Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 24.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ако е вярно ... вероятно никога вече Фобоснови  
Автор VladoR (любител)
Публикувано27.10.09 17:21



Здравейте,

да започна с това, че не съм газаджия, за да няма после "ако", "обаче" и "защото".

Та по същество: имам Фобос от около 2 години и нещо. Днес случайно разбрах, че ако ми се прецака комбинираният датчик на рейката, то фирмата вече не го предлага като резервна част. Предлага едни измислени газови филтри с корпус за многократана употреба, сменяем филтър елемент и интегриран датчик за налягане и температура на газта, които корпуси или се чупят, или само кротко си изпускат (е, не във всички случаи де).

Та скъпи господа от Фобос - ако горното наистина е вярно (позволявам си да го подлагам на съмнение, тъй като информацията ми не е от първа ръка), когато му дойде времето да си купувам друг газов инжекцион - познайте, дали ще е от Вас?! Предполагам, не съм Ви затруднил с въпроса



Иначе нищо лично.



Тема Re: Ако е вярно ... вероятно никога вече Фобоснови [re: VladoR]  
Авторфoбoc (Нерегистриран)
Публикувано28.10.09 01:08



Уважаеми vladoR , дезинформацияте и антирекламата е основен начин за борба с продуктите на „фобос авто” . Информацията която имате не е вярна да не говорим, че е предоставена непрофесионално. Най-често такава информация постъпва от сервизи които търсят пред себе си и клиентите оправдание за ползването на евтини продукти. С цел по гфоляма печалба.
И този случаи не е изолиран. Не е минало много време откакто собственика на известен Софийски сервиз стартира мащабна антирекламна кампания в този форум. Като представяйки се за клиент надълго и широко обясняваше как всичко е турско. Въпросния „клиент” не еднократно беше канен в офиса ни с автомобила си да установи автентичността на компонентите, включително и в деня в които имахме работна срешта с собствениците на RAIL, но той така и не дойде. В началото се заблудих, че наистина е клиент , но след като написа, че е посетил няколко сервиза и всички са потвърдили, че всичко е турско разбрах, че въпросния „клиент” всъщност плюе защото не е възможно Софийски сервизи да не разпознават инжектори „RAIL” например . Така, че ето с какъв вид конкуренти си имаме работа.
Та на въпроса ви.
Металния комбиниран сензор наистина е спрян от производство от около 2 години. И е заменен със същия такъв, но пластмасов.
Алтернативно се предлага и комбиниран сензор в газов филтър. Тъй като единствения правилен начин да се измерва температурата на изпарената газ не е на рейката , а на потока на газта. Тее между изпарителя и рейката в случая в филтъра.
Април тази година производството на комбинирания филтъра със сензора е спряно поради проблеми с инструмента. Ако няма проблеми производството ще бъде подновено след около 2 седмици (след сериозен ремонт на инструмента). Но ще се запази и вариянта и със сензор на рейката тъй като на някои пазари е предпочитан заради по-ниската цена.
Ремонтния комплект при смяна на филтъра на комбинирания сензор включва филтър и о-пръстен. Ако някои „майстор” си купува само филтри и не смята за нужно да сменя о-пръстена е възможно да не постигне херметичност. Но това не е причина да се плюе по изделието.
Така, че от април до днешна дата за наше най-голямо съжаление и „фобос” и EasyGas се предлагат само с комбиниран сензор на рейката. И сериозните ни дилъри постоянно ни питат кога ще стане готов филтъра :)
По-важното е , че имате изделие което вече 2 години работи за вас. А надеждността на новите версии оставете на нас.3

За по подробна информация не се колебайте да посетите някои от офисите ни.



Тема Re: Ако е вярно ... вероятно никога вече Фобоснови [re: фoбoc]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано28.10.09 09:09



... Тъй като единствения правилен начин да се измерва температурата на изпарената газ не е на рейката , а на потока на газта.

Е тук вече стана интересно: аз тогава защо имам Ваша система с неправилен начин на измерване на температурата на газта? (То ясно, че системите се развиват, ама поне можеше по-деликатно да го формулирате).

Нищо, единственото полезно в цялата работа беше, че ме накарахте (не сега, а в последните 2 години) да открия част от топлата вода, като например защо при една и съща относително ниска температура на превключване колата се държи коренно различно зима и лято. Моля не ми препоръчвайте да превключвам на 35 градуса, защото живея в София, но не работя в Пловдив.

Относно комбинирания филтър за многократна употреба с интегриран датчик ... това вероятно механически не е най-удачното решение. Защо не метален филтър и отделно комбиниран датчик в пластмасов корпус някъде по горивопровода към рейката? Или така системата ще стане "досадно дълговечна"?!

И все пак би ми било любопитно да чуя отговора Ви по първия въпрос (онзи веднага под цитата)?

Поздрави

В.



