Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 01.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Прекъсване при излизане от празен ход  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано05.02.10 23:50



Здравеяте господа газови философи, колата ми е Ровер 400, а газовия комп. Зенит, интересува ме на празен ход или при по ниски оборити до 2-3хил, като подам по рязко газ защо двигателя заглъхва дори се случвало да изгасва??? Бензиновия инжекцион е със семи сукаентал впръскване (две по две дюзи) и при това положение колата трудно се кара. Карал съм я на диагностики в Трейдкар вече няколко пъти и ми казаха че нямам проблем, сменил съм кабели, свещи, разпределител, капачка, ламбда сонда, катализатор и т.н.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ход [re: Kosi]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.02.10 00:31



Ще ти кажа.Зенита има една отметка в софтуера му и ако е включена работи на ....... и ...... специално при Ровера, които на бензин при ускоряване управлението на дузите работи по някаква схема (предполагам ,че преминава в работа на фул груп),която си е знаят само създателите на тоз бензинов софтуер и при ГИ с по-опростен софтуер, това време не може да се прочете правилно и ако човек с заслуша в работата на газовите дюзи,при ряско ускорение под товар на колата се чува едно ''кър...кър...кър'' на газовите дюзи,Иначе казано честотата отваряне - затваряне става някаква ''ненормална'' и оттук й проблема който го имаш.
Оправя се, като се корегират отворите на газовите дюзи с по малки и се сложат бобини 1,5 омови, които малко намаляват времето на дюзите .....
и още нещо !

И не си сваляи уредбата ,че някои не е успял да се справи с Ровера ти, не е виновен колегата ,че да плюеш наляво и дясно,а се обърни къргом и бегом при някои колега ,де си е блъскал главата с Зенит и Ровер 400 в съчетание :):):):) и ще си доволен и ти :):):):)

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!


Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ход [re: nqkoi1 ®]  
Автор autogas-burgas (агу+ел.)
Публикувано06.02.10 09:42



Колегата е абсолютно прав,попаднал си на не много добри майстори и веднага си решил че са ти сложили калпаво газово.Просто трябва да се оразмерят отворите на инжекторите и да се направи по качествена настройка.Добре е ако газовия комп'тър е с по-стар софтуер да се "ъпгрейтва" към последния и да се използва 3D таблцата за да се улеснят настройките.Че колата ти е малко по-осбена е вярно и трябва да се позанимаят малко повече.По-мощни бобини също биха били от полза.


-----------------------------------------------------



www.autogas-bg.com

Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ход [re: autogas-burgas]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.02.10 10:26



Таз Английсло-Японска сбесица в тоз 1,4 МPi с 115 коня мотор на ХОНДА, където след 3500 оборота тава чудо наречено ЕЦУ преминава в др режим на работа е такава гадост ,че на които му е попадала в ръцете само той си знае какво му е дошло на главата .......



Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Редактирано от nqkoi1 ® на 06.02.10 10:27.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ход [re: autogas-burgas]  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.10 11:38



Бобините ми бяха едноомови и ги сменихме с 3 ома, но от вторите като чели съм по доволен. иначе с жълтите нещо като ми загрееше повече на градско и почваше да не върви. А и нещо не ме кефеше идеята две по две дюзи със съпротивление 1 ом да отварят едновременно получава се съпротивление 0.5 ома а на режим фул груп (при рязко подаване на газ) 0.25 ома което си е почти накъсо с колкото и голяма индуктивност да са .....
Иначе да като бях дори с по мощния изпарител някъв френски Гюртнер до 200 и кусур киловата като пододеш по рязко газ се чуваше дори едно, като прахтене отпред, явно че дебита на газта рязко се увеличаваше.
Хубаво айде, дайте някой дето разбира от зенит, nqkoi1 ти от къде си?



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ход [re: Kosi]  
Автор autogas-burgas (агу+ел.)
Публикувано06.02.10 11:53



ПОследно с кои бобини е по-добре: с 1-омовите или с 3- омови

www.autogas-bg.com


Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ход [re: autogas-burgas]  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.10 12:26



От 3-омовите съм по доволен и друге се сетих да ви кажа, защо си мислите че са бавни, обикновенно двигателя на празен ход работи над 2мсек., като подам рязко газ времето на дюзите рязко пада около 1,5 мсек. и основно тогава се получава заглахването, след това се дига, забелязал съм че като смъкна кривата за настройка под 2 мсек. рязко надолу положението се подобрява. Явно е че газовите дюзи отварят и на тези малки времена, дори успяват явно да я задавят, а бензиновите може би реагират по бавно и на 1,5мс на практика пускат доста по малко гориво?



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ход [re: Kosi]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.02.10 12:29



Купих си една кола и на нея бе монтирано това чудо "Зенит'' ,егати ''чудото'' де аз хванах с него.Колата е Алфа Ромео,стар модел-но класика с малко тунингован двигател и шаси

,кефиме ! единствения проблем бе тоз ''Зенит" и ме дразнише,(не можех да се примиря че не работи както трябва) а и не че не можех да го подменя с друга марка де продавам в същност.Крастата си е краста,карате да се чешаш - таз дивотия неможе да е по умна т теб :):):):):):):)
Смених изпарителя с IG1 - това чудо малко се по оправи,но не е Алфа - на газ.После отваряне на ЕЦУ-то,нов формуер,нов софтуер с корекций ,температурен датчик,газов клапан от марката де е по рафтовете в сервиза ми и много играчка.Стана по-добре.Нови дюзи 1.5 омови и започна едно дупчене,което не ти е у памет от 1.8 мм до 4 мм , през 0,1 мм.Полудех!! накрая намалих налягането на 0,9 бара и пак дучене в обратна посока и на 2,2 мм, тоз агрегат тръгна, както е на бензин и от тогава вече две години и мн.мн. километи поблеми нямамам.

Преди време клиент живеещ и работещ в Италия, ми доката такъв Ровер 400 да му поставя уредба,всичко бе О'к докато не го подкарах на пътя,тогава разбрах за какво става дума.С уредба де и знам й ''кътните'' зъби,на таз кола ми разказа играта .Добре ,че клиента ми бе разбран ЧОВЕК - след 3...4 дни ръчкания и замервания разбрах каде е проблема и за 5 минути всичко бе О'к.Но кой да ти каже ..... колите са като ''жените'' - с различни характери, прически и носий,след като ги расъблечеш и си легнеш, тогава разбираш, какво прекрасно ''добро'' те е сполетяло

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Редактирано от nqkoi1 ® на 06.02.10 13:26.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ход [re: Kosi]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.02.10 12:32



нали ти обясних

,че таз газова дюза работи над 2 мс и при 1,5 мс газово време тоз ''Зенит незнае какво да прави

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Редактирано от nqkoi1 ® на 06.02.10 17:55.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.10 12:37



И къде и беше проблема nqkoi1?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.