Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 19.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: За безглутеново приготвяне на нещанови [re: sneji_73]  
Автор mamaradi (.)
Публикувано03.09.07 15:42



Разбрах защо не ми става хляба. Аз слагам много мая и той спада като го сложа във фурната.
Вики още не яде кисело мляко и яйца. От тези обриви не съм го захранила с много неща. И да си призная много не смея да му давам силни алергени. Той се обрива дори от шипка и лайка преставям си ако му дам яйце.
Някъде продава ли се безглутенов хляб, защото ще е доста по-лесно.



Тема Re: За безглутеново приготвяне на нещанови [re: mamaradi]  
Автор bisi.s (неразбрана)
Публикувано03.09.07 20:21



Привет отново и ето още нещо интересно за четене и приготвяне.Успех!
http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.3669.html


Редактирано от bisi.s на 03.09.07 21:04.



Тема Re: За безглутеново приготвяне на неща [re: mamaradi]  
Авторtan4eto (Нерегистриран)
Публикувано04.09.07 18:10



Здравейте!За съжаление никоя фирма няма желание да произвежда безглутенов хляб,защото няма да печели много пари. В България всичко се върти около парите и лесната печалба!





Тема Re: За безглутеново приготвяне на неща [re: tan4eto]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано05.09.07 12:51



Аз също си правя безглутенова питка и всеки път е различна, но става доста вкусна. Слагам рядко яйце, защото започва на бие на кекс. Смесвам 3 брашна това на "Квалитет" и едно софиийско, Д-р Маринова от София ми го препоръча, слагам и НАХУТ, но в той е в умерени количества.

И така 3-те брашна се смесват отделно. А в голяма купа слагам 300 мл вода, КИСЕЛО МЛЯКО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДОМАШНО, защото във всички купени има нишесте. Слагам сол, захар и разбивам сместа в голямата купа. После смесвам и брашната от малката купичка със водата, киселото мляко, солта и захарта. Бъркам до хомогенна смес и ако трябва добавям още брашно или вода. Слагам сместта в предварително намазана тава с олио.

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го препичам ДОбРЕ, иначе не препечено брашно предизвиква веднага разтройство, но внимавате също да не я изтарвете защото водата се изпарява и става като подметка. Може да сложите някаква купичка във фурната за да има влага и така питката става изненадващо вкусна. Някой път бухва много, а друг път по-малко незнам на какво се дължи, но не използвам мая.
Дано да съм ви бил полезен. Успех

Редактирано от Zlatinn на 05.09.07 12:52.



Тема КАРТОФИ? [re: Zlatinn]  
Автортpънчo (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 13:19



Привет,

Някой с алергия към глутена има ли проблеми с картофите? Имам чуство че не ми влияят добре. Симптомите са същите както от глутена и млякото.

По-здрави,
Трънчо



Тема Re: КАРТОФИ? [re: тpънчo]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано11.09.07 11:54



На мен също ми действат така, но само като прекаля. "Изхвърлям" ги недоусвоени и не смлени. Така е защото целулозата се усвоява в чак дебелите черва, а там нз какъв е проблема да не се усвои целият картоф, но и при мен е така :(. Попринцип картофите прочиствали именно заради качествата на целулозата да се преработва чак в дебелите черва. Ние с по-слаби черва обаче не трябва да прекаляваме... Моля дайте и вашите отговори на въпроса на Трънчо. Благодаря :)



Тема Re: КАРТОФИ? [re: Zlatinn]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано11.09.07 15:57



Ябълките имат същият ефект, от бананите също постепенно отива към разтройство. Препоръчайте някакви плодове или зеленчуци моля Ви.



Тема Re: КАРТОФИ? [re: Zlatinn]  
Автортpънчo (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 17:40



Аз ям следните:
- домати, краставици, пипер (известен като чушка в някои райони на страната) сурови без ограничения - по една салата на ядене;
- праскови - трябва да са меки и освен това ги беля, казват че мъхът по тях действа алергично;
- диня, пъпеш;
- грозде: плюя семките и люспите ако са твърди;
- бананите засищат, избирам си по-узрели и меки;



Тема Период [re: тpънчo]  
Автор Zlatinn ()
Публикувано11.09.07 21:00



Мерси Трънчо. Искам да те попитам като най-опитен и зрял. Като ти откриха ентеропатията имаше период в който се възтановяваше и след този период се чувстваш добре нали, защото аз съм в такъв период и искам да разбера дали има някаква надежда? Ще се чувствам ли добре без газове, без подувания и болки

има ли нещо, което трябва да се знае допълнително. Благодаря ти за информацията. Наистина оценявам всичко споделено по тази тема.Все пак трябва да си помагаме с каквото можем
Живи, здрави

Редактирано от Zlatinn на 11.09.07 21:21.



Тема Предложение! [re: Zlatinn]  
Авторsneji_73 (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 01:26



Трънчо, Златин, а пробвали ли сте пробиотични продукти?

Комбинация от ацедуфилус, бифидус, лактобацилус - знам за доста видове продукти.

Заселват червата тези бактерии, част от добрата флора на червата са, борят се с патогените, добре обгръщат лигавицата и спомагат за възстановяването й.

ДРУГО ПРЕДЛОЖЕНИЕ - искате ли да направим нова тема "ГЛУТЕНОВА ЕНТЕРОПАТИЯ 2", като в началото опишем, че има тема 1, дадем линк и вкратце опишем какво се е писало тук - симптоматика, лечение, храни, безглутенови брашна, приготвяне на безглутенови рецепти, опасни продукти за които не се и подозира, че имат глутен, пасти за зъби и т.н.



Съгласни ли сте? Много дълга стана тази, чак ми се схваща ръката да ролвам до долу на постингите.

Поздрави на всички от темата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.