Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 19.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯнови [re: Zlatinn]  
Автормaмa нa мaлko aлepreнчe (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 01:06



Привет на всички!
Нямам много време за нета и извинете ме, но повечето случаи влизам във форума, чета набързо да си сверя часовника и нямам време за писане. Дълга ви е темата и все отлагах да я прочета подробно цялата, само отгоре отгоре. Днес обаче седнах и изчетох всичко, тъй като исках да вмъкна някои неща, които на мен ми вършат работа, респективно и на вас биха могли.
Майка съм на едно прекрасно малко зверче, което обаче си има своите здравословни проблеми.
На изключително строга диета сме, не ядем повечето неща, които на вас са ви разрешени и ви понасят.
Една хитринка за която може да съм пропуснала, но не видях някой да споменава- когато се пече хляб от безглутенова смес за да не се слага олио на тавичката отдолу (тъй като ориза носи доста на олио и става мазен хляба), аз слагам хария за печене, на времето се правеха чертежите на такава хартия и и казвахме паус, както и да е продава се в големите вериги супермаркети, слагайки я на дъното на тавичката нищо не залепва, не става мазно, няма дебелата кора която се образува при обикновеното печене, а и не на последно място облекчава измиването на тавичката. ;)
Другото което съм открила за моето дете е предлаганите в китайските магазини храни. Има оризови кори за баница, спагети както за приготвяне в къщи, така и от типа полуфабрикати слагаш в микровълновата и хоп- готово. Оризови бисквитки (моето дете ги обожава жалко че ориза много го запича и аз ги избягвам иначе си ги хапва с голям кеф, а и са много удобни за пътуване защото няма друго сухо залъгващо глада нещо което да си носим), има различни видове ориз, фиде отново оризово и още куп безглутенови неща. Тъй като моя юнак има проблем и със соята и със яйцата, може и да не съм много изчерпателна, защото все гледам него да го устройва, но може би всеки от вас ще намери нещо което да му пасва на диетата. В София има такъв голям магазин с цял щанд с китайски храни в една от пресечките на Пиротска, мисля че беше Цар Самуил, като се тръгне от шадравана при трамваите в посока ЦУМ първата пресечка в ляво магазина се вижда от Пиротска отпред е с едни големи китайски фенери. За хората които не са от София и проявяват интерес си мисля, че вече в почти всички големи градове има такива китайски магазини и ако потърсите може всеки да намери нещо за себе си. От оризовите кори за баница направих на малчо пролетни рулца облиза си пръстите милото. Ползваме и царевични макарони и оризови спагети много им се радва.
В диабетичните магазини има Царевичен хляб (на който ние си му казваме бисквити защото си изглеждат като бисквити но на етикета пише "Царевичен хляб"). Пак от диабетичните магазини купувам царевични пръчици които са си само чиста царевица без глутен "Царевин" отново са голям хит при малчо, има и оризови такива на "Трохо" които са само ориз, отново са деликатес. Има и на фирмата "Маркрин", мисля че беше безглутенови, безмлечни и без яйца нови бисквити които обаче Иван не хареса на вкус понеже са сладки, а той миличкия не е вкусвал сладко откакто се е родил и му е неприятно на вкус.
Та така, ако се сетя нещо друго ще се опитам да намеря време и да добавя дотогава ще ви чета с интерес дано намеря още нещо с което да ранообразя менюто на моето момченце.
Поздрави и бъдете здрави!
Гергана

П.П. Златине, моля те, ако не е проблем би ли споделил какъв антибиотик пи за да стигнеш до тези проблеми. Чисто любопитство





Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯнови [re: Дyxът]  
Автор vpaskaleva (непознат )
Публикувано03.02.08 15:17



здрвеите вси4ки отдавна чета темата ви а сега имам нужда от помощ.сина ми е на 1.6 месеца с алергия към млякото.наскоро реших да го захраня с глутен дадох му пшеничена каша и акото му се промени не е рядко но беше по особено и миризливо.това означава ли че има алергия и към глутена.моля насо4ете ме къде и какви изследвания да направим.благодаря предварително.



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: vpaskaleva]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано03.02.08 22:49



Важното е да не вземаш сама определения и крайни оценки.Просто трябва да се консултираш с лекар специалист в областта.Това е най-сигурният начин.




Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: Дyxът]  
Автор vpaskaleva (непознат )
Публикувано04.02.08 21:39



Блафодаря ти знам че е така просто сам много притеснена.Ще сам благодарна ако ме насочите към специалисти.Моля за мнение относно кръвните тестове и дали са достоверни



Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: vpaskaleva]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано05.02.08 14:02



Ами от кой град си?
Мисля, че най точна информация може да получиш от Университетските болници (но за по-конкретна информация ми кажи града).
За София "Детска Гастро гастроентерология "
доц. Желев и доц.Маринова
/специалисти с дълъг и специализиран опит в тази насока/

СЪщо така док.Пантелеева - ще може да ти помогне във всяко едно направление.Потърси я(ако става дума за София)




Тема Re: ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ [re: Дyxът]  
Автор vpaskaleva (непознат )
Публикувано05.02.08 14:20



Здравеи от ново ами от Ямбол сме но планираме петък да пътуваме за София.мисля да посетим док.Пантелеева дано този път попаднем на правилното място.



Тема Re: Среща [re: bisi.s]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано05.03.08 08:54



Здравейте!Къде изчезнахте всички?Кой ще идва на конференцията?Датата наближава!15.03.08г.



Тема Re: Среща [re: bisi.s]  
АвторZlatin (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 17:25



Аз няма да мога ще съм доста далеч от срещата, но ще очаквам положителни резултати от това събитие. Успех на всички



Тема Re: Среща [re: bisi.s]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 23:31



Къде и кога ще се състои срещата? Има ли предварително записване?
Предварително благодаря за информацията.



Тема Re: Среща [re: мaмa]  
АвторTan4eto (Нерегистриран)
Публикувано09.03.08 17:05



Конференцията ще се състои на 14 и 15 март в "Парк- Хотел Витоша" - София.
За справки и записване:0896710441 г-н Христов




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.