Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 20.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Второ - въпросинови [re: DaraD]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано10.01.05 10:05



1. В листовките на всяко кремче пише за опасностите от мазането. Дано някой лекар се включи и обясни с по-прости думи!

2. При повечето деца с алергия ваксините се отлагат с по няколко месеца. Важно е в момента на поставяне на ваксината обривите да са спокойни (по-добре е да са изчезнали), детето и цялото семейство да са напълно здрави.
При моя син отложихме поставянето на тримовакса с цяла година.

3. И при нас имаше периоди на нервност. Оги се чешеше и често разкървавяваше обривите. Освен да стискаш зъби и да чакаш този период да отмине, друго не мога да те посъветвам .

4. До година и четири месеца нямаше момент, в който Оги да е бил с чиста кожа. Имаше по няколко петна, които се успокояваха и засилваха, но не се скриваха никога.
Когато избиха кучешките зъби (на 1г. 4м.), обривите се скриха сами, не съм ги мазала с нищо.


Докато Оги имаше обриви, мажех само когато бяха много червени. Овлажнявах кожата с Nachtkerzen на д-р Тайс и къпех само с бръснарски сапун. От водата обривите винаги ставаха по-червени. За известно време лекарите ми бяха казали да му мия само дупето, за да не дразня кожата - имаше ефект, но временен.
Винаги съм спазвала стриктна диета - за мен (докато кърмех) и за Оги след захранването.

Ако дохранваш, адаптираното мляко трябва да е поне ХА!
Лайката е алерген, къпи само със смрадлика!
Може да ползваш и калиев перманганат, но трябва много внимателно да боравиш с него, за да не изгориш кожата на детенце.

Това се сещам на първо писане. Ако те интересува нещо, питай



Тема Re: Второ - въпросинови [re: DaraD]  
Автор Finch ()
Публикувано10.01.05 11:11



Не знам дали е основното, но кортикостероидите могат да направят проблема хроничен, да се засилят кожните реакции ако не се използват правилно и със затихващо приложение като могат до доведат до много сериозни последствия, не дай Боже... Също така кортикостероидите пречат на хомеопатично лечение и при приемане на същите дълго време хомеопатите отказват да лекуват. От опит мога да заявя, че мазането на екземите има временен ефект до максимум три седмици след спирането на мазането.
Ваксините се отлагат всичките с изключение на хепатит и полиомелит. След 2-3 годишна възраст се преценява дали да се сложат останалите или да бъдат отложени трайно или временно.
Екземите, обривите, сърбежа и всички тези екстри при Калоян минаха след започване на хомеопатичното лечение при хомеопат-класик. Той ни забрани да го мажем с каквото и да било за да може да следи реакциите на организма към капките и за два месеца кожата се беше оправила почти идеално дори от гледна точка на сухота за цяла година. След една издънка обаче в диетата сухотата на кожата се върна, но няма никакви обриви и екземи. Сега почиваме и може би от другия месец ще започне ново захранване...
Важно е да се знае, че всичките мазила, независимо какви са, само временно успокояват проблема, а не лекуват. Той си остава и появява пак докато организма не се възстанови и не го преодолее.



Тема Re: Първо - здравейте и благодарянови [re: Чeтa]  
Автор DaraD (непознат)
Публикувано10.01.05 17:06



Само на кърма, даже вода не иска да пие. Аз пазя диета - без месо (по принцип не ям), без млечни продукти, ядки, бобови, цитрусови, банани.



Тема Re: Второ - въпросинови [re: Toby]  
Автор DaraD (непознат)
Публикувано10.01.05 17:16



Благодаря ви, ще последвам съветите ви, дано скоро се похваля :)
Още един въпрос, трябва да го захранвам тъй като след 2 м. трябва да се връщам на работа. Прочетох статиите за захранването при алергични деца, нещо специфично да ме посъветвате от опита си?



Тема Re: Първо - здравейте и благодарянови [re: DaraD]  
Автор Чeтa ()
Публикувано10.01.05 17:35



Ох и въпреки всичко обриви!
Не знам какво да ти кажа...

Редактирано от Чeтa на 10.01.05 19:21.



Тема Re: Второ - въпросинови [re: DaraD]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано10.01.05 18:02



Ако спреш кърменето, детенце трябва да мине на адаптирано мляко. Протокол за Фризопеп (това мляко пият повечето алергични деца) се издава само в Детска педиатрия, там ще ти дадат по-компетентни съвети за захранването.
Не е хубаво да захранваш на своя глава (независимо колко литература си изчела), добре е всичко да се консултира с лекар.
Успех!



Тема Re: Второ - въпросинови [re: DaraD]  
Автормиз (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 05:16



доколкото аз разбирам, кортикостероидите са група хормони, които се произвеждат от надбъбречните жлези, а кортизонът един от тези хормони.
при продължително лечение на кожни проблеми със силни кортизонови кремове рисковете са изтъняване и обезцветяване на кожата на местата на мазане, глаукома и дори ослепяване ако кремът се използва около очите, подтискане на имунната система, раздразнение на кожата, забавяне на растежа. твърди се, че другите странични ефекти освен изтъняването и обезцветяването на кожата са много, много редки и само при използване на много силни кремове за продължително време. дъщеря ми е стигала до изтъняването и обезцветяването, след като спрях всякакви кортизонови кремове не само че това се оправи, ами и екземата отслабна...
това е, до което аз съм стигнала като самообразоване, не съм лекар.



Тема Re: Здрасти,нови [re: azia]  
АвторЦвeти (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 18:46



Кои са ваксините, които не се поставят на алергични деца?



Тема Re: Здрасти,нови [re: Цвeти]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано06.02.06 09:07



Цвети, пусни отделна тема, за да я видят и да отговорят повече хора.



Тема Re: Атопична екзема или Атопичен дерматитнови [re: tinkerbell]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано02.10.07 15:17



Здавейте,казвам се Елица. Имам момченце на 2 години и половина. Когато беше на 3-4 месеца и все още беше на кърма, на свъвките и коремчето му се появиха дребни пъпчици.Кожата по ръчичките и гръбчето му беше като на лчспи. Нашия педиатър ни каза да се мажем с някакъв крем. Може би няколко едмици, кожата му беше много зле. Водихме го и на кожен доктор, казаха ни атопичен дерматит. с течение на времето, на моменти кожата му беше много зле, на моменти имахме известни подобрения. Може би от половин година насам, имаме много пъпчици на сгъвките на ръчичките му и на ушичките, челото също ни е много зле. Водихме го при специалист кожни болести във Вита, при детски алерголог. Преписваха ни различни кремове. Докато мажехме по оказания една-две седмици, положението беше много добре, но после пак се изривахме страшно. Много го сърби и постоянно се чеше. Говорим му, мажа го, но не знам как да му обясня че не трябва. Ползваме различна козметика, отначало Бюбхен и Чико, но като разбрахме за дерматита Мустела, Себа Мед, А дерма - нищо не помага:(

Редактирано от hricava на 22.06.08 22:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.