Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 03.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Атопична екзема или Атопичен дерматитнови [re: tinkerbell]  
Авторsad (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 19:15



Здравейте
присъединявам се към вас със същия проблем - моето бебче е с АД. Обривът се появи на 4 мес. като започна със зачервяване на бузките. След това не закъсняха и обривите по гънките на крачетата и ръчичките. Сега вече има и по коремчето. Проведохме лечение с Елоком, но аз съм против прилагането на кортикостероиди, тъй като ефектът е само временен, а пък и те не лекуват, а само потискат болестта. Нека по-често се обенят мнения по тази тема - не сеамо за лечение, но и за козметика, хранене, обгрижване на хора с това заболяване. Късмет на всички

Редактирано от hricava на 22.06.08 23:08.



Тема Re: Атопична екзема или Атопичен дерматитнови [re: sad]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано14.02.08 19:55



Здравейте и от мен! Присъединявам се към вашия клуб.Имам три деца. Най - голямото ми дете Ивана направи хранителна алергия на три години и половина. Бяхме в детската педиятрия и я оправиха с диета. Днес отново бяхме в детската педиатрия и Д-р Ковачева постави и на другите ми две деца АД диагноза. Баща им е алергичен принципно, а и аз като дете съм имала алергии, т.е. са генетично обременени. На Боби се появиха обриви по ръчичките преди около три месеца. В момента е на година и девет месеца.Ръчичките и стават на рани, завехват като огранича определени храни. Тя е от късно захранените бебета по принцип. Изписаха и Елоком защото в момента ръцете са и страшни за гледане и балсама на д-р. Тайс, както и Аериус да пие месец. Сложиха я на диета. Бебо е на АМ от 15тия си ден. При него започна като много ситен червен обрив който прерасна в огромни петна суха кожа. Изцяло по лицето му е. При него казаха, че минаваме на Фризопеп и 4дни да мажем с Елоком и д-р Тайс, като после само с д-р Тайс. Дадоха ми листче със забранени храни за Боби. Разрешиха ни картофи, ориз, плодове / без цитруси и банан, както и небелени праскови и кайсии/, пиле, заешко и пуешко. Както и някои безмлечни каши на Милупа, Фризокрем и Хумана. Въпроса ми е може ли да яде морков и чушка, домашни сладка / без ягоди и малини/ ? Че така се спекох в кабинета, че забравих да питам за това. Благодаря предварително за отговорите!

Редактирано от hricava на 22.06.08 23:09.



Тема Re: Атопична екзема или Атопичен дерматитнови [re: Raboteshtata]  
Автор princesse_azur (ot prikazkite)
Публикувано01.03.08 19:34



Прочетох на бързо вашите оплаквания и проблеми и искам да ви кажа само едно "не си тровете децата с никакви кремове,хапчета и т.н."Този проблем,който е често срещан ,се лекува отлично с хомеопатия.Иначе взимате риска ,проблема да се разрастне в асма.Тя също се лекува с хомеопатия,но защо трябва да се стига до там.

Редактирано от hricava на 22.06.08 23:09.



Тема Re: Атопична екзема или Атопичен дерматитнови [re: princesse_azur]  
Авторlleda (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 11:56



Здравейте и от мен. За съжаление и аз се присъединявам към вас. Синът ми е на пет месеца и от към 20 ден му поставиха диагноза АБКМ. Тъй като го кърмя ми се наложи да изключа всякакви млечни храни. На втория месец ситните пъпчици вече се сливаха и образуваха големи екземи. След консултация с алерголог и след това с дерматолог му бе поставена диагнозата атопичен дерматит. Изписаха ни сумати кремове и мехлеми, а пък аз в отчаянието си около два месеца ядох само картофи и ориз. Особено подобрение нямаше! Сега от две седмици сме на хомеопатично лечение, пък да видим...лошото е , че в момента екземите по бузките му са водни и дрешките буквално му се лепят по лицето

Стискам зъби и чакам да му мине на милото ми съкровище!
Имам и един въпрос към вас. Тъй като детето ми е все още на кърма трябва ли да ограничавам храната си и кога да включа млечните продукти в моето меню?

Редактирано от hricava на 22.06.08 23:10.