P.S. Като Ви препрочитам отговора и ми възниква още един въпрос: казвате, че се предлага и пластмасов вариант на комбинирания датчик. Той проточен ли е (като комбинирания с фълтъра) или е глух (като стария метален на рейката). Също така и каква му е цената при Вас, при положение, че го имате в наличност?

Редактирано от VladoR на 28.10.09 09:41.



Тема Re: Ако е вярно ... вероятно никога вече Фобоснови [re: VladoR]  
Авторfobos (Нерегистриран)
Публикувано28.10.09 11:29



Няма нищо интересно, в началото сме видяли, че така го правят някои фирми и реализирахме това решение , след това започнахме да ходим по изложения да правим срещи с други производители и видяхме , че фирми като ловато, принс , ланди и др мерят температурата на маркуча на газта.
Ако смятате, че пласмасовия филтър със вграден сензор не е удачен го кажете на ловато или принс те са приели същото решение. А механизмът на заключването на филтъра е същия като на тартарини. Трябва обаче да се знае, че пласмасата която ползваме е автомобилна същата като на смукателните колектори например.

Сензора е аналог на металния , не е проточен. Цената я има в продуктовия каталог на саита.

В момента по изискване на клиент от чужбина стартира производството на още един сезор. Проточен :)






Тема Re: Ако е вярно ... вероятно никога вече Фобоснови [re: fobos]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано28.10.09 11:51



С колекторите има една тънка разлика, която Вие със сигурност знаете и знаете, че подобно сравнение не е особено уместно: а именно - автомобилните колектори не се разглабят на "щрак" всеки 10-на хил км, като механизмът за заключване е меко казано "деликатен" по размер.

Що се отнася до това, че и по-големи в бранша го правят - това вече е другата страна на лопатата, а именно тази, дето кара клиента да сменя компоненти, които традиционно не са (били) консуматив, като консумативи.

Ами с това общо взето май изчерпахме темата. Остава да се снабдя за резерва с един от пластмасовите Ви датчици, защото ще се съгласите е некоректно, 2 години след излизане на пазара да няма вече поддръжка за даден модел, пък било то и "стар и неудачен" според днешното тълкувание на материята. В този ред на мисли се надявам пластмасовия аналог на моя "метален" датчик да има същите технически параметри като на датчика за оригинално (за времето си) вграждане.

Благодаря за вниманието и смятам, че темата със сигурност ще е интересна и за други колеги.

Поздрави

В.



Тема Re: Ако е вярно ... вероятно никога вече Фобоснови [re: VladoR]  
Авторfobos (Нерегистриран)
Публикувано28.10.09 12:37



Няма нужда да се запасявате няма да спираме от производство пласмасовия аналог.
Немога да разбера какъб е проблема . На моята кола имам комбиниран филттр и вече 8 пъти е сменян филтриращия елемент. Консуматива струва 5.5 лв
Ако случаино се износи конструкцията сензора се прехвърля на друг филтър цената му е колкото на стандартен филтър. Отвсякъде погледнато е по добре.
Най-вече с възможноста за избор.



Тема Re: Ако е вярно ... вероятно никога вече Фобоснови [re: VladoR]  
Авторфoбoc (Нерегистриран)
Публикувано28.10.09 12:42



Относно превклучванрто в новите версии проблема е решен.
Чел съм много интелигентни ваши постове и знам, че сте запознат с материята . Така, че когато ви е удобно елате да се запознаем и да ви подменим фурмуера.



Тема Re: Ако е вярно ... вероятно никога вече Фобоснови [re: fobos]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано28.10.09 14:19



Проблемът е, че мой приятел успя да счупи едно от заключващите уши на корпуса при опит за смяна на филтриращия елемент. Човекът е достатъчно и предостаъчно технически грамотен и за далеч по-сложни операции по автомобила (нека така го формулираме най-кратко).

Лично мнение: в тая конструкция (независимо и кой от големите в бранша я използва) има умишлено предвиден недостиг на материал.

Що се отнася до предложението за смяна: случайно утре съм в отпуск. Имах други планове, но бих могъл да намина. Дайте друг канал за комуникация за подробности (ако желаете, рабира се).

Редактирано от VladoR на 28.10.09 14:27.



Тема Re: Ако е вярно ... вероятно никога вече Фобоснови [re: VladoR]  
Авторчyk и rek (Нерегистриран)
Публикувано28.10.09 19:52



Моите уважения към марката Фобус....но ако наистина си позволявате да монтирате турски части ( а това може да се докаже лесно ) и мамите клиентите си ( като ги представяте за италиянски) това си е чисто престъпление, в този смисъл не бива да бъркате разобличението с антирекламна кампания и международен заговор срещу Вас, във всеки бизнес коректността е решаваща ?



Тема Re: Ако е вярно ... вероятно никога вече Фобоснови [re: VladoR]  
Автор1235 (Нерегистриран)
Публикувано28.10.09 20:52



фобус- не.не съм толкова богат,че да пазарувам евтино,...






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.