е ходил, какво е катерил , този клуб от Плевен има интересно предложение - там скалите са ниски и интересни с различна степен на трудност, аз ще отида, В района на Русе има също чудесни скали аз съм ходил 3 пъти там 2 на състезание и 1 да катеря, Айтос - до Бургас също, Враца, Мальовица, Търново, Вихрен, Своге по дифилето надолу и много други места немога да ги изброя. Стига с тези душевни отпадъци споделете опит.

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: ЖОРО]  
Автор joro ot burgas ()
Публикувано28.03.00 21:39



zdraveite vsichki pak sam az i pak sam ot burgas.. kakvo da napravia kato imam nestastieto da jiveia v grad v koito niama nikakvi skali.... no az pak ne se predavam za nisto na sveta ima tolkova mnogo interesnimesta iz balgaria na koito si zaslujava da se hodi ida se vidi kakvo predlagat.. az sa sajalenie ne moga da se pohvalia s nesto izkatereno v ot blizkite 4 meseca,zastoto malko biah bolen i taka se sluchi,che i finansite malko namaliaha....kato posleden marshrut mi e tur sliven na mochurskata stena v slivenskiat balkan,koito naistina e seriozen i mi e trudno da govoria za seriozen pasaj ,zastoto kato cialo marshruta e truden... bih mogal da govoria za tur "5-ta ot hindukush"na raiskite skali ,koito katerihme s priateli niakade kam mai mesec , a sled tova oste vednaj.no parviat pat beshe mnogo gadno,zastoto padna magla,zavalia nesto smeseno mejdu dajd i sniag a i temperaturata padna...samo kato si pomislia kakav stuid brahme...i ka se kateri tozi marshrut pri mokra skala... ami samo ste vipreporachvam nikoga da ne viarvate na toploto vreme :))

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: mell]  
Автор El ()
Публикувано30.03.00 18:26



Zdravei Az sam ot Sliven i sam pochti sigurna, che sme se sreshtali, no tova e mejdu drugoto. Ne si hodil na Maliovitza tazi godina, nali? Na alpiniadata beshe super, makar che po zakon Boji tochno za neya vremeto zapochna da se razvalya. Ne se oplakvam vapreki che edinstvenoto izkachvane, koeto napravihme /imam predvid svrazkata/ beshe na Maliovitza po Iztochniya rab. Strahoten vyatar ni duha za otritzatelno vreme rakavitzite mi zamraznaha kakto osiguryavah - bez vazmojnost da im povliyaya v posledstvie. No si mislya, che tova e istinskia alpinizam - v snyag i led. Kakvo mislish?

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: mell]  
Автор чокоибоко/mell ()
Публикувано04.04.00 10:44



suvalqwam che ot tolkowa wreme ne sym prowerqwala k'wo stawa s toq posting misleh si che beznadevdno mnogo se radwam :) a na mel se izwinqwam za nicka no na men taka si mi e imeto :)

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: MEL]  
Автор чокоибоко/mell ()
Публикувано04.04.00 10:53



dali wse oshte poglevdash nasam?

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: MEL]  
Автор Stefan ()
Публикувано05.04.00 11:03



Ami , haide da si lafim. Ti si nared!

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: koy]  
Автор Stefan ()
Публикувано05.04.00 11:05



Imam nyjda ot pomost. Ot star pesterniiak. Ste sam blagodaren, ako mi pisech na i-maila. Ne iskam da ima mnogo pyblika. Stefan

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: Stefan]  
Автор чокоибоко/mell ()
Публикувано05.04.00 16:32



sorry ama ne sym star peshternqk a mlada alpinistka :(

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: MEL]  
Автор dil ()
Публикувано20.04.00 23:49



Ehooo... Ako ot dva meseca nasam ne si poglejdala, dano sega poglednesh :) Pishi za alpinizma - sega ne praktikuvam, no imam otli4ni spomeni, i s malko nostalgia se vrwshtam kwm tiah dil@elena.vali.bg pishete

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: ЖОРО]  
Автор Dunkan ()
Публикувано25.04.00 00:17



Kak da stana alpinist???

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: Dunkan]  
Автор rapel maker ()
Публикувано25.04.00 06:25



Kato pocnesh da katerish ,razbira se. Po princip procedurata e slednata:otiwash do nai-blizkiq klub na BTS w raiona ti i pitash na mqstokyde ima klub kum BAK,kyde razwiwat skalno katerene,alpinizum ili speleeologiq obiknowenno ot tezi tri disciplini prawqt kursowe za katerene i alpinizum. syotwetno otiwash tam i se zapiswash w nqkoi takyw kurs i edin gotin den poluchwash knizka za chlenstwo w BAK a ako si dostatychno dobyr ili prosto nqma drugi nawitaci w kluba otiwash na systezaniq i prochie. Uspeh:)))0

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: чокоибоко/mell]  
Автор joro ot burgas ()
Публикувано29.04.00 15:38



hei mai vsekimalchi i nadnicha v stranicata --dali niakoi pak ne eostavil nestichko ..ia da vidia..a ako niama si tragva..ami i az bez malko da napravia sastoto , no to va mi ne e nai-dobroto reshenie zaa da se sajivim i da usetim naistina che ima i drugi alpinisti,ili hora koito obichat planinata chistosardecho.dali niamam da e hubavoda si napravim prez liatoto edna sresta na vsichki ,koito jivo se interesuvat ot alpinizam ili ste e po dobre da se srestnem na niakoia alpiniada....moje bi..ne znaia.kajete kakvo mislte ste se radvam ako ima niakakvo sajiviavane mejdu nas i ako niakoi triabva da pravinesto za alpinizma /i ne samo/to tova sme nie.. taka che.daite po smelo.. chao za sega...joro

Тема kakva e spored vas etikata v katerenetoнови [re: mell]  
Автор benoa ()
Публикувано02.05.00 17:26



spored mene mai v balgariy tkova neshto nema i may v skoro vreme nyma i da ima .Mai tui neshto narecheno katerene se prevarna v drapane po kamanite koi s kakvoto moge i kakto moge. Ako nykoi ima mnenie po vaprosa shte sam mu blagodaren da si pobabrim po vaprosa.

Тема Само си минавамнови [re: Член1]  
Автор Mitaka ()
Публикувано12.05.00 15:15



Bili ti li si?

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: Dunkan]  
Автор Mitaka ()
Публикувано12.05.00 15:30



Ot kade si?

Тема nqma li drugi alpinisti?нови [re: Елена Ангелова]  
Автор Mitaka ()
Публикувано12.05.00 15:34



Nadyvam se da ti bada polezen s neshto.Interesno mi e kakvi sa ti namereniyta v alpinizma zashtoto may v nykoi momenti toi shte bade mnogo po-truden ot obiknovenniyt givot.Ot kade si?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.