Тема и аз да се оплачанови [re: tinkerbell]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано06.04.08 10:18



Здравейте.
Малкото ми дете получи преди около месец и половина - два едни ситни пъпчици /макули/ на ограничен участък от бедрото /с големината на монета от 1 лв/. Не го заведох веднага на лекар, заприличаха ми на прежулено. След известно време забелязах, че участъците с пъпките се увеличават. Педиатъра ни прати на дерматолог с възможна диагноза АД. Дерматолога не ми потвърди диагнозата, каза само - много суха кожа. Изписа локоид-липокрем и перитол. Мазахме една седмица по два пъти на ден и една седмица по веднъж. Старите пъпки започнаха да завяхват и изчезват, но продължи появата на нови. На контролния преглед ни изписаха едно мазило на основата на кортикостероиди, което се приготвя в аптеката и кларитин. Вече седмица от тогава и участъците от засегната кожа продължават да растат. Дори се появиха на нови места - върху ръчичката и коремчето. В отговора до педиатъра, дерматолога е написал - осн. диагноза АД. Според педиатъра също е АД. Защо тогава терапията не му действа? Искам да получа второ мнение, но не знам при какъв лекар да го заведа - консултант-педиатър, дерматолог или алерголог? А хомеопат или при него се ходи с установена диагноза?
Моля за вашите съвети по този проблем.
Само да добавя, че явно не го сърби, не се чеше. Не съм сменяла праха за пране, сапуна, няма до сега установени хранителни алергии, не съм давала някакви нови и необичайни храни.



Тема Re: и аз да се оплачанови [re: coccinella]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано09.04.08 10:28



Може да е кожна реакция след някакво боледуване и изчистване на лекарствата, може да е АД, може да е от всичко и дори от нещо, което до сега не е било проблем, но по някаква причина се е отключило точно сега. Най-редовно се получава след ваксинация. За хомеопат не ти трябва диагноза, а настройка на начин на мислене, защото изключваш всички лекарства и забравяш за тях. Следиш симптоматика и поведение на детето.



Тема Re: и аз да се оплачанови [re: Finch!]  
Автор дeлфинчe (майка на Боби)
Публикувано16.04.08 12:33



За мен добър педиатър и алерголог е д-р Мирчев, той май беше и дерматолог. На нас ни помогна много като постави диагноза АД, и лечение. Тел. му е 0888929222. Има повече инфо в закованата тема за лекарите, дори и статия има негова. Към хомеопат не съм се обръщала, но доста майки са доволни - те могат да кажат към кого да се обърнете, ако сте се насочили на там.
Успех!



Тема Re: Атопична екзема или Атопичен дерматитнови [re: Raboteshtata]  
АвторVllKKll (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 16:00



ЗДРЯВЕЙТЕ ние с моя син (сега на 2,2 г)също попаднахме при тази д-р ковачева когато той беше на 10м диагнозата и лечението беше абсолютно същото като на боби. На диета габчо беше около 4мес. След това започнахме бавно захранване. АД изчезна но около септември 2007 се появи запушен нос на алергична основа. що се отнася до сладката препоръчвам ти освен горски не давай мъхести нито цитросови. остава ти само ябълка,круша и моркови

Редактирано от hricava на 22.06.08 23:10.



Тема Re: Атопична екзема или Атопичен дерматитнови [re: lleda]  
Авторvikkii (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 16:10



lleda, при мен стана същото. габчо беще на 1,5м когато му поставиха диагнозата АД,но не ми казаха че е симптом на алергията към млечния белтък. само личната лек. ме посъветва да огранича аз млечните продукти (защото кърмех) а аз от своя страна ги спрях но ефект нямаше. така че мога да те посъветвам да ядеш здравословно - от всичко по малко.

Редактирано от hricava на 22.06.08 23:11.



Тема Re: Атопична екзема или Атопичен дерматитнови [re: vikkii]  
Авторlleda (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 11:06



vikkii, благодаря за подкрепата. В момента си хапвам по малко от всичко. Оставили сме се в ръцета на д-р Стоименова, дано да ни помогне. Сега имам проблем с педиатърка, която държи да ни сложи против хепатитната ваксина, която според нея не се отразявала на деца с АД. При Габчо сложихте ли всичките ваксини? и ако не, как се справи с този въпрос?

Редактирано от hricava на 22.06.08 23:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.