Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:51 21.09.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: въпроси за атопичен дерматитнови [re: maiche]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано07.12.04 12:38



Писала съм я сигурно на 10 места

Първо изключих всички храни, които съдържаха мляко.
После всички които съдържат яйца (и яйчен прах).
После всички бобови, ядки, какао, цитрусови плодове, каквито и да е напитки освен шипков чай (боза също, защото се прави с изкуствен подсладител, а не със захар), домати, кайма.

Разрешаваха ми ориз, картофи, чушки, шипков чай, пуешко и заешко месо, овесени ядки, обикновен хляб, домашно сладко от череши и вишни, макарони със захар, брашно, олио. Май това беше всичко разрешено.

Въпреки диетата ми, обривите на Оги не се скриха, затова не мога да кажа, че е била успешна. Въпреки това, ако при второ дете ми кажат да я спазвам, пак ще послушам педиатърката ни и д-р Мустаков.



Тема Re: въпроси за атопичен дерматитнови [re: maiche]  
Автор marid ()
Публикувано07.12.04 15:55



Да, същият е - на Др Тайс. За серията на Ла Рош - значи са суха кожа има детска серия Липикар - сапун, гел за измиване и флуид за тяло, а освен това за суха кожа има още 2 мазила - Hydranorm и ColdCream Naturel - първият е за суха и чуствителна кожа, подходящ за възрастни, бебета и деца - има съставки подобни на Нахткерцен балсама, вторият е за подходящ за студено време - това е от брошурата на Ла Рош, която имам.

Тук да ти кажа и по долните въпроси - видях че питаш Теди за диетата. Моята не беше чак толкова строга ( напълно изключваше краве млечните продукти, ядки, мъхести плодове, ягоди, шоколад ,яйчен прах ( меланж още го водят), а яйца и без друго не обичам, така че не ядях, домати също много малко), но пък аз имах успех - Мартин определено се повлия, а кърмех сравнително дълго - 9 пълни месеца. Иначе като превенция това, което правиш е достатъчно.

Праха за пране ни е Сано, доволна съм и от Флекс бебе.



Тема Re: въпроси за атопичен дерматитнови [re: maiche]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано08.12.04 04:19



Ми че то прясното мляко си е общо взето най-големият проблем, не знам в колко лека форма трябва да е, за да не се спре. А и снимките хич не изглеждат безобидни, особено щом има и моменти, в които е по-зле
Много пъти съм казвала, че за мен диетата не е мъчение, а си е почти панацея. Но не всеки се съгласява с това, много хора го приемат зле. Трябва сама да избереш какъв път ще следваш. В последно време вече все по-малко се опитвам да пропагандирам каквото и да е, че после ме обвиняват, че го приемам много лично. Извинявай, не е към теб, афектирана съм малко от друга тема.




Тема Re: въпроси за атопичен дерматитнови [re: Millena]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано08.12.04 20:50



Бе аз прясното мляко съм му го спряла, въпреки лекарския съвет, още откакто се убедих, че бузките му пламват от него.... Не че се оправи напълно де, но един дразнител по-малко....
За диетата споделям мнението ти, но когато е за малко дете, просто не съм толкова смела - знам ли например, ако му орежа всичко млечно, дали няма да му навредя повече - затова питам толкова
Иначе - какво да ти кажа.... Като гледам как почти всяко дете, още не проходило, ръфа я вафла, я зрънчо..... Като знам как не ми стигат бабите вкъщи, а и майките по градинките раздразнено ме питат "Ама какво толкова ще му стане от няколко хапки!!!!", когато любезно отклоня поканата им да ни почерпят....... Та аз се предадох и не успях собственото си дете да опазя, а представям си на вас какво ви е.....



Тема Re: въпроси за атопичен дерматитнови [re: marid]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано08.12.04 20:54



Днес му взех Нахткерцен балсама и категорично му действа много по-добре от Линолата. Дори се върнахме от разходка с нормално румени бузки. Благодаря ти!



Тема Re: въпроси за атопичен дерматитнови [re: maiche]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано08.12.04 21:34



Ами при алергия към белтъка на млякото, няма начин да има по-голяма беля до която да доведе спирането на всичко млечно! Просто за малко по-неприятни неща от алергията (във връзка с храненето) се сещам. Нали затова има хидролизати, капсули калции и какво ли не, за да не страдат нашите деца от това. Има хора (като Мустаков примерно), които цял живот са без млечни продукти пък не виждам нещо фатално да му се е случило.
Така че няма какво да се притесняваш. Не казвам, че е лесно, но се свиква и както много пъти сме си казвали, в някакъв слисъл нашите деца се хранят пъти по-пълноценно от връстниците си.




Тема Първо - здравейте и благодарянови [re: tinkerbell]  
Автор DaraD (непознат)
Публикувано09.01.05 22:12



Здравейте и от мен и наистина съм благодарна, че ви има, след контактите ми до този момент с лекари, вашата загриженост и запознатост с проблема е просто свеж въздух сред купищата противоречиви и остарели схващания.
Каква е нашата история.
От самото начало Марти беше с груба кожа на краката - лекарите, на които сме го водили казваха, че е нормално и да не се тревожим. Мажехме го с преварен зехттин.
На 1 м. Марти получи обрив на бузката - множество дребни червени и бели пъпчици, които се събраха в голямо петно. Аз останах с впечатление, че е от млякото защото той целия се омазваше докато сучеше. Педиатърът ни предписа Елоком и калций. След две намазвания мина.
На 3 м. грапавините на крачката се зачервиха, на бузките, по-скоро под бузките се появиха червени петна. Къпахме го с Линола Фет и го мазахме - нямаше подобрение. Петната се разнесоха по цялото тяло - коремче, гърдички, гръбче, изключение правят само частите закрити от памперс, дланите, ходилата и главичката. От време на време на бедрата стават като рани.
Д-р Христева - атопичен дерматит - крем с Елоком, ланолин и вазелин, капки Фенистил, Кларитин - не ги приложихме, Ексипиял с бадемово масло за мазане - мазахме, няма ефект
Д-р Костова - хомеопат - Линола Фет, крем Дар, капки, каза ни да не го мажем с кортизон защото той влошава нещата. Кремовете нямаха ефект
Енчо Миланов - билкар - къпане със смрадлика и крем за мазане - имаха временен ефект - около 2 седмици и всичко се върна.
Д-р Славова - педиатър (личен лекар) - балсам д-р Тайс, прати ме към доц. Ковачева
Д-р Ковачева - диета за мен (оказа се, че аз по принцип не ям такива неща), кортизонов крем
Д-р Иванова - алерголог - атопичен дерматит - Певизон - кортизон, Фенистил, Кларитин - намазах го 3 пъти, повлия се временно. Българско детско мляко - Кря Кря - като че ли го облекчава, но петната си стоят

В момента - Марти е на 4,5 мес., цялото му тяло е възпалено, както описах по-горе. Не се чеше, но е изключително нервен и по цял ден се носим и се успокояваме (без сили останах, но това е друга тема). Нощем слава богу спи но от 3 седмици възобнови нощното хранене.
Къпем го в смрадлика или лайка, мажем го с кря-кря, в моменти на отчаяние мажем появилите се ранички с Елоком.

Редактирано от DaraD на 09.01.05 22:27.



Тема Второ - въпросинови [re: tinkerbell]  
Автор DaraD (непознат)
Публикувано09.01.05 22:35



А сега и въпросите:
1. Каква точно е опасността от мазането с кортизон и/или кортикостероид - признавам, че даже не ми е ясно дали е едно и също
2. Какво става с ваксинациите? - Марти има само една ваксинация срещу хепатит - личната лекарка отказа да го боцка докато е възпален, а той не се е оправял от 2 месеца
3. Как понасят вашите деца състоянието си? Както писах Марти през повечето време е изключително нервен - по цял ден или ръмжи или плаче, не се интересува от играчки, много трудно се приспиваме
4. При вас има ли периоди, в които няма никакви зачервявания и петна? При нас от началото сме си еднакво зле.... с редки завяхвания, белене и после пак възпаляване....
това е, благодаря ви предварително :)



Тема Re: Второ - въпросинови [re: DaraD]  
Автор Toby (Sunny)
Публикувано10.01.05 09:48



Мими също я водя при д-р Костова(хомеопатката) от септември. В началото си мислех, че нищо не помага, само ходиме и си даваме парите, но последния път като ходихме ни даде някакви капки... Сега Мими няма обриви и спи по-спокойно нощем. Аз си мисля, че е благодарение на хомеопатията, диетата и на козметиката Topialyse, която ни я изписа една кожна лекарка. За козметиката казах на д-р Костова последния път като ходихме, защото тя не дава да се маже с кортикостероиди, даже аз не носих кремчето да види съставките и и намерих в Интернет съдържанието(те имат Интернет в центъра), да го прочете и тя каза, че можем да я ползваме. Трябва да избереш едно лечение и да устоиш на него. Аз също се лутах от доктор на доктор, но трябва да избереш един път, който ти казва сърцето и да си постоянна, всичко ще се оправи. Ние се борим с Мими вече 1 година и 1 месец.
Успех!



Тема Re: Първо - здравейте и благодарянови [re: DaraD]  
Автор Чeтa ()
Публикувано10.01.05 09:55



Спрете лайката. Тя по принцип алергизира.
Какво яде детенце? Само на кърма ли е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.